Barış Manço Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? 2024 Giriş Ücreti Nedir?

Domates Biber Patlıcan, Arkadaşım Eşek, Süper Babaanne gibi şarkılarıyla ve ADAM OLACAK ÇOCUK yarışması ile çocukluğumuza damga vurmuş ünlü sanatçı BARIŞ MANÇO’nun yaşadığı ve eserlerini ürettiği, Kadıköy Moda’daki evi müze haline getirilmiş. “Bir insandan en son ne zaman bahsedilmekten vazgeçilirse, o insan o zaman ölmüştür.”  diyen Barış Manço’nun müze evinde eşi Lale Manço ve çocukları Doğukan ve Batıkan ile birlikte Barış Manço dendiğinde akla gelecek pek çok detay bir araya toplanmış.

baris_manco_muzesi-4

BARIŞ MANÇO MÜZESİ NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Barış Manço  Müzesi İstanbul’un Kadıköy İlçesi’nin Moda semtindedir. Kadıköy İskelesi’ne vapur, metro ya da diğer toplu taşıma araçları ile ulaştıktan sonra tramvay ile ya da yürüyerek Moda’ya gidilebilir.

BARIŞ MANÇO MÜZESİ 2024 YILI GÜNCEL GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

OCAK 2024 İTİBARİYLE;

Barış Manço Müzesi giriş ücreti büyükler için 20 TL, öğrenciler için 10 TL’dir.

BARIŞ MANÇO MÜZESİ ZİYARET SAATLERİ NEDİR?

Barış Manço Müzesi Resmi ve dini bayramlar ile Pazartesi günleri dışında her gün 09:00-16:00 saatlerinde açıktır.

BARIŞ MANÇO MÜZESİ’NDE NELER VAR?

Kadıköy Belediyesi’nin çalışmaları ile 2010 yılında açılan Barış Manço Evi 19. yüzyıldan kalma bir köşk.İstanbul’da çocuklarla gezilecek müzelerden olan köşkün bahçesinde ziyaretçileri Arkadaşım Eşek, köşkün girişinde ise Barış Manço’nun balmumu heykeli karşılamakta. Giriş katındaki salonda Manço’nun Avusturya’dan aldığı piyanosu görülebilir. Evin en çok ilgi çeken kısımlarından biri olan kıyafet odasında, Manço’nun şahsına münhasır kıyafetleri  sergilenmekte.

baris_manco_muzesi

baris_manco_muzesi-2

Evin ikinci katındaki en dikkat çeken bölüm ise “Adam Olacak Çocuk Odası” olarak düzenlenmiş olan Batıkan Manço’nun odası. Yatmadan önce dişlerimizi fırçalamayı, süt içmeyi, arabanın arka koltuğunda oturmayı ve daha pek çok şeyi öğrendiğimiz efsane program 7’den 77’ye den izler taşıyan bu odaya girip de duygulanmamak elde değil. Evin yazlık ve kışlık olmak üzere iki tane de bahçesi var. Müzede ayrılmadan önce şu anda kafe olarak da işletilen bu bahçede çayınızı yudumlamanız şiddetle tavsiye edilir. 🙂

baris_manco_muzesi-3

 

BARIŞ MANÇO MÜZESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Caferağa Mahallesi, Yusuf Kamil Paşa Sok. No:5, 34710 Kadıköy/İstanbul

Telefon: 0 (216) 3379413

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

İstanbul’da Çocuklarla Hafta Sonu Gidilecek 40 Yer ve 2024 Giriş Ücretleri

İstanbul’da Çocuklara Uygun 18 Müze ve 2024 Giriş Ücretleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir