Kapadokya’da Çocuklarla Yapılacak En Güzel 5 Aktivite

Ülkemizin tanıtım videolarında da sıkça rastladığımız Peri bacaları ve balonlar diyarı Kapadokya hem büyüleyici manzarası hem de yapılacak aktiviteler anlamında  yarıyıl tatili için keyifli bir alternatif oluşturuyor. Kapadokya’da çocuklarınızla yapılacak aktiviteleri Gezenti Anne sizler için şöyle sıralıyor;

1- Kapadokya’da mağara otellerde sıra dışı bir konaklama deneyimi yaşayın

Kapadokya’nın kendine has coğrafyası, günümüzden on milyon yıl önce yaşanan aktif olan volkanik patlamalar sonucu oluşmuş. Yer altı şehirlerinde insan yaşamının tarihi milattan öncesine dayanıyor. Kapadokya’ya gelmişken yamaçlardaki kayalara oyulmuş mağara evlerde kalmak size ve çocuklarınıza alışılagelmişin dışında bir konaklama deneyimi yaşatıyor.

KAPADOKYA MAĞARA OTELLER

2 –  Balon turuna katılın ve onlarca balonla birlikte yerden 1000 metre yükseklikte güneşin peri bacalarının arasından doğuşunu izleyin;

6 yaşından büyük çocukların aileleri ile katılabileceği balon turu paketlerinde otelinizden balonun kalkacağı alana transfer, 1 saatlik balon turu, uçuş sonrası kutlama ve sertifika takdimi ve otelinize transfer bulunuyor. Balon turu ücretleri 150 ile 250 Euro arasında değişiyor.

 KAPADOKYA VE BALONLAR

3 – Kapadokya yöresinin efsane lezzeti testi kebabını deneyin;

Kapadokya’daki restoranların hemen hemen hepsinin menüsünde bulabileceğiniz testi kebabı soğan ve kuzu eti başta olmak üzere domates, sarımsak de eklenerek yapılıyor. Taş fırında, içi özel bir sırla kaplanmış testide 2 saat pişirildikten sonra buharı tüterken bir çekiç darbesiyle önünüzde kırılıveriyor. Size de lokum gibi etlerin keyfini sürmek kalıyor.

 KAPADOKYA TESTİ KEBABI

 4 –  Ihlara vadisinin 394 basamaklı merdiveninden inin;

Hasan Dağı’ndan püsküren lavlar ile oluşan ve dünyanın 2’inci büyük vadisi olan Ihlara Vadisi  Kapadokya bölgesinin en önemli ören yerlerinden biri. 394 basamaklı merdivenle inilen ve 14 kilometre uzunluğundaki doğal kanyon yapılı Ihlara Vadisi’nde yüzlerce kaya oyma eski yaşam mekanları, mağaralar ve kiliseler bulunuyor.

IHLARA VADİSİ

5 – Avanos’ta çanak çömlek yapımı aktivitesine katılın;

Kapadokya’nın sadece peribacaları, yeraltı şehirleri, uçsuz bucaksız vadilerle sınırlı kalacağını sanmayın. Toprağın mucizevi yönlerini sanatla birleştirerek görebileceğiniz Kapadokya çanak çömlek yapımı deneyimi bölgenin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Avanos’ta gerçekleşiyor. Çamura dokunmak ve ondan bir sanat eseri yaratmak insan ruhunu gerçekten dinginleştiriyor.

KAPADOKYA ÇÖMLEK YAPIMI

Çocuklarla Kapadokya Gezilecek Görülecek Yerler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir