İstanbul’a Yakın Doğada Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

1 – MAJA KIRKPINAR, SAPANCA

İstanbul’a yakın doğada kahvaltı mekanları ve fiyatları listemizin ilki olan ve İstanbul’a sadece 1.5 saat mesafedeki Sapanca Kırkpınar mevkiinde bulunan Maja Kırkpınar, Sapanca Gölü’nün kıyısında değil, direkt gölün üzerinde, sazlıklarla neredeyse iç içe bir kahvaltı keyfi sunuyor. Bölgedeki benzerlerine göre daha şık ve nezih bir ambiyansı olan Maja Kırkpınar, Sapanca’daki kahvaltı mekanları arasında bu anlamda bir adım öne çıkıyor.

Maja Kırkpınar’da kahvaltı ve fiyat detayları için tıklayın.

İSTANBUL’A YAKIN DOĞADA KAHVALTI MEKANLARI

MAJA KIRKPINAR
Soğuksu Mah. Melih Kibar Sahil Yolu Cad. Kırkpınar No:2, 54600 Sapanca/Sakarya
0 (545) 281 45 55

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

2 – LA TERRA, ŞEKERPINAR

Gebze ve Şekerpınar bölgesi fabrikaların yoğunluğu ile ön plana çıkıyor olsa da  kocaman bahçesi ile sizi çölde vaha bulmuş gibi sevindiren LA TERRA keyifli pazar kahvaltıları sunuyor. Anadolu yakasından özel aracınız ile yola çıktıktan sonra İstanbul – Ankara otoyoluna girip Şekerpınar sapağında çıkarak 30-40 dakikada ulaşabileceğiniz  La Terra’daki kahvaltı detayları için tıklayın.

LA TERRA’DA KAHVALTI

LA TERRA
Şekerpınar mah., Fevzi Çakmak cad., No:94 Çayırova/Gebze/Kocaeli
0 (262) 6580833

 

3 – NATÜRKÖY, SAPANCA

İstanbul’a yakın doğada kahvaltı mekanları ve fiyatları listemizin üçüncüsü Naturköy Sapanca. Sapanca’da, ağaçların arasında, şırıl şırıl akan bir şelalenin yanı başında, sucuk gibi sucuk, menemen gibi menemen, eritme peynir, gözleme ve ev yapımı reçel çeşitleri eşliğinde huzur içinde bir kahvaltıya ne dersiniz? Otobandan Sapanca Arifiye çıkışından çıktıktan 5 dakika sonra ulaşabileceğiniz Natürköy Sapanca da serpme köy kahvaltısı sınırsız çay da dahil olmak üzere kişi başı 60 Lira.

Natürköy Sapanca’da kahvaltı detayları için tıklayın.

istanbula_yakin_doga_icinde_kahvalti

İSTANBUL’ A YAKIN DOĞADA KAHVALTI MEKANLARI

NATURKÖY SAPANCA
Mahmudiye Köyü, Dere içi Mahallesi, 54600 Sapanca/Sakarya
0 (264) 3101061

 

4 – BETA HOME GÖLEVİ

Çiçeği burnunda bir butik otel ve aile işletmesi olan, göl kıyısındaki Beta Home Gölevi konaklama hizmetinin yanı sıra hafta sonu dışarıdan gelen misafirleri için kahvaltı hizmeti de veriyor. Ancak kahvaltı için mutlaka önceden rezervasyon yapmanız şart çünkü tüm malzemeler taze sunulabilmesi için gelecek misafir sayısına göre temin ediliyor. Beta Home Gölevi’ne geldiğinizde sizi bahçede mekanın maskotu Boncuk karışılıyor. Siz göl kıyısında İnstagramlık fotolar çekerken Boncuk da paçanıza yapışıp oyun oynamak için can atıyor.

Beta Home Gölevi kahvaltısı ve ücret detayları için tıklayın.

BETA HOME GÖLEVİ

BETA HOME GÖLEVİ
Rüstem Paşa Mahallesi, Sahil Caddesi No:222, Kırkpınar köyü, Sapanca
+90 533 695 4579 | +90 532 776 42 07

 

5 – VADİ RESTORAN, MAŞUKİYE

İstanbul’a yakın doğada kahvaltı mekanları ve fiyatları listemizin beşincisi , İstanbul-Ankara otobanında, Sapanca çıkışından çıkıp, Maşukiye tabelalarını takip ederek ulaşabileceğiniz Vadi Restoran bölgedeki en geniş açık hava alanına sahip restoranlardan biri. Çocuk oyun alanı da olan restoranın ağaçlar altında ve dere kenarındaki oturma alanları, balık havuzları ve şelaleleri oldukça keyifli. Klasik kahvaltı malzemelerinin yanı sıra sahanda yumurta, patates kızartması, sigara böreği ve sınırsız çay sunulan Vadi restorandaki köy kahvaltısında kiremitte mantar ve erilmiş peynir de mutlaka denenmeli. Serpme kahvaltı ücreti kişi başı 35 TL.

istanbula_yakin_doga_icinde_kahvalti_vadi

İSTANBUL’A YAKIN ORMANDA KAHVALTI

VADİ RESTORAN MAŞUKİYE
Alabalık Vadisi Maşukiye Kartepe / KOCAELİ
0 (262) 3543195

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

6 – YAZICILAR OTEL & RESTAURANT 

Maşukiye’deki diğer mekanlar gibi İstanbul-Ankara otobanında, Sapanca çıkışından çıkıp, Maşukiye tabelalarını takip ederek ulaşabileceğiniz Yazıcılar Otel hem hafta içi hem hafta sonu otel müşterilerine ve dışardan gelen misafirlerine kahvaltı hizmeti sunuyor. Kapalı mekanının ambiyansı pek etkileyici değil ancak açık havada, dere kıyısında tahta masalarda kahvaltı etmek keyifli oluyor. Kahvaltı ücreti 2019 yılı itibariyle kişi başı 50 TL. Fotoğrafta görünen kavurmalı, sucuklu ürünler ile sıkma portakal suyu ekstra olarak sunuluyor. 

YAZICILAR OTEL RESTAURANT
Alabalık Çıkmazı Maşukiye Kartepe / KOCAELİ
0 (262) 3542900

 

7 – İSTANBULDERE ALABALIK EVİ, SAPANCA

İstanbul-Ankara otobanında, yine Sapanca çıkışından çıkıp İstanbuldere Köyü yönünde ilerleyip, köyü geçtikten sonra ulaşabileceğiniz İstanbuldere Alabalık Evi de hem ortam olarak hem de kahvaltı içeriği anlamında oldukça başarılı. Özellikle devasa şelalesi etrafında bulunan masalarında şırıl şırıl su sesi eşliğinde oturmak inanılmaz haz verici. Kişi başı 50 TL olan serpme köy kahvaltısına termos çay, peynir, zeytin, kaymak, bal, yumurta, börek, kiremitte eritilmiş peynir, sucuk ve sıcacık köy ekmeği dahil, hepsi anne eli değmiş gibi, hepsi lezzetli…

İSTANBULDEREDE ŞELALE YANINDA KAHVALTI

İSTANBULDERE ALABALIK EVİ
İstanbuldere mah, Sapanca, Sakarya
0 (264) 5827498 / 0 (264) 5826739

 

8 – ALAŞARA RESTORAN, KIRKPINAR, ADAPAZARI

Adapazarı’ndaki Kayalar Memduhiye Köyü’nde bulunan ve aynı zamanda Sapanca Kırkpınar’da da şubesi olan Alaşara Restoran’da abaza kahvaltısı servis ediliyor, çaylar soba üstünde demleniyor. Serpme olarak sunulan kahvaltıda, baştan serpiştirilen soğuklardan sonra fırından çıkmış puf ekmekler ve sıcaklar hazır oldukça dumanı üzerinde iken servis ediliyor. Harika! Havuç tarator, patlıcan kızartma, güveçte abaza peyniri, patatesli omlet, menemen, peynirli pişi her şey azar azar sıcak sıcak, ağzınıza layık. Alaşara Kırkpınar’da serpme kahvaltı kişi başı 45 TL.

istanbula_yakin_doga_icinde_kahvalti_alasara

İSTANBUL’A YAKIN YÖRESEL KAHVALTI

ALAŞARA KIRKPINAR
Hasanpaşa mah. Şehit Cevdet Koç Cad. No:110 Sapanca, Sakarya
0 (264) 5921592

 

9 – EKOKÖY, KETENCİLER KÖYÜ, KARTEPE

İstanbul’a yakın doğal kahvaltı arayanlar için bir Çerkez köyü olan Kartepe Ketenciler Köyü doğru adreslerden biri. Kocaeli il sınırlarındaki Ekoköy kahvaltısında, yemyeşil bir ortam ve uçsuz bucaksız bir manzarada üç çeşit yöresel peynir, köy yumurtası, günlük sağılmış süt, yöresel reçeller, çiğ börek, domates ve salatalıktan oluşan bir serpme kahvaltı servis ediliyor. Servis biraz yavaş olsa da denemeye değer…

İstanbul’a yakın doğal kahvaltı Ekoköy detayları için tıklayın.

istanbula_yakin_doga_icinde_kahvalti_ekokoy

İSTANBUL’A YAKIN EKOLOJİK KAHVALTI

EKOKÖY KETENCİLER SAĞLIKLI YAŞAM KÖYÜ
Firuze Cad. No:46 Ketenciler Köyü
0530 179 40 65

 

10 – OTANTİK KAHVALTI, TEKİRDAĞ UÇMAKDERE 

İstanbul’a yakın doğada kahvaltı mekanları ve fiyatları  listemizin sonuncusu, Tekirdağ Uçmakdere mevkiindeki Otantik Kahvaltı isminin hakkını veren otantik bir ambiyansta, kuş sesleri arasında, köy yumurtalı, sınırsız sıcak sütlü, kuzine üstünde kızaran ekmekli, gerçek bir köy kahvaltısı sunuyor.

Tekirdağ Otantik kahvaltı detayları için tıklayın.

TEKİRDAĞ OTANTİK KAHVALTI

OTANTİK KAHVALTI
Uçmakdere Mevkii. Yeniköy Girişi No:59 Yeniköy Merkez / Tekirdağ
0 (532) 7493833 / 0 (282) 2271172

 

11 – ERKANSAS CITY KOVBOY KASABASI, KARAMÜRSEL

Sizlere sıra dışı bir hafta sonu kaçış rotası ve kahvaltı mekanından bahsetmek istiyorum. Burası Türkiye’nin ödüllü tek kovboy kasabası. İstanbul’a 1.5 saat mesafede, Karamürsel sırtlarındaki Erkansas City’ye geldiğiniz andan itibaren kendinizi bir kovboy filminin içinde buluyorsunuz. Enfes bir kahvaltı sonrası Kızılderililerle çatışıyor, banka soygunlarına şahit oluyor, suçluları yakalıyorsunuz.

Erkansas City kahvaltısı ve fiyat detayları için tıklayın.

KOVBOY KASABASINDA KAHVALTI

ERKANSAS CITY
Çamçukur Mahallesi, 41500 Karamürsel/Kocaeli, Türkiye
0 (262) 454 51 68
 

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

12 – ÇAMLITEPE RESTAURANT, YUVACIK

Kocaeli Başiskele mevkiinde, Yuvacık Barajı tepelerinde konumlandırılmış Çamlıtepe restaurant misafirlerini yeşil ve mavi tonlarının eşsiz güzelliğinde ağırlıyor. Çam ağaçları ve baraj gölü manzarası eşliğinde edilen ve kişi başı 35 TL karşılığında sunulan Çamlıtepe kahvaltısında iri, tel peynir, örgü peynir, kaşar peynir, salam, domates, salatalık, zeytin, kuş üzümü, bal, reçel, tereyağı, çökelek, salçalık sos, yeşil ve kırmızı biber gibi soğukların yanında kahvaltılık kuymak, menemen, sahanda yumurta, patates kızartması, köy ekmeği ve sınırsız çay yer alıyor. Kışın kahvaltıya pekmez ve helva da ekleniyor.

YUVACIK ÇAMLITEPE KAHVALTISI

YUVACIK ÇAMLITEPE RESTAURANT
BAŞİSKELE/KOCAELİ
0 (531) 3164153

 

13 – YUVACIK KARAASLAN KAMPİNG

Yine Maşukiye’ye yakın Kocaeli Başiskele mevkiinde, Yuvacık Barajı civarında konumlandırılmış Yuvacık Karaaslan Kamping muhteşem bir doğa içinde, yanı başınızda akan dere ile iç içe serpme kahvaltı keyfi yapma imkanı sunuyor. Köy peyniri, söğüş tabağı, kaşar peyniri, patates kızartması, zeytin çeşitleri, menemen, ev yapımı reçeller, köy böreği, bal – tereyağı, Karadeniz muhlama, kiremitte peynir, köy ekmeği ve sahanda yumurtanın dahil olduğu kahvaltı serpme şeklinde sunuluyor. Kahvaltı sonrası dere kenarında bulunan rotada yürüyüş yapmak çok keyifli oluyor.

Karaaslan Kamping kahvaltı fiyatı ve konaklama detayları için tıklayın.

YUVACIK KARAASLAN KAMPİNG KAHVALTISI


YUVACIK KARAASLAN KAMPİNG

KARAASLAN KAMPİNG
Servetiye Cami Köyü Yuvacık Baraj Sonu 8.km Yuvacık Başiskele / Kocaeli
0 (262) 345 01 01 /   0 (262) 345 01 07

 

14 – KÖYEVİ, KIRKLARELİ

Istranca Dağları eteklerindeki Kırklareli’nin Vize’deki Kızılağaç köyünde yer alan Köyevi Karadeniz’e 20 km mesafede yer alıyor. İstanbul’a iki saat mesafede yer almasına rağmen hala bakir olan bu köyde yer alan Köyevi’nde hem konaklamak hem de günübirlik doğa içinde bir gün geçirmek mümkün.

Köyevi Kırklareli kahvaltı detayları ve fiyatı için tıklayın.

KÖYEVİ BUTİK OTEL
39400 Kızılağaç Köyü/Vize/Kırklareli
0 288 345 61 43

 

15 – PAPULİ KÖY EVİ, KARAMÜRSEL

Kocaeli’nin Karamürsel İlçesi’nin tepelerinde yer alan Papuli Köy Evi konaklama hizmeti veriyor olsa da daha çok kahvaltısı ile nam saldığı için hafta sonu İstanbul’a yakın kahvaltı edilecek doğal mekanlar arasında yer alıyor. Karamürsel merkezden arabayla oldukça dik yokuşlar çıkılarak yaklaşık 10 dakikada ulaşılan Papuli, bir köy evi, önünde bahçesi ve içerisinde kuzine de bulunan bir kış bahçesinden oluşuyor.

Papuli Köy Evi kahvaltı detayları ve fiyatları için tıklayın.

PAPULİ KÖYEVİ KAHVALTISI
PAPULİ KÖYEVİ

 

İstanbul’da Doğa İçindeki Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir