İstanbul’da Çocuklarla Kışın, Soğuk Havalarda Gezilecek En Güzel 20 Yer

1 – RAHMİ KOÇ MÜZESİ, HALİÇ

İstanbul’da çocuklarla kış aylarında gezilecek yerler listemizin birincisi Rahmi Koç Müzesi. 1994 yılında işadamı Rahmi Koç’un desteği ile açılan Türkiye’de sanayi, ulaşım, endüstri ve iletişim tarihine adanmış ilk önemli müze olan Rahmi Koç Müzesi’nde çocuklarınız ile birlikte nostaljik Fenerbahçe vapurunu gezebilir, klasik arabaları inceleyebilir, Renkli Matematik Dünyası bölümündeki interaktif deney setleri ile eğlenebilirsiniz.

Rahmi Koç müzesi nerede, nasıl gidilir, giriş ücretleri nedir vb. detaylara ve bizim Rahmi Koç Müzesi deneyimimiz için tıklayın…

istanbulda_cocuklarla_hafta_sonu_gidilecek_yerler_rahmi_koc

RAHMİ KOÇ MÜZESİ

 

Hafta sonu geldiğinde, çocuklarla birlikte her zaman yaptıklarımızdan farklı aktiviteler yapmak, yeni yerler keşfetmek hem bizi hem çocuklarımızı mutlu ediyor olsa da çoğu zaman çocuklarla gidilecek farkı yerler bulmak konusunda zorlanıyoruz. “Çocuklarımla hafta sonu ailece nereye gidebilirim?” sorusu her daim kafamızı kurcalıyor. İşte bu yazımda sizlere Darıca Hayvanat Bahçesi, Rahmi Koç Müzesi, İstanbul Akvaryum, Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi, İsfanbul Eğlence Parkı, Kidzania, Miniatürk, Snowpark, Miniatürk, Atatürk Arboretumu, Barış Manço Müzesi, Uçurtma Müzesi, Viasea Akvaryum, Kelebek Çiftliği, Oyuncak Müzesi, Balmumu Heykel Müzesi, Jurassic Land, Legoland ve Pelit Çikolata Müzesi gibi pek çok eğlenceli ve eğitici yere nasıl gidebileceğinizi ve güncel giriş ücretlerini aktarıyorum.
 

 

2 – İSTANBUL İLLÜZYONLAR MÜZESİ, BEYOĞLU

Şimdiye dek yaşadıklarınızdan çok daha büyük, çok daha iyi ve çok daha büyüleyici bir serüvene hazır mısınız? Bir dizi yeni ve keşfedilmemiş illüzyon ile sayesinde son derece büyüleyici görsel, duyusal ve eğitsel bir deneyim yaşatmak için İstanbul İllüzyonlar Müzesi sizleri ve çocuklarınızı bekliyor.

İstanbul İllüzyonlar Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

İSTANBUL İLLÜZYONLAR MÜZESİ

 

3 – HUPALUPA AİLE EĞLENCE MERKEZİ, ATAŞEHİR

Türkiye’nin en kapsamlı aile eğlence merkezi HUPALUPA “Kış Aylarında çocuklarla ne yapsak?” diye düşünen çocuklu aileler için yeni bir alternatif oluşturuyor. Trambolin Parkı, Eğlence Kulesi, Sünger Havuzu, Tırmanma Duvarı, Denge Parkuru, Çarpışan Arabalar ve Sanal Dünya gibi pek çok alana sahip Hupalupa , İstanbul Anadolu Yakası’nın kalbi Ataşehir’de yeni açılan Metropol Alışveriş Merkezi’nde yer alıyor.

Hupalupa Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

HUPALUPA AİLE EĞLENCE MERKEZİ

 

4 – EMAAR AKVARYUM VE SUALTI HAYVANAT BAHÇESİ

Yepyeni bir akvaryum deneyimi Emaar Akvaryum & Sualtı Hayvanat Bahçesi’nde, Anadolu Yakası’nın yeni alışveriş merkezlerinden Emaar Square Mall’da çocukları bekliyor. Kayalık Kıyılar, Tünel Akvaryum, Denizanası Galerisi, Ormanlar, Nehirler ve Şelalaler, Penguen Adası, Timsah Krallığı ile 7 farklı tematik bölümden oluşan akvaryum ve sualtı hayvanat bahçesi 200 türden 20.000’in üzerinde deniz canlısı ve amfibiye ev sahipliği yapıyor.

Emaar Akvaryum Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

EMAAR AKVARYUM

 

5 – KIDZANIA, AKASYA AVM

On bin metrekarelik bir alanda, sadece çocuklar için yaratılmış bir şehir düşünün. Çocukların gelecekte olmayı istedikleri meslekleri deneyimlemeleri için kurulmuş bu minik şehirde, çocuklar para ile alışverişi, ekip çalışmasını, temel yaşam becerilerini öğreniyor, geleceğe hazırlanıyorlar. Burada eğitim eğlence ile harmanlanıyor, çocuklar tiyatroyu, bankayı, hastaneyi, itfaiyeyi, polis karakolunu, gizli ajan eğitim merkezini ve havacılık akademisini içeren eğlenceli pek çok tesisi özgürce ziyaret edebiliyorlar.

Kidzania’da Neler Var? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

KİDZANİA

 

6 – SNOWPARK, TORIUM AVM

Torium AVM bünyesinde yer alan Türkiye’nin ilk kapalı kar eğlence merkezi Snowpark, 4 mevsim kesintisiz kayak ve kızak keyfi sunuyor. Her ayrıntısı özenle tasarlanan eğlence parkında,  gerçek kar kullanılıyor. En düşük kar kalınlığı 50 cm olan Snowpark’ta kar keyfi maksimumda yaşanırken, kış sporları için de ideal bir ortam sağlanıyor.

Snowpark Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

 

ÇOCUKLARLA HAFTA SONU SNOWPARK

 

7 – DOLMABAHÇE SARAYI

Dolmabahçe Sarayı Beşiktaş ile Kabataş arasında, Boğaz kıyısında, 250 bin metrekarelik bir alanda yer alan Dolmabahçe Sarayı da İstanbul’da soğuk havalarda çocuklarla gidilecek yerler arasında yer alıyor. Osmanlı döneminde yaptırılmış olan sarayın en önemli özelliği Cumhuriyet döneminde, Atatürk’ün İstanbul ziyaretlerinde ikametgâh olarak kullanması ve Ulu Önder Atatürk’ün 10 Kasım 1938’de bu sarayda vefat etmesi. Bu anlamda Dolmabahçe Sarayı hem Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemindeki saray yaşamını gözler önüne sermesi, hem de Atatürk’ün son zamanlarını geçirdiği evi olması nedeniyle İlk ve orta öğretim çağındaki çocukların oldukça ilgisini çekiyor.

Dolmabahçe Sarayı Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

 

DOLMABAHÇE SARAYI

 

8 – MOTİVASYON MÜZESİ, WATERGARDEN AVM

 

Anadolu yakasının yeni yeme içme ve eğlence merkezi Ataşehir WATERGARDEN AVM İstanbul’un önde gelen restoranlarının yanı sıra bünyesinde interaktif ve eğlenceli bir yolculuk imkanı sunan Motivasyon Müzesi’ni de barındırıyor. Hem yetişkinlerin hem gençlerin hem de çocukların gezerken eğlenebileceği bu sıra dışı müze motivasyona ihtiyacımız olan şu günlerde yüzümüzü gülümsetiyor. Teknolojiyi, hayalleri ve tasarımı motivasyon konsepti ile birleştiren Motivasyon Müzesi (Museum Of Motivation), ziyaretçilerini daha önce hiç deneyimlemedikleri bir serüvene çıkartıyor. 7 ayrı bölümden oluşan müzede dev top havuzu, sanal gerçeklik teknolojileri, selfie alanları, sihirli orman, illüzyon odası ve dijital grafiti gibi konseptlerin yer aldığı bambaşka bir dünya yer alıyor. 

İstanbul Motivasyon Müzesi (Museum Of Motivation) Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın. 

MOTİVASYON MÜZESİ (MUSEUM OF MOTIVATION)

 

9 – MADAME TUSSAUDS BALMUMU HEYKEL MÜZESİ, BEYOĞLU

Madame Tussauds’nun İstiklal Caddesi’ndeki merkezini ziyaret sırasında çocuklar Atatürk, Fatih Sultan Mehmet, Mimar Sinan gibi tarihi figürler hakkında bilgi alırken Mozart’ın piyanosunda kendi müziklerini çalıp, Yaşar Kemal’in koltuğunda yazar ile karşı karşıya geliyorlar. Arda Turan’dan Hidayet Türkoğlu’na, Einstein’dan Leonardo de Vinci’ye, Zeki Müren’den Madonna’ya, Justin Bieber’dan Lady Gaga’ya, MFÖ’den Rihanna’ya, Adile Naşit’ten Barış Manço’ya, Shek’ten Hollywood yıldızlarına pek çok ünlü ismi bir arada ve yakından görme imkanı bulan çocuklar yıldızlara dokunmanın heyecanını yaşıyorlar.

Madame Tussauds Balmumu Heykel Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

MADAME TUSSAUDS İSTANBUL

 

10 – LEGOLAND® DISCOVERY CENTRE ISTANBUL, BAYRAMPAŞA FORUM AVM

Forum İstanbul AVM’nin içerisinde 3000 m²’lik bir alanda konumlandırılmış LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul çocuklar eğlenirken öğrensin diyen ve onlarla birlikte eğlenceli bir gün geçirmek isteyen ebeveynlerin favori mekanları arasında yer alıyor. 2 milyon LEGO® parçası ile hayallere sınır koymayan eğlence merkezi, yaratıcılığı ortaya çıkaran pek çok keyifli aktivite alanına sahip.

Legoland İstanbul Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

LEGOLAND İSTANBUL

 

11 – TERS EVREN İSTANBUL

Son dönemde gitgide popülerleşen TERS EV konsepti Türkiye’nin dört bir yanına yayılıyor. İstanbul’da da Ataşehir, Metrocity AVM, Çatalca gibi pek çok semtte belirli bir ücret karşılığında ailece ziyaret edebileceğiniz pek çok ters ev bulunuyor. Her türlü ev eşyasının tavana ters olarak monte edildiği bu evlere girdiğiniz anda tavanda yürüme hissine kapılıyor,  İnstagram’da arkadaşlarınızı şaşkına çevirebileceğiniz fotoğraflar çekilebiliyor. En beğenilen ters ev konseptlerinden biri olan TERS EVREN İSTANBUL da hafta sonları farklı bir aktivite yapmak isteyen gençleri, çocuklu çocuksuz pek çok aileyi ağırlıyor.

Ters Evren İstanbul Nerede? İçinde Neler Var? Giriş Ücreti Nedir? tıklayın.

TERS EVREN İSTANBUL

 

12 – İSTANBUL AKVARYUM, FLORYA

Birbirinden farklı balıkları keşfetmek, köpek balıklarını beslemek, helikopter turu yapmak ve amazon ormanlarında dolaşmaya ne dersiniz? O zaman sizi ve çocuklarınızı İstanbul Akvaryum’a alalım. Florya Şenlikköy’deki Aqua Florya AVM bünyesinde yer alan ve dünyanın en büyük tematik akvaryumu olan İstanbul Akvaryum’da yaklaşık 17 bin çeşit kara ve deniz canlısı, Amazon ormanlarını da içeren 18 farklı temada alan bulunuyor. İstanbul akvaryumu çocuklarınızla gezerken defalarca köpek balıkları ve vatozlarla burun buruna gelmeniz, kendinizi denizde dalış yapıyor gibi hissetmeniz mümkün.

Florya İstanbul Akvaryum’da Neler Var? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

istanbulda_cocuklarla_hafta_sonu_gidilecek_yerler_akvaryum
ÇOCUKLARLA HAFTA SONU ISTANBUL AKVARYUM

 

13 – VIASEA AKVARYUM, TUZLA VIAPORT MARİNA

Dünyanın ilk iklim temalı akvaryumu olan ViaSea Akvaryum ‘Anadolu Yakası’nda niye akvaryum yok? diyenlerin imdadına yetişiyor. Viasea Akvaryum’da farklı iklim kuşakları içerisinde yaşayan binlerce deniz altı canlısının yaşamlarını gözlemlenebiliyor. 47 farklı temalı sergide 12.000’in üzerinde deniz canlısı sizleri bekliyor. Boğaziçi’nin tarihine su altından bakarak, İstanbul’un en uzun su altı akvaryum tünelinde köpekbalıklarıyla dolu bir dünyanın kapıları sizler için aralanıyor.

Viasea Akvaryum Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

ÇOCUKLARLA HAFTA SONU VIASEA AKVARYUM TUZLA

 

14 – İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ, GÖZTEPE

Sizi çocukluğunuza ışınlayan, çocuklarınıza da sizin hatta sizin de büyüklerinizin oynadığı oyuncakları tanıtan İstanbul Oyuncak Müzesi’ni şair ve yazar Sunay Akın 23 Nisan 2005 yılında, 20 yılda 40’ı aşkın ülkedeki koleksiyonerlerden, antikacılardan ve açık arttırmalardan satın aldığı oyuncaklarla kurmuş. 1700’lü yıllardan günümüze oyuncak tarihinin en güzel örneklerinin sergilendiği müze Göztepe’de bulunan tarihi bir köşkte konumlandırılmış.

İstanbul Oyuncak Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ

 

15 – BUBBLE UP AKTİVİTE VE EĞLENCE MERKEZİ

İstanbul Avrupa yakası Bahçeşehir’de kapılarını açan Bubble Up Aktivite ve Eğlence Merkezi, içerisinde bulunan farklı konsept ve hizmetleri ile çocuk, genç ve yetişkinlere özel hizmetleri ile aile olarak da vakit geçirebileceğiniz keyifli bir mekan. Bubble Up Aktivite ve Eğlence Merkezi’nde Soft play, trambolin basket alanı, Atölye çalışmaları, Karaoke odaları,  Kuaför atölye alanı,  DVD – Play station odası, Doğum günü partileri, Özel gün etkinlikleri, Kafe ve Kaçış odaları bulunuyor.

Bubble Up Aktivite ve Eğlence Merkezi hakkında Detay Bilgiler için tıklayın.

BUBBLE UP AKTİVİTE VE EĞLENCE MERKEZİ

 

16 – BARIŞ MANÇO MÜZESİ, MODA

Domates Biber Patlıcan, Arkadaşım Eşek, Süper Babaanne gibi şarkılarıyla ve ADAM OLACAK ÇOCUK yarışması ile çocukluğumuza damga vurmuş ünlü sanatçı Barış Manço’nun yaşadığı ve eserlerini ürettiği, Kadıköy Moda’daki evi müze haline getirilmiş. ‘Bir insandan en son ne zaman bahsedilmekten vazgeçilirse, o insan o zaman ölmüştür.’ diyen Manço’nun müze evinde Kadıköy Belediyesi tarafından Barış Manço dendiğinde akla gelecek pek çok detay bir araya toplanmış.

Barış Manço Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

baris_manco_muzesi-3
ÇOCUKLARLA HAFTA SONU BARIŞ MANÇO MÜZESİ

 

17 – MEHMET NACİ AKÖZ UÇURTMA MÜZESİ, ÜSKÜDAR

Ülkemizin ilk ve tek, dünyanın ise 22 uçurtma müzesinden birinin Üsküdar’da olduğunu biliyor muydunuz?

Üsküdar Belediyesi Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi’nde 28 ülkeden toplanan yaklaşık 2500 adetlik (uçurtma, uçurtma yayınları, uçurtma malzemeleri ve çeşitli objelerden oluşan) farklı kültürlere ait geniş bir koleksiyon bulunuyor. 3 yaş itibari ile ziyaretçi kabul eden müzede, bünyesinde barındırdığı anaokulu öğretmenlerinden oluşan eğitimciler ile her yaş grubu muhatabının anlayacağı bir dil kullanarak rehberlik yapılıyor. Çocuklarınız atölye çalışmalarına katıldığı takdirde, ellerinde uçurulmaya hazır bir uçurtma ile müzeden ayrılıyor.

Uçurtma Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Yapılabilecek Aktiviteler Nelerdir? Tıklayın…

ÜSKÜDAR UÇURTMA MÜZESİ

 

18 – PANORAMA 1453 TARİH MÜZESİ

Topkapı Kültür Parkı sınırları içerisinde bulunan,, Türkiye’nin ilk panoramik müzesi Panorama 1453 Tarih Müzesi’nde top sesleri, mehter müziği ve Osmanlı atlarının kişnemelerinin efekt olarak kullanıldığı muhteşem görseller sunan bir fetih şöleni sizleri bekliyor. Panorama 1453 Tarih Müzesi’nde büyük bir odanın içinde, kilometrelerce uzaklıktaki İstanbul surlarında İstanbul’un fethini izlenebiliyor. Müze sergilenen masal tadındaki görsel şölen sebebiyle yetişkinler kadar çocuklar için de oldukça ilgi çekici. Topkapı Kültür Parkı sınırları içerisinde yer aldığı için müze gezisi sonunda parktaki oyun alanlarında çocuklara keyifli vakit geçirmek de mümkün.

Panorama 1453 Tarih Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

1453 PANORAMA TARİH MÜZESİ

 

19 – HİSART CANLI TARİH MÜZESİ, KAĞITHANE

Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi Roma imparatorluğu, Anadolu Selçuklu Devleti, Osmanlı İmparatorluğu, Kurtuluş Savaşı,1.ve 2.Dünya Savaşı, Körfez Savaşı gibi, dünya tarihine etki eden medeniyet ve olaylara ait askeri ve tarihi eserlerin Dünya’da ilk ve tek sergileme tekniği ile hem çocuklar hem büyüklerle buluştuğu çok özel bir müze.

Hisar Canlı Tarih Müzesi’nde Neler Var? Nerede? Nasıl gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

HİSART CANLI TARİH MÜZESİ

 

20 – MOİPARK EĞLENCE PARKI, MALL OF İSTANBUL, İKİTELLİ

Türkiye’nin ilk ve Avrupa’nın en büyük kapalı temalı parkı Moipark dev salıncaklar, yüksek hızda seyreden mekikler, adrenalin dolu oyunlar, eğlence tünelleri, canlı sahne şovları, Türkiye’nin ilk ve tek korku konseptli oteli, hediye kazandıran ünitelerden oluşuyor. Avrupa’nın en büyük kapalı eğlence kolonisi MOİPARK 12.000 m2’lik, 2 katlı alanda yer alıyor. Alt katta 10 yaşın üzeri, üst katta ise 4-10 yaş arası çocuklar için eğlence dolu onlarca oyun, ünite ve salıncak yer alıyor.

Moipark’ta Neler Var? Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?Tıklayın…

MOİPARK EĞLENCE PARKI

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

İstanbul’da Hafta Sonu Çocuklarla Doğada Gezilecek En Güzel 25 Yer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir