İstanbul’da Çocukla Gidilecek Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

1 – DEVELİ ATAŞEHİR

İstanbul’da çocukla gidilecek kahvaltı mekanlarından birincisi olan, Samatya’dan İstanbul’un dört bir yanına dağılan Develi Kebap’ın Ataşehir şubesindeki çocuk oyun alanı, gördüğüm en büyük oyun alanlarından biri. Çocuk oyun alanında üç dört  oyun ablası birden var. Restoran da çok büyük olduğu için çocuklar alana alınırken masa numarası ile isimler eşleştirilerek alınıyor. İçeri de büyükçe bir top havuzu, şişme kaydırak, resim yapabilmeleri için masalar, boya kalemleri ve farklı yaşlara uygun oyuncaklar mevcut. Develi’de de cumartesi günü serpme, pazar günü açık büfe brunch servis ediliyor. Doğal ve yöresel peynir çeşitleri, şarküteri, meyve ve içeceklerin yanı sıra, Antep böreği, ciğer dürüm, katmer ve gözleme gibi yöresel lezzetler de muhteşem Develi kahvaltısına eşlik ediyor. Develi Ataşehir’de cumartesi serpme kahvaltı (kişi başı 50 TL), pazar açık büfe brunch (kişi başı 60 TL) servis ediliyor. (0-6 yaş ücretsiz, 6-9 yaş %50 indirimli) (Fiyatlar 2018’e ait güncel fiyatlardır.)

DEVELİ ATAŞEHİR KAHVALTI

 

DEVELİ ATAŞEHİR OYUN ALANI

DEVELİ ATAŞEHİR
Küçükbakkalköy Mah., Vedat Günyol Cad. No:9, 34750 Ataşehir/İstanbul
0 (216) 5756868

 

2 – ŞAZELİ FLORYA

Deniz manzaralı yemyeşil bir bahçede oldukça mükellef bir kahvaltı sunan Şazeli, Florya kahvaltı mekanları arasında ön plana çıkıyor. Aynı zamanda bir steakhouse (et restoranı) olan Şazeli Florya et konusundaki başarısını kahvaltıda da gözler önüne seriyor. Şazeli kahvaltısında özellikle kavurmalı yumurta, sucuk ve pastırma çok beğeniliyor. Şazeli’de açık büfe kahvaltı karmaşası yok. Hem hafta içi hem de hafta sonu kahvaltı serpme olarak servis ediliyor. İç mekanı da oldukça konforlu olan mekan çocuklu aileler için de biçilmiş kaftan. Çünkü Şazeli Florya’da hem iç mekanda hem de bahçede iki ayrı oyun alanı mevcut.

Şazeli Florya kahvaltı detayları ve fiya için tıklayın.

ŞAZELİ FLORYA KAHVALTI

ŞAZELİ FLORYA ÇOCUK OYUN ALANI

ŞAZELİ FLORYA
Şenlikköy Mah. Halkalı Cad. Florya Turistik Tesis Yanı No.10 Florya-Bakırköy/İstanbul
0 (212) 5470101

 

3 – SAHAN VEGA, ATAŞEHİR

İstanbul’da çocukla gidilecek kahvaltı mekanlarından ikincisi Sahan Vega Ataşehir’de saat 10.00-14.00 arası, cumartesi günleri serpme kahvaltı, pazar günleri ise  açık büfe brunch sunuluyor. Türkiye’nin 7 bölgesinden 100’den fazla lezzet bu kahvaltıda buluşuyor. Kahvaltıdaki beyran, yuvalama ve diğer yöresel Antep lezzetleri özellikle dikkat çekiyor. Çocuk oyun alanında kaydırak, langırt, oyuncaklar, çocuklara özel masalar, sandalyeler, lavabo ve klozetler bulunuyor, ama mekan asıl farkı “Çocuk Mutfağı” konseptiyle yaratıyor. Burada minik aşçılar beyaz önlüklerini takıp, kafaya aşçı kepini geçirdikten sonra hamur açıp, fındık lahmacun, peynirli pide hazırlıyorlar. Ablalarının yardımıyla fırında pişirip, afiyetle yiyorlar. Oyun alanında hafta sonları palyaço da oluyor, oyun kuruyor. Böylelikle kuzular arkadaşlarının doğum günü partisindelermişcesine eğleniyor. Sahan Vega’da cumartesi servis edilen serpme kahvaltı da, pazar günü servis edilen açık büfe brunch da kişi başı 60 TL. 0-3 yaş çocuklar ücretsiz. Daha büyük çocuklar %50 indirimli. (Fiyatlar 2018’e ait güncel fiyatlardır.)

SAHAN VEGA KAHVALTI

 

SAHAN VEGA ÇOCUK OYUN ALANI

SAHAN VEGA
Barbaros Mahallesi, Kardelen Sk. 4/1, 34746 Ataşehir/İstanbul
0 (216) 3153636

 

4 – NAKKAŞ KEBAP, NAKKAŞTEPE

Serpme kahvaltı sevenler için İstanbul’da çocukla gidilecek kahvaltı mekanları listemizin 4. sırasında Nakkaştepe’deki Nakkaş Restoran yer alıyor. Nakkaş Restoran kahvaltısında çeşit çeşit peynirden sıkma portakal suyuna, sucuklu yumurtadan patates kızartmaya, ev yapımı pizzadan gözleme çeşitlerine, petek baldan enfes bir kaymağa, üzerine sulu sulu karpuza, yok yok. Bahçesinde şişme oyun alanı da bulunan mekan çocuklu aileler için gidilesi, denenesi.

NAKKAŞ KEBAP KAHVALTI

NAKKAŞ KEBAP OYUN ALANI

NAKKAŞ KEBAP
Kuzguncuk Mahallesi, Gümüşyolu Cd. No:24, 34674 Üsküdar/İstanbul
0 (216) 495 65 15

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

5 – KAŞIBEYAZ, WATERGARDEN ATAŞEHİR

Anadolu yakasının merkezi olmaya doğru adım adım yaklaşan Ataşehir’de geçtiğimiz sene açılan Watergarden İstanbul tam bir restoran cenneti. Ateşli ve müzikli havuz showları ile de kitleleri kendine çeken Watergarden’daki en özel restoran şüphesiz ki, İstanbul’da kebap deyince akla ilk gelen isimlerden olan KAŞIBEYAZ. Muhteşem bir iç dekorasyon, havuz şovları ile içiçe bir teras, Kaşıbeyaz lezzeti ve servis kalitesi.  Kaşıbeyaz’da hafta sonları mükellef bir açık büfe kuruluyor. Açık büfede beyrandan katmere, nohut dürümden yöresel peynir çeşitlerine, börekten gözlemeye, yumurta çeşitlerinden ev yapımı reçellere, Antep yöresine özgü yeşil zeytinden kelle paça çorbasına, kadınların hemen orada açtıkları gözlemelerden Antep’in incilerinden katmere kadar tam 150 çeşit yiyecek bulunuyor. Açık büfe kahvaltı kişi başı 75 TL karşılığında sunuluyor. 0-6 YAŞ arası ücretsiz, 6-9 yaş arası yarı ücret alınıyor.

KAŞIBEYAZ ATAŞEHİR KAHVALTI

TEKNOLOJİK ÇOCUK OYUN ALANI

Ayrıca çocuk oyun alanlarında çocukların eğitimli ablalar eşliğinde keyifli vakit geçirebilmeleri için A’dan Z’ye her şey düşünülmüş. 1-5 yaş grubu çocuklar için müzikli eğitici kitaplar, 1-8 yaş grubu için yaratıcı hobi enstrümanları, oyun tüneli… Çocukların sağlığı göz önünde bulundurularak kanserojen madde içermeyen ve CE sertifikalı oyuncakların yer aldığı çocuk oyun alanı, günümüzün teknoloji çağı çocuklarına da hitap ediyor. Çocukların ister oyun alanında ister anne-babalarının yanında daha eğlenceli vakit geçirebilmeleri için yasaklı siteleri barındırmayan, özel güvenlik önlemli ve eğitici içeriklerin yer aldığı akıllı tabletler de bulunuyor.

KAŞIBEYAZ ATAŞEHİR ÇOCUK OYUN ALANI

KAŞIBEYAZ ATAŞEHİR
Watergarden İstanbul, Barbaros Mah. Şebboy Sok. No:2 Batı Ataşehir, 34746 Ataşehir/İstanbul
444 1 040

 

6 – ÇANAK KEBAP, ACIBADEM

Sadece Acıbadem de değil tüm Anadolu yakasında nam salmış Antep mutfağının başarılı temsilcisi Çanak Kebap’ın Göztepe ve Kozyatağı’nda iki şubesi daha var. Pazar günleri açık büfe brunch servis edilen mekanda kahvaltı çeşitlerinde de pek çok yöresel lezzete rastlamak mümkün.  Mekanın lezzetleri kadar ön plana çıkan diğer bir yanı, farklı yaş gruplarından tüm çocuklara hitap edecek çeşitlilikte ekipmana sahip çocuk oyun alanına sahip olması. Sadece pazar günleri 09:00 ile 13:00 arası sunulan 270 çeşit açık büfe brunch kişi başı 60 TL. 0-3 yaş çocuklar ücretsiz. Daha büyük çocuklar %50 indirimli. (Fiyatlar 2018’e ait güncel fiyatlardır.) Rezervasyon şart.

ÇANAK KEBAP VE KATMER

ÇANAK KEBAP VE KATMER
Acıbadem Cd. No:115, 36660 Kadıköy/İstanbul
0 (216) 325 22 34

 

7 – BİZİM KONAK ET KEBAP, ATAŞEHİR

Zengin kahvaltısı, mükellef kebap sofraları ile günün her saatinde keyif vadeden Bizim Konak Et Kebap Ataşehir’de Şerifali bölgesinde konumlandırılmış. Hafta sonu sunulan Bizim Konak kahvaltısında Ezine beyaz, Erzincan tulum, eski ve taze kaşar, çeçil ve burgu peyniri, zeytin çeşitleri, söğüş tabağı, bal-kaymak, karadut reçeli, tahin-pekmez, turunç, gül ve çilek reçeli, soslu patlıcan kızartma, mini kaşarlı ve tahinli pide, sahanda yumurta ya da menemen ve sınırsız çay bulunuyor. Serpme kahvaltı kişi başı 40 TL karşılığında sunuluyor. Kavurmalı, sucuklu yumurta, hellim peyniri, sıkma portakal suyu ekstra olarak servis ediliyor. Annelerin konforuna öncelik veren mekan sahipleri onlar rahatça  yemeklerini yesin, sohbet etsin ve tabii ki çocuklar da eğlensin diye harika bir oyun alanı hazırlamış. Yemeklerini bitiren çocuklar doğru oyun odasına, eğlenceye koşuyor.

BİZİM KONAK SERPME KAHVALTI

 

BİZİM KONAK OYUN ALANI

BİZİM KONAK ET KEBAP
Tatlısu Mahallesi Şenol Güneş Bulvarı No:2 C2 Ümraniye / İstanbul
0 (216) 594 51 30 

8 – HACIBAŞAR ATAŞEHİR

Ataşehir Memorial Hastanesi’nin yanı başında konumlandırılmış Hacıbaşar Kebap restoranlarının Ataşehir şubesinde hem hafta içi hem de hafta sonları mükellef kahvaltı sofraları kuruluyor. Kahvaltı servisi hafta içi 10:00’da, hafta sonu da 8:30 ‘da başlıyor ve tüm gün devam ediyor. Serpme olarak servis edilen kahvaltı için kişi başı 42 TL ücret alınıyor. 0-8 yaş arası çocuklar ücretsizken 8-12 arası çocuklar için %50 indirim uygulanıyor. Serpme kahvaltıda sınırsız çay eşliğinde fotoğraftaki tüm ürünler ücrete dahil olarak sunuluyor. (Omlet çeşitleri, gözleme ve katmer de dahil). Kahvaltı sınırsız olduğu için bittikçe yenileniyor. Mekanda eğitimli ablalar eşliğinde çocuklarınızı emanet edebileceğiniz çocuk oyun alanı da mevcut.

HACIBAŞAR ATAŞEHİR SERPME KAHVALTI

HACIBAŞAR ATAŞEHİR ÇOCUK OYUN ALANI

HACIBAŞAR ATAŞEHİR
Küçükbakkalköy Mahallesi, Vedat Günyol Cad. No:24, 34750 Ataşehir/İstanbul
0 (216) 5751955

 

9 – NEZİHE HANIM’IN BAHÇESİ, GÖKTÜRK

Göktürk’te çiçeği burnunda bir kahvaltı mekanı olan Nezihe Hanım’ın Bahçesi’nde 4 kız kardeş bir araya gelip aileden yadigar kalan evlerinde kahvaltı hizmeti sunuyorlar. Nezihe Hanım’ın Bahçesi İstanbul’un son köylerinden Odayeri Köyü’nde yer alıyor. Doğa içinde, kuş cıvıltıları arasında, çocuklara özel doğal park alanı bulunan bahçede anne babalar rahatça kahvaltılarını ederken çocuklar gönüllerince oynuyorlar. Bahçede çocuk sesleri yükseliyor, gelenler buranın havasına, huzuruna, kahvaltısına, keyfine, banyosuna, perdelere eklenmiş eski dantellere bile bayılıyor.

Nezihe Hanım’ın Bahçesi kahvaltı detayları ve fiyatı için tıklayın.

NEZİHE HANIM’IN BAHÇESİ KAHVALTI

NEZİHE HANIM'IN BAHÇESİ

NEZİHE HANIM’IN BAHÇESİ KAHVALTI

NEZİHE HANIM’IN BAHÇESİ
0 (533) 025 45 06
Odayeri Mahallesi, 3. Kartal sk. 16/1 Eyüp Sultan/ İstanbul 

 

10 – KAŞIBEYAZ AKVARYUM, FLORYA

Avrupa’nın en büyük akvaryumu İstanbul Akvaryum’un yanıbaşında bulunan, Antep mutfağının öncülerinden Kaşıbeyaz Akvaryum, diğer Kaşıbeyaz şubelerinden farklı olarak, dev bir akvaryumun dibinde, ilgi çekici balıkları izleyerek kahvaltı etme imkanı sunuyor. Aynı zamanda terasında muazzam bir deniz manzarası da sunan Kaşıbeyaz Florya kahvaltı mekanları arasında ön plana çıkıyor. Kaşıbeyaz Florya kahvaltısında bol malzemeli menemenden birbirinden lezzetli peynirlere, Antep yöresine özgü yeşil zeytinden kelle paça çorbasına, bayanların hemen yanı başınızda açtıkları gözlemelerden ev yapımı reçellere, klasik kahvaltılıkların yanında nohut dürümü, beyran çorbası gibi pek çok yöresel lezzet var.

Kaşıbeyaz Florya’nın çocuk oyun alanlarında çocukların eğitimli ablalar eşliğinde keyifli vakit geçirebilmeleri için A’dan Z’ye her şey düşünülmüş. 1-5 yaş grubu çocuklar için müzikli eğitici kitaplar, 1-8 yaş grubu için yaratıcı hobi enstrümanları, oyun tüneli, yasaklı siteleri barındırmayan, özel güvenlik önlemli ve eğitici içeriklerin yer aldığı akıllı tabletler…

Kaşıbeyaz Akvaryum Florya kahvaltı detayları ve fiyatı için tıklayın.

KAŞIBEYAZ FLORYA KAHVALTISI

KAŞIBEYAZ FLORYA OYUN ALANI

KAŞIBEYAZ FLORYA
Yeşilköy Mahallesi, Yeşilköy Halkalı Cd. 93/4, 34153 Bakırköy/İstanbul
0 (212) 910 01 01

 

11 – MİHRABAT KORUSU, KANLICA

İstanbul’un en güzel korularından biri olan Kanlıca’daki Mihrabat Korusu hem ormanın içinde 3 kilometrelik bir yürüyüş parkuruna hem de muhteşem bir boğaz manzarasına sahip. Hafta içi de hafta sonu da serpme olarak sunulan kahvaltıda sahanda sucuk, sahanda yumurta, böğürtlen reçelli lor peyniri, peynir ve zeytin çeşitleri, söğüş tabağı, mevsim meyveleri, tahin pekmez, bal kaymak, börek, poğaça ve ekmek çeşitleri bulunuyor. Sınırsız çay da dahil kişi başı 62 TL’ye sunulan Mihrabat kahvaltısında 0-6 yaş çocuklar için ücret alınmıyor. Mekanda çocuk oyun parkı ve bebek bakım alanı da mevcut.

Mihrabat Korusu Nerede? Nasıl Gidilir? Kahvaltı Detayları Nedir? tıklayın.

MİHRABAT KORUSU’NDA KAHVALTI

MİHRABAT KORUSU ÇOCUK OYUN ALANI

MİHRABAT KORUSU
Kanlıca Mahallesi, Mihrabat Cd. No:50, 34810 Beykoz/İstanbul
0 (530) 4021313

 

12 – KULELİ YAKAMOZ, KULELİ

Adını yanı başındaki Kuleli Askeri Lisesi’nden alan ve İstanbul’da boğaz manzaralı açık büfe kahvaltı dendiğinde ilk aklıma gelen Kuleli Yakamoz tüm mekanı çepeçevre saran camekan yapısı ile insanda Boğaz kenarında değil Boğaz’ın içindeymiş hissi uyandıran bir restoran. Esasen balık restoranı olarak hizmet veren mekan, hafta sonları sunduğu açık büfe kahvaltısı ile daha çok rağbet görüyor. Açık büfe kahvaltıda size özel hazırlanan omletten, sıcacık börek çeşitlerine, gözlemeci teyzenin açtığı gözlemelerden son derece davetkar tatlılara, ananas dilimlerinden nar tanelerine uzanan meyvelerden,  taze sıkılmış portakal suyuna kadar damakları şenlendiren pek çok seçenek mevcut. Dış mekandaki minik çocuk parkı da olan Kuleli Yakamoz küçük çocuklu ailelerin boğaz kıyısında kahvaltı keyfi için ideal bir seçenek oluşturuyor. Hafta sonu sunulan açık büfe kahvaltı fiyatı 65 TL. Brunch öğlen ikiye kadar devam ediyor.

KULELİ YAKAMOZ KAHVALTI

KULELİ YAKAMOZ
Çengelköy Mh., Kuleli Cad. No:69, 34684 Üsküdar/İstanbul
0 (216) 318 95 05

 

13 – ADİLE SULTAN KASRI ÖĞRETMENEVİ, VALİDEBAĞ KORUSU, KOŞUYOLU

Ağaçlar altındaki bahçesinde kahvaltınızı yaparken etrafınızdaki tarihi dokunun keyfine doyamayacağınız bir mekan. Bahçe çocukların oyun oynaması için de elverişli. Hafta sonları servis edilen açık büfe kahvaltısı lezzet anlamında fark yaratmasa da oldukça çeşitli. Unutulmaz filmlerin çekildiği Hababam Sınıfı Müzesi de mutlaka gezilmeli. Açık büfe kahvaltı kişi başı 30 TL.

cocukla_kahvalti_adile_sultan_kasri

ADİLE SULTAN ÖĞRETMENEVİ AÇIK BÜFE KAHVALTI

ADİLE SULTAN KASRI 
Tophanelioğlu Cad. No:39, Üsküdar/Istanbul
0 (216) 325 6444

 

14 – FETHİ PAŞA SOSYAL TESİSLERİ, FETHİ PAŞA KORUSU

Anadolu yakasının boğaz kıyısında bulunan ve bu bölgenin oksijen deposu olarak bilenen Fethi Paşa Sosyal Tesisleri Kuzguncuk ve Üsküdar arasındaki Fethi Paşa Korusu içinde yer alıyor. Koru içinde keyifli bir sabah yürüyüşü sonrası Sarayburnu’ndan Ortaköy’e kadar uzanan muhteşem manzarayı seyir balkonundan izleyebilir, Fethi Paşa Sosyal tesislerinde İstanbul’da doğa içindeki en uygun fiyatlı kahvaltılardan birini deneyimleyebilirsiniz. Sosyal tesisler pazar günleri çok yoğun olduğu için diğer günlerde ya da pazar günü erken saatlerde gitmekte fayda var. 2018 itibariyle 3 çay dahil kahvaltı tabağı 20 TL, sınırsız çay dahil serpme kahvaltı kişi başı 35 TL.

Fethi Paşa Korusu ulaşım ve giriş ücreti detayları için tıklayın.

istanbul_doga_icinde_kahvalti_uskudar

ÜSKÜDAR’DA FETHİ PAŞA KORUSU’NDA KAHVALTI

FETHİ PAŞA KORUSU ÇOCUK PARKI

FETHİ PAŞA SOSYAL TESİSLERİ
Kuzguncuk mah. Paşalimanı cad. Nacak sok. No:6 Üsküdar/ İstanbul
444 10 34

 

15 – SARI KÖŞK, EMİRGAN KORUSU

İstanbul’un en güzel korularından Emirgan Korusu özellikle lale zamanı tam bir görsel şölene ev sahipliği yapıyor. Sarı Köşk, Pembe Köşk ve Beyaz Köşk adlı üç köşkü bünyesinde barındıran koruda boğaza hakim manzarası sebebiyle en çok Sarı Köşk ön plana çıkıyor. Korunun yemyeşil bahçesi çocuklar için doğal bir oyun alanı oluşturuyor. Kahvaltı servis edilen pek çok mekanda olduğu gibi Sarı Köşk’te de kahvaltı hafta içi serpme, hafta sonu açık büfe olarak sunuluyor. Serpme kahvaltı için 32,5 TL, açık büfe için 42,5 TL kişi başı ücret alınıyor.

istanbul_doga_icinde_kahvalti_emirgan

EMİRGAN KORUSU SARI KÖŞK

SARI KÖŞK’TE SERPME KAHVALTI

SARI KÖŞK
Emirgan mah. Hakim Tahsin sok. Sarıyer/İST
0 (212) 2295037

 

16 – HİDİV KASRI, ÇUBUKLU KORUSU

Üsküdar-Beykoz sahil yolu üzerinde, Beykoz’daki Çubuklu korusunun içerisinde bulunan ve İstanbul’da Çocukla Gidilebilecek Kahvaltı Mekanları listemizde bulunan Hidiv Kasrı İstanbul’un önemli tarihi yapılarından biri. Hem kasrın tarihi dokusu hem de içinde bulunduğu korunun güzelliği, gül bahçeleri, sincapları ve cıvıl cıvıl kuş sesleri pazar kahvaltılarını cazip hale getiriyor. Burada da korunun yemyeşil bahçesi çocuklar için doğal bir oyun alanı oluşturuyor.  Serpme kahvaltı 32,5, sadece pazar günü sunulan açık büfe kahvaltı kişi başı 42,5 TL, eşsiz boğaz manzarası ise paha biçilemez. 🙂

Hidiv Kasrı ulaşım ve kahvaltı detayları için tıklayın.

istanbul_dogada_kahvalti_hidiv_kasri

HİDİV KASRI

HİDİV KASRI
Çubuklu Korusu Çubuklu Yolu No:32 Beykoz/ İstanbul
444 66 44

 

17 – KEYF-İ BAHÇE, RİVA NEHRİ

Deniz ve doğa keyfini bir arada yaşamak isteyen İstanbulluların en kolay ulaşabilecekleri lokasyonlardan biri olan Riva, nehir kenarındaki kahvaltı mekanları ile de hafta sonu şehir hayatından uzaklaşmak isteyenlerin kaçış noktalarından biri konumunda. Riva Nehri kıyısında konumlandırılmış Keyf-i Bahçe de huzur veren çocukla gidilecek kahvaltı mekanlarının arasında yer alıyor. Keyf-i Bahçe kahvaltısında beş altı çeşit peynir, üç çeşit zeytin, mevsimine uygun üç çeşit ev yapımı reçel, bal, köy tereyağı, sögüş tabağı, sigara böreği, sahanda köy yumurtası, simit ve poğaça tabağı ve demlik çay kişi başı 30 TL ücretle misafirlere sunuluyor.

Riva’daki diğer kahvaltı mekanları için tıklayın.

Keyf-i Bahçe ile ilgili diğer fotoğraflar ve detaylariçin tıklayın.

RİVA NEHRİ KIYISINDA KAHVALTI

KEYF-İ BAHÇE
Paşamandıra (Riva Caddesi) Beykoz/İstanbul
0 (532) 3682816

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

18 – YILDIZ PARKI, BEŞİKTAŞ

İstanbul’un göbeğinde olmasına rağmen içine adım attığınız anda şehrin kalabalığından sizi bir anda uzaklaştırıp doğa ile buluşturan gizli saklı bir orman Yıldız Parkı. Kır Kahvesi de Yıldız Parkı içindeki Malta Köşkü Beltur ve Çadır Köşkü gibi diğer Beltur mekanlarına nazaran daha mütevazi olanı. Servis ilgili, koruya nazır manzarası huzur verici.Petek bal, taze kaymak, domates, salatalık, beyaz peynir, eski kaşar, dil peyniri, tulum peyniri, fıstıklı salam, siyah ve yeşil zeytin, reçel, tahin ve pekmez, mevsim yeşillikleri, haşlanmış yumurta, havuçlu kek, kayısılı danısh, sigara böreği ve sınırsız çaydan okuşan serpme kahvaltı 32,5 TL,  gözleme çeşitleri 10-13 TL aralığında, kavurmalı yumurta 12 TL.

Yıldız Parkı ulaşım ve kahvaltı detayları için tıklayın.

istanbul_orman_icinde_kahvalti_yildiz_parki

YILDIZ PARKI KIR KAHVESİ
Yıldız Parkı, Yıldız mah. Yıldız cad. No:62 Beşiktaş / İstanbul
0 (212) 3274501

 

19 – FLAMİNGOKÖY, ÇATALÇA

İstanbul Avrupa Yakası’nda oturanlar için hafta sonları doğaya kaçış rotalarından biri olan Çatalca’da bulunan Flamingoköy hem bir doğal yaşam parkı hem de kahvaltı mekanı olarak hizmet veriyor. Flamingoköy kahvaltısı hafta içi serpme olarak, hafta sonu ise açık büfe olarak sunuluyor. Siz ve çocuklarınız dere kenarında Flamingo köy kahvaltısının keyfini sürerken flamingolar da yanı başınızda sizlere eşlik ediyor.

Flamingoköy kahvaltı detayları için tıklayın.

Çatalca’daki diğer kahvaltı mekanları ve fiyatları için tıklayın.

ÇATALCA FLAMİNGOKÖY KAHVALTI

FLAMİNGOKÖY
Gökçeali Mahallesi, 34540 Çatalca/Istanbul
0 (552) 377 61 61

 

20 – YOROS KAFE, ANADOLU KAVAĞI

İstanbul’da Çocukla Kahvaltı Edilecek Yerler listemizin 16.sı Anadolu Kavağı’nın yanı başında, Yoros Kalesi’nin yamacında, İstanbul’un eşsiz boğaz manzarasını güzel bir açıdan gören, kaleye çıkan yokuş üzerinde stepler halinde konumlandırılmış, kırmızı pötükare örtüleri, ahşap masa ve sandalyeleri ile gayet sevimli ve doğa içinde bir kahvaltı mekanı Yoros Kafe. Çocukluğumuzdaki salıncaklara benzeyen kütüklere bağlı halatların ucuna kondurulmuş tahta salıncaklarda sallanmak çocukları geçtim, büyükler için bile oldukça keyifli. Serpme kahvaltı kişi başı 40 TL.

Yoros Kale Kafe kahvaltı detayları için tıklayın.

YOROS KALE KAFE

YOROS KAFE SALINCAKLAR

YOROS KAFE
Anadolu Kavağı mah. Feneryolu cad. 3/A Beykoz

0 (216) 3202056

 

21 – STELLA, POLONEZKÖY

İstanbul’da çocukla gidilecek kahvaltı mekanları listemizdeki Stella, doğa ile iç içe olmayı seven çocuklu aileler için İstanbul’un arka bahçesi konumunda yeşilin, ormanın korunduğu nadir yerlerden biri Polonezköy. Fatih Sultan Mehmet köprü yolu üzerindeki Kavacık sapağından sapılıp Acarkent’i geçtikten sonra Polonezköy tabelalarını takip ederek ulaşılabilen Polonezköy’de benim favori mekanım ise STELLA. Tepeden ormana hakim manzarası, yemyeşil ambiyansı ve orman yoluna direkt bağlantısı ile bence bölgedeki benzerlerinden bir adım önde. Çocuk parkı da olan mekanın uçsuz bucaksız yeşil alanındaki hamaklarında sallanmak da oldukça keyifli. Serpme kahvaltı kişi başı 52 TL.

Polonezköy’deki diğer kahvaltı mekanlarıiçin tıklayın.

istanbul_doga_icinde_kahvalti_polonezkoy

STELLA POLONEZKÖY
Polonezköy mah. 75. Yıl cad. Polonezköy/ Beykoz
0 (216) 4323232

 

22 – BAHAR COUNTRY, BAHÇEKÖY

Sarıyer’de Bahçeköy yolu üzerinde bulunan kahvaltı ve mangal konseptli piknik alanlarından biri Bahar Country. Kavak ağaçları altında geniş bir alana konumlandırılmış mekan çocukların koşup oynayabileceği kocaman bir çim alana, parka ve futbol kalelerine de sahip. Bahar Country’de kahvaltı hem hafta içi hem de hafta sonu serpme olarak servis ediliyor. Serpme kahvaltı ücreti 2018 itibariyle kişi başı 60 TL.

istanbul_yesil_alanda_kahvalti_bahcekoy

BAHÇEKÖY BAHAR COUNTRY
PTT Evleri mah. Bahçeköy Cad. No:83 Sarıyer/ İstanbul
0 (212) 2422740

 

23 – YEŞİL VADİ RESTORAN ÇEKMEKÖY

Çekmeköy Çavuşbaşı yolu üzerinde, aslında et ve mangal restoranı olarak hizmet veren Yeşil Vadi Restoran’da sabahları da kahvaltı servis ediliyor. Peynir çeşitleri, bal, kaymak, reçel, zeytin, söğüş, sigara böreği ve sınırsız çaydan oluşan serpme kahvaltı 30 TL gibi gayet makul bir ücret ile sunuluyor. 7 yaş üzeri çocuklardan 15 TL talep ediliyor. Geniş bir çim alana ve çocuk parkına da sahip mekanın yeşillikler içindeki çardaklı ve tahta masalı ambiyansı şehirden uzaktaymışsınız hissi uyandırıyor.

Çekmeköy Yeşil Vadi detayları için tıklayın.

istanbul_dogada_kahvalti_cekmekoy

YEŞİL VADİ RESTAURANT
Merkez mah. Süleymaniye cad. Çekmeköy/İstanbul
0 (216) 6429673

 

24 – BAHÇEŞEHİR ANTİK CAFE

Bahçeşehir bölgesinde oturanlar için otantik bir ortamda gerçek bir köy kahvaltısı sunan Antik Kafe’nin eski eşyaları nostaljik bir şekilde dekorasyon amaçlı kullanıldığı oldukça samimi ve enteresan bir ortamı var. Antik Kafe’de kişi başı 35 TL ücretle sunulan köy kahvaltısının yanı sıra gözlemeleri de çok seviliyor. Cana yakın, güler yüzlü işletmecileri, hızlı servisi ve otantik ortamı ile ön plana çıkan Antik Kafe’nin takdir edilesi diğer bir özelliği de işletmede Atatürk sevmeyenlere hizmet verilmiyor oluşu. Duvarlarda asılı Atatürk fotoları, gençliğe hitabe gibi detaylar dikkat çekiyor.

Bahçeşehir Antik Cafe kahvaltı detayları için tıklayın.

 

BAHÇEŞEHİR ANTİK CAFE

ANTİK KAFE
Bahçesehir 2. Kısım Mahallesi, İstanbul Caddesi, No 23  Başakşehir, İstanbul
0 (535) 325 5856

 

 

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

 

İstanbul’da Doğa İçindeki Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

https://gezentianne.com/istanbulda_cocuk_oyun_alani_olan_cocukla_gidilecek_restaurant_cafe/

 

5 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir