Boğaz’da Uygun Fiyatlı, Ekonomik Kahvaltı, Çengelköy Çınaraltı Aile Çay Bahçesi 2023 Fiyatı

Boğazda uygun fiyatlı, ekonomik kahvaltı yapılacak yerler dendiğinde ilk aklıma gelen yer elbetteki boğaz ile içiçe olan konumu, muhteşem boğaz manzarası, tarihi çınar ağaçlarının gölgesindeki bahçesi ile Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi.

BOĞAZDA EKONOMİK KAHVALTI ÇINARALTI AİLE ÇAY BAHÇESİ

TARİHİ ÇINARALTI AİLE ÇAY BAHÇESİ

Tarihi Çınaraltı Aile Çay bahçesinin Istanbullular için en sevilen yönlerinden biri daha ise herkes kendini evinde hissetsin diye dışarıdan yiyecek getirilmesine izin verilmesi.

Böylelikle ister kendi evinizde hazırladığınız malzemeler ile ister buradan sipariş ederek  İstanbul’un keyfini sürebilmek, Boğaz kıyısında ekonomik bir şekilde kahvaltı edebilmek mümkün.

Benim gözlemlediğim kadarıyla pek çok kişi peynir zeytin domates biber gibi soğukları evden getirip menemen ya da sucuklu yumurta gibi sıcaklar ile çay siparişini Tarihi Çınaraltı Aile Çay bahçesinde veriyor. Tüm kahvaltılıklar buradan da sipariş edilebiliyor. İçeceklerinizi mekandan sipariş etmeniz gerekiyor.

ÇINARALTI AİLE ÇAY BAHÇESİ’NİN MENEMENİ VE EVDEN GETİRDİKLERİNİZLE KAHVALTI

Tarihi Çınaraltı Aile Çay bahçesinin menüsünden ve fiyatlarından örnek vermek gerekirse;

Eylül 2023 itibariyle kahvaltı tabağı 150 ₺, sucuklu yumurta 65 ₺, menemen 60 ₺, kaşarlı tost 50 ₺, küçük çay 20 ₺, büyük çay 30 ₺, Türk kahvesi 50 ₺.

Mekânın menemeni özellikle seviliyor. Çınaraltı Aile Çay bahçesinde her yıl tonlarca domates binlerce yumurta ile çırpılıp bizlere sunuluyor:)

ÇENGELKÖY ÇINARALTI KAHVALTISI

Bir diğer alternatif ise yine Çengelköy’ün diğer bir meşhuru olan ve artık tüm Türkiye’de şubeleri bulunan Çengelköy Börekçisi’nden börek alıp ya kendi yerinde ya da daha da güzeli Tarihi Çınaraltı Aile Çay bahçesinde çay ve Boğaz manzarası eşliğinde börek keyfi yapmak. Çengelköy börekçisinin tam buğday unlu cevizli peynirli böreği benim favorim. Eylül 2023 itibariyle Çengelköy Börekçisi’nde sızma zeytinyağından yapılmış tam buğday unlu cevizli peynirli börek, su böreği, kıymalı börek ve ıspanaklı börek çeşitlerinin porsiyonu 45 ₺.

ÇENGELKÖY BÖREKÇİSİNİN BÖREKLERİ İLE ÇINARALTI AİLE ÇAY BAHÇESİNDE KAHVALTI

ÇENGELKÖY ÇINARALTI AİLE ÇAY BAHÇESİ

ADRES: Çengelköy Mahallesi, Çınarlı Cami Sk. No: 4 A, 34680 Üsküdar/İstanbul
TELEFON: 0 (216) 4221036

 

Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip etmek için tıklayın.

 

Anadolu Yakası’nda 28 TL’ye Boğaz Manzaralı Ucuz Kahvaltı

Boğaz’da En Güzel 30 Kahvaltı Mekanı ve 2023 Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir