Türkiye’den Vizesiz Ülke Karadağ’da Yapılacak 5 Aktivite

Türkiye’den vizesiz gidilebilen Avrupa ülkelerinin en güzeli Karadağ hem huzur verici Adriyatik sahilleriyle hem de sizi tarihte yolculuk yaptıran eski şehir merkezleriyle çok iyi bir tatil alternatifi oluşturuyor. Karadağ’a gittiğinizde yapılacak en güzel 5 aktivite aşağıda listeleniyor. 

1 – Karadağ’ın en büyüleyici sahil beldesi olan Perast’ta konaklayın

Tam bir ortaçağ kasabası olan Perast ülkenin tanıtım fotoğraflarında da yer alan iki minik adacığın da tam karşısında yer alıyor. Çok küçük bir kasaba olmasına rağmen Perast’ta pek çok kilise ve saray bulunuyor. Hepsi deniz kenarında olan otel ve evlerde konaklamak ve her sabah bu müthiş manzaraya uyanmak, her akşam güneşi burada batırmak muhteşem oluyor.

HOTEL HERITAGE GRAND PALACE

2 – Kotor’da surlar içerisindeki eski şehir merkezinde zamanda yolculuk yapın

Karadağ’ın en turistik şehri Kotor’un merkezi Venedik döneminde inşa edilen surlarla çevrili. Surların içerisine girdiğiniz anda, zamanda yolculuğa çıkmışsınız gibi hissediyor, Arnavut kaldırımlı daracık sokaklar boyunca yürürken birbirinden karakteristik kafe ve dükkanlarla buluşuyorsunuz.

KOTOR ESKİ ŞEHİR MERKEZİ

 

3 – Kotor eski şehir merkezinde yer alan Pescaria Dekaderon’da katedral manzarasına nazır öğle yemeği yiyin

Karadağ mutfağı Adriyatik kıyısında olması sebebiyle deniz ürünleri ağırlıklı bir mutfağa sahip ama aynı zamanda İtalyan kültüründen de etkilenmelerinden dolayı pizza ve makarna konusunda da alkışı hak ediyor. Size de bunların arasından sevdiğinizi seçmek düşüyor.

PESCARIA DEKADERON

 

4 – Hızlı teknelerle Mavi mağara turuna çıkın

Kotor sahilinden başlayan 2 saatlik bu turlar çocuklu aileler için Karadağ tatilinin en keyifli anlarından biri oluyor. Kayaların Leydisi Adası’nı, Denizaltı tünelini ve muhteşem Mavi Mağarayı görebileceğiniz bu turda hız severleri adrenalin dolu anlar da bekliyor.

 

5 – Karadağ’ın Miami’si olarak bilinen Budva Şehrini ziyaret edin.

Aynı Kotor gibi Budva’nın surlar içinde bir eski şehri olsa da Kotor diğer Karadağ şehirlerinde olmayan birbirinden güzel kumsalları ile de ön plana çıkıyor. Bu şehre gelmişken eski şehir turu sonrası kumsalda bir öğle yemeği çok keyifli oluyor.

AZZURO BUDVA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir