Ataşehir’de Yöresel Kahvaltı, Hatay Gurme 2024 Fiyatı

Ataşehir Kayışdağı Caddesi üzerinde yer alan Hatay Gurme, haftanın her günü saat 15:00’a kadar yöresel Hatay kahvaltısı sunuyor. Mekan sahibi Barış Bey Hatay coğrafi işaretleri ile belirlenen ürünler ile Antakya’da farklı bölgelerde annesi ile deneyimledikleri lezzetler ile oluşturduğu kahvaltı menüsüne annesinin ismini vermiş. Dahiye Sultan kahvaltısı’nda yer alan Antakya yöresine özel kahvaltı çeşitleri 23 yıllık ekşi maya ile yapılan ekmek ve tandırda pişen tandır lavaşla birlikte ahşap tepside servis ediliyor.

Hatay Gurme kahvaltısında;

Tuzlulardan; Tuzlu Yoğurt, Sürk Peyniri, Halhali Kırma, ve Attun Siyah Zeytin, Humus, Sarma İçi (Kısır), Tereyağı, Muhammara, Ceviz İçi, Dil ve Sünme Peyniri, Beyaz Peyniri, Eski Kaşar, Akdeniz Yeşillikleri, Salatalık, Domates, Biber

Tatlılardan; Çöven Köpüklü Kömbe, Tahinli Pekmez, Kaymak, Bal, Çıtır Kabak, Mevsim Reçeli, Kuru ve Yaş Meyve, 

Sıcaklardan; Mini Biberli Ekmek, Öcce, Kaytaz Böreği, Kuyruklu Oruk, Kabuklu Patates, Sucuk, Menemen ve Kendi ürettikleri Tandır Ekmeği ile 23 Yıllık Ekşi Mayadan Ekmek servis ediliyor.

Samimi ve kaliteli bir ambiyansta, Antakya mutfağına ait lezzetlerle çeşitlendirilmiş, bu dolu dolu iki kişilik kahvaltı tepsisi sınırsız çay ile birlikte Mart 2024 itibariyle kişi başı 550 TL’ye sunuluyor.

 

HATAY GURME

Metal İş Mrk., Küçükbakkalköy Mahallesi, Kayışdağı Cd No:33, 34750 Ataşehir/İstanbul

0 (216) 5720031

 

Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip etmek için tıklayın.

 

Ataşehir En İyi 10 Kahvaltı Mekanı ve 2023 Fiyatları | Gezenti Anne

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir