İstanbul Oyuncak Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?

Sizi çocukluğunuza ışınlayan, çocuklarınıza da sizin hatta sizin de büyüklerinizin oynadığı oyuncakları tanıtan İstanbul Oyuncak Müzesi’ni şair ve yazar Sunay Akın 23 Nisan 2005 yılında, 20 yılda 40’ı aşkın ülkedeki koleksiyonerlerden, antikacılardan ve açık arttırmalardan satın aldığı oyuncaklarla kurmuş.

İstanbul’da çocuklara uygun müzeler arasında bulunan ve  1700’lü yıllardan günümüze oyuncak tarihinin en güzel örneklerinin sergilendiği müze Göztepe’de bulunan tarihi bir köşkte konumlandırılmış.

İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ

İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ

İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ

İstanbul Oyuncak Müzesi dünya tarihi eğlenceli ve akılda kalıcı bir öğrenme yöntemi ile ziyaretçilere sunuluyor. Örneğin, uzay oyuncaklarının sergilendiği bölümde Ay’a ulaşma çabası, tren oyuncakları bölümünde ise sanayi devrimi oyuncakların diliyle anlatılıyor. İstanbul Oyuncak Müzesi’nin en önemli özelliklerinden birisi 3 kuşağın bir arada vakit geçirebileceği ve ortak mutluluğu paylaşabileceği bir mekan olması. Anne babanız ile aynı anda bir zaman makinasında çocukluğunuza doğru yola çıkarken, birbirinize ve çocuğunuza kendi dönemlerinizi anlatmanın keyfini çıkarabilmek, ‘Bundan bende de vardı’ diye sevindirik olabilmek gerçekten muhteşem.

İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ

İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ

İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ

İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ NEREDE? NASIL GİDİLİR?

İstanbul Oyuncak Müzesi Kadıköy Göztepe’de, tarihi bir köşkte yer alıyor. İstanbul Oyuncak Müzesi’ne İETT otobüsleri Kadıköy’den kalkan ve Göztepe’den geçen 10B , 10S , 14ÇK , 17 , 17L , 19F , 19M , 19S GZ1,GZ2 , ER1, ER2 no’lu belediye otobüsleri ile ulaşılabiliyor. 10B , 10S , 14Ç , 17 , 17L , 19F , 19M , 19S numaralı otobüslerle “Göztepe”, GZ1,GZ2 numaralı otobüslerle “Tütüncü Mehmet Efendi Camii”, ER1, ER2 numaralı otobüslerle “Erenköy İstasyonu” durağında inmeniz gerekiyor.

İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

İstanbul Oyuncak Müzesi’nde tam giriş ücreti 15 TL, 3 yaş ve üzeri çocuklar, öğrenciler, öğretmenler, öğretim görevlileri, 65 yaş ve üstü için geçerli olan indirimli bilet ücreti ise 12 TL’dir. Engelliler, 3 yaş altı çocuklar, ICOM kart sahipleri, MMKD üyeleri, kokartlı rehber ve basın mensupları ise ücretsiz olarak girebilmektedir.

İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ

İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ ZİYARET SAATLERİ NEDİR?

İstanbul Oyuncak Müzesi hafta içi 09.30 – 18.00 arası, hafta sonu ise 09.30 – 19.00 arası ziyaret edilebilir. Müze Pazartesi günleri kapalıdır.

MÜZE CAFE’DE DOĞUM GÜNÜ VE KAHVALTI ORGANİZASYONLARI

İstanbul Oyuncak Müzesi’nin alt katında bulunan ve bir bebek evinin içindeymiş hissini yaşatan Müze Cafe, doğum günü, kahvaltı ve kurumsal organizasyonlara da ev sahipliği yapıyor. Ayrıca 15 kişilik gruplar ve üzeri için kahvaltı hizmeti de sunuluyor. Gelmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Kahvaltı ücreti olarak yetişkinler için 50 TL, 6-12 yaş arası çocuklar için 40 TL, 3-6 yaş arası çocuklar için 30 TL talep ediliyor. İstanbul Oyuncak Müzesi’nde çocuklar için zaman zaman interaktif masal etkinlikleri de düzenleniyor.

MÜZE CAFE

İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ ETKİNLİKLERİ

İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Göztepe Mahallesi, İdil Sokağı, No:17, 34730 Kadıköy/İstanbul

Telefon: +90 216 359 45 50

İstanbul’da Çocukla Gezilecek, Çocuklara Uygun Müzeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir