İstanbul Kelebek Çiftliği Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?

İstanbul Kelebek Çiftliği, Botanik Park içinde uçuşan tropikal kelebeklerin bulunduğu, çocuklarınızla birlikte hem kelebekleri tanıyıp hem de botanik parkın tadını çıkarabileceğiniz, ormanlarla çevrili 5 dönümlük yemyeşil bir alan. Emekli öğretmen Çiğdem Ünlü tarafından Beykoz’da kurulmuş olan Türkiye’nin ilk kelebek çiftliği sizi kelebeklerin bu bir günlük hikayelerine ortak olmaya davet ediyor.

İstanbul Kelebek Çiftliği Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?

Doğanın en renkli ve kırılgan canlılarından kelebeklerin hikayesine tanıklık edip, onların etrafında büyülü bir gün geçirmek ister misiniz?

Soyları 50 milyon yıl öncesine dayanan ve bu canlıların son yıllarda yaşam alanları giderek daralıp yok olma tehlikesi yaşıyor. Kelebek serasındaki kelebekler, tüm dünyadaki çiftlerde bulundurulmak üzere özel olarak üretiliyor. Doğadan koparılmadan çiftlikte üretilen kelebekler gelen ziyaretçilerin arasında uçuşuyor, çocukların yüzlerini gülümseterek omzuna konuyor. Ziyaretin başında kelebekler hakkında 20 dakikalık bir video gösterimi sonrası rehberler eşliğinde kelebek serası geziliyor. Serayı gezerken rengârenk kelebeklerin pupadan çıkışından, doğaya salınmasına kadar her türlü yaşam evresini izleme şansınız oluyor.

İstanbul Kelebek Çiftliği’nde kelebeklerin görkemli dünyasında çıkıp onları tanışıp sonra bir kelebeğin yaşam döngüsüne rehber eşliğinde tanıklık edeceksiniz. Bu yolculukta renk renk uçuşan kelebekler, tropik bitki ve çiçekler arasında dilediğiniz kadar fotoğraf çekmek serbest, oldukça geniş bir alana sahip çiftlikte piknik yapmak, koşup oynamak hatta orman safarine katılmak mümkün.

İstanbul Kelebek Çiftliği Nerede? Nasıl Gidilir?

İstanbul Kelebek Çiftliği Beykoz’da, Polonezköy Tabiat Parkı’nın yanı başında yer alıyor. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne giden çevre yolundaki Kavacık sapağından sapılıp Riva yoluna giriliyor. İlk ışıklardan (Beykoz konakları karşısı) devam edilir, 100 metre sonra Riva-Polonezköy yoluna sapılır. Acarkent’in A kapısındaki trafik ışıklarından devam edilerek 400 metre sonra Polonezköy yoluna sapılır. Total Petrol sağınızda kalarak önünüze çıkan yuvarlaktan Polonezköy yönüne devam edilir. 50 metre ileride Zerzevatçıköy sapağından sola aşağı doğru devam edilir. 200 metre ileride sağ tarafta İstanbul Kelebek Çiftliği’ni göreceksiniz.

İstanbul Kelebek Çiftliği Giriş Ücreti Nedir?

Yetişkinler için giriş ücreti 25 TL,
Öğrenciler için giriş ücreti 22.5 TL
Aile (2 yetişkin & 2 çocuk) 75 TL’dir.
3 yaş altı çocuklar ücretsizdir.
Engelli ziyaretçilere, okul ve gruplar için indirim uygulanmaktadır.

KELEBEK ÇİFTLİĞİ İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Zerzavatçı mahallesi, Fatih Sultan Cad. No: 13, 34829 Beykoz/İstanbul

Telefon: +90 532 617 30 00

 

İstanbul’da Çocuklarla Hafta Sonu Gidilecek Yerler

3 Comments

  • Özgül çelik dedi ki:

    Geçen ay nisanda ziyaret ettiğim beykoz kelebek çiftliğinde büyük hayal kırıklığına uğradım, tamamen ticarete dökülmüş sözde kelebek üstünden birkaç kelebek türü ve aç bırakılmış yemlikleri boş bakımsız şekilde çiftliğe yerleştirilmiş can çekişen kuşlar beni çok üzdü bahçedeki köpekleri saymıyorum bile. Sitesinden eposta attım ama dönüş bile yapmadılar müsvet menfi. Özetle lütfen hayvanseverseniz buraya gidip bu canların can çekişmesi için sizde vesile olup üstüne bir de hatrı sayılır giriş paraaı verip oyuna gelmeyin

  • İhsanettin EREN dedi ki:

    Elinizde fotoğraf makinanız varsa ekstra 25 TL ücret istenmesi çok anlamsız giderken bunu bilerek gitmekte fayda var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir