İstanbul İllüzyonlar Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?

Şimdiye dek yaşadıklarınızdan çok daha büyük, çok daha iyi ve çok daha büyüleyici bir serüvene hazır mısınız? Bir dizi yeni ve keşfedilmemiş illüzyon ile sayesinde son derece büyüleyici görsel, duyusal ve eğitsel bir deneyim yaşatmak için İstanbul İllüzyonlar Müzesi sizleri ve çocuklarınızı bekliyor.

İstanbul İllüzyon Müzesi illüzyonlarla sizlere interaktif ve eğlenceli bir yolculuk imkanı sunuyor. Duyularınıza olan sarsılmaz inancınızı sorgulamanıza yol açacak muhteşem illüzyonlar dünyasına çocuklarınızla gelin ve sizi tam anlamıyla şaşkına çevirecek bir dünyanın kapılarını aralayın. İstanbul İllüzyonlar Müzesi’ni ziyaret etmekten heyecan duyacağınıza emin olabilirsiniz, çünkü hiçbir şey göründüğü gibi değil, özellikle de burada!

 

İSTANBUL İLLÜZYONLAR MÜZESİ NEREDE? NASIL GİDİLİR?

İstanbul İllüzyonlar Müzesi Taksim’de, İstiklal Caddesi üzerinde, Asmalımescit’te, Narmanlı Han’ın içerisinde yer alıyor. Metro’dan Şişhane durağında indiğinizde 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

İstanbul’un çeşitli bölgelerinden Taksim’e Nasıl Gidilir? için tıklayın.

 

İSTANBUL İLLÜZYONLAR MÜZESİ’NDE NELER VAR?

 

Tepetaklak Oda

İstanbul İllüzyonlar Müzesi’nin en sevilen yerindesiniz. Dünyayı görüş biçiminizde radikal bir değişikliğe hazır mısınız? 90 dereceye ne dersiniz? İnanılmaz pozlarda fotoğraflarınız olacak! Tek sınır, hayal gücünüz. Hayal dünyanızda gezinerek Instagram’ın yıldızı olacak bir illüzyon yaratın!

 

Vortex Tüneli

En son ne zaman birini gördüğünüzde ayağınızın altında yerin kaydığını hissettiniz? Üstelik hiçbir şey hareket etmezken başınızın yüzde yüz döndüğü bir andan bahsediyoruz. Vücudunuzun tepkilerini kontrol edemediğiniz bir durum. Vortex Tüneli  sizi adeta çılgına çevirecek ve döner silindirde vücudunuzu dengede tutmanın imkansız olduğunu düşündürecek. Halbuki tüm bu süreçte dümdüz ve sabit bir yüzeyde duruyor olacaksınız. Çığlık ve kahkaha atmak serbest!

 

Sonsuzluk Odası

Birçoğumuz, sihir ve eğlencenin hiç bitmediği, sonsuza kadar devam ettiği bir yer hayal ederiz. Sonsuzluk Odasında yarattığımız Harikalar Diyarı, hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeye hazır! Sonsuzluk Odası, diğer bir ifadeyle, Aynalar Odası size harikalar diyarının kapılarını aralayacak! Odanın tüm duvarlarına yerleştirilen tam boy aynalar, optik illüzyonla sonsuz bir mekan algısı yaratıyor. 

 

Ames Odası

Odanın bir köşesinde bir dev, diğerinde ise bir cüce var! Bu inanılmaz illüzyon odasında ileri geri yürüyen bir kişinin gözlerinizin önünde büyüyüp küçüldüğüne tanık olacaksınız. İlk bakışta sıradan bir oda gibi görünen bu mekan, ustalıklı tasarlanmış oyunlar sayesinde ziyaretçilere unutulmaz bir görsel illüzyon yaşatıyor.

 

Tabaktaki Kafa

Hiç birinin “kafasını tabakta” görmek istediğiniz oldu mu? Artık hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Vücudun gizlendiği bir “tabakta kafa” illüzyonu sizi bekliyor. Fakat endişelenmeyin, kimsenin canı acımayacak. Bu sadece bir illüzyon.

 

Karmaşık Silindir

Karmaşık silindir illüzyonu, görüş açısına bağlı olarak dörtgen veya silindir görülmesini sağlayan özel bir geometrik şekil sunuyor. Herhangi bir nesne, her an iki açıdan görülebilecek şekilde aynanın önündeki bir kutuya yerleştiriyorsunuz. Özel sapı sağa ya da sola doğru hareket ettirerek nesneyi 180 derece döndürüyor, algıların ve mantıksal kavrama kabiliyetinin ötesinde bir şekil değişimine tanık oluyorsunuz.

 

Klon Masa

Bu illüzyon, sizi kendinizle aynı masada buluşmaya davet ediyor. Gördüğünüz büyük masa aslında dairesel bir parçadan ibaret. Bu parça, 60 derece açıyla iki aynada tam bir daire gibi görünüyor. Masada sizin birebir kopyanız olan 5 kişiyle birlikte oturuyorsunuz. Daha mükemmel bir oyun arkadaşı olabilir mi?!

 

Kaleydoskop

İşte rengarenk, sürekli değişen şekillerden ve renklerden oluşan bir harikalar diyarı! İllüzyonlar Müzesindeki rengarenk desenler ise, sayısız ayna sayesinde ziyaretçilerimiz tarafından özel olarak yaratılıyor. Kaleydoskop sizi bekliyor!

 

Beuchet Sandalyesi İllüzyonu

Bir kişinin gövdesine ilişkin algımızın etraftaki nesnelere bağlı olabileceğini hiç düşündünüz mü? Algı kurallarını keşfe çıkacağınız bu illüzyonda farklı rollere ve gövdelere kavuşmak için tek yapmanız gereken Beuchet sandalyesine oturmak! Üstelik yaratıcılığınızın sınırlarını zorlayan fotoğraflar çekebilirsiniz.

 

Rubin’in Vazosu

Rubin’in vazosu, 1915 yılında Danimarkalı psikolog Edgar Rubin’in geliştirdiği karmaşık ya da çift durumlu, iki yönlü şekillerden oluşan ve herkesin yakından bildiği bir model. Elbette isterseniz içine çiçek koyabilirsiniz ama onun yerine, saklı yüzleri keşfetmeye çalışırken şaşırtıcı anlar yaşamanız mümkün.

 

Fotoğraf İllüzyonları

Fotoğraf İllüzyonları, zihninizi şaşırtmak ve aslında var olmayan nesnelerle ilgili yanıltıcı algılar yaratmak için çarpıcı bir yöntemdir. Merak uyandırıcı! Ne derler, bilirsiniz: kamera asla yalan söylemez!? Çok da emin olmayın! İllüzyonlar Müzesinde hiçbir şey göründüğü gibi değil, fotoğraflar bile! Yalnızca fotoğraflarınızın arka planının olağandışı ve beklenmedik olacağından emin olabilirsiniz. 

 

Akıllı Oyun Odası

İçinizdeki Einstein’i ortaya çıkarın ve merak duygunuzu harekete geçirin! Eğlenirken öğrenmeyi mümkün kılan akıllı oyun odası, bilişsel düşünme ve strateji geliştirme becerilerini geliştirirken beyniniz için mükemmel bir egzersiz alanı sunuyor. Basit yöntemlerle dijital detoks yapmanıza ve aynı zamanda benzersiz öğrenme imkanlarına kavuşmanıza imkan tanıyor.

Gelin ve illüzyonlar dünyasını keşfedin. İmkansızı yaşayın. Gelmeden önce telefonunuzun şarjını ve hafızasını kontrol edin ve yanınızda getirmeyi asla ama asla unutmayın.

 

İSTANBUL İLLÜZYONLAR MÜZESİ GİRİŞ BİLET ÜCRETİ NEDİR?

İstanbul İllüzyonlar Müzesi’ne girişte büyükler için 69 TL, 5-18 yaş aralığındaki çocuklar, öğrenciler ve 65 yaş üzeri için 45 TL ödemeniz gerekiyor. 2 yetişkin – 2 çocuk veya 1 yetişkin – 3 çocuktan oluşabilecek aile paketi ise 199 TL.

 

İSTANBUL İLLÜZYONLAR MÜZESİ HANGİ GÜN VE SAATLERDE AÇIK?

haftanın her günü sabah 10:00’dan akşam 10:00’a kadar ziyaret edilebiliyor.

İSTANBUL İLLÜZYONLAR MÜZESİ

Narmanlı Han
İstiklal Cd. No:180
34421, Beyoğlu / İstanbul
0 (212) 244 06 64
info@museumofillusions.com.tr

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir