Fethiye, Ölüdeniz Tatil Köyü Tavsiyesi, LIBERTY HOTELS LYKIA, Yorumlar

Öyle bir tatil köyüne gidelim ki hem yemekleri çok çeşitli, kaliteli ve lezzetli olsun, hem denizi muhteşem olsun, hem de çocuklarımız çok eğlensin dediğinizde aklıma ilk gelen tesis olan Liberty Hotels Lykia’yı anlatmak istiyorum sizlere. Fethiye, Ölüdeniz Tatil Köyü Tavsiyesi, Liberty Hotels Lykia hakkındaki yorumlarım şöyle…

TURKUAZ RENKLİ DENİZ

Bana göre Türkiye’nin en güzel denizine sahip Ölüdeniz tarafında denize kıyısı olan nadide tesislerden biri Liberty Hotels Lykia. Turkuaz renkli cam gibi berrak denizi bile bu tesiste tatil hayali kurmaya yeterli iken inanılmaz çeşitlilikte ve kalitedeki açık büfesi, açık büfe ile arası pek olmayan benim bile gönlümü çalıyor.

MUHTEŞEM KAHVALTI

Liberty Hotels Lykia’da sabahlar sıcacık pişili, çibörekli, otlu yumurtalı, peynirli pideli, pastırmalı, ızgara hellim peynirli, ıspanaklı börekli, sıkma portakal sulu, wafflelı, krepli, pancakeli muhteşem bir kahvaltı ile başlıyor, mevsim meyvelerinin en güzelleri ile devam ediyor.

ÇOCUK CENNETİ

Çocuklar kahvaltı sonrası sizinle deniz keyfi mi yapsalar yoksa çocuk kulübündeki arkadaşları ve ablalarıyla buluşup Yunus yüzlü shuttle ile tam 18 kaydıraklı çocuk cennetine mi çıksalar kararsız kalıyor. İsmi çocuk cenneti de olsa kimi zaman benim gibi büyükler bile kaydıraklardan kayma eğlencesine eşlik ediyor. Çocuk cennetinde küçükler için salıncak, tahterevalli ve tırmanış ağları bulunan kum parkı ve plajı da bulunuyor.

Su fışkırtan toplar, gizli mağaralar, korsan ormanı, hazine adası, çocuk amfi tiyatrosu, sanat ve el işi bölümü, basketbol sahası, çim futbol sahası, masa tenisi derken karınlar acıkıyor ama neyse ki çocuk cennetinde snack restoran da mevcut. Izgara köfte, salata, pide ve pizza çeşitleri burada varken, ana restorana inmeye hiç gerek kalmıyor.

ÇOCUK PLAJI

Liberty Hotels Lykia’da deniz bazen dalgalı olsa da dalgakıran ile oluşturulmuş plaj yine çocuklu ailelerin imdadına yetişiyor. Bu bölgedeki çocuk boyu şezlonglara bayıldım, çocuk cenneti bu kadar keyifli olmasa insanın bu plajdan ayrılası gelmiyor. Manzaraya bakar mısınız, Türkiye’de miyim? Yoksa tropikal bir adada mı? İnsanın kafası karışıyor.

ODALAR VE MİMARİ

Eski ismi Lykia World olan Liberty Hotels Lykia Babadağ’ın eteklerinde, çam ağaçlarıyla çevrili eşsiz bir doğaya ve mimariye sahip bir tesis, kafanızı hangi yöne çevirirseniz çevirin gördüğünüz görsel hayranlık uyandırıyor. Deniz manzaralı geniş odalar iki çocuklu aileler için bile rahat bir konaklama imkanı sunuyor.

ALAKART RESTORANLAR

Liberty Lykia Hotels’de açık büfeye mola vermek isteyen misafirler için alakart restoran seçenekleri de bulunuyor. Teppenyaki ve Sushi restoranları farklı ülke mutfaklarını deneyimlemek isteyenler için iyi bir alternatif oluşturuyor. Akşam yemeği sonrası bir tatil köyü klasiği olan amfi tiyatrodaki gösteriyi çocuklarla birlikte dans edebileceğiniz eğlence izliyor ve dolu dolu geçen bir Liberty Hotels Lykia günü böylece sona eriyor.

LIBERTY HOTELS LYKIA İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Uzunyurt Mahallesi, Kidrak Mevkii No:1, 48380 Ölüdeniz/Fethiye

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir