Pelit Çikolata Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?

Esenyurt’ta, Pelit Çikolataları Üretim Tesisleri bünyesinde yer alan Pelit Çikolata Müzesi dünya sanatının baş yapıtlarını, masal kahramanlarını, ünlü efsanelerin heykellerini tamamını çikolatadan hazırlayıp çikolata ve sanatseverlerin beğenisine sunuyor. İstanbul’da çocuklarla gezilecek müzelerden biri olan Pelit Çikolata Müzesi’nde çikolata şelalelerinin arasında dolaşmak, çikolata kokusunu solumak hem büyükler hem çocuklar için çok keyifli oluyor. Bu kocaman çikolata rüyasının içerisinde çocuklar için çikolata ve pasta yapımı atölyeleri de düzenleniyor.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

Müze 5 bölümden oluşuyor. Giriş bölümünde sizi çikolatanın en şımarık görüntüsü olan çikolata şelalesi, gerçek boyutlu çikolata ev, Nuh’un Gemisi ve çikolatanın tarihini anlatan tablolar karşılıyor.

İstanbul bölümünde Galata Kulesi’nden, Sultan Ahmet Camii’ne, Kız Kulesi’nden, Boğaz Köprüsü’ne ve İstanbul’u temsil eden bir çok tarihi yapıt çikolata formunda sizleri bekliyor. Türk büyükleri salonunda Türk tarihine damga vuran Atatürk, Fatih Sultan Mehmet, Osman Gazi ve bir çok önderin çikolatadan büstleri, Sanatçılar salonunda Aralarında Pablo Picasso’nunda bulunduğu, dünya sanatına yön veren pek çok sanatçının eseri sizleri bekliyor. Medeniyetler bölümünde ise dünya tarihinde yer almış Hitit, Antik Yunan, Bizans, Osmanlı devlet ve milletlerini sembolize eden tablolar ile geçmişe çikolata tadında yolculuk yapılıyor.

PELİT ÇİKOLATA MÜZESİ NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Pelit Çikolata Müzesi Esenyurt’ta yer alıyor. Toplu taşıma ile ulaşmak isteyenler metrobüse binip son durak olan Avcılar durağında inip buradan 142 nolu İETT otobüsleri ile Pelit Çikolata Müzesi’ne ulaşabiliyor. Avcılar – Karaağaç minibüsleri de müzenin tam önünden geçiyor.

PELİT ÇİKOLATA MÜZESİ GİRİŞ BİLET ÜCRETİ NEDİR?

Kişi başı ücret 60 TL,  0-1 yaş grubundan ücret alınmıyor.

PELİT ÇİKOLATA MÜZESİ AÇILIŞ KAPANIŞ SAATLERİ

Müze her gün 10:00 ile 17:00 arasında ziyarete açık.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Koza Mahallesi 1678 Sk. No:19 (Sanayi Mahallesi Evren Sanayi Sitesi Akbatı A.V.M. Arkası) Esenyurt-İSTANBUL

Telefon: +90 (0212) 411 13 00 Ext:1160 – 1326

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

İstanbul’da Çocukla Gezilecek, Çocuklara Uygun Müzeler

9 Comments

 • Zeynep dedi ki:

  Bence gidilmeli harika bir yer

 • Fuat dedi ki:

  Ah bu zenginlerin Gözü hiç doymuyor her şeyden para kazanma hırsı gariban milletin sırtından para kazanma hırsı sattığı ürünler para kazanma hırsı 40 lira giriş ücreti olur mu arkadaş

 • GÜLER dedi ki:

  Böyle güzelilklere öncü olduğunuz için öncelikle size teşekkürü borç bilirim…ben eskisehirde oturuyorum torunlarım istanbulda oraya gelip torunlarım ve kızımla gelecekte cok guzel bir ani olsun diye paylaşım yaşamak istedim lakin giriş fiyatını görünce hayallerim yıkıldı…😢😢😢sizden ricam lütfen giriş fiyatına yeni bir düzenleme getirip bizim gibi hayalleri olanların hayallerini gerçekleştirmesine yardımcı olmanız hayırlı işler dilerim saygılarımla… Güler GÖKÇEK

 • Şerife dedi ki:

  Bu kadar fazla ücret alınması gerçekten de büyük hayal kırıklığı. Çok fazla değil mi bu kadar ücret?Bence uygun bir fiyat düzenlenmeli en azından çocuklar için!! 🙄

 • Muammer dedi ki:

  Büyükler için anlarımda öğrenciler için alınan bu rakam hiç etik bir davranış sergilemiyor.
  Markanın ögrencilerden gelecek olan parayamı ihtiyacı var en azından daha makul fiyat anlayışında olmasını beklerim.

  • Ayse dedi ki:

   Fiyat çok yüksek sonuçta müze.pelit gibi kurumsal markanın birazda sosyal sorumluluk yuklenmesi guzel olur du?4 kişilik aileyiz 200 tl giriş.yolu,çocukların biseler istemesi bayağı zorlar aileleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir