Yıldız Parkı Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş ve Kahvaltı Ücreti Nedir?

Beşiktaş ile Ortaköy arasında yer alan, İstanbul merkezindeki en büyük koru olan Yıldız Parkı ziyaretçilerine şehir merkezinde, muhteşem bir doğa ve renk cümbüşü sunuyor.

Malta Köşkü ve Kır Kahvesi’nde yeme içme molası verebileceğiniz gibi, Yıldız Parkı boyunca sıralanmış piknik masalarında ya da ağaçlar altındaki çim alanda piknik imkanı da bulunuyor. Ağaçlar arasında geçiş yapan sincaplara rastlamak çocukları çok mutlu ediyor. Gölet etrafında dolaşırken Yıldız Parkı muhteşem görseller sunuyor.

YILDIZ PARKI GÖLET

YILDIZ PARKI NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Beşikta’ta Çırağan Sarayı’nın sırtlarında bulunan Yıldız Parkı Yıldız Teknik Üniversitesi’ne kadar uzanan oldukça geniş bir alanı içerisine alıyor. Bu nedenle Yıldız Parkı’na hem Beşiktaş Ortaköy yolu üzerindeki Çırağan Sarayı’nın karşısından, hem de Balmumcu’dan Ortaköy’e doğru uzanan Palanga Caddesi üzerinden giriş yapılabiliyor. Kısaca Yıldız Parkı’na gidebilmek için Beşiktaş’a kadar gelip yürümek ya da Beşiktaş’tan Ortaköy’e doğru giden belediye otobüslerine binip Çırağan durağında inmek gerekiyor.

YILDIZ PARKI GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

Yıldız Parkı’na yaya girişi ücretsiz, araç girişi için 30 TL ücret alınıyor.

YILDIZ PARKI’NDA KAHVALTI

Yıldız Korusu’nun içerisinde Kır Kahvesi ve Malta Köşkü olmak üzere BELTUR tarafından işletilen ve  kahvaltı servisi de veren iki mekan bulunuyor. Kır Kahvesi daha mütevazi, ağaçlar altındaki doğal ortamı ile ön plana çıkıyor. Malta Köşkü ise adına yaraşır bir ihtişama sahip, tepeden gördüğü boğaz manzarası ile ön plana çıkıyor.

MALTA KÖŞKÜ’NDE KAHVALTI VE ÜCRETİ

Yıldız Parkı Malta Köşkü’nde pandemi sebebiyle açık büfe kahvaltı kaldırıldı. 2022 yılı itibariyle hem hafta içi hafta sonu  09:00 ile 13:00 arasında tek kişilik kahvaltı tabağı (89 TL) ya da iki kişilik MEGA KAHVALTI (249 TL) sunuluyor.

Tek kişilik kahvaltı tabağında petek bal, bal kaymak, domates salatalık, ceviz, kaşar peyniri, beyaz peynir, tulum peyniri, biberli zeytin, pekmez, simit, sigara böreği, haşlanmış yumurta, jambon , acuka ve üç adet çay bulunuyor. Serpme olarak servis edilen iki kişilik mega kahvaltıda ise bunlara ek olarak nutella, reçelli lor, pastırma, patates kızartması,  biber söğüş, sahanda sucuk, sahanda yumurta ve sınırsız çay yer alıyor.

Malta Köşkü Telefon No: 444 66 44

YILDIZ PARKI MALTA KÖŞKÜ

MALTA KÖŞKÜ İKİ KİŞİLİK MEGA KAHVALTI 

MALTA KÖŞKÜ KAHVALTI TABAĞI

KIR KAHVESİ’NDE KAHVALTI VE ÜCRETİ

Daha mütevazi bir seçenek olan Kır Kahvesinde hafta içi ve hafta sonu günün her saatinde servis ettikleri gözlemeleri çok lezzetli. Kır kahvesinde bal kaymak, domates salatalık, ceviz, kaşar peyniri, beyaz peynir, tulum peyniri, biberli zeytin, pekmez, simit, sigara böreği, haşlanmış yumurta, jambon , acuka ve bir fincan çaydan oluşan kahvaltı tabağı 2022 yılı itibariyle 89 TL,  gözleme ve omlet çeşitleri 30-45 TL aralığında.

Kır Kahvesi Telefon No: 444 66 44

YILDIZ PARKI KIR KAHVESİ

YILDIZ PARKI FOTOĞRAFLARI

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

ADRES: Yıldız Mah. 34349 Beşiktaş/İstanbul

İstanbul’daki En Güzel Parklar ve Korular

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.