İstanbul Kelebek Çiftliği Nerede? Nasıl Gidilir? 2024 Yılı Giriş Ücreti Nedir?

Doğanın en renkli ve kırılgan canlılarından kelebeklerin hikayesine tanıklık edip, onların etrafında büyülü bir gün geçirmek ister misiniz?

İstanbul Kelebek Çiftliği, Botanik Park içinde uçuşan tropikal kelebeklerin bulunduğu, çocuklarınızla birlikte hem kelebekleri tanıyıp hem de botanik parkın tadını çıkarabileceğiniz, ormanlarla çevrili 5 dönümlük yemyeşil bir alan. Emekli öğretmen Çiğdem Ünlü tarafından Beykoz’da kurulmuş olan Türkiye’nin ilk kelebek çiftliği sizi kelebeklerin bu bir günlük hikayelerine ortak olmaya davet ediyor.

GÜNCEL BİLET FİYATLARI YAZININ DEVAMINDA 👇

İstanbul Kelebek Çiftliği’nde kelebeklerin görkemli dünyasında çıkıp onları tanışıp sonra bir kelebeğin yaşam döngüsüne rehber eşliğinde tanıklık edeceksiniz. Bu yolculukta renk renk uçuşan kelebekler, tropik bitki ve çiçekler arasında dilediğiniz kadar fotoğraf çekmek serbest, oldukça geniş bir alana sahip çiftlikte piknik yapmak, koşup oynamak hatta orman safarine katılmak mümkün.

İstanbul Kelebek Çiftliği Nerede? Nasıl Gidilir?

İstanbul Kelebek Çiftliği Beykoz’da, Polonezköy Tabiat Parkı’nın yanı başında yer alıyor. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne giden çevre yolundaki Kavacık sapağından sapılıp Riva yoluna giriliyor. İlk ışıklardan (Beykoz konakları karşısı) devam edilir, 100 metre sonra Riva-Polonezköy yoluna sapılır. Acarkent’in A kapısındaki trafik ışıklarından devam edilerek 400 metre sonra Polonezköy yoluna sapılır. Total Petrol sağınızda kalarak önünüze çıkan yuvarlaktan Polonezköy yönüne devam edilir. 50 metre ileride Zerzevatçıköy sapağından sola aşağı doğru devam edilir. 200 metre ileride sağ tarafta İstanbul Kelebek Çiftliği’ni göreceksiniz.

İstanbul Kelebek Çiftliği 2024 Giriş Ücreti Nedir?

OCAK 2024 İTİBARİYLE;

Yetişkin: 200 TL

Çocuk (3–14  Yaş arası): 180 TL

0–36 ay arası: Ücretsiz

Aile (2 yetişkin & 2 çocuk): 650 TL.

Engelliler için %50 indirim  uygulanıyor.

İstanbul Kelebek Çiftliği Açılış Kapanış Saatleri

Kelebek Bahçesi ve Obur Tırtıl Cafesi Pazartesi günleri kapalı. Salıdan-Pazara 10:00–18:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul Kelebek Çiftliği Fotoğraflar

Kelebek Çiftliği İletişim Bilgileri

Adres: Zerzavatçı mahallesi, Fatih Sultan Cad. No: 13, 34829 Beykoz/İstanbul

Telefon: +90 532 617 30 00

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

İstanbul’da Çocuklarla Hafta Sonu Gidilecek 40 Yer ve 2024 Giriş Ücretleri

3 Comments

  • Özgül çelik dedi ki:

    Geçen ay nisanda ziyaret ettiğim beykoz kelebek çiftliğinde büyük hayal kırıklığına uğradım, tamamen ticarete dökülmüş sözde kelebek üstünden birkaç kelebek türü ve aç bırakılmış yemlikleri boş bakımsız şekilde çiftliğe yerleştirilmiş can çekişen kuşlar beni çok üzdü bahçedeki köpekleri saymıyorum bile. Sitesinden eposta attım ama dönüş bile yapmadılar müsvet menfi. Özetle lütfen hayvanseverseniz buraya gidip bu canların can çekişmesi için sizde vesile olup üstüne bir de hatrı sayılır giriş paraaı verip oyuna gelmeyin

  • İhsanettin EREN dedi ki:

    Elinizde fotoğraf makinanız varsa ekstra 25 TL ücret istenmesi çok anlamsız giderken bunu bilerek gitmekte fayda var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir