Darıca Hayvanat Bahçesi Nerede? Nasıl Gidilir? 2024 Giriş Ücreti Nedir?

Hayvanat bahçesi olmasının yanı sıra kuş cenneti ve botanik park da olarak da hizmet veren Darıca Hayvanat Bahçesi, 1993’ten beri açık olup, 350 çeşit kuş türü, 500 çeşit bitki ve aralarında sürüngenler, balıklar ve memeli hayvanların da bulunduğu 100’ü aşkın diğer hayvan türüne sahiptir. Pek çok hayvanı yakından tanıma şansı yakalayabileceğiniz Darıca Hayvanat Bahçesi’nde  Türkiye’ye ilk getirtilen Gergedan Samir, zürafa çifti, ayı çifti, aslan Barış ve penguenler oldukça ilgi görmektedir.

Penguen, kızıl panda, 100 yaşına yakın sevimli kaplumbağa, maymun ailesi, kuşlar, yırtıcılar, kaplanlar, jaguar, timsahlar, yılanlar, kangurular, balıklar, atlar ve zebralar gibi pek çok hayvana ev sahipliği yapan Darıca Hayvanat Bahçesi’nde her iklim ve kıtadan farklı cinsler görülebilmektedir.

DARICA HAYVANAT BAHÇESİ FOTOĞRAFLARI

darica_hayvanat_bahcesi_nerede-11

darica_hayvanat_bahcesi_nerede-9

darica_hayvanat_bahcesi_nerede-7

darica_hayvanat_bahcesi_nerede-12

darica_hayvanat_bahcesi_nerede-10

DARICA HAYVANAT BAHÇESİ NEREDE?

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde yer alan Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi  konum olarak İstanbul’a ve İzmit’e eşit mesafede yer almaktadır. Her iki şehirden de özel aracınız ile ortalama 1 saatte ulaşabilmektedir.

DARICA HAYVANAT BAHÇESİNE NASIL GİDİLİR?

Darıca Hayvanat Bahçesine özel aracınız ile gidecekseniz İstanbul- Ankara otobanından Şekerpınar gişe çıkışından ayrılıp Bayramoğlu tabelalarını takip etmeniz gerekir. Daha sonra Hayvanat bahçesi tabelalarını göreceksiniz. E-5 üzerinden geliyorsanız da Çayırova’yı geçtikten sonra Darıca sapağından dönmeniz gerekir. Yine aynı şekilde Bayramoğlu tabelalarını ve sonrasında hayvanat bahçesi tabelalarnı takip ederek Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi’ne ulaşılabilir. Toplu taşıma ile gelmek için Üsküdar’dan kalkan Harem-Gebze minibüsünü kullanabilir, Çayıroğlu’nda indikten sonra Darıca’ya giden 501 nolu minibüslere binerek Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi’ne ulaşılabilir.

DARICA HAYVANAT BAHÇESİ 2024 YILI GÜNCEL GİRİŞ ÜCRETİ VE BİLET FİYATLARI

OCAK 2024 İTİBARİYLE;

Öğrenci (3–17 Yaş arası ): 175 TL

Yetişkin: 325 TL

Engelli: 65 TL

65 Yaş Üstü: 195 TL

Aile Paketi (2 Yetişkin + 2 Çocuk) = 915 TL

0–36 ay arası: Ücretsiz

DARICA HAYVANAT BAHÇESİ GİRİŞ SAATLERİ

Darıca Hayvanat Bahçesi Gişe saatleri 08.30- 18.30 olup, son giriş saatinden hava kararmasına kadar gezilebilir. Her gün açık olan Hayvanat Bahçesi için özel günlerde ve hava şartlarının ağır günlerde gitmeden telefonla bilgi alınması gerekmektedir.

DARICA HAYVANAT BAHÇESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Tuzla Cad No:15, 41700 Darıca / Kocaeli

Telefon: 0 (262) 6536666

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

İstanbul’da Çocuklarla Hafta Sonu Gidilecek 40 Yer ve 2024 Giriş Ücretleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir