İstanbul’da Çocuklarla Hafta Sonu Gidilecek 40 Yer ve 2024 Giriş Ücretleri

Hafta sonu geldiğinde, çocuklarla birlikte her zaman yaptıklarımızdan farklı aktiviteler yapmak, yeni yerler keşfetmek hem bizi hem çocuklarımızı mutlu ediyor olsa da çoğu zaman çocuklarla gidilecek farkı yerler bulmak konusunda zorlanıyoruz. “Çocuklarımla hafta sonu ailece nereye gidebilirim?” sorusu her daim kafamızı kurcalıyor. İşte bu yazımda sizlere Vialand, Darıca Hayvanat Bahçesi, Rahmi Koç Müzesi, İstanbul Akvaryum, Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi, Kidzania, Miniatürk, Snowpark, Atatürk Arboretumu, Barış Manço Müzesi, Uçurtma Müzesi, Viasea Akvaryum, Kelebek Çiftliği, Oyuncak Müzesi, Balmumu Heykel Müzesi, Jurassic Land, Legoland ve Pelit Çikolata Müzesi gibi pek çok eğlenceli ve eğitici yere nasıl gidebileceğinizi ve güncel giriş ücretlerini aktarıyorum.
 

 

1 – VIALAND EĞLENCE PARKI, EYÜP

Yerli Disneyland olarak da bilinen Türkiye’nin ilk tema park konseptine sahip VIALAND, aslında sadece bir eğlence parkı değil, Tema Park’ı, AVM, otel ve gösteri merkeziyle birleştiren 600 bin m2’lik bir alanda konumlandırılmış ilk alışveriş, eğlence ve yaşam kompleksi. 

Hafta sonu çocuklarla gidilecek eğlenceli yerlerin başında gelen Vialand içerisinde her yaş grubuna özel otuzdan fazla eğlence ünitesi mevcut.  Bunlardan en iddialısı 110 km hızla raylarda ilerleyen ve Avrupa’nın en iyi 4. roller coaster’ı seçilen Nefeskesen, 50 metreden adrenalin dolu bir iniş yaşatan Adalet Kulesi, Maceraperest, King Kong, Viking gibi heyecanı ve adrenalini doruklarda yaşamayı vadeden ünitelerin yanında  Yaban Arısı, Savana ve 360 Plus gibi sevilen yeni eğlence üniteleri de yer alıyor. 

Vialand’de Neler Var? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? tıklayın…

istanbulda_cocuklarla_hafta_sonu_gidilecek_yerler_vialand
VIALAND

 

2 – İSTANBUL İLLÜZYONLAR MÜZESİ, BEYOĞLU

Şimdiye dek yaşadıklarınızdan çok daha büyük, çok daha iyi ve çok daha büyüleyici bir serüvene hazır mısınız? Tepetaklak Oda, Vortex Tüneli, Sonsuzluk Odası, Tabaktaki Kafa ve Klon Masa gibi bir dizi yeni ve keşfedilmemiş illüzyon ile sayesinde son derece büyüleyici görsel, duyusal ve eğitsel bir deneyim yaşatmak için İstanbul İllüzyonlar Müzesi sizleri ve çocuklarınızı bekliyor.

İstanbul İllüzyonlar Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

İSTANBUL İLLÜZYONLAR MÜZESİ

 

3 – RAHMİ KOÇ MÜZESİ, HALİÇ

1994 yılında işadamı Rahmi Koç’un desteği ile açılan Türkiye’de sanayi, ulaşım, endüstri ve iletişim tarihine adanmış ilk önemli müze olan Rahmi Koç Müzesi’nde çocuklarınız ile birlikte nostaljik Fenerbahçe vapurunu gezebilir, klasik arabaları inceleyebilir, Renkli Matematik Dünyası bölümündeki interaktif deney setleri ile eğlenebilirsiniz.

Rahmi Koç Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın.

 

RAHMİ KOÇ MÜZESİ

 

4 – EMAAR AKVARYUM VE SUALTI HAYVANAT BAHÇESİ

Yepyeni bir akvaryum deneyimi Emaar Akvaryum & Sualtı Hayvanat Bahçesi’nde, Anadolu Yakası’nın yeni alışveriş merkezlerinden Emaar Square Mall’da çocukları bekliyor. Kayalık Kıyılar, Tünel Akvaryum, Denizanası Galerisi, Ormanlar, Nehirler ve Şelalaler, Penguen Adası, Timsah Krallığı ile 7 farklı tematik bölümden oluşan akvaryum ve sualtı hayvanat bahçesi 200 türden 20.000’in üzerinde deniz canlısı ve amfibiye ev sahipliği yapıyor.

Emaar Akvaryum Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

EMAAR AKVARYUM

 

5 – KIDZANIA, AKASYA AVM

On bin metrekarelik bir alanda, sadece çocuklar için yaratılmış bir şehir düşünün. Çocukların gelecekte olmayı istedikleri meslekleri deneyimlemeleri için kurulmuş bu minik şehirde, çocuklar para ile alışverişi, ekip çalışmasını, temel yaşam becerilerini öğreniyor, geleceğe hazırlanıyorlar. Burada eğitim eğlence ile harmanlanıyor, çocuklar tiyatroyu, bankayı, hastaneyi, itfaiyeyi, polis karakolunu, gizli ajan eğitim merkezini ve havacılık akademisini içeren eğlenceli pek çok tesisi özgürce ziyaret edebiliyorlar.

Kidzania’da Neler Var? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

KİDZANİA

 

6 – SNOWPARK, TORIUM AVM

Torium AVM bünyesinde yer alan Türkiye’nin ilk kapalı kar eğlence merkezi Snowpark, 4 mevsim kesintisiz kayak ve kızak keyfi sunuyor. Her ayrıntısı özenle tasarlanan eğlence parkında,  gerçek kar kullanılıyor. En düşük kar kalınlığı 50 cm olan Snowpark’ta kar keyfi maksimumda yaşanırken, kış sporları için de ideal bir ortam sağlanıyor.

Snowpark Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

 

ÇOCUKLARLA HAFTA SONU SNOWPARK

 

7 – MOTİVASYON MÜZESİ, WATERGARDEN AVM

 

Anadolu yakasının yeni yeme içme ve eğlence merkezi Ataşehir WATERGARDEN AVM İstanbul’un önde gelen restoranlarının yanı sıra bünyesinde interaktif ve eğlenceli bir yolculuk imkanı sunan Motivasyon Müzesi’ni de barındırıyor. Hem yetişkinlerin hem gençlerin hem de çocukların gezerken eğlenebileceği bu sıra dışı müze motivasyona ihtiyacımız olan şu günlerde yüzümüzü gülümsetiyor. Teknolojiyi, hayalleri ve tasarımı motivasyon konsepti ile birleştiren Motivasyon Müzesi (Museum Of Motivation), ziyaretçilerini daha önce hiç deneyimlemedikleri bir serüvene çıkartıyor. 7 ayrı bölümden oluşan müzede dev top havuzu, sanal gerçeklik teknolojileri, selfie alanları, sihirli orman, illüzyon odası ve dijital grafiti gibi konseptlerin yer aldığı bambaşka bir dünya yer alıyor. 

İstanbul Motivasyon Müzesi (Museum Of Motivation) Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın. 

MOTİVASYON MÜZESİ (MUSEUM OF MOTIVATION)

 

8 – İSTANBUL AYAKLARINIZIN ALTINDA, SKYVIEW AND SKYWALK

Deniz seviyesinden 200 metre yüksekte, İstanbul’u 360 derecelik bir açıyla kuşbakışı izleyebileceğiniz ve 30 metrelik cam yolda adrenalin dolu anlar yaşayacağınız yepyeni bir deneyim SKYVIEW ve SKYWALK.

Biri açık hava diğeri camekanla kaplı iki kattan oluşan SKY VIEW, Galata Köprüsü’nden Haliç’e, Adalar’dan Boğaz’a doğru 360 derecelik kesintisiz bir manzara sunuyor. Açık havadaki katta bulunan ve zemini tamamen cam olan 30 metrelik balkonda yürüyerek SKYWALK yapmak ve İstanbul’u kelimenin tam anlamıyla ayaklarınızın altında hissetmek hem sizin hem de çocuklarınız için sıra dışı bir deneyim oluyor.

Skyview ve Skywalk Nerede? Giriş Ücreti Nedir? tıklayın.

İSTANBUL AYAKLARINIZIN ALTINDA

 

9 – MADAME TUSSAUDS BALMUMU HEYKEL MÜZESİ, BEYOĞLU

Madame Tussauds’nun İstiklal Caddesi’ndeki merkezini ziyaret sırasında çocuklar Atatürk, Fatih Sultan Mehmet, Mimar Sinan gibi tarihi figürler hakkında bilgi alırken Mozart’ın piyanosunda kendi müziklerini çalıp, Yaşar Kemal’in koltuğunda yazar ile karşı karşıya geliyorlar. Arda Turan’dan Hidayet Türkoğlu’na, Einstein’dan Leonardo de Vinci’ye, Zeki Müren’den Madonna’ya, Justin Bieber’dan Lady Gaga’ya, MFÖ’den Rihanna’ya, Adile Naşit’ten Barış Manço’ya, Shek’ten Hollywood yıldızlarına pek çok ünlü ismi bir arada ve yakından görme imkanı bulan çocuklar yıldızlara dokunmanın heyecanını yaşıyorlar.

Madame Tussauds Balmumu Heykel Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

MADAME TUSSAUDS İSTANBUL

 

10 – DARICA HAYVANAT BAHÇESİ, DARICA

Hayvanat bahçesi olmasının yanı sıra kuş cenneti ve botanik park da olarak da hizmet veren Darıca Hayvanat Bahçesi, diğer adıyla Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı her yaştan çocuğunuzla birlikte pek çok hayvan türünü görerek keyifle vakit geçireceğiniz bir yer.

Darıca Hayvanat Bahçesi Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

DARICA HAYVANAT BAHÇESİ
DARICA HAYVANAT BAHÇESİ

 

11 – MİNİATÜRK VE PİERRE LOTİ GEZİSİ, SÜTLÜCE

Türkiye ve Osmanlı coğrafyasından 128 maket eserin sergilendiği dev bir açık hava müzesi olan Miniatürk’te  Ayasofya’dan Selimiye Camii’ye, Rumeli Hisarı’ndan Galata Kulesi’ne, Safranbolu Evleri’nden Sümela Manastırı’na, Amasya Yalıboyu Evleri’nden Nemrut Dağı Kalıntıları’na dek gezmek,  Boğaz Köprüsü’nden yaya olarak geçerken Beylerbeyi Yalısı’na el sallamak mümkün.

Miniatürk Nerede? Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

istanbulda_hafta_sonu_cocuklarla_gidilecek_yerler_miniaturk
ÇOCUKLARLA HAFTA SONU MİNİATÜRK

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

12 – LEGOLAND® DISCOVERY CENTRE ISTANBUL, BAYRAMPAŞA FORUM AVM

Forum İstanbul AVM’nin içerisinde 3000 m²’lik bir alanda konumlandırılmış LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul çocuklar eğlenirken öğrensin diyen ve onlarla birlikte eğlenceli bir gün geçirmek isteyen ebeveynlerin favori mekanları arasında yer alıyor. 2 milyon LEGO® parçası ile hayallere sınır koymayan eğlence merkezi, yaratıcılığı ortaya çıkaran pek çok keyifli aktivite alanına sahip.

Legoland İstanbul Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

LEGOLAND İSTANBUL

 

13 – FORESTANBUL MACERA PARKI

Türkiye’nin orman içinde yer alan en büyük doğa ve macera parkı olan Forestanbul heyecan ve macera dolu bir gün geçireceğinizi garanti ediyor. Forestanbul yüksek ip parkuru, tırmanma duvarı, dev salıncak, zipline gibi aktivitelerle siz ve çocuklarınız için şehrin stresinden ve karmaşasından bir nebze uzaklaşarak, doğa ile uyum içerisinde spor yapma ve eğlenme fırsatı sunuyor.

Forestanbul Macera Parkı Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

FORESTANBUL

 

14 – PELİT ÇİKOLATA MÜZESİ, ESENYURT

Pelit Çikolataları Üretim Tesisleri bünyesinde yer alan Pelit Çikolata Müzesi dünya sanatının baş yapıtlarını, masal kahramanlarını, ünlü efsanelerin heykellerini tamamını çikolatadan hazırlayıp çikolata ve sanatseverlerin beğenisine sunuyor. Çikolata şelalelerinin arasında dolaşmak, çikolata kokusunu solumak hem büyükler hem çocuklar için çok keyifli oluyor.

Pelit Çikolata Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

PELİT ÇİKOLATA MÜZESİ

 

15 – HUPALUPA AİLE EĞLENCE MERKEZİ, ATAŞEHİR

Türkiye’nin en kapsamlı aile eğlence merkezi HUPALUPA “Hafta sonu ne yapsak?” diye düşünen çocuklu aileler için yeni bir alternatif oluşturuyor. Trambolin Parkı, Eğlence Kulesi, Sünger Havuzu, Tırmanma Duvarı, Denge Parkuru, Çarpışan Arabalar ve Sanal Dünya gibi pek çok alana sahip Hupalupa , İstanbul Anadolu Yakası’nın kalbi Ataşehir’de yeni açılan Metropol Alışveriş Merkezi’nde yer alıyor.

Hupalupa Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

HUPALUPA AİLE EĞLENCE MERKEZİ
 

16 – HOLOGRAFİK EĞLENCE PARKI, DİGİZOO

Avatar Ormanı’ndan, dinozorlara, deniz canlılarından, vahşi doğaya uzanan holografik hayvanların dünyasını keşfetmeye ne dersiniz?

Anadolu yakasının popüler alışveriş merkezlerinden Akasya AVM’de yer alan DİGİZOO Unicorn gibi mitolojik canlılardan, T-Rex gibi en eski çağlara ait dinozorlara kadar, farklı zamanlardan gelen 20’den fazla canlı türüne ev sahipliği yapıyor. Burada hiçbir canlının doğasından koparılmadığından emin bir şekilde dijital bir köpeği sevebilir, aslanlarla birlikte vakit geçirebilir, kazı yapıp fosil bulabilir veya kendi balığınızı boyayıp akvaryumda yüzdürebilirsiniz.

DİGİZOO Nerede? Nasıl Gidilir? Güncel Giriş Ücreti Nedir? tıklayın…

DİGİZOO AKASYA AVM

 

17 – TERS EVREN İSTANBUL

Son dönemde gitgide popülerleşen TERS EV konsepti Türkiye’nin dört bir yanına yayılıyor. İstanbul’da da Ataşehir, Metrocity AVM, Çatalca gibi pek çok semtte belirli bir ücret karşılığında ailece ziyaret edebileceğiniz pek çok ters ev bulunuyor. Her türlü ev eşyasının tavana ters olarak monte edildiği bu evlere girdiğiniz anda tavanda yürüme hissine kapılıyor,  İnstagram’da arkadaşlarınızı şaşkına çevirebileceğiniz fotoğraflar çekilebiliyor. En beğenilen ters ev konseptlerinden biri olan TERS EVREN İSTANBUL da hafta sonları farklı bir aktivite yapmak isteyen gençleri, çocuklu çocuksuz pek çok aileyi ağırlıyor.

Ters Evren İstanbul Nerede? İçinde Neler Var? Giriş Ücreti Nedir? tıklayın.

TERS EVREN İSTANBUL

 

18 – DOLMABAHÇE SARAYI

Dolmabahçe Sarayı Beşiktaş ile Kabataş arasında, Boğaz kıyısında, 250 bin metrekarelik bir alanda yer alan Dolmabahçe Sarayı da İstanbul’da hafta sonu çocuklarla gidilecek yerler arasında yer alıyor. Osmanlı döneminde yaptırılmış olan sarayın en önemli özelliği Cumhuriyet döneminde, Atatürk’ün İstanbul ziyaretlerinde ikametgâh olarak kullanması ve Ulu Önder Atatürk’ün 10 Kasım 1938’de bu sarayda vefat etmesi. Bu anlamda Dolmabahçe Sarayı hem Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemindeki saray yaşamını gözler önüne sermesi, hem de Atatürk’ün son zamanlarını geçirdiği evi olması nedeniyle İlk ve orta öğretim çağındaki çocukların oldukça ilgisini çekiyor.

Dolmabahçe Sarayı Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

 

DOLMABAHÇE SARAYI

 

19 – İSTANBUL AKVARYUM, FLORYA

Birbirinden farklı balıkları keşfetmek, köpek balıklarını beslemek, helikopter turu yapmak ve amazon ormanlarında dolaşmaya ne dersiniz? O zaman sizi ve çocuklarınızı İstanbul Akvaryum’a alalım. Florya Şenlikköy’deki Aqua Florya AVM bünyesinde yer alan ve dünyanın en büyük tematik akvaryumu olan İstanbul Akvaryum’da yaklaşık 17 bin çeşit kara ve deniz canlısı, Amazon ormanlarını da içeren 18 farklı temada alan bulunuyor. İstanbul akvaryumu çocuklarınızla gezerken defalarca köpek balıkları ve vatozlarla burun buruna gelmeniz, kendinizi denizde dalış yapıyor gibi hissetmeniz mümkün.

Florya İstanbul Akvaryum’da Neler Var? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

istanbulda_cocuklarla_hafta_sonu_gidilecek_yerler_akvaryum
ÇOCUKLARLA HAFTA SONU ISTANBUL AKVARYUM

 

20 – VIASEA AKVARYUM, TUZLA VIAPORT MARİNA

Dünyanın ilk iklim temalı akvaryumu olan ViaSea Akvaryum ‘Anadolu Yakası’nda niye akvaryum yok? diyenlerin imdadına yetişiyor. Viasea Akvaryum’da farklı iklim kuşakları içerisinde yaşayan binlerce deniz altı canlısının yaşamlarını gözlemlenebiliyor. 47 farklı temalı sergide 12.000’in üzerinde deniz canlısı sizleri bekliyor. Boğaziçi’nin tarihine su altından bakarak, İstanbul’un en uzun su altı akvaryum tünelinde köpekbalıklarıyla dolu bir dünyanın kapıları sizler için aralanıyor.

Viasea Akvaryum Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

ÇOCUKLARLA HAFTA SONU VIASEA AKVARYUM TUZLA

 

21 – ASLAN PARK, TUZLA VİAPORT MARİNA

Alışveriş ve eğlence dünyasının adresi Viaport Marina’da açılan AslanPark 8 dönüm alan üzerinde kuruldu. Büyük kedilerin türlerine göre farklı üniteler barındıran AslanPark ekranlarda gördüğünüz aslanları çok yakından görme ve onları daha iyi tanıma fırsatı sunuyor. Aslan Park’ta yavruları sevme ve besleme deneyimi de yaşamanız mümkün.

Aslan Park Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

ASLAN PARK VİAPORT

 

22 – GEYİKLİ CAFE & RESTAURANT, TURKCELL PLATINIUM PARK

Yemyeşil bir orman ve çam ağaçları arasına saklanmış bir tesis olan Geyikli Turkcell Platinium Park’ta çocuk oyun alanı, off road, okçuluk, at binme gibi etkinlikler yapıp çocuklarınızla birlikte eğlenebileceğiz aktivite alanları bulunduruyor. Mekanda kışın ateşin başında, yazın ağaçların altında kahvaltı keyfi yapabileceğiniz oldukça doğa ile uyumlu bir dekorasyona sahip Geyikli Cafe Restoran da yer alıyor. Kahvaltıdan sonra ormanda geyikler eşliğinde yürüyüş yapmak, sevimli atlar Gofret ve Tysonla yanyana nefis İnstagram pozları almak Platinium Park’ın olmazsa olmazı.

 Geyikli Turkcell Platinium Park Giriş ve Kahvaltı Detayları ve Güncel Ücretleri için tıklayın.

TURKCELL PLATINIUM PARK

 

23- KORSAN ADASI TEMAPARK, TUZLA VIAPORT MARİNA

Dünyanın ilk 9 fonksiyonlu marina ve yaşam merkezi olma özelliğini taşıyan ve tamamı deniz üstünde tasarlanmış Viaport Marina bünyesinde yer alan Korsan Adası Tema Park (Eski adıyla ViaSea Tema Park) , İstanbul Anadolu Yakası’nda, Tuzla’da konumlandırılmış.

Her yaştan misafirlerine benzer bir eğlence deneyimi ve güzel bir gün geçirmeyi vaat eden Korsan Adası Tema Park’ta, dünyanın en heyecan verici roller coasterları arasında olan fenomen Red Fire ile birlikte toplam 28 ayrı eğlence ünitesi yer alıyor. Dünya standartlarında teknoloji kullanılarak tasarlanan Korsan Adası Tema Park, modern eğlence ünitelerinin yanı sıra klasik Türk lunapark kültürünü de yaşatıyor.

Korsan Adası Tema Park Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? tıklayın…

KORSAN ADASI TEMA PARK ROLLER COASTER

 

24 – İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ, GÖZTEPE

Sizi çocukluğunuza ışınlayan, çocuklarınıza da sizin hatta sizin de büyüklerinizin oynadığı oyuncakları tanıtan İstanbul Oyuncak Müzesi’ni şair ve yazar Sunay Akın 23 Nisan 2005 yılında, 20 yılda 40’ı aşkın ülkedeki koleksiyonerlerden, antikacılardan ve açık arttırmalardan satın aldığı oyuncaklarla kurmuş. 1700’lü yıllardan günümüze oyuncak tarihinin en güzel örneklerinin sergilendiği müze Göztepe’de bulunan tarihi bir köşkte konumlandırılmış.

İstanbul Oyuncak Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ

 

25 – BUBBLE UP AKTİVİTE VE EĞLENCE MERKEZİ

İstanbul Avrupa yakası Bahçeşehir’de kapılarını açan Bubble Up Aktivite ve Eğlence Merkezi, içerisinde bulunan farklı konsept ve hizmetleri ile çocuk, genç ve yetişkinlere özel hizmetleri ile aile olarak da vakit geçirebileceğiniz keyifli bir mekan. Bubble Up Aktivite ve Eğlence Merkezi’nde Soft play, trambolin basket alanı, Atölye çalışmaları, Karaoke odaları,  Kuaför atölye alanı,  DVD – Play station odası, Doğum günü partileri, Özel gün etkinlikleri, Kafe ve Kaçış odaları bulunuyor.

Bubble Up Aktivite ve Eğlence Merkezi hakkında Detay Bilgiler için tıklayın.

BUBBLE UP AKTİVİTE VE EĞLENCE MERKEZİ

 

26 – ATATÜRK ARBORETUMU, BAHÇEKÖY

Belgrad Ormanı’nın güneydoğusunda bulunan Atatürk Arboretumu aslında İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencilerinin, araştırma kurumlarının ve yerli, yabancı bilim adamlarının yapacakları incelemelere, bilimsel araştırmalara hizmet veriyor. Bunun yanı sıra doğaseverlerin de ziyaretine açık olan Arboretum, hafta sonları doğanın kollarına bırakmak isteyen İstanbullular için göl kenarında, çocuklarınızla yeşilin binbir tonunu bir arada görebileceğiniz, muhteşem instagram fotoları çekebileceğiniz, cennetten köşeler sunuyor.

Atatürk Arboretumu Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

ATATÜRK ARBORETUMU

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

27 – BARIŞ MANÇO MÜZESİ, MODA

Domates Biber Patlıcan, Arkadaşım Eşek, Süper Babaanne gibi şarkılarıyla ve ADAM OLACAK ÇOCUK yarışması ile çocukluğumuza damga vurmuş ünlü sanatçı Barış Manço’nun yaşadığı ve eserlerini ürettiği, Kadıköy Moda’daki evi müze haline getirilmiş. ‘Bir insandan en son ne zaman bahsedilmekten vazgeçilirse, o insan o zaman ölmüştür.’ diyen Manço’nun müze evinde Kadıköy Belediyesi tarafından Barış Manço dendiğinde akla gelecek pek çok detay bir araya toplanmış.

Barış Manço Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

baris_manco_muzesi-3
ÇOCUKLARLA HAFTA SONU BARIŞ MANÇO MÜZESİ

 

28 – MEHMET NACİ AKÖZ UÇURTMA MÜZESİ, ÜSKÜDAR

Ülkemizin ilk ve tek, dünyanın ise 22 uçurtma müzesinden birinin Üsküdar’da olduğunu biliyor muydunuz?

Üsküdar Belediyesi Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi’nde 28 ülkeden toplanan yaklaşık 2500 adetlik (uçurtma, uçurtma yayınları, uçurtma malzemeleri ve çeşitli objelerden oluşan) farklı kültürlere ait geniş bir koleksiyon bulunuyor. 3 yaş itibari ile ziyaretçi kabul eden müzede, bünyesinde barındırdığı anaokulu öğretmenlerinden oluşan eğitimciler ile her yaş grubu muhatabının anlayacağı bir dil kullanarak rehberlik yapılıyor. Çocuklarınız atölye çalışmalarına katıldığı takdirde, ellerinde uçurulmaya hazır bir uçurtma ile müzeden ayrılıyor.

Uçurtma Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Yapılabilecek Aktiviteler Nelerdir? Tıklayın…

ÜSKÜDAR UÇURTMA MÜZESİ

 

 

29 – İSTANBUL DENİZ MÜZESİ

Türkiye’nin denizcilik alanında en büyük müzesi olan İstanbul Deniz Müzesi Çocuklarla hafta sonu keyifle ziyaret edebileceğiniz müzelerden biri. içerdiği koleksiyon çeşitliliği açısından dünyanın sayılı müzelerinden olan Deniz Müzesi Türkiye’de kurulan ilk askeri müze olarak da biliniyor. Toplam 3 kata yayılmış müzede saltanat kayıkları, bahriyeli kıyafetleri, el yazmaları, gemi modelleri, sancaklar, haritalar, tablolar, tuğralar ve armalar, kadırgalar, seyir aletleri, gemi baş figürleri ile silahlar sergileniyor. Girişte ayrıca çocuklar için eğitici oyun alanı ve hediyelik eşya bölümü de yer alıyor.

İstanbul Deniz Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

İSTANBUL DENİZ MÜZESİ

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

30 – İSTANBUL KELEBEK ÇİFTLİĞİ, BEYKOZ

İstanbul Kelebek Çiftliği, Botanik Park içinde uçuşan tropikal kelebeklerin bulunduğu, çocuklarınızla birlikte hem kelebekleri tanıyıp hem de botanik parkın tadını çıkarabileceğiniz, ormanlarla çevrili 5 dönümlük yemyeşil bir alan. Emekli öğretmen Çiğdem Ünlü tarafından Beykoz’da kurulmuş olan Türkiye’nin ilk kelebek çiftliği sizi kelebeklerin bu bir günlük hikayelerine ortak olmaya davet ediyor.

İstanbul Kelebek Çiftliği Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

İSTANBUL KELEBEK ÇİFTLİĞİ

 

31 – NEZAHAT GÖKYİĞİT BOTANİK BAHÇESİ, ATAŞEHİR

Ataşehir diye adlandırılan bina ormanında çölde vaha tadında bir mutluluk kaynağı Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi. İstanbul’da çocuklarla hafta sonu gidilecek yerler arasında ulaşılması en kolay yerlerden biri olan ve otoban bağlantı yolları arasındaki 8 ada üzerinde kurulmuş olan dev bahçeye Ataşehir’i Doğu Ataşehir’e bağlayan köprünün Doğu Ataşehir ayağındaki girişten ücretsiz olarak ulaşılabilmekte.

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

ATAŞEHİR NEZAHAT GÖKYİĞİT PARKI

 

32 – BAKIRKÖY BOTANİK PARKI, İNCİRLİ

Anadolu Yakasındaki Nezahat Gökyiğit Botanik Parkı’nın Avrupa yakasındaki bir benzeri olan Bakırköy Botanik Parkı’nda farklı bitki gruplarından oluşan 11 adet tematik bahçe, yüzlerce çeşit ağaç, çocuk oyun alanları, heykeller, doğal gölet, süs havuzları, göçmen kuşlar için yapılmış bekleme alanları, piknik alanları ve sosyal tesisler bulunuyor. Bakırköy Botanik Parkı Türkiye’nin en yüksek oyun kulelerine de ev sahipliği yapıyor. Su parkı ve oyun ekipmanları, tematik bahçeler, şifalı bitkiler, mutfak ve bahçe bitkilerinin gruplanmış olduğu kısımlar çocuklar ve büyükler için hem eğlenmeyi hem de bilgi edinmeyi amaçlıyor.

Bakırköy Botanik Parkı Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

BAKIRKÖY BOTANİK PARKI

 

33 – PANORAMA 1453 TARİH MÜZESİ

Topkapı Kültür Parkı sınırları içerisinde bulunan,, Türkiye’nin ilk panoramik müzesi Panorama 1453 Tarih Müzesi’nde top sesleri, mehter müziği ve Osmanlı atlarının kişnemelerinin efekt olarak kullanıldığı muhteşem görseller sunan bir fetih şöleni sizleri bekliyor. Panorama 1453 Tarih Müzesi’nde büyük bir odanın içinde, kilometrelerce uzaklıktaki İstanbul surlarında İstanbul’un fethini izlenebiliyor. Müze sergilenen masal tadındaki görsel şölen sebebiyle yetişkinler kadar çocuklar için de oldukça ilgi çekici. Topkapı Kültür Parkı sınırları içerisinde yer aldığı için müze gezisi sonunda parktaki oyun alanlarında çocuklara keyifli vakit geçirmek de mümkün.

Panorama 1453 Tarih Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

1453 PANORAMA TARİH MÜZESİ

 

34 – SABANCI ÜNİVERSİTESİ SAKIP SABANCI MÜZESİ

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi zengin koleksiyonu, kabul ettiği kapsamlı uluslararası geçici sergileri, konservasyon birimleri, çocuklar ve yetişkinler için farklı eğitim programları, yapılan çeşitli konser, konferans ve seminerleriyle çok yönlü bir müzecilik ortamı sunuyor.

Sakıp Sabancı Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

SAKIP SABANCI MÜZESİ

 

35 – VİAPORT AVM LUNAPARK, PENDİK

Pendik’teki Türkiye’nin outlet konseptli en büyük alışveriş merkezi olan Viaport AVM bünyesindeki Lunapark, indirimli alışveriş ile eğlenceyi birleştirmek isteyen çocuklu aileler için güzel bir seçenek oluşturuyor. Çarpışan arabalar ile çocukluğunuza dönebiliyor, Rocket ile adrenalin seviyenizi zorlayabiliyor, çuf çuf tren ile çocuklarınız ile neşeli vakit geçirebiliyorsunuz. Türkiye’nin en eğlenceli outleti Viaport Outlet Shopping, dev oyuncaklarıyla ziyaretçilerine keyifli dakikalar yaşatıyor.

Viaport AVM Lunapark Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?Tıklayın…

VİAPORT LUNAPARK

 

36 – HİSART CANLI TARİH MÜZESİ, KAĞITHANE

Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi Roma imparatorluğu, Anadolu Selçuklu Devleti, Osmanlı İmparatorluğu, Kurtuluş Savaşı,1.ve 2.Dünya Savaşı, Körfez Savaşı gibi, dünya tarihine etki eden medeniyet ve olaylara ait askeri ve tarihi eserlerin Dünya’da ilk ve tek sergileme tekniği ile hem çocuklar hem büyüklerle buluştuğu çok özel bir müze.

Hisar Canlı Tarih Müzesi’nde Neler Var? Nerede? Nasıl gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

HİSART CANLI TARİH MÜZESİ

 

37 – YEREBATAN SARNICI, SULTANAHMET

Sultanahmet Meydanı’nda bulunan Yerebatan Sarnıcı da çocuklarla hafta sonu gidilecek yerler arasında sevilen bir alternatif. Sultanahmet’e gidebilmek için en mantıklı yol Kabataş-Zeytinburnu arasında çalışan tramvay hattını kullanarak  Sultanahmet durağında inmektir. Sultanahmet Meydanı’ndaki Alman Çeşmesi, Mısır Dikilitaş, Örme Dikilitaş ve Yılanlı Sütunu inceledikten sonra Bizans döneminden kalma ünlü Yerebatan Sarayı adı verilen büyük su sarnıcını ziyaret edebilir. Burada çocuklarla birlikte Osmanlı kıyafetleri ile sultan ve padişah tahtına oturarak fotoğraf çektirilebilir. Fotoğraf çekilirken eğlenmek garantili:)

Yerebatan Sarnıcı Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?Tıklayın…

ÇOCUKLARLA HAFTA SONU YEREBATAN SARAYI

 

38 – TOPKAPI MÜZESİ

İstanbul’un tarihi sembolü sayılan, Fatih Sultan Mehmet döneminde inşa edilmiş ve Cumhuriyet döneminde müze haline getirilerek kapıları halka açılmış olan Topkapı Sarayını İstanbul’da çocuklarla gezilecek yerler listesine almamak olmaz. 600 yıllık Osmanlı İmparatorluğunun 400 yıllık bölümü Topkapı Sarayı’ndan yönetilmiş olduğu için Saray tarihi anlamda büyük önem taşıyor. Topkapı Sarayı Müzesi’nde çocuklar için atölyeler de düzenleniyor.

Topkapı Sarayı Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

TOPKAPI SARAYI MÜZESİ

 

39 – MOİPARK EĞLENCE PARKI, MALL OF İSTANBUL, İKİTELLİ

Türkiye’nin ilk ve Avrupa’nın en büyük kapalı temalı parkı Moipark dev salıncaklar, yüksek hızda seyreden mekikler, adrenalin dolu oyunlar, eğlence tünelleri, canlı sahne şovları, Türkiye’nin ilk ve tek korku konseptli oteli, hediye kazandıran ünitelerden oluşuyor. Avrupa’nın en büyük kapalı eğlence kolonisi MOİPARK 12.000 m2’lik, 2 katlı alanda yer alıyor. Alt katta 10 yaşın üzeri, üst katta ise 4-10 yaş arası çocuklar için eğlence dolu onlarca oyun, ünite ve salıncak yer alıyor.

Moipark’ta Neler Var? Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?Tıklayın…

MOİPARK EĞLENCE PARKI

 

40 – BEŞİKTAŞ JK MÜZESİ

Türkiye’de spor tarihi ve kültürü adına ilk spor müzesi özelliğini taşıyan Beşiktaş JK Müzesi, yenilenerek, Şubat 2017’de ziyarete açıldı. Ülkemizin spor tarihine tanıklık eden Beşiktaş JK, 115 yıllık tarihini günümüz spor kültürüne kaynaklık etmek üzere hazırladığı çağdaş sergileri ile müze koleksiyonunu bilgi nesnesine dönüştürürken, ziyaretçi deneyimini esas alan uygulamaları ile konuklarını dijital dünyada keyifli bir yolculuğa çıkarmayı hedefliyor.

Beşiktaş JK Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?Tıklayın…

BEŞİKTAŞ JK MÜZESİ


İstanbul’da çocuklarla hafta sonu gezilecek yerlere şehir dışından gelmek isterseniz 400’den fazla otobüs firmasının biletini en iyi fiyat garanti ile satan online otobüs bileti satış platformu e-otobusbileti.net üzerinden otobüs bileti satın alabilirsiniz.

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

 

İstanbul’da Hafta Sonu Çocuklarla Doğada Gezilecek En Güzel 25 Yer

13 Comments

 • serkan aslan dedi ki:

  Öncelikle paylaşım için teşekkür ederim. Anadolu yakasında ayrıca Speedcity var. Formula araçlarında yarışabiliyorlar. Oğlumun arkadaşının doğum günü münasebeti ile gitmiştik ve 6 yaşındaki oğlum Ralli simulatörünü rahatlıkla kullanabiliyor. Birlikte baba oğul ilk yarışımızı gerçekleştirdik. Herkese tavsiye ederim.

  • Gezenti Anne dedi ki:

   Teşekkürler bilgi için, araştırayım.

   • Mutlucan Zavotçu dedi ki:

    Çok teşekkürler bu değerli site ve bilgilendirme için. İkizlerimiz ile bir çok yeri gezdik ama sitenizi ziyaret edince de listemize bir çok yeni yer ekledik. Fotoğraflar ile süsleyerek çok değerli açıklamalar yapmışsınız.Ancak biz de listenize bir yeni yer ekleyerek katkı sağlamak isteriz ; Çekmeköy Park Of İstanbul Hayvanat Bahçesi. Eminim inceleyip ziyaret ettiğinizde listenizin ilk sırasına yerleşecektir. Çocukların hayvanlar ile bire bir temas kurabildiği, yavru ayıları biberonlar ile besleyip, tavşanlara havuç yedirebileceği, hayvanların esaret altında tutulmasından ziyade rehabilite edildiği çok güzel bir hayvanat bahçesi.

 • Alper Oguz dedi ki:

  Merhaba bence listede çok önemli bir eksik var. Maslak 42’de Cartoon Network’ün çocuklar için çok güzel bir sergisi var. Çocuklar eğlenerek öğrenebiliyorlar. İnternet sitesinden inceleyebilirsiniz.

 • Hayri güner dedi ki:

  Merhaba
  Çok güzel ve yararlı bilgiler, elinize sağlık bir çoğundan haberim yoktu teşekkürler.

 • ahmet dedi ki:

  bjk müzesi ne alaka 😀 😀 iyi güldürdünüz

 • Alp dedi ki:

  Bilgiler için teşekkürler..

 • Kübra Demirarslan dedi ki:

  Teşekkürler Beykoz Billur ve cam müzesi de çocuklarla ziyaret edilebilecek güzel bir mekan

 • Nilhan dedi ki:

  Cok guzel bir liste olmus, tesekkurler 🙏😍

 • Azra Yılmaz dedi ki:

  Çok teşekkürler annemle anne kız gününde birçok yeri gezmeyi eğlenmeyi de unutamıyoruz ve tüm sorunlarımızdan kaçıyoruz. Anne kız gününde birsürü şey yapacağız herşey için çok teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir