İstanbul’da Çocukla Gidilecek 25 Kahvaltı Mekanı ve 2024 Fiyatları

1 – DEVELİ ATAŞEHİR

İstanbul’da çocukla gidilecek kahvaltı mekanlarından birincisi olan, Samatya’dan İstanbul’un dört bir yanına dağılan Develi Kebap’ın Ataşehir şubesindeki çocuk oyun alanı, gördüğüm en büyük oyun alanlarından biri. Çocuk oyun alanında üç dört  oyun ablası birden var. Restoran da çok büyük olduğu için çocuklar alana alınırken masa numarası ile isimler eşleştirilerek alınıyor. İçeri de büyükçe bir top havuzu, şişme kaydırak, resim yapabilmeleri için masalar, boya kalemleri ve farklı yaşlara uygun oyuncaklar mevcut. Develi’de de cumartesi günü serpme, pazar günü açık büfe brunch servis ediliyor. Doğal ve yöresel peynir çeşitleri, şarküteri, meyve ve içeceklerin yanı sıra, Antep böreği, ciğer dürüm, katmer ve gözleme gibi yöresel lezzetler de muhteşem Develi kahvaltısına eşlik ediyor.

Develi Ataşehir’de hafta sonları Ekim 2023 itibariyle kişi başı 435 TL olan serpme kahvaltı servis ediliyor. (0-6 yaş ücretsiz, 6-9 yaş %50 indirimli) 

DEVELİ ATAŞEHİR KAHVALTI

 

DEVELİ ATAŞEHİR OYUN ALANI

DEVELİ ATAŞEHİR
Küçükbakkalköy Mah., Vedat Günyol Cad. No:9, 34750 Ataşehir/İstanbul
0 (216) 5756868

 

2 – ŞAZELİ FLORYA

Deniz manzaralı yemyeşil bir bahçede oldukça mükellef bir kahvaltı sunan Şazeli, Florya kahvaltı mekanları arasında ön plana çıkıyor. Aynı zamanda bir steakhouse (et restoranı) olan Şazeli Florya et konusundaki başarısını kahvaltıda da gözler önüne seriyor. Şazeli kahvaltısında özellikle kavurmalı yumurta, sucuk ve pastırma çok beğeniliyor. Şazeli’de açık büfe kahvaltı karmaşası yok. Hem hafta içi hem de hafta sonu kahvaltı serpme olarak servis ediliyor. İç mekanı da oldukça konforlu olan mekan çocuklu aileler için de biçilmiş kaftan. Çünkü Şazeli Florya’da hem iç mekanda hem de bahçede iki ayrı oyun alanı mevcut.

Şazeli Florya kahvaltı detayları ve fiyatı için tıklayın.

ŞAZELİ FLORYA KAHVALTI

 

ŞAZELİ FLORYA ÇOCUK OYUN ALANI

 

3 – SAHAN VEGA, ATAŞEHİR

İstanbul’da çocukla gidilecek kahvaltı mekanlarından ikincisi Sahan Vega Ataşehir’de saat 10.00-14.00 arası, cumartesi günleri serpme kahvaltı, pazar günleri ise  açık büfe brunch sunuluyor. Türkiye’nin 7 bölgesinden 100’den fazla lezzet bu kahvaltıda buluşuyor. Kahvaltıdaki beyran, yuvalama ve diğer yöresel Antep lezzetleri özellikle dikkat çekiyor. Çocuk oyun alanında kaydırak, langırt, oyuncaklar, çocuklara özel masalar, sandalyeler, lavabo ve klozetler bulunuyor, ama mekan asıl farkı “Çocuk Mutfağı” konseptiyle yaratıyor. Burada minik aşçılar beyaz önlüklerini takıp, kafaya aşçı kepini geçirdikten sonra hamur açıp, fındık lahmacun, peynirli pide hazırlıyorlar. Ablalarının yardımıyla fırında pişirip, afiyetle yiyorlar. Oyun alanında hafta sonları palyaço da oluyor, oyun kuruyor. Böylelikle kuzular arkadaşlarının doğum günü partisindelermişcesine eğleniyor.

Sahan Vega’da cumartesi günü servis edilen serpme kahvaltı Eylül 2023 itibariyle kişi başı güncel ücreti 420 TL. Pazar günü servis edilen açık büfe kahvaltının kişi başı güncel ücreti 460 TL. 0-3 yaş çocuklar ücretsiz. 3 yaş üzeri %50 indirimli. 

 

SAHAN VEGA KAHVALTI

SAHAN VEGA ÇOCUK OYUN ALANI

SAHAN VEGA
Barbaros Mahallesi, Kardelen Sk. 4/1, 34746 Ataşehir/İstanbul
0 (216) 3153636

 

4 – NAKKAŞ KEBAP, NAKKAŞTEPE

Serpme kahvaltı sevenler için İstanbul’da çocukla gidilecek kahvaltı mekanları listemizin 4. sırasında Nakkaştepe’deki Nakkaş Restoran yer alıyor. Nakkaş Restoran kahvaltısında çeşit çeşit peynirden sıkma portakal suyuna, sucuklu yumurtadan patates kızartmaya, ev yapımı pizzadan gözleme çeşitlerine, petek baldan enfes bir kaymağa, üzerine sulu sulu karpuza, yok yok. Bahçesinde şişme oyun alanı da bulunan mekan çocuklu aileler için gidilesi, denenesi.

Nakkaş Restaurant’ta haftanın her günü servis edilen serpme kahvaltı ücreti Eylül 2023 itibariyle kişi başı 400 TL. 0-6 yaş ücretsiz. 7-14 yaş %50 indirimli TL.

NAKKAŞ KEBAP KAHVALTI

 

NAKKAŞ KEBAP OYUN ALANI

NAKKAŞ KEBAP
Kuzguncuk Mahallesi, Gümüşyolu Cd. No:24, 34674 Üsküdar/İstanbul
0 (216) 495 65 15

 

5 – ZİYA ŞARK SOFRASI, FLORYA

Hem lezzetli hem de uygun fiyatlı kebaplarıyla gönüllerde taht kuran Ziya Şark Sonrası’nda hafta içi sadece serpme kahvaltı, hafta sonu ise hem serpme hem de açık büfe kahvaltı sunuluyor. Geniş ve yemyeşil bir bahçeye sahip mekânın hem açık hem de kapalı oyun alanının olması çocuklu aileler tarafından tercih edilmesini sağlıyor.

Ziya Şark Sofrası Kahvaltı Detayları ve Güncel Fiyatı için tıklayın.

ZİYA ŞARK SOFRASI

 

6 – KAŞIBEYAZ, WATERGARDEN ATAŞEHİR

Anadolu yakasının merkezi olmaya doğru adım adım yaklaşan Ataşehir’de geçtiğimiz sene açılan Watergarden İstanbul tam bir restoran cenneti. Ateşli ve müzikli havuz showları ile de kitleleri kendine çeken Watergarden’daki en özel restoran şüphesiz ki, İstanbul’da kebap deyince akla ilk gelen isimlerden olan KAŞIBEYAZ. Muhteşem bir iç dekorasyon, havuz şovları ile içiçe bir teras, Kaşıbeyaz lezzeti ve servis kalitesi.  Kaşıbeyaz’da hafta sonları mükellef bir açık büfe kuruluyor. Açık büfede beyrandan katmere, nohut dürümden yöresel peynir çeşitlerine, börekten gözlemeye, yumurta çeşitlerinden ev yapımı reçellere, Antep yöresine özgü yeşil zeytinden kelle paça çorbasına, kadınların hemen orada açtıkları gözlemelerden Antep’in incilerinden katmere kadar tam 150 çeşit yiyecek bulunuyor. 

Saat 09.00’dan 13.00’e kadar süren açık büfe zenginliğindeki serpme kahvaltı Eylül  itibariyle kişi başı 575 TL, 6-9 yaş arası yarı ücret alınıyor. 0-6 yaş arası ücretsiz.

KAŞIBEYAZ ATAŞEHİR KAHVALTI

 

Ayrıca çocuk oyun alanlarında çocukların eğitimli ablalar eşliğinde keyifli vakit geçirebilmeleri için A’dan Z’ye her şey düşünülmüş. 1-5 yaş grubu çocuklar için müzikli eğitici kitaplar, 1-8 yaş grubu için yaratıcı hobi enstrümanları, oyun tüneli… Çocukların sağlığı göz önünde bulundurularak kanserojen madde içermeyen ve CE sertifikalı oyuncakların yer aldığı çocuk oyun alanı, günümüzün teknoloji çağı çocuklarına da hitap ediyor. Çocukların ister oyun alanında ister anne-babalarının yanında daha eğlenceli vakit geçirebilmeleri için yasaklı siteleri barındırmayan, özel güvenlik önlemli ve eğitici içeriklerin yer aldığı akıllı tabletler de bulunuyor.

KAŞIBEYAZ ATAŞEHİR ÇOCUK OYUN ALANI

KAŞIBEYAZ ATAŞEHİR
Watergarden İstanbul, Barbaros Mah. Şebboy Sok. No:2 Batı Ataşehir, 34746 Ataşehir/İstanbul
444 1 040

 

7 – ÇANAK BEYRAN, ACIBADEM

Sadece Acıbadem de değil tüm Anadolu yakasında nam salmış Antep mutfağının başarılı temsilcisi Çanak Kebap’ın Göztepe ve Kozyatağı’nda iki şubesi daha var. Pazar günleri açık büfe brunch servis edilen mekanda kahvaltı çeşitlerinde de pek çok yöresel lezzete rastlamak mümkün.  Mekanın lezzetleri kadar ön plana çıkan diğer bir yanı, farklı yaş gruplarından tüm çocuklara hitap edecek çeşitlilikte ekipmana sahip çocuk oyun alanına sahip olması.

Çanak serpme kahvaltı iki kişi toplam 450 TL. 0-12 yaştan ücret alınmıyor.

ÇANAK KEBAP VE KATMER

ÇANAK BEYRAN
Acıbadem, Acıbadem Cd. No:109/A, 34718 Kadıköy/İstanbul
0 (216) 4500040

 

8 – HACIBAŞAR ATAŞEHİR

Ataşehir Memorial Hastanesi’nin yanı başında konumlandırılmış Hacıbaşar Kebap restoranlarının Ataşehir şubesinde hem hafta içi hem de hafta sonları mükellef kahvaltı sofraları kuruluyor. Kahvaltı servisi hafta içi 10:00’da, hafta sonu da 8:30 ‘da başlıyor ve tüm gün devam ediyor.

Serpme olarak servis edilen kahvaltı için Eylül 2023 itibariyle kişi başı 295 TL ücret alınıyor.

0-8 yaş arası çocuklar ücretsizken 8-12 arası çocuklar için %50 indirim uygulanıyor. Serpme kahvaltıda sınırsız çay eşliğinde fotoğraftaki tüm ürünler ücrete dahil olarak sunuluyor. (Omlet çeşitleri, gözleme ve katmer de dahil). Kahvaltı sınırsız olduğu için bittikçe yenileniyor. Mekanda eğitimli ablalar eşliğinde çocuklarınızı emanet edebileceğiniz çocuk oyun alanı da mevcut.

HACIBAŞAR ATAŞEHİR SERPME KAHVALTI

 

HACIBAŞAR ATAŞEHİR ÇOCUK OYUN ALANI

HACIBAŞAR ATAŞEHİR
Küçükbakkalköy Mahallesi, Vedat Günyol Cad. No:24, 34750 Ataşehir/İstanbul
0 (216) 5751955

 

9 – KAŞIBEYAZ AKVARYUM, FLORYA

Avrupa’nın en büyük akvaryumu İstanbul Akvaryum’un yanıbaşında bulunan, Antep mutfağının öncülerinden Kaşıbeyaz Akvaryum, diğer Kaşıbeyaz şubelerinden farklı olarak, dev bir akvaryumun dibinde, ilgi çekici balıkları izleyerek kahvaltı etme imkanı sunuyor. Aynı zamanda terasında muazzam bir deniz manzarası da sunan Kaşıbeyaz Florya kahvaltı mekanları arasında ön plana çıkıyor. Kaşıbeyaz Florya kahvaltısında bol malzemeli menemenden birbirinden lezzetli peynirlere, Antep yöresine özgü yeşil zeytinden kelle paça çorbasına, bayanların hemen yanı başınızda açtıkları gözlemelerden ev yapımı reçellere, klasik kahvaltılıkların yanında nohut dürümü, beyran çorbası gibi pek çok yöresel lezzet var.

Kaşıbeyaz Florya’nın çocuk oyun alanlarında çocukların eğitimli ablalar eşliğinde keyifli vakit geçirebilmeleri için A’dan Z’ye her şey düşünülmüş. 1-5 yaş grubu çocuklar için müzikli eğitici kitaplar, 1-8 yaş grubu için yaratıcı hobi enstrümanları, oyun tüneli, yasaklı siteleri barındırmayan, özel güvenlik önlemli ve eğitici içeriklerin yer aldığı akıllı tabletler…

Kaşıbeyaz Akvaryum Florya kahvaltı detayları ve fiyatı için tıklayın.

KAŞIBEYAZ FLORYA KAHVALTISI

 

KAŞIBEYAZ FLORYA OYUN ALANI

 

10 – MİHRABAT KORUSU, KANLICA

İstanbul’un en güzel korularından biri olan Kanlıca’daki Mihrabat Korusu hem ormanın içinde 3 kilometrelik bir yürüyüş parkuruna hem de muhteşem bir boğaz manzarasına sahip. Hafta içi de hafta sonu da serpme olarak sunulan kahvaltıda sahanda sucuk, sahanda yumurta, böğürtlen reçelli lor peyniri, peynir ve zeytin çeşitleri, söğüş tabağı, mevsim meyveleri, tahin pekmez, bal kaymak, börek, poğaça ve ekmek çeşitleri bulunuyor. Mekanda çocuk oyun parkı ve bebek bakım alanı da mevcut.

Mihrabat Korusu Nerede? Nasıl Gidilir? Kahvaltı Detayları ve Ücreti Nedir? tıklayın.

MİHRABAT KORUSU’NDA KAHVALTI

 

MİHRABAT KORUSU ÇOCUK OYUN ALANI

 

11 – TERS EV MANGAL & KAHVALTI, ÇATALCA

İstanbul’un ilk ters evinde hayata bir günlüğüne ters bakmak ve ardından kahvaltı yapmaya ne dersiniz?

Ters ev Çatalca’da kışın ahşap dekorasyonlu iç mekanda, yazın da yemyeşil geniş bahçesinde serpme kahvaltı servis ediliyor.

Ters ev serpme kahvaltısı için Eylül 2023 itibariyle kişi başı 300 TL talep ediliyor.

10 yaş altı ücretsiz, kahvaltı servisi sabah 8:00’de başlayıp öğlen 13:00 de sona eriyor. Ters evde ayrıca kişiye özel localarda mangal yapma imkanı ve çocuk parkı da bulunuyor.

ÇATALCA TERS EV

ÇATALCA TERS EV KAHVALTISI

TERS EV ÇATALCA
İzzettin mah. Özsu sok. No:5 Çatalca/İstanbul
0 (537) 8477057

 

12 – PEÇKO ÇATALCA

Peçka Çatalca’da haftanın her günü ve gün boyu sunulan kahvaltıda Ezine Beyaz Peynir, Taze kasar, Çeçil Peynir, Köy peyniri, Siyah Zeytin, Biberli Yeşil Zeytin, Izgara Yeşil Zeytin, Salam, Piliç Jambon, Domates, Salatalık, Biber, Tereyağ, Süzme Bal & Kaymak, Tahin & Pekmez, Kahvaltılık Acuka, 3 çeşit Reçel, Menemen, Sahanda Yumurta, Izgara Kasap Sucuk, Paçanga Böreği, Sigara Böreği, Pişi(lokma), Patates Kızartması, Salçalı Sosis ve SINIRSIZ ÇAY bulunuyor. 

Peçka Çatalca Kahvaltısı Eylül 2023 itibariyle kişi başı 320TL karşılığında sunuluyor.

9500 m2’lik bir alanda kurulu olan mekanda çocukların oynayacağı 3 kuleli Oyun Parkı ve Evcil Hayvanlar da bulunuyor.

PEÇKA ÇATALCA

Adres: Kaleiçi, 34540 Çatalca/İstanbul
Telefon: 0 (533) 195 94 77

 

13 – KULELİ YAKAMOZ, KULELİ

Adını yanı başındaki Kuleli Askeri Lisesi’nden alan ve İstanbul’da boğaz manzaralı açık büfe kahvaltı dendiğinde ilk aklıma gelen Kuleli Yakamoz tüm mekanı çepeçevre saran camekan yapısı ile insanda Boğaz kenarında değil Boğaz’ın içindeymiş hissi uyandıran bir restoran. Esasen balık restoranı olarak hizmet veren mekan, hafta sonları sunduğu açık büfe kahvaltısı ile daha çok rağbet görüyor. Açık büfe kahvaltıda size özel hazırlanan omletten, sıcacık börek çeşitlerine, gözlemeci teyzenin açtığı gözlemelerden son derece davetkar tatlılara, ananas dilimlerinden nar tanelerine uzanan meyvelerden,  taze sıkılmış portakal suyuna kadar damakları şenlendiren pek çok seçenek mevcut. Dış mekandaki minik çocuk parkı da olan Kuleli Yakamoz küçük çocuklu ailelerin boğaz kıyısında kahvaltı keyfi için ideal bir seçenek oluşturuyor.

Kuleli Yakamoz kahvaltı detayları ve güncel ücreti için tıklayın

KULELİ YAKAMOZ KAHVALTI

 

14 – GEYİKLİ CAFE & RESTAURANT, TURKCELL PLATINIUM PARK

Yemyeşil bir orman ve çam ağaçları arasına saklanmış bir tesis olan Geyikli Turkcell Platinium Park bünyesinde çocuk oyun alanı, off road, okçuluk,at binme gibi her yaştan insanın eğlenebileceği aktivite alanları bulunduruyor. Mekanda kışın ateşin başında, yazın ağaçların altında kahvaltı keyfi yapabileceğiniz oldukça doğa ile uyumlu bir dekorasyona sahip Geyikli Cafe Restoran da yer alıyor. Kahvaltıdan sonra ormanda geyikler eşliğinde yürüyüş yapmak, sevimli atlar Gofret ve Tysonla yanyana nefis İnstagram pozları almak Platinium Park’ın olmazsa olmazı.

Geyikli Turkcell Platinium Park Giriş ve Kahvaltı Detayları ve Güncel Ücretleri için tıklayın.

TURKCELL PLATINIUM PARK KAHVALTI

 

15 – ADİLE SULTAN KASRI ÖĞRETMENEVİ, VALİDEBAĞ KORUSU, KOŞUYOLU

Ağaçlar altındaki bahçesinde kahvaltınızı yaparken etrafınızdaki tarihi dokunun keyfine doyamayacağınız bir mekan. Bahçe çocukların oyun oynaması için de elverişli. Hafta sonları servis edilen açık büfe kahvaltısı lezzet anlamında fark yaratmasa da oldukça çeşitli. Unutulmaz filmlerin çekildiği Hababam Sınıfı Müzesi de mutlaka gezilmeli. Açık büfe kahvaltı kişi başı 250 TL.

cocukla_kahvalti_adile_sultan_kasri

ADİLE SULTAN ÖĞRETMENEVİ AÇIK BÜFE KAHVALTI

ADİLE SULTAN KASRI 
Tophanelioğlu Cad. No:39, Üsküdar/Istanbul
0 (216) 325 6444

 

16 – FETHİ PAŞA SOSYAL TESİSLERİ, FETHİ PAŞA KORUSU

Anadolu yakasının boğaz kıyısında bulunan ve bu bölgenin oksijen deposu olarak bilenen Fethi Paşa Sosyal Tesisleri Kuzguncuk ve Üsküdar arasındaki Fethi Paşa Korusu içinde yer alıyor. Koru içinde keyifli bir sabah yürüyüşü sonrası Sarayburnu’ndan Ortaköy’e kadar uzanan muhteşem manzarayı seyir balkonundan izleyebilir, Fethi Paşa Sosyal tesislerinde İstanbul’da doğa içindeki en uygun fiyatlı kahvaltılardan birini deneyimleyebilirsiniz. Sosyal tesisler pazar günleri çok yoğun olduğu için diğer günlerde ya da pazar günü erken saatlerde gitmekte fayda var.

Fethi Paşa Korusu ulaşım,giriş ve kahvaltı ücreti için tıklayın.

istanbul_doga_icinde_kahvalti_uskudar

ÜSKÜDAR’DA FETHİ PAŞA KORUSU’NDA KAHVALTI


FETHİ PAŞA KORUSU ÇOCUK PARKI

 

17 – SARI KÖŞK, EMİRGAN KORUSU

İstanbul’un en güzel korularından Emirgan Korusu özellikle lale zamanı tam bir görsel şölene ev sahipliği yapıyor. Sarı Köşk, Pembe Köşk ve Beyaz Köşk adlı üç köşkü bünyesinde barındıran koruda boğaza hakim manzarası sebebiyle en çok Sarı Köşk Korudaki kahvaltı mekanları arasında ön plana çıkıyor. Sarı Köşk’te pandemi sonrası açık büfe kahvaltı kaldırıldı. Hem hafta içi hafta sonu 09:00 ile 13:00 arasında tek kişilik kahvaltı tabağı ya da iki kişilik MEGA KAHVALTI sunuluyor.

Emirgan Korusu iletişim, ulaşım detayları ve kahvaltı ücretleri için tıklayın.

istanbul_doga_icinde_kahvalti_emirgan

EMİRGAN KORUSU SARI KÖŞK

SARI KÖŞK’TE SERPME KAHVALTI

 

18 – HİDİV KASRI, ÇUBUKLU KORUSU

Üsküdar-Beykoz sahil yolu üzerinde, Beykoz’daki Çubuklu korusunun içerisinde bulunan ve İstanbul’da Çocukla Gidilebilecek Kahvaltı Mekanları listemizde bulunan Hidiv Kasrı İstanbul’un önemli tarihi yapılarından biri. Hem kasrın tarihi dokusu hem de içinde bulunduğu korunun güzelliği, gül bahçeleri, sincapları ve cıvıl cıvıl kuş sesleri pazar kahvaltılarını cazip hale getiriyor. Burada da korunun yemyeşil bahçesi çocuklar için doğal bir oyun alanı oluşturuyor.

Hidiv Kasrı ulaşım ve kahvaltı detayları ve fiyatı için tıklayın.

istanbul_dogada_kahvalti_hidiv_kasri

HİDİV KASRI

 

19 -MALTA KÖŞKÜ VE KIR KAHVESİ, YILDIZ PARKI

İstanbul’un göbeğinde olmasına rağmen içine adım attığınız anda şehrin kalabalığından sizi bir anda uzaklaştırıp doğa ile buluşturan gizli saklı bir orman Yıldız Parkı. Yıldız Korusu’nun içerisinde Kır Kahvesi ve Malta Köşkü olmak üzere BELTUR tarafından işletilen ve kahvaltı servisi de veren iki mekan bulunuyor. Kır Kahvesi daha mütevazi, ağaçlar altındaki doğal ortamı ile ön plana çıkıyor. Malta Köşkü ise adına yaraşır bir ihtişama sahip, tepeden gördüğü boğaz manzarası ile ön plana çıkıyor.

Malta Köşkü ve Kır Kahvesi iletişim, ulaşım ve kahvaltı detayları için tıklayın.

YILDIZ PARKI KIR KAHVESİ

 

20 – FLAMİNGOKÖY, ÇATALÇA

İstanbul Avrupa Yakası’nda oturanlar için hafta sonları doğaya kaçış rotalarından biri olan Çatalca’da bulunan Flamingoköy hem bir doğal yaşam parkı hem de kahvaltı mekanı olarak hizmet veriyor. Flamingoköy kahvaltısı hafta içi serpme olarak, hafta sonu ise açık büfe olarak sunuluyor. Siz ve çocuklarınız dere kenarında Flamingo köy kahvaltısının keyfini sürerken flamingolar da yanı başınızda sizlere eşlik ediyor.

Flamingoköy kahvaltı detayları için tıklayın.

Çatalca’daki diğer kahvaltı mekanları ve fiyatları için tıklayın.

 

21 – YOROS KAFE, ANADOLU KAVAĞI

Anadolu Kavağı’nın yanı başında, Yoros Kalesi’nin yamacında, İstanbul’un eşsiz boğaz manzarasını güzel bir açıdan gören, kaleye çıkan yokuş üzerinde stepler halinde konumlandırılmış, kırmızı pötükare örtüleri, ahşap masa ve sandalyeleri ile gayet sevimli ve doğa içinde bir kahvaltı mekanı Yoros Kafe. Çocukluğumuzdaki salıncaklara benzeyen kütüklere bağlı halatların ucuna kondurulmuş tahta salıncaklarda sallanmak çocukları geçtim, büyükler için bile oldukça keyifli.

Yoros Kale Kafe kahvaltı detayları ve güncel fiyatları için tıklayın.

YOROS KALE KAFE

YOROS KAFE SALINCAKLAR

 

22 – STELLA, POLONEZKÖY

İstanbul’da çocukla gidilecek kahvaltı mekanları listemizdeki Stella, doğa ile iç içe olmayı seven çocuklu aileler için İstanbul’un arka bahçesi konumunda yeşilin, ormanın korunduğu nadir yerlerden biri Polonezköy. Fatih Sultan Mehmet köprü yolu üzerindeki Kavacık sapağından sapılıp Acarkent’i geçtikten sonra Polonezköy tabelalarını takip ederek ulaşılabilen Polonezköy’de benim favori mekanım ise STELLA. Tepeden ormana hakim manzarası, yemyeşil ambiyansı ve orman yoluna direkt bağlantısı ile bence bölgedeki benzerlerinden bir adım önde. Çocuk parkı da olan mekanın uçsuz bucaksız yeşil alanındaki hamaklarında sallanmak da oldukça keyifli. Serpme köy kahvaltısı ücreti Eylül 2023 itibariyle kişi başı 350 TL.

Polonezköy’deki diğer kahvaltı mekanları için tıklayın.

istanbul_doga_icinde_kahvalti_polonezkoy

STELLA POLONEZKÖY
Polonezköy mah. 75. Yıl cad. Polonezköy/ Beykoz
0 (216) 4323232

 

23 – BAHAR COUNTRY, BAHÇEKÖY

Sarıyer’de Bahçeköy yolu üzerinde bulunan kahvaltı ve mangal konseptli piknik alanlarından biri Bahar Country. Kavak ağaçları altında geniş bir alana konumlandırılmış mekan çocukların koşup oynayabileceği kocaman bir çim alana, parka ve futbol kalelerine de sahip. Bahar Country’de kahvaltı hem hafta içi hem de hafta sonu serpme olarak servis ediliyor.

Serpme kahvaltı ücreti Eylül 2023 itibariyle kişi başı 450 TL. 

istanbul_yesil_alanda_kahvalti_bahcekoy

BAHÇEKÖY BAHAR COUNTRY
PTT Evleri mah. Bahçeköy Cad. No:83 Sarıyer/ İstanbul
0 (212) 2422740

 

24 – BEE EAT PLAY LOVE

Reşitpaşa’da çocuklar için hazırladıkları atölyeler eşliğinde sıradışı bir kahvaltı konseptine imza atan Bee Eat Play Love’da iki kişilik sunulan Aheste kahvaltı ve poşe yumurtalı, çıtır kinoalı, avokadolu kahvaltı salatası çok seviliyor. Bee eat play love’da çocuklar için oyun atölyesinde farklı oyun köşeleri ve ayrıca mini bir kütüphane bulunuyor.

Bee Eat Play Love kahvaltı detayları ve ücretleri için tıklayın.

BEE EAT PLAY LOVE

 

25 – DOĞA KÖYÜ, ÇATALCA

Çatalca Gökçeali köyünde, dere kenarında konumlandırılmış Doğa Köyü meyve ağaçları, hayvanat bahçesi, yel değirmeni, gölet, şelale ve oyun parkıyla çocuklu aileler için keyifli bir hafta sonu geçirme imkanı sunuyor. Güzel havalarda flamingolar ve kuğular eşliğinde göletin kıyısında, kışın şömine başında kahvaltı keyfi yapabileceğiniz mekanda kahvaltı hafta içi serpme olarak, bayram günleri ve hafta sonu ise açık büfe olarak sunuluyor. 

Doğa Köyü kahvaltı detayları ve güncel fiyatları için tıklayın.

DOĞA KÖYÜ ÇATALCA

 

Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip etmek için tıklayın.

 

İstanbul’da Çocukla Gidilecek, Çocuk Oyun Alanlı Mekanlar, Restoran ve Kafeler

 

7 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir