İstanbul’a Yakın Doğada Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

1 – BETA HOME GÖLEVİ, SAPANCA

Çiçeği burnunda bir butik otel ve aile işletmesi olan, Sapanca Gölü kıyısındaki Beta Home Gölevi konaklama hizmetinin yanı sıra hafta sonu dışarıdan gelen misafirleri için kahvaltı hizmeti de veriyor. Ancak kahvaltı için mutlaka önceden rezervasyon yapmanız şart çünkü tüm malzemeler taze sunulabilmesi için gelecek misafir sayısına göre temin ediliyor. Beta Home Gölevi’ne geldiğinizde sizi bahçede mekanın maskotu Boncuk karışılıyor. Siz göl kıyısında İnstagramlık fotolar çekerken Boncuk da paçanıza yapışıp oyun oynamak için can atıyor.

Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

Beta Home Gölevi kahvaltısı ve ücret detayları için tıklayın.

BETA HOME GÖLEVİ

BETA HOME GÖLEVİ
Rüstem Paşa Mahallesi, Sahil Caddesi No:222, Kırkpınar köyü, Sapanca
+90 533 695 4579 | +90 532 776 42 07

 

2 – AKASYA ALABALIK, MAŞUKİYE 

Maşukiye civarında cıvıl cıvıl kuş sesleri eşliğinde, dere kenarında kahvaltı keyfi yapabileceğiniz pek çok mekan var. Peki sıcak bir yaz gününde derenin kenarında değil de derenin bizzat içinde kahvaltı etmeye ne dersiniz?

Maşukiye’deki Akasya Alabalık işte size böyle sıradışı bir deneyim sunuyor. Bu mekanda serpme köy kahvaltısı dileyene şırıl şırıl akan derenin kenarında dileyene derenin içinde servis ediliyor. Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

Akasya Alabalık serpme köy kahvaltısı detayları ve fiyat bilgisi için tıklayın…

MAŞUKİYE’DE DERE İÇİNDE KAHVALTI

AKASYA ALABALIK 
Maşukiye mah. Alabalık sok. No:45-A Kartepe / KOCAELİ
0 (262) 3543136

 

3 – SAKLIGÖL KARAMANDERE TESİSLERİ, ŞİLE

İstanbul’da Doğa İçinde Kahvaltı Yapılacak Mekanlar listemizin beşincisi İstanbul’a bu kadar yakındayken çok uzaklarda hissedebileceğiniz göl kıyısında dingin ve huzurlu bir mekan Saklıgöl KaramandereTesisleri. İstanbul Şile otoyolundan Şile’ye ulaştıktan sonra Şile merkezine girmek yerine ana yoldan tam tersi yöne saptığınızda karşınıza çıkan Saklıgöl tabelalarını takip ederek Karamandere Köyü’nün az ilerisinde sizi bekleyen bu gizli saklı göle ulaşacaksınız.

ŞİLE SAKLIGÖL’DE GÖL KIYISINDA KAHVALTI

Göl kıyısındaki ahşap masalarda, doğa içinde yapabileceğiniz, bal, kaymak, reçel,peynir ve çeşitleri, ceviz, üzüm, otlu peynir ve sahanda yumurtadan oluşan serpme köy kahvaltısı sunuluyor.Omlet, menemen, mıhlama vb. ayrıca ücretlendiriliyor. Kahvaltı sonrası Saklıgöl etrafındaki 21 kilometrelik parkurda trekking yapıp yediklerinizi eritmek ücretsiz. 🙂

Saklıgöl kahvaltı detayları ve güncel fiyatı için tıklayın.

KARAMANDERE SAKLI GÖL SOSYAL TESİSLERİ
Karamandere Köyü / ŞİLE
0 (216) 7312169

 

4 – MARANGOZ BAHÇE KAFE, YUVACIK

Yuvacık Barajı’na nazır panoramik bir manzarada Sevgi, Empati, Saygı ve Hoşgörü isimli tahta masalarda keyifli bir hafta sonu kahvaltısı sunan Marangoz Bahçe Kafe, ünü kahvaltısını bile gölgede bırakmış salıncağı ile kitleleri kendine çekiyor. Enteresan bir şekilde sadece Influencer olmayanlar bile Instagram’da paylaşacağı bir salıncak karesi için soluğu Marangoz Bahçe Kafe’de alıyor. Buraya ilgi o kadar yoğun ki kahvaltı için 2 hafta önceden rezervasyon yapmanız şiddetle tavsiye ediliyor.

Marangoz Kafe kahvaltı detayları ve güncel fiyatı için tıklayın.

 

MARANGOZ BAHÇE KAFE SALINCAĞI

MARANGOZ BAHÇE KAFE SERPME KAHVALTI

MARANGOZ BAHÇE KAFE
Yuvacık Yakacık Mahallesi Bostan Sokak No:17 – Başiskele / Kocaeli
0533 401 67 41

 

5 – MAJA KIRKPINAR, SAPANCA

İstanbul’a sadece 1.5 saat mesafedeki Sapanca Kırkpınar mevkiinde bulunan Maja Kırkpınar, Sapanca Gölü’nün kıyısında değil, direkt gölün üzerinde, sazlıklarla neredeyse iç içe bir kahvaltı keyfi sunuyor. Bölgedeki benzerlerine göre daha şık ve nezih bir ambiyansı olan Maja Kırkpınar, Sapanca’daki kahvaltı mekanları arasında bu anlamda bir adım öne çıkıyor.

Maja Kırkpınar’da kahvaltı ve güncel fiyat detayları için tıklayın.

İSTANBUL’A YAKIN DOĞADA KAHVALTI MEKANLARI

MAJA KIRKPINAR
Soğuksu Mah. Melih Kibar Sahil Yolu Cad. Kırkpınar No:2, 54600 Sapanca/Sakarya
0 (545) 281 45 55

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

6 – LA TERRA, ŞEKERPINAR

Gebze ve Şekerpınar bölgesi fabrikaların yoğunluğu ile ön plana çıkıyor olsa da kocaman bahçesi ile sizi çölde vaha bulmuş gibi sevindiren LA TERRA keyifli pazar kahvaltıları sunuyor. La Terra’ya Anadolu yakasından özel aracınız ile yola çıktıktan sonra İstanbul – Ankara otoyoluna girip Şekerpınar sapağında çıkarak 30-40 dakikada ulaşılabiliyor. Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

La Terra’daki kahvaltı detayları ve güncel fiyatı için tıklayın.

LA TERRA’DA KAHVALTI

LA TERRA
Şekerpınar mah., Fevzi Çakmak cad., No:94 Çayırova/Gebze/Kocaeli
0 (262) 6580833

 

7 – KULİNDAĞ, MAHMUT ŞEVKET PAŞA KÖYÜ

2. Köprü yolundaki Kavacık sapağından çıkıp Riva’ya doğru ilerlerken karşınıza çıkan Mahmut Şevket Paşa Köyü ayrımından ulaşılan Kulindağ, ormanlık bir vadinin yamacına kurulmuş bir dağ evi. İstanbul’da kahvaltı yapılacak doğal yerler listemizin altıncısı olan mekanın kahvaltı konusundaki en büyük özelliği kendi fırınlarından çıkan sıcacık pide, pizza, poğaça ve diğer ekmek çeşitleri. Yemyeşil bir orman, bol oksijen ve kuş sesleri. Hafta sonu açık büfe,  hafta içi serpme olarak servis edilen Kulindağ kahvaltısının güncel fiyatı hem serpme hem açık büfe için kişi başı 80 TL’dir. Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

istanbul_orman_icinde_kahvalti_kulindag

KULİNDAĞ’DA ORMAN İÇİNDE KAHVALTI

 

KULİNDAĞ DAĞ EVİ

Mahmut Şevket Paşa Köyü, Kibrit Çıkmazı No:6 Beykoz/ İstanbul
0 (850) 3020299

 

 

8 – NATÜRKÖY, SAPANCA

Sapanca’da, ağaçların arasında, şırıl şırıl akan bir şelalenin yanı başında, sucuk gibi sucuk, menemen gibi menemen, eritme peynir, gözleme ve ev yapımı reçel çeşitleri eşliğinde huzur içinde bir kahvaltıya ne dersiniz? Natürköy Sapanca’ya otobandan Sapanca Arifiye çıkışından çıktıktan 5 dakika sonra ulaşılabiliyor.

Natürköy Sapanca’da kahvaltı detayları ve fiyatı için tıklayın.

istanbula_yakin_doga_icinde_kahvalti

İSTANBUL’ A YAKIN DOĞADA KAHVALTI MEKANLARI

NATURKÖY SAPANCA
Mahmudiye Köyü, Dere içi Mahallesi, 54600 Sapanca/Sakarya
0 (264) 3101061

 

9 – VADİ RESTORAN, MAŞUKİYE

İstanbul-Ankara otobanında, Sapanca çıkışından çıkıp, Maşukiye tabelalarını takip ederek ulaşabileceğiniz Vadi Restoran bölgedeki en geniş açık hava alanına sahip restoranlardan biri. Çocuk oyun alanı da olan restoranın ağaçlar altında ve dere kenarındaki oturma alanları, balık havuzları ve şelaleleri oldukça keyifli. Klasik kahvaltı malzemelerinin yanı sıra sahanda yumurta, patates kızartması, sigara böreği ve sınırsız çay sunulan Vadi restoran güncel serpme kahvaltı ücreti kişi başı 50 TL. 25-30 TL aralığında fiyatlandırılan ve ekstra olarak sunulan menemensucukkiremitte mantar, erilmiş peynir de mutlaka denenmeli. Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

istanbula_yakin_doga_icinde_kahvalti_vadi

İSTANBUL’A YAKIN ORMANDA KAHVALTI

VADİ RESTORAN MAŞUKİYE
Alabalık Vadisi Maşukiye Kartepe / KOCAELİ
0 (262) 3543195

 

10 – STELLA, POLONEZKÖY

Doğa ile iç içe olmayı seven aileler için İstanbul’un arka bahçesi konumunda yeşilin, ormanın korunduğu nadir yerlerden biri Polonezköy. Fatih Sultan Mehmet köprü yolu üzerindeki Kavacık sapağından sapılıp Acarkent’i geçtikten sonra Polonezköy tabelalarını takip ederek ulaşılabilen Polonezköy’de benim favori mekanım ise STELLA. Tepeden ormana hakim manzarası, yemyeşil ambiyansı ve orman yoluna direkt bağlantısı ile bence bölgedeki benzerlerinden bir adım önde. Serpme köy kahvaltısı ücreti 2021 yılı itibariyle kişi başı 65 TL. Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

Polonezköy’deki diğer kahvaltı mekanları için tıklayın.

istanbul_doga_icinde_kahvalti_polonezkoy


STELLA POLONEZKÖY
Polonezköy mah. 75. Yıl cad. Polonezköy/ Beykoz
0 (216) 4323232

 

11 – YAZICILAR OTEL & RESTAURANT, MAŞUKİYE

Maşukiye’deki diğer mekanlar gibi İstanbul-Ankara otobanında, Sapanca çıkışından çıkıp, Maşukiye tabelalarını takip ederek ulaşabileceğiniz Yazıcılar Otel hem hafta içi hem hafta sonu otel müşterilerine ve dışardan gelen misafirlerine kahvaltı hizmeti sunuyor. Kapalı mekanının ambiyansı pek etkileyici değil ancak açık havada, dere kıyısında tahta masalarda kahvaltı etmek keyifli oluyor. Kahvaltı ücreti 2020 yılı itibariyle kişi başı 50 TL. Çocuklar için ücret ödemek zorunlu.(%50 indirimli) Fotoğrafta görünen kavurmalı, sucuklu ürünler ile sıkma portakal suyu ekstra olarak sunuluyor. Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

YAZICILAR OTEL RESTAURANT
Alabalık Çıkmazı Maşukiye Kartepe / KOCAELİ
0 (262) 3542900

 

12 – FLAMİNGOKÖY, ÇATALÇA

İstanbul Avrupa Yakası’nda oturanlar için hafta sonları doğaya kaçış rotalarından biri olan Çatalca’da bulunan Flamingoköy hem bir doğal yaşam parkı hem de kahvaltı mekanı olarak hizmet veriyor. Flamingoköy kahvaltısı hafta içi serpme olarak, hafta sonu ise açık büfe olarak sunuluyor. Siz dere kenarında Flamingo köy kahvaltısının keyfini sürerken flamingolar da yanı başınızda sizlere eşlik ediyor.Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

Flamingoköy kahvaltı detayları ve fiyatı için tıklayın.

FLAMİNGOKÖY
Gökçeali Mahallesi, 34540 Çatalca/Istanbul
0 (552) 377 61 61

Çatalca’daki diğer kahvaltı mekanları ve fiyatları için tıklayın.

 

13 – İSTANBULDERE ALABALIK EVİ, SAPANCA

İstanbul-Ankara otobanında, yine Sapanca çıkışından çıkıp İstanbuldere Köyü yönünde ilerleyip, köyü geçtikten sonra ulaşabileceğiniz İstanbuldere Alabalık Evi de hem ortam olarak hem de kahvaltı içeriği anlamında oldukça başarılı.  Kestane ve kayın ağaçlarının arasından akan dere, dere içinden ve kenarından devam eden yürüyüş parkuru mevcut. Özellikle devasa şelalesi etrafında bulunan masalarında şırıl şırıl su sesi eşliğinde oturmak inanılmaz haz verici. Güncel ücreti kişi başı 60 TL olan serpme kahvaltıya termos çay, peynir, zeytin, kaymak, bal, yumurta, börek, kiremitte eritilmiş peynir, sucuk ve sıcacık köy ekmeği dahil, hepsi anne eli değmiş gibi, hepsi lezzetli…

İSTANBULDEREDE ŞELALE YANINDA KAHVALTI

İSTANBULDERE ALABALIK EVİ
İstanbuldere mah, Sapanca, Sakarya
0 (264) 5827498 / 0 (264) 5826739

 

 

14 – MASSHA ŞİLE

İstanbul’un sahil kasabası Şile’de, Ayazma Plajı’nın köşesinde, beyaz tahta bir iskele üzerinde konumlandırılmış Massha aslında bir balık restoranı. Massha aynı zamanda deniz ile içiçe bir konumda sunduğu lezzetli kahvaltısı ile de ön plana çıkıyor. Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

Massha Şile kahvaltı detayları ve güncel fiyatı için tıklayın.

MASSHA ŞİLE KAHVALTISI

 

MASSHA RESTAURANT
Liman yolu mevkii,  Ayazma Plajı, No:34 Şile, İstanbul
0 (216) 704 14 35 / 0 (534) 663 46 46

Şile’deki diğer kahvaltı mekanları  için tıklayın…

 

 

15 – ALAŞARA RESTORAN, KIRKPINAR, ADAPAZARI

Adapazarı’ndaki Kayalar Memduhiye Köyü’nde bulunan ve aynı zamanda Sapanca Kırkpınar’da da şubesi olan Alaşara Restoran’da abaza kahvaltısı servis ediliyor, çaylar soba üstünde demleniyor. Serpme olarak sunulan kahvaltıda, baştan serpiştirilen soğuklardan sonra fırından çıkmış puf ekmekler ve sıcaklar hazır oldukça dumanı üzerinde iken servis ediliyor. Harika! Havuç tarator, patlıcan kızartma, güveçte abaza peyniri, patatesli omlet, menemen, peynirli pişi her şey azar azar sıcak sıcak, ağzınıza layık. Alaşara Kırkpınar’da serpme kahvaltı kişi başı 50 TL. Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

istanbula_yakin_doga_icinde_kahvalti_alasara

İSTANBUL’A YAKIN YÖRESEL KAHVALTI

ALAŞARA KIRKPINAR
Hasanpaşa mah. Şehit Cevdet Koç Cad. No:110 Sapanca, Sakarya
0 (264) 5921592

 

16 – YEJİ DOHODA, POLONEZKÖY

Polonezköy’de 18 dönümlük bir bahçe içerisinde köy kahvaltısı sunan Yeji Dohoda’da kahvaltı masanızı birbirinden leziz peynir ve zeytin çeşitleri, ev yapımı reçeller, bal, kaymak, tereyağı, söğüş tabağı, yeşillik, salam, sigara böreği, patates kızartması, pişi, yumurta ve demlik çay ile süslüyor. 2021 yılı itibariyle kişi başı 55 TL olan kahvaltıda sucuklu yumurta ve menemen ekstra olarak sunuluyor.

YEJİ DOHODA POLONEZKÖY

 

YEJİ DOHODA KAHVALTI

YEJİ DOHODA
Polonez, Beykoz Cd. No:31, 34829 Beykoz/İstanbul
0 (216) 432 32 14
 

17 – ERKANSAS CITY KOVBOY KASABASI, KARAMÜRSEL

Sizlere sıra dışı bir hafta sonu kaçış rotası ve kahvaltı mekanından bahsetmek istiyorum. Burası Türkiye’nin ödüllü tek kovboy kasabası. İstanbul’a 1.5 saat mesafede, Karamürsel sırtlarındaki Erkansas City’ye geldiğiniz andan itibaren kendinizi bir kovboy filminin içinde buluyorsunuz. Enfes bir kahvaltı sonrası Kızılderililerle çatışıyor, banka soygunlarına şahit oluyor, suçluları yakalıyorsunuz.

Erkansas City kahvaltısı ve fiyat detayları için tıklayın.

KOVBOY KASABASINDA KAHVALTI

ERKANSAS CITY
Çamçukur Mahallesi, 41500 Karamürsel/Kocaeli, Türkiye
0 (262) 454 51 68
 

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

18 – ÇAMLITEPE RESTAURANT, YUVACIK

Kocaeli Başiskele mevkiinde, Yuvacık Barajı tepelerinde konumlandırılmış Çamlıtepe restaurant misafirlerini yeşil ve mavi tonlarının eşsiz güzelliğinde ağırlıyor. Çam ağaçları ve baraj gölü manzarası eşliğinde edilen ve kişi başı 60 TL karşılığında sunulan Çamlıtepe kahvaltısında Menemen, Mıhlama, Omlet, Patates Kızartması, Beyaz Peynir, Çeçil Peyniri, Kaşar Peynir, Siyah Zeytin, Yeşil Zeytin, Salam, Domates, Salatalık, Sögüş, Bal, Tereyağ, Reçel, Çikolata, Tahin, Köy ekmeği ve Sınırsız demlik çay yer alıyor. Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

YUVACIK ÇAMLITEPE KAHVALTISI

YUVACIK ÇAMLITEPE RESTAURANT
BAŞİSKELE/KOCAELİ
0 (531) 3164153

 

19 – UZUNDERE PİKNİK VE KAHVALTI

Çatalca’da Subaşı Köyü’nde yer alan Uzundere Piknik Kahvaltı, misafirlerine tam bir aile ortamı sunuyor. Doğa içindeki yemyeşil bahçesi ile Uzundere Piknik Kahvaltı kahvaltıda sunduğu kızartmaları, menemeni ve pişileri ile ön plana çıkıyor.

Uzundere Piknik Kahvaltı detayları ve fiyatı için tıklayın.

UZUNDERE PİKNİK KAHVALTI

UZUNDERE PİKNİK KAHVALTI 
Subaşı Mahallesi Çatalca Caddesi No:266 Çatalca
0 543 202 00 17

 

20 – YUVACIK KARAASLAN KAMPİNG

Kocaeli Başiskele mevkiinde, Yuvacık Barajı civarında konumlandırılmış Yuvacık Karaaslan Kamping muhteşem bir doğa içinde, yanı başınızda akan dere ile iç içe serpme kahvaltı keyfi yapma imkanı sunuyor. Köy peyniri, söğüş tabağı, kaşar peyniri, patates kızartması, zeytin çeşitleri, menemen, ev yapımı reçeller, köy böreği, bal – tereyağı, Karadeniz muhlama, kiremitte peynir, köy ekmeği ve sahanda yumurtanın dahil olduğu kahvaltı serpme şeklinde sunuluyor. Kahvaltı sonrası dere kenarında bulunan rotada yürüyüş yapmak çok keyifli oluyor.

Karaaslan Kamping kahvaltı fiyatı ve konaklama detayları için tıklayın.

YUVACIK KARAASLAN KAMPİNG KAHVALTISI

YUVACIK KARAASLAN KAMPİNG

KARAASLAN KAMPİNG
Servetiye Cami Köyü Yuvacık Baraj Sonu 8.km Yuvacık Başiskele / Kocaeli
0 (262) 345 01 01 /   0 (262) 345 01 07

 

21 – VİLLA POLONEZ

Polonezköy’ün yemyeşil bir ortamda, uçsuz bucaksız vadi manzarasına sahip mekanlarından Villa Polonez de kahvaltılarını serpme olarak sunuyor. Beyaz peynir, taze kaşar, eski kaşar, çeçil peyniri, tulum peyniri, Mevsim yeşillikleri,Vişne reçeli, portakal reçeli, incir reçeli, bal, kaymak tereyağı, Nutella, Sosis, sahanda sade yumurta veya sahanda sucuklu yumurta, patates kızartması, sigara böreği, sınırsız çay, taze Sıcak ekmek ve simit servisinin olduğu bu kahvaltı kişi başı 90 TL karşılığında sunuluyor. Muhlama (40 TL) ve menemen (25 TL) ekstra ücrete tabi. Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

VİLLA POLONEZ KAHVALTI
VİLLA POLONEZ
Polonez, Seyri Caddesi Aytaç Çıkmazı No:2, 34829 Beykoz / İstanbul
0 (216) 432 33 66

 

22 – PAPULİ KÖY EVİ, KARAMÜRSEL

Kocaeli’nin Karamürsel İlçesi’nin tepelerinde yer alan Papuli Köy Evi konaklama hizmeti veriyor olsa da daha çok kahvaltısı ile nam saldığı için hafta sonu İstanbul’a yakın kahvaltı edilecek doğal mekanlar arasında yer alıyor. Karamürsel merkezden arabayla oldukça dik yokuşlar çıkılarak yaklaşık 10 dakikada ulaşılan Papuli, bir köy evi, önünde bahçesi ve içerisinde kuzine de bulunan bir kış bahçesinden oluşuyor.

Papuli Köy Evi kahvaltı detayları ve fiyatları için tıklayın.

PAPULİ KÖYEVİ KAHVALTISI
PAPULİ KÖYEVİ

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

İstanbul’da Doğa İçindeki En Güzel Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir