Bakırköy Botanik Parkı Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?

Anadolu Yakasındaki Nezahat Gökyiğit Botanik Parkı’nın Avrupa yakasındaki bir benzeri olan Bakırköy Botanik Parkı’nda farklı bitki gruplarından oluşan 11 adet tematik bahçe ve yüzlerce çeşit ağaç bulunuyor.

Bakırköy Botanik Parkı’nda bunun yanı sıra Atatürk ve çocuk temalı heykeller, çocuk oyun alanları, ekolojik yaşamı teşvik etmek ve botanik parkın enerji ihtiyacının bir kısmını karşılamak amacıyla yerleştirilmiş rüzgar türbinleri, doğal gölet, süs havuzları, göçmen kuşlar için yapılmış bekleme alanları, 8 metre yükseklikte çağlayan, içinde pagasus atları bulunan havuz, manzara seyir terasları, piknik alanları ve sosyal tesisler de yer alıyor. Park içindeki gölet biyolojik arıtma ile yapılmış ve doğal kaynak suyu ile oluşturulmuş, kuğu, ördek ve su kaplumbağalarının yanı sıra çeşitli bir çok balıklar için de yaşam alanı olan gölet de mevcut.

BAKIRKÖY BOTANİK PARKI PEGASUS ATLI HAVUZ

BAKIRKÖY BOTANİK PARKINDA NELER VAR?

Bakırköy Botanik Parkı Türkiye’nin en yüksek oyun kulelerine de ev sahipliği yapıyor. Parka girişte sizi konuşan dinozor heykelleri karşılıyor. Su parkı ve oyun ekipmanları, tematik bahçeler, şifalı bitkiler, mutfak ve bahçe bitkilerinin gruplanmış olduğu kısımlar çocuklar ve büyükler için hem eğlenmeyi hem de bilgi edinmeyi amaçlıyor. Çocuklar için oyun alanında  11 metre uzunluğunda iki oyun kulesi, ip köprüleri, kaydıraklar ve birçok oyun aktivitesi bulunuyor. Ayrıca burada çocuklar için hareket eden 5 adet Dinozor teması da yer alıyor.

BAKIRKÖY BOTANİK PARKI ÇOCUK OYUN ALANI

BAKIRKÖY BOTANİK PARK NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Bakırköy Botanik Parkı Bakırköy İncirli semtinde bulunuyor. Özel aracıyla İstanbul Anadolu Yakası’ndan gelenlerin İncirli yol ayrımına geldiklerinde Bakırköy istikametine sapmaları gerekiyor. İncirli yoluna devam etmeden E5’e ters yönden tekrar girdiklerinde Bakırköy Botanik Park karşınıza çıkıyor. Toplu taşıma ile Botanik Park’a gelmenin en hızlı yolu metrobüs kullanmak. Metrobüs’ün İncirli durağında için üst geçitten geçtikten 100 metre sonra Bakırköy Botanik Park’a ulaşılıyor.

BAKIRKÖY BOTANİK PARKI GİRİŞ ÜCRETİ

Bakırköy Botanik Parka giriş ücretsiz. Parkın yanında bulunan özel otoparka araçlar ücretsiz olarak park edilebiliyor.

BAKIRKÖY BOTANİK PARKI GÖLET

BAKIRKÖY BOTANİK PARKI ZİYARET SAATLERİ

Bakırköy Botanik Parkı  sabah 7:00′ den akşam 23:00’e kadar giriş yapılabiliyor.

 BAKIRKÖY BOTANİK PARKI FOTOĞRAFLAR (RESİMLER)

BAKIRKÖY BOTANİK PARKI İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Osmaniye Mahallesi, İncirli Kavsağı D-100 Yanyolu, 34146 Bakırköy/İstanbul, Türkiye

Telefon: 0 (212) 543 5313

 

Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip etmek için tıklayın.

 

İstanbul’daki En Güzel 15 Park ve Koru

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir