Polonezköy’deki En İyi 7 Kahvaltı Mekanı ve 2023 Fiyatları

Polonezköy İstanbul’da yaşayanların şehrin karmaşasından kaçıp doğaya sığınmak istediklerinde gidilebilecek yerlerden akla ilk gelenlerden. İstanbul’un Beykoz ilçesinde yer alan ve eskiden Polonyalıların yaşadığı Polonezköy yabani kuş sesleri ve yemyeşil doğası ile adeta cennetten bir köşe. İstanbul’da hafta sonu kahvaltı yapılacak mekanlar dendiğinde akla ilk gelen Polonezköy’de kahvaltı nerede yapılır? sorusunun cevabı işte bu yazıda. 🙂

POLONEZKÖY NEREDE?

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan Beykoz ilçesine bağlı olan Polonezköy Karadeniz sahilinden yaklaşık 20 km, İstanbul’un Boğaziçi kıyılarından ise yaklaşık 15 km uzaklıkta.

 

POLONEKÖY’E NASIL GİDİLİR? POLONEZKÖY ULAŞIM

Anadolu Yakası’nda oturanlar özel araçları ile Polonezköy’e Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerindeki Kavacık sapağından sapıp Acarkent’i geçtikten sonra Polonezköy tabelalarını takip ederek ulaşabilir. Avrupa Yakası’nda oturanlar FSM Köprüsü’nü geçtikten sonra Kavacık sapağından saparak aynı şekilde Polonezköy’e ulaşabilir.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

POLONEZKÖY’DE KAHVALTI MEKANLARI VE FİYATLARI 

 

1 – STELLA, POLONEZKÖY

Polonezköy’de kahvaltı edilebilecek onlarca piknik alanı arasında benim favori mekanım STELLA. Tepeden ormana hakim manzarası, yemyeşil ambiyansı, ahşap yel değirmeni ve orman yoluna direkt bağlantısı ile bence bölgedeki benzerlerinden bir adım önde. Güzel bir çocuk parkının oluşu da çocuklu aileler için Stella’yı tercih edilir kılıyor. Hem kendin pişir kendin ye usülü mangal da yapabileceğiniz mekanda hem hafta içi hem hafta sonu sunulan serpme köy kahvaltısı ücreti Mayıs 2023 itibariyle kişi başı 250 TL.. Ormana nazır hamak keyfi ise ücretsiz 🙂 

POLONEZKÖY'DE KAHVALTI - STELLA

POLONEZKÖY’DE KAHVALTI – STELLA

 

STELLA POLONEZKÖY

STELLA POLONEZKÖY
75.Yıl Cad., 34820 Polonezköy
Beykoz/İstanbul
0 (216) 4323232

 

2 – POLİNA, POLONEZKÖY

İstanbul’da Doğa İçinde Kahvaltı Edilecek Restoranlar listemizde de bulunan Polina ev yapımı pastaları, reçelleri, çıtır çıtır köy biberleri, halka halka kesilmiş kızarmış patatesleri ve Cabbar isimli papağanı ile nam salmış ağaçlar altında, yemyeşil diğer bir Polonezköy mekanı. Polina’da sadece hafta sonu servis edilen serpme kahvaltı ücreti 2023 yılı itibariyle kişi başı 220 TL. Kahvaltı sonrası kestane veya böğürtlen ROLADA, MADONNA ya da çikolatalı POLİNA pasta da denemeden geçilmemeli. Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

POLONEZKÖY'DE KAHVALTI - POLİNA

POLONEZKÖY’DE KAHVALTI – POLİNA

POLİNA VE TATLILARI

POLINA POLONEZKÖY
75. Yıl cad. No: 26 Beykoz/İstanbul
0 (216) 4323153

 

3 – LEONARDO, POLONEZKÖY

Leonardo’da Polonya, Avusturya Fransız ve Slav mutfaklarından örneklerin bulunduğu açık büfe kahvaltı sadece pazar günleri (09:00-15:00 arasında) kişi başı 420 TL karşılığında sunuluyor. Hafta içi ve cumartesi günleri sunulan serpme kahvaltı ücreti ise 260 TL. Leonardo’nun kiraz ağaçları ile dolu bahçesinde ev yapımı ekmekleri ve reçelleri, özel kasap sucuğu ve siz özel hazırlanan omletin de bulunduğu kahvaltı keyfi yapmak zevkli oluyor. Leonardo’da yaz aylarında havuz sefası yapmak da mümkün.

LEONARDO SERPME KAHVALTI

LEONARDO HAVUZ

LEONARDO POLONEZKÖY
Polonezköy Cumhuriyet yolu No:1 Beykoz / İstanbul
0 (216) 4323082

 

4 – YEJİ DOHODA, POLONEZKÖY

Polonezköy’de 18 dönümlük bir bahçe içerisinde köy kahvaltısı sunan Yeji Dohoda’da kahvaltı masanızı birbirinden leziz peynir ve zeytin çeşitleri, ev yapımı reçeller, bal, kaymak, tereyağı, söğüş tabağı, yeşillik, salam, sigara böreği, patates kızartması, pişi, yumurta ve demlik çay ile süslüyor. 2023 yılı itibariyle kişi başı 210 TL olan kahvaltıda sucuklu yumurta ve menemen ekstra olarak sunuluyor.

YEJİ DOHODA POLONEZKÖY

YEJİ DOHODA KAHVALTI

YEJİ DOHODA
Polonez, Beykoz Cd. No:31, 34829 Beykoz/İstanbul
0 (216) 432 32 14

 

5 – KARÇMA KRİHA

Polonya’nın klasik çizgilerini yansıtan bir atmosfer ve dekorasyona sahip Karçma Kriha yemyeşil bir açık bahçeye ve kış aylarında dahi manzarayı seyretme imkanı sunan bir kış bahçesine sahip. Kahvaltı içerek ve lezzet olarak fena değil ama “Vay canına” da dedirtmiyor. 6 çesit peynir, reçel çeşitleri, bal-kaymak,tereyağı, salam, yeşil ve siyah zeytin, söğüş tabağı (domates, salatalık) ve menemenden oluşuyor. Sınırsız çay ile birlikte kişi başı 210 TL karşılığında sunuluyor.  

KARCMA KRİHA SERPME KAHVALTI


KARÇMA KRİHA DIŞ MEKAN

 KARÇMA KRİHA
Beykoz Yolu No:19, Polonezköy/İstanbul
0 216 432 32 81 

 

6 – PAMERA GARDEN, POLONEZKÖY

2500 m2’lik yemyeşil bir bahçeye sahip Pamera Garden serpme kahvaltı servisinin yanı sıra vagon bungalovlarda konaklama ve düğün organizasyonu hizmetleri de sunuyor. Yazın bahçesinde kışın da soba başında servis edilen kahvaltısında karışık kızartma, sigara böreği ve ızgara hellim ön plana çıkıyor.

Pamera Garden Güncel Konaklama Ücretleri, İletişim Bilgileri ve Fotoğraflar için tıklayın.

 

7 – VİLLA POLONEZ

Polonezköy’ün yemyeşil bir ortamda, uçsuz bucaksız vadi manzarasına sahip mekanlarından Villa Polonez de kahvaltılarını serpme olarak sunuyor. Beyaz peynir, taze kaşar, eski kaşar, çeçil peyniri, tulum peyniri, Mevsim yeşillikleri,Vişne reçeli, portakal reçeli, incir reçeli, bal, kaymak tereyağı, Nutella, Sosis, sahanda sade yumurta veya sahanda sucuklu yumurta, patates kızartması, sigara böreği, sınırsız çay, taze Sıcak ekmek ve simit servisinin olduğu bu kahvaltı Mayıs 2023 yılı itibariyle kişi başı 400 TL karşılığında sunuluyor. Muhlama ve menemen ekstra ücrete tabi.

VİLLA POLONEZ KAHVALTI
VİLLA POLONEZ
Polonez, Seyri Caddesi Aytaç Çıkmazı No:2, 34829 Beykoz / İstanbul
0 (216) 432 33 66

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir