VIALAND Eğlence Parkı Nerede? Nasıl Gidilir? 2023 Giriş Ücreti Nedir?

Yerli Disneyland olarak da bilinen Türkiye’nin ilk tema park konseptine sahip VIALAND, aslında sadece bir eğlence parkı değil, içerisinde alışveriş merkezi, restoranlar, sinema ve bowling salonu da bulunan çok büyük bir yaşam ve eğlence kompleksi.

Hafta sonu çocuklarla gidilecek eğlenceli yerlerin başında gelen Vialand içerisinde her yaş grubuna özel yirmiden fazla eğlence ünitesi mevcut.  Bunlardan en iddialısı 110 km hızla raylarda ilerleyen roller coaster Nefeskesen. Çocuklar için ise Sünger Bob, Minik Kaşifler, Küçük Madenciler, Saray Salıncağı, Dora ve Diego’nun Maceraları, Çılgın Nehir ve Viking üniteleri en çok tercih edilen eğlence noktaları.

GÜNCEL BİLET FİYATLARI YAZININ DEVAMINDA 👇

VIALAND EĞLENCE PARKI

ISFANBUL EĞLENCE PARKI

VIALAND NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Eyüp sınırları içerisinde bulunan VIALAND, eskiden Alibeyköy Taş Ocakları olarak bilinen alanda konumlandırılmış. TEM VE E-5 aksının tam ortasında yer alması sebebiyle kendi arabanızla ulaşımı oldukça kolay. 8000 araç kapasiteli ücretsiz otopark da mevcut. Ayrıca Cevizlibağ otobüs duraklarından 2 saatte bir ücretsiz servisleri de var. Ayrıca Taksim’den 49T no’lu  ve Eminönü’nden 47 ve 47E no’lu belediye otobüsleri ile VIALAND’a ulaşmak mümkün.

 

vialand_nerede

VIALAND NEREDE? NASIL GİDİLİR

VIALAND 2023 YILI GÜNCEL GİRİŞ BİLET ÜCRETİ NEDİR?

EYLÜL 2023 İTİBARİYLE:

Yetişkin: 649 TL

Öğrenci (4–14 Yaş arası ): 549 TL

0–3 yaş arası: Ücretsiz

 Vialand giriş ücreti Vialand bünyesindeki tüm eğlence ünitelerini kapsıyor. Yani bir kez giriş ücreti ödedikten sonra çocuklar yaşları ve boylarına uygun eğlence ünitelerini ekstra ücret ödemeden kullanabiliyor.

 

VIALAND KAÇA KADAR AÇIK?

Vialand hem hafta içi hem de hafta sonu 11:00 ve 18:30 arasında hizmet veriyor.

 

VIALAND’DE NELER VAR?

 Maaile VIALAND’a adımımızı attığımız andan itibaren heyecan içinde yaşımıza uygun üniteleri keşfetmeye başlıyoruz. İlk durağımız SÜNGER BOB. Bir denizaltının içinde denizde süzülüyormuşuz gibi hareket eden koltuklarda Sünger Bob, arkadaşı Patrick ve Çıtır Yengeç’in yaklaşık 10 dakika süren maceralarını 4D izlerken biz anne babalar bile çokça keyif alıyoruz. Çocukların aileleri refakatinde bu üniteye girebilmeleri için boylarının 105 cm üzerinde olması gerekiyor.
 
VIALAND LUNAPARK

VIALAND LUNAPARK

 
İkinci durağımız MİNİK KAŞİFLER. Bir benzeri Eurodisney’de bulunan bu ünitede yine ailece bir bota binerek bir kanal boyunca ilerliyor, tüm dünya çocuklarının ülkelerine özgü kıyafetlerle dans ettiği bir görseli izleyerek turu tamamlıyoruz. Aynı şekilde bu ünitede de çocukların aileleri refakatinde bu üniteye girebilmeleri için boylarının 105 cm üzerinde olması gerekiyor.
 
vialand_eglence_parki-19

VIALAND MİNİK KAŞİFLER

 
Üçüncü durağımız KÜÇÜK MADENCİLER. Roller Coaster’ın çocuklar için olan versiyonu diye tanımlayabileceğim bu ünitede çekirdekten yetişen adrenalin tutkunları ile çığlık çığlığa trenle rayların üzerinde bir inip bir çıkıyoruz. Çocukların aileleri refakatinde bu üniteye girebilmeleri için boylarının 120 cm üzerinde olması gerekiyor.
 
vialand_eglence_parki-3

VIALAND KÜÇÜK MADENCİLER

 
 
Dördüncü durağımız SARAY SALINCAĞI. Lunapark larda gökyüzünde savrulan salıncaklar var ya işte bu salıncak o salıncak. Kuzularımın buna binecek kadar büyümüş olmaları ne hoş. UÇUYORUUUUZ…
 
vialand_eglence_parki-2

VIALAND SARAY SALINCAĞI

 

vialand_eglence_parki-4

 
Beşinci durağımız ailece bindiklerimiz arasında bizi en çok heyecanlandıran VİKİNG. Açık havada bir bot ile ilerlerken 15 metreden ıslak bir düşüş gerçekten şok edici oluyor:) Neyse ki çıkıştaki kurutma odalarında ıslanan üst başı kurutabiliyoruz. Çocukların aileleri refakatinde bu üniteye girebilmeleri için boylarının 120 cm üzerinde olması gerekiyor.
 
vialand_eglence_parki-5

VIALAND VIKING

 
 Bir başka 4D ünitesi daha karşımıza çıkıyor. Buna en çok Doruk seviniyor. DORA VE DIEGO’NUN MACERALARINI izlerken koltukların hareket etmesinin yanı sıra Dora ormanın içerisinde engelleri aşarken bizim de yüzümüze hava üfleniyor, su fışkırıyor:)
 
vialand_eglence_parki-6

VIALAND DORA’NIN MACERALARI

 
 
FATİH’İN RÜYASI yine bir kanal boyunca botla ilerlerken İstanbul’un fethinin sahnelendiği her yaşa uygun, adrenalinsiz ama keyifli bir ünite. SAFARİ TÜNELİ‘nde elimizde ışıklı silahlarla avcılık yapıyor, finalde en çok puanı baba toplarken, ikinci anne, üçüncü Doruk, dördüncü Dora şeklinde sıralanıyoruz. Ve korku tüneli. Boy sınırı 105 cm diye rahatlıkla giriyoruz ama çocukları geçtim biz bile bazen irkiliyoruz:(
 
vialand_eglence_parki-10

VAILAND SAFARİ TÜNELİ

vialand_eglence_parki-16

VIALAND KORKU TÜNELİ

En çok sevdiklerimize tekrar tekrar binerek ilerlerken BİR ZAMANLAR İSTANBUL Sokağından geçiyor, Hattat Abi’ye ismimizi yazdırıyor, Cem Yılmaz’a taş çıkartan espriler yapan PROF. APOSTROF’a ciddi ciddi kahkahalarla gülüyoruz.

vialand_eglence_parki-15

BİR ZAMANLAR İSTANBUL

 
vialand_eglence_parki-14

VIALAND HATTAT SANATI

 
vialand_eglence_parki-13

PROF. APOSTROF

 
 
Tema Park 18:00 da kapanacak. Son 10 dakikamızda kuzular dev atlı karıncaya binerken bense nihayet cesaretimi toplayıp şimdiye dek gördüğüm en fantezi roller coaster olan NEFESKESEN’e biniyorum. Benim değil ama beni izleyen çocuklarımın nefesi kesiliyor:)
 
vialand_eglence_parki-12

VIALAND ATLI KARINCA

vialand_eglence_parki-11

VIALAND NEFESKESEN

 

Veda zamanı. Doymadım doyamadım sevmelere seni ben diyor, VIALAND ile istemeyerek de olsa vedalaşıyoruz ama VIALAND dediğimiz oluşum sadece tema parktan ibaret değil. Açık havada keyifle gezilebilen alışveriş alanında turluyor, yorgunluktan ölme noktasında olduğumuza kanaat getirince arabamıza binip evimize doğru yola koyuluyoruz.

VIALAND AVM

VIALAND ALIŞVERİŞ MERKEZİ

 

 

VIALAND EĞLENCE PARKI İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Yeşilpınar Mah., Şehit Metin Kaya Sok. No:11, 34065 Eyüp

Telefon: 0 (212) 600 0100

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

İstanbul’da Çocuklarla Hafta Sonu Gidilecek 40 Yer ve 2023 Giriş Ücretleri

1 Comment

  • 86Joycelyn dedi ki:

    I have noticed you don’t monetize your website, don’t waste your traffic, you can earn extra cash every month
    because you’ve got hi quality content. If you want
    to know how to make extra $$$, search for: best adsense alternative Wrastain’s tools

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir