Yıldız Parkı Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş ve Kahvaltı Ücreti Nedir?

Beşiktaş ile Ortaköy arasında yer alan, İstanbul merkezindeki en büyük koru olan Yıldız Parkı ziyaretçilerine şehir merkezinde, muhteşem bir doğa ve renk cümbüşü sunuyor.

Malta Köşkü ve Kır Kahvesi’nde yeme içme molası verebileceğiniz gibi, Yıldız Parkı boyunca sıralanmış piknik masalarında ya da ağaçlar altındaki çim alanda piknik imkanı da bulunuyor. Ağaçlar arasında geçiş yapan sincaplara rastlamak çocukları çok mutlu ediyor. Gölet etrafında dolaşırken Yıldız Parkı muhteşem görseller sunuyor.

YILDIZ PARKI GÖLET

YILDIZ PARKI NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Beşikta’ta Çırağan Sarayı’nın sırtlarında bulunan Yıldız Parkı Yıldız Teknik Üniversitesi’ne kadar uzanan oldukça geniş bir alanı içerisine alıyor. Bu nedenle Yıldız Parkı’na hem Beşiktaş Ortaköy yolu üzerindeki Çırağan Sarayı’nın karşısından, hem de Balmumcu’dan Ortaköy’e doğru uzanan Palanga Caddesi üzerinden giriş yapılabiliyor. Kısaca Yıldız Parkı’na gidebilmek için Beşiktaş’a kadar gelip yürümek ya da Beşiktaş’tan Ortaköy’e doğru giden belediye otobüslerine binip Çırağan durağında inmek gerekiyor.

YILDIZ PARKI GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

Yıldız Parkı’na yaya girişi ücretsiz, araç girişi için 30 TL ücret alınıyor.

YILDIZ PARKI’NDA KAHVALTI

Yıldız Korusu’nun içerisinde Kır Kahvesi, Malta Köşkü ve Çadır Köşkü olmak üzere BELTUR tarafından işletilen üç mekan bulunuyor. Bunlardan sadece Kır Kahvesi ve Malta Köşkü’nde kahvaltı servisi veriliyor. Kır Kahvesi daha mütevazi, ağaçlar altındaki doğal ortamı ile ön plana çıkıyor. Malta Köşkü ise adına yaraşır bir ihtişama sahip, tepeden gördüğü boğaz manzarası ile ön plana çıkıyor.

MALTA KÖŞKÜ’NDE KAHVALTI VE ÜCRETİ

Yıldız Parkı Malta Köşkü’nde hem hafta içi hafta sonu 09:00 ile 13:00 arasında tek kişilik kahvaltı tabağı (99 TL) ya da iki kişilik MEGA KAHVALTI (279 TL) sunuluyor.

Tek kişilik kahvaltı tabağında Beyaz peynir, Taze kaşar peyniri, Lor peyniri, Tereyağ, Mevsim reçeli, Bal, Tahin & pekmez, Haşlanmış yumurta, Macar salam, Söğüş tabağı (Domates & salatalık & çarliston biber), Siyah ve yeşil zeytin, Acuka, Sokak simidi, Pişi ve Börek bulunuyor. 3 adet demleme çay da kahvaltı tabağı ücretine (99 TL) dahil.

Serpme olarak servis edilen iki kişilik Mega kahvaltıda (279 TL) ise bunlara ek olarak Dil peyniri, Kaymak, Nutella, Soslu tavuk sosis, Tereyağlı çırpılmış yumurta ve 3 adet çay yerine de sınırsız çay yer alıyor. Beltur’un Güncel Menüsüne yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Çadır Köşkü ve Malta Köşkü Telefon No: 444 66 44

YILDIZ PARKI MALTA KÖŞKÜ

MALTA KÖŞKÜ İKİ KİŞİLİK MEGA KAHVALTI

MALTA KÖŞKÜ KAHVALTI TABAĞI

MALTA KÖŞKÜ MENÜ

KIR KAHVESİ’NDE KAHVALTI VE ÜCRETİ

Daha mütevazi bir seçenek olan Kır Kahvesinde hafta içi ve hafta sonu günün her saatinde servis ettikleri gözlemeleri çok lezzetli. Beyaz peynir, Taze kaşar peyniri, Lor peyniri, Tereyağ, Mevsim reçeli, Bal, Tahin & pekmez, Haşlanmış yumurta, Macar salam, Söğüş tabağı (Domates & salatalık & çarliston biber), Siyah ve yeşil zeytin, Acuka, Sokak simidi, Pişi ve Börek ve 3 adet demleme çayın da dahil olduğu Kahvaltı tabağı ücreti 99 TL. Gözleme ve omlet çeşitleri 35-50 TL aralığında.

Kır Kahvesi Telefon No: 444 66 44

YILDIZ PARKI KIR KAHVESİ

Yıldız Parkı Çadır köşkünde Ödüllü Şef Yunus Emre Akkor ile Osmanlı Deniz Mutfağı günleri düzenleniyor. Fiyat detayları ile birlikte güncel menüye ulaşmak için tıklayın.

YILDIZ PARKI FOTOĞRAFLARI

Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip etmek için tıklayın.

ADRES: Yıldız Mah. 34349 Beşiktaş/İstanbul

İstanbul’daki En Güzel 15 Park ve Koru

2 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir