Yıldız Parkı Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş ve Kahvaltı Ücreti Nedir?

Beşiktaş ile Ortaköy arasında yer alan, İstanbul merkezindeki en büyük koru olan Yıldız Parkı ziyaretçilerine şehir merkezinde, muhteşem bir doğa ve renk cümbüşü sunuyor.

Çadır Köşkü, Malta Köşkü ve Kır Kahvesi’nde yeme içme molası verebileceğiniz gibi, Yıldız Parkı boyunca sıralanmış piknik masalarında ya da ağaçlar altındaki çim alanda piknik imkanı da bulunuyor. Ağaçlar arasında geçiş yapan sincaplara rastlamak çocukları çok mutlu ediyor. Gölet etrafında dolaşırken Yıldız Parkı muhteşem görseller sunuyor.

YILDIZ PARKI GÖLET

 

YILDIZ PARKI NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Beşikta’ta Çırağan Sarayı’nın sırtlarında bulunan Yıldız Parkı Yıldız Teknik Üniversitesi’ne kadar uzanan oldukça geniş bir alanı içerisine alıyor. Bu nedenle Yıldız Parkı’na hem Beşiktaş Ortaköy yolu üzerindeki Çırağan Sarayı’nın karşısından, hem de Balmumcu’dan Ortaköy’e doğru uzanan Palanga Caddesi üzerinden giriş yapılabiliyor. Kısaca Yıldız Parkı’na gidebilmek için Beşiktaş’a kadar gelip yürümek ya da Beşiktaş’tan Ortaköy’e doğru giden belediye otobüslerine binip Çırağan durağında inmek gerekiyor.

 

YILDIZ PARKI GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

Yıldız Parkı’na yaya girişi ücretsiz, araç girişi için 15 TL ücret alınıyor.

 

YILDIZ PARKI MALTA KÖŞKÜ’NDE KAHVALTI VE ÜCRETİ

Yıldız Parkı Malta Köşkü’nde pandemi sebebiyle açık büfe kahvaltı kaldırıldı. 2022 yılı itibariyle hem hafta içi hafta sonu  09:00 ile 13:00 arasında tek kişilik kahvaltı tabağı (57 TL) ya da iki kişilik MEGA KAHVALTI (149 TL) sunuluyor.

Tek kişilik kahvaltı tabağında petek bal, bal kaymak, domates salatalık, ceviz, kaşar peyniri, beyaz peynir, tulum peyniri, biberli zeytin, pekmez, simit, sigara böreği, haşlanmış yumurta, jambon , acuka ve iki adet çay bulunuyor. Serpme olarak servis edilen iki kişilik mega kahvaltıda ise bunlara ek olarak nutella, reçelli lor, pastırma, patates kızartması,  biber söğüş, sahanda sucuk, sahanda yumurta ve sınırsız çay yer alıyor.

Malta Köşkü Telefon No: 444 66 44

YILDIZ PARKI MALTA KÖŞKÜ

MALTA KÖŞKÜ İKİ KİŞİLİK MEGA KAHVALTI 

MALTA KÖŞKÜ KAHVALTI TABAĞI

 

YILDIZ PARKI KIR KAHVESİ’NDE KAHVALTI VE ÜCRETİ

Daha mütevazi bir seçenek olan Kır Kahvesinde hafta içi ve hafta sonu günün her saatinde servis ettikleri gözlemeleri çok lezzetli. Kır kahvesinde bal kaymak, domates salatalık, ceviz, kaşar peyniri, beyaz peynir, tulum peyniri, biberli zeytin, pekmez, simit, sigara böreği, haşlanmış yumurta, jambon , acuka ve bir fincan çaydan oluşan kahvaltı tabağı 2021 yılı itibariyle 49 TL,  gözleme ve omlet çeşitleri 16-22 TL aralığında.

Kır Kahvesi Telefon No: 0 (212) 3274501

YILDIZ PARKI KIR KAHVESİ

YILDIZ PARKI FOTOĞRAFLARI (RESİMLERİ)

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

ADRES: Yıldız Mah. 34349 Beşiktaş/İstanbul

 

İstanbul’daki En Güzel Parklar ve Korular

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.