Rahmi Koç Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? 2024 Giriş Ücreti Nedir?

1994 yılında işadamı Rahmi Koç’un desteği ile açılan Türkiye’de sanayi, ulaşım, endüstri ve iletişim tarihine adanmış ilk önemli müze olan Rahmi Koç Müzesi İstanbul Haliç kıyısında 27 bin metrekarelik devasa bir alanda kurulmuş. Hem açık hem de kapalı sergi alanına sahip müzede Havacılık, denizcilik ve karayolu ulaşım tarihine ait klasik otomobillerden, tramvaya, teknelerden uçaklara nostaljik pek çok araç sergileniyor. İçerisinde oturup çayınızı yudumlayabileceğiniz Fenerbahçe Vapuru özellikle seviliyor.

İstanbul’da çocuklarla gidilecek eğlenceli 40 mekandan biri olanRahmi Koç Müzesi hafta sonu çocuklarla sıra dışı bir etkinlik yapmak isteyen aileler için çok değerli bir seçenek oluşturuyor.

ANTİKA ARABALAR VE ÇOCUKLAR

RAHMİ KOÇ MÜZESİ’NDE NELER VAR?

Rahmi Koç Müzesi ulaşım, endüstri ve iletişimin gelişimine tanık olacağınız, kendinizi bir zaman makinesinde hissedeceğiniz eşsiz bir müze. Müzede denizaltı, feribot, gemi, uçak, lokomotif ve tramvay modelleri gibi gerçek boyutlarda sergilenen binlerce obje aşağıdaki şekilde listeleniyor.

  • Demir yolu Taşımacılığı (demir yolu araçları, lokomotif ve tramvay modelleri)
  • Denizcilik (denizcilik nesneleri, modelleri, kayık, kano, tekneler ve yatlar, dıştan takma motorlar ve Amphicar’ın geniş koleksiyonu)
  • Fenerbahçe Feribot Teknesi (1953)
  • Havacılık (Açık Hava Ekran Alanında; Wright Kardeşlerin Planör Modeli, Douglas DC-3 ve bombardıman uçağı ve F104 S Starfighter)
  • İletişim Araçları (telgraflar, telefonlar, fonograflar, gramofonlar, kameralar ve televizyon setleri)
  • Karayolu Taşımacılığı (19. yüzyıl at arabaları, bebek arabaları, bisikletler, motosikletler, tarım araçları, klasik otomobiller, otomobil modelleri, itfaiye araçları ve buharlı arabalar)
  • Mühendislik (buhar ve dizel motorlar)
  • Modeller ve Oyuncaklar (18. yüzyıl el işi modeller, minyatür nesneler ve oyuncaklar)
  • Yaşayan Tarih (Çarşı, Balıkçı Limanı, Kayık Atölyesi, Motor Tamir Atölyesi, Torna Tezgahları, Zeytinyağı Fabrikası, Film Seti, Gemi Köprüsü)

GÜNCEL BİLET FİYATLARI YAZININ DEVAMINDA 👇

 

RAHMİ KOÇ MÜZESİ FOTOĞRAFLARI

RAHMİ KOÇ MÜZESİ ANTİKA ARABALAR

RAHMİ KOÇ MÜZESİ BALIKÇILAR

RAHMİ KOÇ MÜZESİ İNGİLİZ OTOBÜSÜ

RAHMİ KOÇ MÜZESİ ASKERİ HELİKOPTER

RAHMİ KOÇ MÜZESİ ŞEN MANAV

RAHMİ KOÇ MÜZESİ MİNYATÜR EVLER

RAHMİ KOÇ MÜZESİ TARİHİ TRAMVAY

RAHMİ KOÇ MÜZESİ HALİÇ KIYISI

RAHMİ KOÇ MÜZESİ NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Rahmi Koç Müzesi Haliç’in kuzey yakasındaki Hasköy semtinde. Müzeye metrobüs ile Halıcıoğlu durağında indikten sonra yürüyerek ulaşılabiliyor. Üsküdar’dan kalkan Eyüp vapurları da Rahmi Koç Müzesi’ne uğruyor. Eminönü’nden kalkan 47, 47E, 47Ç ve 47N İETT hatları da müzeye ulaşım için diğer bir yöntem.

RAHMİ KOÇ MÜZESİ GÜNCEL GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

OCAK 2024 İTİBARİYLE;

Yetişkin: 190 TL

Öğrenci: 95 TL (Okul gezilerinde 60 TL)

Müzekart sahiplerine bilet fiyatı üzerinden %10 indirim uygulanıyor.

RAHMİ KOÇ MÜZESİ BAYRAMDA AÇIK MI?

Rahmi Koç Müzesi dini bayramların arife ve birinci günü hariç açık.

RAHMİ KOÇ MÜZESİ KAÇA KADAR AÇIK?

Pazartesi tatil olan müzenin diğer günler çalışma saatleri aşağıdaki gibi;

Salı – Cuma Günleri
10:00 – 17:00

Cumartesi – Pazar ve Bayram Günleri
10:00-18:00 (1 Ekim – 31 Mart)
10:00-19:00 (1 Nisan – 30 Eylül)

BİZİM RAHMİ KOÇ MÜZESİ DENEYİMİMİZ

Rahmi Koç Müzesi’nin dış mekan sergi alanı ile iç içe olan ücretsiz otoparkına arabamızı bıraktıktan sonra karşımıza çıkan, tepeye konumlandırılmış uçak henüz gezimizin başında iken bizi  heyecanlandırıyor. Merdivenlerinden tırmanıp Dakota’nın içine giriyor, 60’lı yıllarda geçen bir filmin içindeki uçak yolculuğu sahnesindeyiz hissine kapılıyoruz.

RAHMİ KOÇ MÜZESİ DAKOTA UÇAĞI

RAHMİ KOÇ MÜZESİ FENERBAHÇE VAPURU

Haliç kenarına doğru ilerlediğimizde Fenerbahçe Vapuru ile karşılaşıyor, çeşitli sergilere ev sahipliği yapan tarihi vapurun nostaljik kafesinde çayımızı keyifle yudumluyoruz. Müzenin şu anda sergi alanı olarak kullanılan tersane kısmına girdiğimizde, tarihi tramvay ve trenlerin her birine tek tek çıkıp iniyor, klasik otomobilleri inceliyor, hemen yanlarındaki Cafe du Levant isimli nostaljik kafe restorana bayılıyoruz.

RAHMİ KOÇ MÜZESİ CAFE LEVANT

RAHMİ KOÇ MÜZESİ CAFE LEVANT

Rahmi-koc-muzesi-giris_ucreti-nedir

RAHMİ KOÇ MÜZESİ ANTİK ARABALAR

Renkli Matematik Dünyası bölümündeki interaktif deney setlerinde çocuklar çok eğleniyorlar. Özellikle içine giren kişinin etrafında köpükten balon oluşturan aletten ayrılmakta zorlanıyorlar. Teknelerin olduğu kısmı da gezdikten sonra minyatür evleri bayılarak inceliyor, müze dış mekandaki atlı karıncaya da bindikten sonra Rahmi Koç Müzesi ile vedalaşıyoruz. Böyle muhteşem bir müzeyi daha önce nasıl keşfetmemiş olduğumuza hayıflanıyoruz.

RAHMİ KOÇ MÜZESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Hasköy Cad. No: 5 Hasköy İstanbul

Telefon: 0 (212) 369 66 00

İstanbul’da Çocuklarla Gidilecek 40 Yer 2024 Giriş Ücretleri

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

2 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir