Ataşehir’de Yöresel Kahvaltı, Hatay Gurme 2023 Fiyatı

Ataşehir Kayışdağı Caddesi üzerinde yer alan Hatay Gurme, haftanın her günü saat 15:00’a kadar yöresel Hatay kahvaltısı sunuyor. Mekan sahibi Barış Bey Hatay coğrafi işaretleri ile belirlenen ürünler ile Antakya’da farklı bölgelerde annesi ile deneyimledikleri lezzetler ile oluşturduğu kahvaltı menüsüne annesinin ismini vermiş. Dahiye Sultan kahvaltısı’nda yer alan Antakya yöresine özel kahvaltı çeşitleri 23 yıllık ekşi maya ile yapılan ekmek ve tandırda pişen tandır lavaşla birlikte ahşap tepside servis ediliyor.

Hatay Gurme kahvaltısında;

Tuzlulardan; Tuzlu Yoğurt, Sürk Peyniri, Halhali Kırma, ve Attun Siyah Zeytin, Humus, Sarma İçi (Kısır), Tereyağı, Muhammara, Ceviz İçi, Dil ve Sünme Peyniri, Beyaz Peyniri, Eski Kaşar, Akdeniz Yeşillikleri, Salatalık, Domates, Biber

Tatlılardan; Çöven Köpüklü Kömbe, Tahinli Pekmez, Kaymak, Bal, Çıtır Kabak, Mevsim Reçeli, Kuru ve Yaş Meyve, 

Sıcaklardan; Mini Biberli Ekmek, Öcce, Kaytaz Böreği, Kuyruklu Oruk, Kabuklu Patates, Sucuk, Menemen ve Kendi ürettikleri Tandır Ekmeği ile 23 Yıllık Ekşi Mayadan Ekmek servis ediliyor.

Samimi ve kaliteli bir ambiyansta, Antakya mutfağına ait lezzetlerle çeşitlendirilmiş, bu dolu dolu iki kişilik kahvaltı tepsisi sınırsız çay ile birlikte Mayıs 2023 itibariyle kişi başı 330 TL’ye sunuluyor.

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

HATAY GURME

Metal İş Mrk., Küçükbakkalköy Mahallesi, Kayışdağı Cd No:33, 34750 Ataşehir/İstanbul

0 (216) 5720031

 

Ataşehir Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir