Polonezköy’deki Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

Polonezköy İstanbul’da yaşayanların şehrin karmaşasından kaçıp doğaya sığınmak istediklerinde gidilebilecek yerlerden akla ilk gelenlerden. İstanbul’un Beykoz ilçesinde yer alan ve eskiden Polonyalıların yaşadığı Polonezköy yabani kuş sesleri ve yemyeşil doğası ile adeta cennetten bir köşe. İstanbul’da hafta sonu kahvaltı yapılacak mekanlar dendiğinde akla ilk gelen Polonezköy’de kahvaltı nerede yapılır? sorusunun cevabı işte bu yazıda. 🙂

POLONEZKÖY NEREDE?

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan Beykoz ilçesine bağlı olan Polonezköy Karadeniz sahilinden yaklaşık 20 km, İstanbul’un Boğaziçi kıyılarından ise yaklaşık 15 km uzaklıkta.

 

POLONEKÖY’E NASIL GİDİLİR? POLONEZKÖY ULAŞIM

Anadolu Yakası’nda oturanlar özel araçları ile Polonezköy’e Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerindeki Kavacık sapağından sapıp Acarkent’i geçtikten sonra Polonezköy tabelalarını takip ederek ulaşabilir. Avrupa Yakası’nda oturanlar FSM Köprüsü’nü geçtikten sonra Kavacık sapağından saparak aynı şekilde Polonezköy’e ulaşabilir.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

POLONEZKÖY’DE KAHVALTI MEKANLARI VE FİYATLARI 

1 – STELLA, POLONEZKÖY

Polonezköy’de kahvaltı edilebilecek onlarca piknik alanı arasında benim favori mekanım STELLA. Tepeden ormana hakim manzarası, yemyeşil ambiyansı, ahşap yel değirmeni ve orman yoluna direkt bağlantısı ile bence bölgedeki benzerlerinden bir adım önde. Güzel bir çocuk parkının oluşu da çocuklu aileler için Stella’yı tercih edilir kılıyor. Hem kendin pişir kendin ye usülü mangal da yapabileceğiniz mekanda hem hafta içi hem hafta sonu sunulan serpme kahvaltı ücreti kişi başı 52 TL. Ormana nazır hamak keyfi ise ücretsiz 🙂

POLONEZKÖY'DE KAHVALTI - STELLA

POLONEZKÖY’DE KAHVALTI – STELLA

STELLA POLONEZKÖY

STELLA POLONEZKÖY
75.Yıl Cad., 34820 Polonezköy
Beykoz/İstanbul
0 (216) 4323232

 

Anadolu Yakası En İyi Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

 

2 – POLİNA, POLONEZKÖY

İstanbul’da Doğa İçinde Kahvaltı Edilecek Restoranlar listemizde de bulunan Polina ev yapımı pastaları, reçelleri, çıtır çıtır köy biberleri, halka halka kesilmiş kızarmış patatesleri ve Cabbar isimli papağanı ile nam salmış ağaçlar altında, yemyeşil diğer bir Polonezköy mekanı. Polina’da sadece hafta sonu servis edilen  serpme kahvaltı ücreti kişi başı 60 TL. Kahvaltı sonrası kestane veya böğürtlen ROLADA, MADONNA ya da çikolatalı POLİNA pasta da denemeden geçilmemeli…

POLONEZKÖY'DE KAHVALTI - POLİNA

POLONEZKÖY’DE KAHVALTI – POLİNA

POLİNA VE TATLILARI

POLINA POLONEZKÖY
75. Yıl cad. No: 26 Beykoz/İstanbul
0 (216) 4323153

https://gezentianne.com/bogazdaki-en-iyi-kahvalti-mekanlari-ve-fiyatlari/

 

3 – LEONARDO, POLONEZKÖY

Leonardo’da hafta sonları Polonya, Avusturya Fransız ve Slav mutfaklarından örneklerin sunulduğu açık büfe kahvaltı servis ediliyor. 2018 itibariyle açık büfe kahvaltının kişi başı ücreti 90 TL. 4-8 yaş arası %50 indirimli. 4 yaş altından ücret alınmıyor. 8 yaş üstü ise tam ücrete tabi. Leonardo’da hafta içi ise iki kişilik serpme kahvaltı 112 TL karşılığı sunuluyor. ( kişi başı 56 TL) Yine hafta içi sınırsız çay eşliğinde tek kişilik kahvaltı tabağı 38 TL karşılığında sunuluyor. Leonardo’nun kiraz ağaçları ile dolu bahçesinde ev yapımı ekmekleri ve reçelleri, özel kasap sucuğu ve siz özel hazırlanan omletin de bulunduğu kahvaltı keyfi yapmak zevkli oluyor. Leonardo’da yaz aylarında havuz sefası yapmak da mümkün.

LEONARDO SERPME KAHVALTI

polonezkoy_kahvalti_mekanlari_ve_fiyatlari

LEONARDO OMLET YAPIMI

LEONARDO HAVUZ

LEONARDO POLONEZKÖY
Polonezköy Cumhuriyet yolu No:1 Beykoz / İstanbul
0 (216) 4323082

 

4 – YEJİ DOHODA, POLONEZKÖY

Polonezköy’de 18 dönümlük bir bahçe içerisinde köy kahvaltısı sunan Yeji Dohoda  kahvaltı masanızı birbirinden leziz peynir ve zeytin çeşitleri, ev yapımı reçeller, bal, kaymak, tereyağı, söğüş tabağı, yeşillik, salam, sigara böreği, patates kızartması, pişi, yumurta ve demlik çay ile süslüyor. Kişi başı 40 TL olan kahvaltıda sucuklu yumurta ve menemen ekstra olarak sunuluyor.

YEJİ DOHODA POLONEZKÖY

YEJİ DOHPDA KAHVALTI

 

5 – KÖŞEM KAHVALTI & MANGAL, POLONEZKÖY

Hamakları, ağaçları ve yemyeşil ambiyansı ile tam bir huzur ortamı vaat eden Köşem Kahvaltı & Mangal Polonezköy Kahvaltı Mekanları arasında bulunuyor. Kişi başı 40 TL olan serpme kahvaltıda Peynir Çeşitleri (Beyaz Peynir, Kaşar Peyniri, Örgü Peyniri, Burgu Peyniri, Köy Peyniri), Zeytin Çeşitleri, Bal Kaymak, Reçel Çeşitleri, Börek, Köy Yumurtası , Köy Ekmeği, Söğüş tabağı, Demlik Çay ve Sürpriz İkramlar bulunuyor.

KÖŞEM ET MANGAL
Polonez Mahallesi, 75. Yıl Caddesi, No 45/A, Beykoz, İstanbul
0 (216) 4323023

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

İstanbul’da Doğa İçindeki Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir