Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi Nerede? Nasıl gidilir? Giriş ücreti nedir?

Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi Roma imparatorluğu, Anadolu Selçuklu Devleti, Osmanlı İmparatorluğu, Kurtuluş Savaşı,1.ve 2.Dünya Savaşı, Körfez Savaşı gibi, dünya tarihine etki eden medeniyet ve olaylara ait askeri ve tarihi eserlerin Dünya’da ilk ve tek sergileme tekniği ile hem çocuklar hem büyüklerle buluştuğu çok özel bir müze. İstanbul’da çocukla gezilecek müzeler arasında yer alan Hisart Müzesi’ndeki eserler, gerçek veya kurgu ürünü olayların 3 boyutlu olarak modellenmesi anlamına gelen Diorama tekniği ile destekleniyor. Hisart’ın kurucusu Nejat Çuhadaroğlu’nun bizzat yaptığı bu çok özel dioramalara, tarihi eserler ve o anın eşsiz resimleri eşlik ediyor.

ÇOCUKLARA UYGUN CANLI TARİH MÜZESİ HİSAR ART

CANLI TARİH MÜZESİ HİSAR ART

CANLI TARİH MÜZESİ HİSAR ART

CANLI TARİH MÜZESİ HİSAR ART

Hisart Müzesi içerisinde yer alan Fantastik Cafe’deki Starwars, Kızılderililer, Vikingler gibi bilim kurgu ve çizgi roman kahramanları ise çocuklara farklı bir dünyanın kapılarını aralıyor. Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi, sıra dışı anlatımı ile tarihe merak uyandırmayı amaçlıyor. 1500m2’lik bir alanda 5 katlı ve on binlerce eserin sergilendiği bir müze olan Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi, geçmişi şekillendiren büyük devletler, olaylar, savaşlar ve dünyanın kaderini belirleyen dönüm noktalarının farklı bir bakış açısıyla sergileniyor.

CANLI TARİH MÜZESİ HİSAR ART

CANLI TARİH MÜZESİ HİSAR ART

HİSAR CANLI TARİH MÜZESİ NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi, İstanbul’un Kağıthane İlçesi, Çağlayan semtinde bulunuyor. Çağlayan’a Taksim’den 48N, Şişli’den 48B, 48H, 48S, Eminönü’nden 46 Ç ve 46 E, Mecidiyeköy’den 48 nolu  otobüsler ile ulaşılıyor.Metrobüs ile müzeye ulaşabilmek için Çağlayan durağında inmeniz gerekiyor. Ayrıca Mecidiyeköy’den kalkan Çağlayan dolmuşları ile de Hisart Canlı Tarih Müzesi’ne ulaşılıyor.

HİSAR CANLI TARİH MÜZESİ AÇILIŞ KAPANIŞ (ZİYARET SAATLERİ)

Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi pazar günleri 12:00 ile 18:00 arasında, diğer günler 10:00 ile 18:00 arasında ziyaret edilebiliyor.

CANLI TARİH MÜZESİ HİSAR ART

CANLI TARİH MÜZESİ HİSAR ART

CANLI TARİH MÜZESİ HİSAR ART KAFE

HİSAR CANLI TARİH MÜZESİ GÜNCEL GİRİŞ BİLET ÜCRETİ

2019 yılı itibariyle Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi’ne giriş için yetişkinlerin 30 TL, öğretmen ve öğrencilerin 10 TL ödemesi gerekiyor. 10 kişilik ve üzeri gruplar için yetişkin ücreti 20 TL. Müzekart sahiplerine hem yılda bir defa müzeye giriş ücretsiz, hem de Müze Kafe ve Mağazada %10 indirim uygulanıyor.

HİSAR CANLI TARİH MÜZESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Hürriyet Mah. Cemil Bengü Cad. No: 21 34403 Çağlayan / İstanbul / Türkiye
Telefon: +90 212 296 98 04

 

İstanbul’da Çocukla Gezilecek, Çocuklara Uygun Müzeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir