Legoland İstanbul Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Bilet Ücreti Nedir?

Çocuğunuz eğlenirken öğrensin felsefesi ile 2015 yılında Forum İstanbul AVM’nin içerisinde 3000 m²’lik bir alanda hizmet vermeye başlayan LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul, çocuklarıyla birlikte eğlenceli bir gün geçirmek isteyen ebeveynlerin favori mekanları arasında yer alıyor. 2 milyon LEGO® parçası ile hayallere sınır koymayan LEGOLAND® Discovery Centre, yaratıcılığı ortaya çıkaran keyifli aktivite alanlarına sahip.

LEGOLAND İSTANBUL’DA NELER VAR?

Eğlence merkezinin içerisinde Krallık macerası lazer oyunu, 4 boyutlu sinema, LEGO® parçalarının yapım sırrının anlatıldığı LEGO® fabrika turu, atölye çalışmaları, temalı oyun alanları ve Aya Sofya, Boğaziçi Köprüsü, Galata Kulesi gibi yerel eserlerle birlikte Mısır Piramitleri, Big Ben, Eyfel Kulesi gibi tüm dünyadan önemli yapıların bir arada sergilendiği MINILAND bulunuyor.

Lego fabrika turu sırasında ziyaretçiler kendi karakterlerini yaratıyor. Krallık macerası lazer oyunu alanında karanlık bir tünel boyunca trenle yolculuk yapılarak hapis olmuş prensesi kurtarılıyor, Merlin’in Çırağı’nda gökyüzünde dolaşırken ne kadar yükseğe çıkabildiğinizi görmek ve eğlence merkezinin geri kalanına yukarıdan bakmak için, çevirebildiğiniz kadar hızlı pedal çevirmeniz gerekiyor. Miniland’de ülkemizdeki ve dünyadaki simge yapıların lego hali hayranlık uyandırıyor. Legoland İstanbul’da ayrıca önceden süslenmiş parti odalarında doğum günü partileri de düzenlenebiliyor.

LEGOLAND İSTANBUL NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Legoland İstanbul Bayrampaşa’da Forum AVM’nin bünyesinde yer alıyor.

Anadolu yakasından toplu taşıma ile Legoland’e gideceklerin Marmaray ile Yenikapı’ya gelip burada Yenikapı- Atatürk Havalimanı metro hattına geçiş yapması gerekiyor. Kocatepe metro istasyonunda indikten sonra 5-10 dakika yürüyerek Legoland’e ulaşılıyor.

Avrupa yakasından toplu taşıma ile Legoland’e gideceklerin metro ile Yenikapı’ya gelip burada Yenikapı- Atatürk Havalimanı metro hattına geçiş yapması gerekiyor. Kocatepe metro istasyonunda indikten sonra 5-10 dakika yürüyerek Legoland’e ulaşılıyor.

LEGOLAND İSTANBUL GÜNCEL GİRİŞ BİLET ÜCRETİ

Legoland İstanbul’a girişte, 2019 yılı itibariyle çocuklar için kişi başı 52 TL, yetişkinler için kişi başı 65 TL ödemeniz gerekiyor. Bileti internetten aldığınız takdirde bu fiyatlar yetişkinler için 52 TL, çocuklar için 42 TL oluyor. 3 yaş altı çocuklar için ücretsiz.

Legoland’e her çocuk ziyaretçinin en az bir yetişkinle, her yetişkinin de en az bir çocuk ile giriş yapması gerekiyor. Ayrıca 2 yetişkin+1 çocuk için gişe fiyatı 190 TL, online fiyatı 171 TL şeklinde aile paketleri de bulunuyor.

LEGOLAND İSTANBUL AÇILIŞ KAPANIŞ (ZİYARET) SAATLERİ 

Legoland İstanbul haftanın her günü 10:00 – 20:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Son giriş saati: 18:00. Lego Satış Mağazasına merkeze giriş yapmadan da 10:00-20:00 saatleri arasında girilebiliyor.

LEGOLAND İSTANBUL İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Kocatepe Mahallesi, Paşa Cd 5/5, 34045 Bayrampaşa/İstanbul, Türkiye

Telefon: +90 444 3 253

İstanbul’da Çocuklarla Hafta Sonu Gidilecek Yerler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir