Boğaz’da Uygun Fiyatlı, Ekonomik Kahvaltı, Çengelköy Çınaraltı Aile Çay Bahçesi

Boğazda uygun fiyatlı, ekonomik kahvaltı yapılacak yerler dendiğinde ilk aklıma gelen yer elbetteki boğaz ile içiçe olan konumu, muhteşem boğaz manzarası, tarihi çınar ağaçlarının gölgesindeki bahçesi ile Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi.

BOĞAZDA EKONOMİK KAHVALTI ÇINARALTI AİLE ÇAY BAHÇESİ

TARİHİ ÇINARALTI AİLE ÇAY BAHÇESİ

Tarihi Çınaraltı Aile Çay bahçesinin Istanbullular için en sevilen yönlerinden biri daha ise herkes kendini evinde hissetsin diye dışarıdan yiyecek getirilmesine izin verilmesi.

Böylelikle ister kendi evinizde hazırladığınız malzemeler ile ister buradan sipariş ederek  İstanbul’un keyfini sürebilmek, Boğaz kıyısında ekonomik bir şekilde kahvaltı edebilmek mümkün.

Benim gözlemlediğim kadarıyla pek çok kişi peynir zeytin domates biber gibi soğukları evden getirip menemen ya da sucuklu yumurta gibi sıcaklar ile çay siparişini Tarihi Çınaraltı Aile Çay bahçesinde veriyor. Tüm kahvaltılıklar buradan da sipariş edilebiliyor. İçeceklerinizi mekandan sipariş etmeniz gerekiyor.

ÇINARALTI AİLE ÇAY BAHÇESİ’NİN MENEMENİ VE EVDEN GETİRDİKLERİNİZLE KAHVALTI

Tarihi Çınaraltı Aile Çay bahçesinin menüsünden ve fiyatlarından örnek vermek gerekirse, 2021 yılı itibariyle kahvaltı tabağı 30 ₺, sucuklu yumurta 15 ₺, menemen 12.5 ₺, kaşarlı tost 10 ₺, küçük çay 4 ₺, büyük çay 6 ₺, Türk kahvesi 10 ₺. Mekânın menemeni özellikle seviliyor. Çınaraltı Aile Çay bahçesinde her yıl tonlarca domates binlerce yumurta ile çırpılıp bizlere sunuluyor:)

ÇENGELKÖY ÇINARALTI KAHVALTISI

Bir diğer alternatif ise yine Çengelköy’ün diğer bir meşhuru olan ve artık tüm Türkiye’de şubeleri bulunan Çengelköy Börekçisi’nden börek alıp ya kendi yerinde ya da daha da güzeli Tarihi Çınaraltı Aile Çay bahçesinde çay ve Boğaz manzarası eşliğinde börek keyfi yapmak. Çengelköy börekçisinin tam buğday unlu cevizli peynirli böreği benim favorim. 2021 yılı itibariyle Çengelköy Börekçisi’nde sızma zeytinyağından yapılmış tam buğday unlu cevizli peynirli börek porsiyon 19 ₺, su böreği, kıymalı börek ve ıspanaklı börek çeşitlerinin porsiyonu 16 ₺.

ÇENGELKÖY BÖREKÇİSİNİN BÖREKLERİ İLE ÇINARALTI AİLE ÇAY BAHÇESİNDE KAHVALTI

ÇENGELKÖY ÇINARALTI AİLE ÇAY BAHÇESİ

ADRES: Çengelköy Mahallesi, Çınarlı Cami Sk. No: 4 A, 34680 Üsküdar/İstanbul
TELEFON: 0 (216) 4221036

Boğaz’da Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.