Yıldız Parkı Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?

Beşiktaş ile Ortaköy arasında yer alan, İstanbul merkezindeki en büyük koru olan Yıldız Parkı ziyaretçilerine şehir merkezinde, muhteşem bir doğa ve renk cümbüşü sunuyor. Çadır Köşkü, Malta Köşkü ve Kır Kahvesi’nde yeme içme molası verebileceğiniz gibi, Yıldız Parkı boyunca sıralanmış piknik masalarında ya da ağaçlar altındaki çim alanda piknik imkanı da bulunuyor. Ağaçlar arasında geçiş yapan sincaplara rastlamak çocukları çok mutlu ediyor. Gölet etrafında dolaşırken Yıldız Parkı muhteşem görseller sunuyor.

YILDIZ PARKI GÖLET

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

YILDIZ PARKI’NDA KAHVALTI, YEME İÇME

Malta Köşkü ve Çadır Köşkü’nde hafta sonları açık büfe kahvaltı etmek oldukça keyifli oluyor. Her iki köşkte de hafta içi serpme kahvaltı kişi başı 32.5 TL, hafta sonu açık büfe kahvaltı kişi başı 42.5 TL karşılığında sunuluyor. Daha mütevazi bir seçenek olan Kır Kahvesinde hafta içi ve hafta sonu günün her saatinde servis ettikleri gözlemeleri çok lezzetli. Gözleme fiyatları 10-13 TL aralığında, benim çok beğendiğim kavurmalı yumurtası da damak çatlatan lezzetler arasında bulunuyor.

YILDIZ PARKI KIR KAHVESİ

YILDIZ PARKI NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Beşikta’ta Çırağan Sarayı’nın sırtlarında bulunan Yıldız Parkı Yıldız Teknik Üniversitesi’ne kadar uzanan oldukça geniş bir alanı içerisine alıyor. Bu nedenle Yıldız Parkı’na hem Beşiktaş Ortaköy yolu üzerindeki Çırağan Sarayı’nın karşısından, hem de Balmumcu’dan Ortaköy’e doğru uzanan Palanga Caddesi üzerinden giriş yapılabiliyor. Kısaca Yıldız Parkı’na gidebilmek için Beşiktaş’aa kadar gelip yürümek ya da Beşiktaş’tan Ortaköy’e doğru giden belediye otobüslerine binip Çırağan durağında inmek gerekiyor.

YILDIZ PARKI’NDA LALE ZAMANI

YILDIZ PARKI FOTOĞRAFLARI (RESİMLERİ)

YILDIZ PARKI GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

Yıldız Parkı’na yaya girişi ücretsiz, araç girişi için 8 TL ücret alınıyor.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

ADRES: Yıldız Mah. 34349 Beşiktaş/İstanbul

İstanbul’daki En Güzel Parklar ve Korular

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir