Şile, Saklıgöl Gezilecek Yerler

Çocuklarla hafta sonu şehir dışına kaçalım etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdiğimiz Şile Doğa Tatil Köyü ve Saklıgöl gezisi çocuklu çocuksuz doğayı seven herkes için iyi bir alternatif. İstanbul’un Karadeniz’e sahili olan ilçelerinden  Şile’ye ortalama 1 saatte ulaşılabildiğinden günübirlik bile gidip gelmek mümkün. Ancak biz tam bir tatil ambiansı yaşamak için Şile Doğa Tatil Köyü’nde konaklamayı tercih ediyoruz. Şile gezilecek yerleri keşfetmeden önce gezimize Saklıgöl keşfi ile başlıyoruz.

SAKLIGÖL’E NASIL GİDİLİR?

 İstanbul Şile yolundan Şile’ye ulaştıktan sonra Şile merkezine girmek yerine ana yoldan tam tersi yöne sapıyor, Saklıgöl tabelalarını takip ederek Karamandere Köyü’nün az ilerisindeki göle doğru yol alıyoruz. Yol gayet düzgün, Saklıgöl’ün görsel etkileyiciliğinin yanısıra köy yolunda yolculuk da keyif veriyor, yol kenarında kendi mahsüllerini satan teyze ve amcalardan alışveriş yapıyoruz. Biz iştahımızı Saklıgöl‘e saklıyoruz ama yol üstünde gözleme yapıp satan teyzelerden gözleme alıp, gözleme ayran keyfi yapmak da iyi bir alternatif.
sile_sakligol_gezilecek_yerler

ŞİLE SAKLIGÖL GEZİLECEK YERLER

SAKLIGÖL GEZİLECEK YERLER, PİKNİK ALANI

Saklıgöl kenarına ulaştığımızda gölü göremesek de yirmi otuz basamak merdiven tırmandıktan sonra ise nefis bir manzara ile karşılaşıyoruz. Yemyeşil bir orman ve ortasında pırıl pırıl parıldayan bir göl.  Bölgede tek bir tesis var. İsmi Karamandere Saklıgöl Sosyal Tesisleri. Tesis restoran olarak hizmet veriyor. Burada ister kahvaltı edebilir, ister kendi mangallarında hazırladıkları etler ile öğle yemeği ziyafeti çekebilir, isterseniz  de kendi etinizi getirip masa ve mangal kiralayabilir, piknik alanında kendi mangalınızı yakabilirsiniz.  Tesisin göle doğru uzanan verandalarında oturmak, kahvaltı ya da yemek sonrası göl etrafında trekking yapmak oldukça keyifli.

Saklıköl Kafe kahvaltı detayları ve güncel fiyatları için tıklayın.

sile_sakligol_gezilecek_yerler

SAKLIGÖL GEZİLECEK YERLER

ŞİLE LİMANI

 Saklıgöl gezisi sonrası arkadaşlarımızla buluşmak üzere Şile Limanı’na uğruyoruz. Şile Limanı Şile’de gezilecek yerler arasındaki en keyifli rotalardan biri. Limana tepeden bakan kafelerden birinde liman manzarasına nazır oturabilir, Deniz sezonu dışında dahi gitseniz  limanda yürüyüş yapıp balıkçıya dönüştürüşmüş teknelerde balık yiyebilir ya da evde akşam yemeği için liman balıkçılarından taze balık alabilirsiniz.
sile_limani

ŞİLE’DE GEZİLECEK YERLER

ŞİLE’DE KONAKLAMA

Konaklamak için Şile Doğa Tatil Köyü bölgedeki en iyi alternatif.  Şile Doğa Tatil Köyü oldukça geniş bir alana yayılmış, göleti ve yeşil alanları ile güneydeki tatil köylerini aratmayan bir doğaya sahip. Villa tipi yerleşimi olan tesiste bulunan 1+1 daireler lüks değil ama yeterli. Tek sorun tesis deniz kıyısında değil.  Sezonda kişi başı kalış ücreti 145 TL. 0-6 yaş ilk çocuk ücretsiz. Bu fiyata sabah kahvaltısı ve aksam yemeği dahil. Akşam yemeğindeki içecekler ekstra. Kısaca tesis yarım pansiyon şeklinde hizmet veriyor.
 
sile_tatil_koyu

ŞİLE DOĞA TATİL KÖYÜ


Şile Doğa Tatil Köyü’ne ulaşıyor, eşyalarımızı odaya bırakıp kendimizi gölet kenarına atıyor, çimlere yayılıyoruz. Sohbet ediyor, tesisin geniş çim alanında top oynuyoruz derken akşamı ediyoruz. 
 
sile_doga_tatil_koyu

ŞİLE GEZİ REHBERİ


Akşam yemeğinde ızgara palamut servis etmeleri ve Cumartesi akşamı tesis restoranında canlı müzik olması harika. Rakı palamut keyfi sonrası 9:00′ da başlayan canlı müzik ile gece 1:00’e kadar coşuyoruz. 
Ertesi sabah kuş sesleri ile doğaya uyanıyor, vakvak kardeşler ile birlikte, göletin başında, ağaçlar altında keyifli bir kahvaltı yapıyoruz. Kahvaltı sonrası tesisin ormanlık alandaki devasa havuzunda yüzüyor, şezlonglarda dinleniyoruz. Bir tatilin daha sonuna geliyor, odalarımızı boşaltıp Şile Doğa Tatil Köyü ile vedalaşıyoruz.
 
sile_doga_tatil_koyu

ŞİLE GEZİLECEK YERLER

 Şile plajları ve giriş ücretleri için tıklayın…

İstanbul’da hafta sonu doğada gezilecek diğer yerler için tıklayın…

1 Comment

  • Banu Koçaş dedi ki:

    Tam aradığım mekan ve bilgileri sizin blogunuzda buldum. Kutlarım. Istanbulda yaşıyoruz, 65 yaş üstüyüz ve hafta arası ya da hafta sonu günü birlik ya da bir gece konaklamalı mekanlar arıyoruz. İletişimde olmak istiyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir