İstanbul’da Köy Kahvaltısı Yapılacak Yerler ve Fiyatlar

1 – HATAY GURME

İstanbul’da köy kahvaltısı yapılacak yerler ve fiyatlar listemizin birinci sırasında bulunan Hatay Gurme Ataşehir Kayışdağı Caddesi üzerinde Hatay köy kahvaltısı servis ediliyor.  Hatay Gurme kahvaltısında Humus, Muhammara, Sürk-Tuzlu Yoğurt, Zahterli Yeşil Zeytin-Sarma İçi, Zahter-Yağ-Attun Siyah Zeytin, Mevsim Reçelleri-Kıtır Kabak, Tahin-Keçiboynuzu Pekmezi, Petek Bal-Manda Kaymağı, Tulum Peyniri-Tereyağ,  Tulum Peyniri-Tereyağ, Mevsim Yeşillikleri, Cevizli Kuru İncir, Arap Köftesi, Kaytaz Böreği, Kızarmış Peynir ve Tandır Ekmeği bulunuyor. Samimi ve kaliteli bir ambiyansta, Antakya mutfağına ait lezzetlerle çeşitlendirilmiş, bu dolu dolu iki kişilik kahvaltı tepsisi sınırsız çay ile birlikte iki kişi için toplam 65 TL’ye sunuluyor.

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

HATAY GURME’DE ANTAKYA KAHVALTISI

2 – STELLA, POLONEZKÖY

İstanbul’da köy kahvaltısı yapılacak yerler ve fiyatlar listemizin ikincisi, doğa ile iç içe olmayı seven aileler için İstanbul’un arka bahçesi konumunda yeşilin, ormanın korunduğu nadir yerlerden biri Polonezköy. Fatih Sultan Mehmet köprü yolu üzerindeki Kavacık sapağından sapılıp Acarkent’i geçtikten sonra Polonezköy tabelalarını takip ederek ulaşılabilen Polonezköy’de benim favori mekanım ise STELLA. Tepeden ormana hakim manzarası, yemyeşil ambiyansı ve orman yoluna direkt bağlantısı ile bence bölgedeki benzerlerinden bir adım önde. Serpme köy kahvaltısı ücreti kişi başı 34 TL.

POLONEZKÖY STELLA’DA KÖY KAHVALTISI

3 – YOROS KAFE, ANADOLU KAVAĞI

İstanbul’da köy kahvaltısı yapılacak yerler ve fiyatlar listemizin üçüncüsü Anadolu Kavağı’nın yanı başında, Yoros Kalesi’nin yamacında, İstanbul’un eşsiz boğaz manzarasını güzel bir açıdan gören, kaleye çıkan yokuş üzerinde stepler halinde konumlandırılmış, kırmızı pötikare örtüleri, ahşap masa ve sandalyeleri ile gayet sevimli ve doğa içinde bir kahvaltı mekanı Yoros Kafe. Hafta sonu yoğunluğu ile baş etmekte zaman zaman zorlandıklarından erken saatlerde gitmekte, Yoros Kalesi’ni kahvaltıdan sonra gezmekte fayda var. Serpme kahvaltı ücreti 30 TL.

istanbul_doga_icinde_kahvalti_ucreti

YOROS KAFE, ANADOLU KAVAĞI

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

4 – POLİNA, POLONEZKÖY

İstanbul’da köy kahvaltısı yapılacak yerler ve fiyatlar listemizin dördüncüsü, ev yapımı pastaları, reçelleri, halka halka kesilmiş kızarmış patatesleri, çıtır çıtır köy biberleri ve Cabbar isimli papağanı ile nam salmış ağaçlar altında, yemyeşil diğer bir Polonezköy mekanı. Serpme köy kahvaltısı ücreti kişi başı 45 TL. Fiyatlar ortalamanın üzeri. Kahvaltı sonrası kestane veya böğürtlen ROLADA, MADONNA ya da çikolatalı POLİNA pasta denenesi…

istanbul_yesillikler_icinde_kahvalti_polonezkoy

POLONEZKÖY’DE KAHVALTI

5 – NİŞANTAŞI BAZLAMA KAHVALTI

Gerçek Ege kahvaltısı dendiğinde akla ilke gelen Çeşme Bazlama Kahvaltı bir süredir Nişantaşı’nda hizmet veriyor. İstanbul’da köy kahvaltısı yapılacak yerler ve fiyatlar listemizin beşincisi Bazlama Kahvaltı’da ev yapımı reçelleri, pişileri, bazlaması, acukası ve menemeni 10 numara. Her şey hiç soğumadan, ara ara ve sıcak sıcak servis ediliyor masanıza. Şekil 1-A’ da görünen 4 kişilik kahvaltının kişi başı ücreti sınırsız çay da dahil 40 Lira. Bazlama Kahvaltı Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri saat tam 16:00’ya kadar Nişantaşı’nda.

NİŞANTAŞI BAZLAMA’DA EGE KAHVALTISI

– SAKLIGÖL KARAMANDERE TESİSLERİ, ŞİLE

İstanbul’da köy kahvaltısı yapılacak yerler ve fiyatlar listemizin altıncısı, İstanbul’a bu kadar yakındayken çok uzaklarda hissedebileceğiniz göl kıyısında dingin ve huzurlu bir mekan Saklıgöl Kafe. İstanbul Şile otoyolundan Şile’ye ulaştıktan sonra Şile merkezine girmek yerine ana yoldan tam tersi yöne saptığınızda Saklıgöl tabelalarını takip ederek Karamandere Köyü’nün az ilerisinde sizi bekleyen bu gizli saklı göle ulaşacaksınız.

istanbul_doga_icinde_kahvalti_sile_sakligol

ŞİLE SAKLIGÖL’DE KAHVALTI

Göl kıyısındaki ahşap masalarda, doğa içinde yapabileceğiniz serpme köy kahvaltısının sınırsız çay da dahil kişi başı ücreti 30 TL. Omlet, menemen, mıhlama vb. ayrıca ücretlendiriliyor. Kahvaltı sonrası Saklıgöl etrafındaki 21 kilo metrelik parkurda trekking yapıp yediklerinizi eritmek ücretsiz. 🙂

istanbul_doga_icinde_kahvalti_sile_sakligol

ŞİLE SAKLIGÖL’DE KAHVALTI

 7 – KULİNDAĞ, MAHMUT ŞEVKET PAŞA KÖYÜ

2. Köprü yolundaki Kavacık sapağından çıkıp Riva’ya doğru ilerlerken karşınıza çıkan Mahmut Şevket Paşa Köyü ayrımından ulaşılan Kulindağ, ormanlık bir vadinin yamacına kurulmuş bir dağ evi. İstanbul’da köy kahvaltısı yapılacak yerler ve fiyatlar listemizin altıncısı olan mekanın kahvaltı konusundaki en büyük özelliği kendi fırınlarından çıkan sıcacık pide, pizza, poğaça ve diğer ekmek çeşitleri. Yemyeşil bir orman, bol oksijen ve kuş sesleri. Hafta sonu açık büfe,  hafta içi serpme olarak servis edilen Kulindağ kahvaltısı kişi başı 40 TL.

istanbul_orman_icinde_kahvalti_kulindag

KULİNDAĞ’DA ORMAN İÇİNDE KAHVALTI

8 – KIR KAHVESİ, YILDIZ KORUSU (YILDIZ PARKI)

İstanbul’un göbeğinde olmasına rağmen içine adım attığınız anda şehrin kalabalığından sizi bir anda uzaklaştırıp doğa ile buluşturan gizli saklı bir orman Yıldız Parkı. Kır Kahvesi de Yıldız Parkı içindeki Malta Köşkü Beltur ve Çadır Köşkü gibi diğer Beltur mekanlarına nazaran daha mütevazi olanı. Servis ilgili, koruya nazır manzarası huzur verici. Kahvaltı tabağı 22 TL, kavurmasını çok başarılı bulduğum kavurmalı yumurta 10.5 TL.

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

istanbul_orman_icinde_kahvalti_yildiz_parki

YILDIZ PARKI’NDA KAHVALTI

9 – YEŞİL VADİ RESTORAN, ÇEKMEKÖY

Çekmeköy Çavuşbaşı yolu üzerinde, aslında et ve mangal restoranı olarak hizmet veren Yeşil Vadi Restoran’da sabahları da köy kahvaltısı servis ediliyor. Peynir çeşitleri, bal, kaymak, reçel, zeytin, söğüş, sigara böreği ve sınırsız çaydan oluşan serpme kahvaltı 25 TL gibi gayet makul bir ücret ile sunuluyor. Geniş bir çim alana ve çocuk parkına da sahip mekanın yeşillikler içindeki çardaklı ve tahta masalı ambiyansı şehirden uzaktaymışsınız hissi uyandırıyor.

istanbul_dogada_kahvalti_cekmekoy

ÇEKMEKÖY’DE YEŞİLLİKLER İÇİNDE KAHVALTI

10 – ADA KAHVALTI, BÜYÜKADA

Büyükada’da şirin bir köşkün bahçesinde hizmet veren Ada Kahvaltı, portakal ağaçlarının altında sunduğu anne eli değmiş köy kahvaltısı ile İstanbul’da köy kahvaltısı yapılacak yerler ve fiyatlar listemizin 10. sırasında. Komşuya kahvaltıya gitmişsiniz hissi uyandıran Ada kahvaltı sıcacık servis edilen Anane poğaçası, hellim peyniri, patatesli omlet, acuna, karpuz kabuğu reçeli ve biberli çökelek gibi sıra dışı lezzetleri ile Büyükada kahvaltı mekanları arasında bir adım öne çıkıyor. Kişi başı 35 TL olan Ada Kahvaltı’da zahter, zeytinyağı, üç çesit peynir, yeşil zeytin, siyah zeytin, haşlanmış yumurta, üç biberli çökelek, salamura biberli çökelek, baharatlı anne salçası, 3 çesit anne reçeli, bal-kaymak, domates-salatalık, Ada kahvaltı böreği, ev poğaçası ya da katmer sunuluyor. Mantarlı-fesleğenli, kaşarlı-sucuklu omlet çeşitleri ekstra olarak 15 TL den ayrıca ücretlendiriliyor.

 

11 – KEYF-İ BAHÇE, RİVA NEHRİ

Deniz ve doğa keyfini bir arada yaşamak isteyen İstanbulluların en kolay ulaşabilecekleri lokasyonlardan biri olan Riva, nehir kenarındaki kahvaltı mekanları ile de hafta sonu şehir hayatından uzaklaşmak isteyenlerin kaçış noktalarından biri konumunda. Riva Nehri kıyısında konumlandırılmış Keyf-i Bahçe de huzur veren Riva kahvaltı mekanlarının başında geliyor. Keyf-i Bahçe kahvaltısında beş altı çeşit peynir, üç çeşit zeytin, mevsimine uygun üç çeşit ev yapımı reçel, bal, köy tereyağı, sögüş tabağı, sigara böreği, sahanda köy yumurtası, simit ve poğaça tabağı ve demlik çay kişi başı 30 TL ücretle misafirlere sunuluyor.

Keyf-i Bahçe ile ilgili diğer fotoğraflar ve detaylar için tıklayın.

RİVA NEHRİ KÖY KAHVALTISI

12 – FLAMİNGOKÖY, ÇATALÇA

İstanbul Avrupa Yakası’nda oturanlar için hafta sonları doğaya kaçış rotalarından biri olan Çatalca’da bulunan Flamingoköy hem bir doğal yaşam parkı hem de kahvaltı mekanı olarak hizmet veriyor. Flamingoköy kahvaltısı hafta içi serpme olarak, hafta sonu ise açık büfe olarak sunuluyor. Siz dere kenarında Flamingo köy kahvaltısının keyfini sürerken flamingolar da yanı başınızda sizlere eşlik ediyor.

Flamingoköy kahvaltı detayları için tıklayın.

 

ÇATALCA’DA FLAMİNGOLARLA KÖY KAHVALTISI

13 – BAHÇEŞEHİR ANTİK CAFE

Bahçeşehir bölgesinde oturanlar için otantik bir ortamda gerçek bir köy kahvaltısı sunan Antik Kafe’nin eski eşyaları nostaljik bir şekilde dekorasyon amaçlı kullanıldığı oldukça samimi ve enteresan bir ortamı var. Antik Kafe’de kişi başı 35 TL ücretle sunulan köy kahvaltısının yanı sıra gözlemeleri de çok seviliyor. Cana yakın, güler yüzlü işletmecileri, hızlı servisi ve otantik ortamı ile ön plana çıkan Antik Kafe’nin takdir edilesi diğer bir özelliği de işletmede Atatürk sevmeyenlere hizmet verilmiyor oluşu. Duvarlarda asılı Atatürk fotoları, gençliğe hitabe gibi detaylar dikkat çekiyor.

Bahçeşehir Antik Cafe kahvaltı detayları için tıklayın.

 

BAHÇEŞEHİR ANTİK KAFE

 

İstanbul’a Yakın Doğada Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

 

İstanbul’da Hafta Sonu Çocuklarla Doğada Gezilecek Yerler

 

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir