Polonezköy’deki Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

Polonezköy İstanbul’da yaşayanların şehrin karmaşasından kaçıp doğaya sığınmak istediklerinde gidilebilecek yerlerden akla ilk gelenlerden. İstanbul’un Beykoz ilçesinde yer alan ve eskiden Polonyalıların yaşadığı Polonezköy yabani kuş sesleri ve yemyeşil doğası ile adeta cennetten bir köşe. İstanbul’da hafta sonu kahvaltı yapılacak mekanlar dendiğinde akla ilk gelen Polonezköy’de kahvaltı nerede yapılır? sorusunun cevabı işte bu yazıda. 🙂

POLONEZKÖY NEREDE?

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan Beykoz ilçesine bağlı olan Polonezköy Karadeniz sahilinden yaklaşık 20 km, İstanbul’un Boğaziçi kıyılarından ise yaklaşık 15 km uzaklıkta.

 

POLONEKÖY’E NASIL GİDİLİR? POLONEZKÖY ULAŞIM

Anadolu Yakası’nda oturanlar özel araçları ile Polonezköy’e Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerindeki Kavacık sapağından sapıp Acarkent’i geçtikten sonra Polonezköy tabelalarını takip ederek ulaşabilir. Avrupa Yakası’nda oturanlar FSM Köprüsü’nü geçtikten sonra Kavacık sapağından saparak aynı şekilde Polonezköy’e ulaşabilir.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

POLONEZKÖY’DE KAHVALTI MEKANLARI VE FİYATLARI 

 

1 – STELLA, POLONEZKÖY

Polonezköy’de kahvaltı edilebilecek onlarca piknik alanı arasında benim favori mekanım STELLA. Tepeden ormana hakim manzarası, yemyeşil ambiyansı, ahşap yel değirmeni ve orman yoluna direkt bağlantısı ile bence bölgedeki benzerlerinden bir adım önde. Güzel bir çocuk parkının oluşu da çocuklu aileler için Stella’yı tercih edilir kılıyor. Hem kendin pişir kendin ye usülü mangal da yapabileceğiniz mekanda hem hafta içi hem hafta sonu sunulan serpme kahvaltı ücreti 2021 yılı itibariyle kişi başı 80 TL. Ormana nazır hamak keyfi ise ücretsiz 🙂 Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

POLONEZKÖY'DE KAHVALTI - STELLA

POLONEZKÖY’DE KAHVALTI – STELLA

 

STELLA POLONEZKÖY

STELLA POLONEZKÖY
75.Yıl Cad., 34820 Polonezköy
Beykoz/İstanbul
0 (216) 4323232

 

2 – POLİNA, POLONEZKÖY

İstanbul’da Doğa İçinde Kahvaltı Edilecek Restoranlar listemizde de bulunan Polina ev yapımı pastaları, reçelleri, çıtır çıtır köy biberleri, halka halka kesilmiş kızarmış patatesleri ve Cabbar isimli papağanı ile nam salmış ağaçlar altında, yemyeşil diğer bir Polonezköy mekanı. Polina’da sadece hafta sonu servis edilen  serpme kahvaltı ücreti 2021 yılı itibariyle kişi başı 85 TL. Kahvaltı sonrası kestane veya böğürtlen ROLADA, MADONNA ya da çikolatalı POLİNA pasta da denemeden geçilmemeli. Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

POLONEZKÖY'DE KAHVALTI - POLİNA

POLONEZKÖY’DE KAHVALTI – POLİNA

POLİNA VE TATLILARI

POLINA POLONEZKÖY
75. Yıl cad. No: 26 Beykoz/İstanbul
0 (216) 4323153

 

 

3 – LEONARDO, POLONEZKÖY

Leonardo’da pandemi sebebiyle artık açık büfe kahvaltı sunulmuyor. Polonya, Avusturya Fransız ve Slav mutfaklarından örneklerin sunulduğu iki çeşit serpme kahvaltı bulunuyor. Klasik Serpme Kahvaltı kişi başı 90 TL, Leonardo Serpme Kahvaltı kişi başı 120 TL karşılığında servis ediliyor. Leonardo’nun kiraz ağaçları ile dolu bahçesinde ev yapımı ekmekleri ve reçelleri, özel kasap sucuğu ve siz özel hazırlanan omletin de bulunduğu kahvaltı keyfi yapmak zevkli oluyor. Leonardo’da yaz aylarında havuz sefası yapmak da mümkün.

LEONARDO SERPME KAHVALTI

LEONARDO HAVUZ

LEONARDO POLONEZKÖY
Polonezköy Cumhuriyet yolu No:1 Beykoz / İstanbul
0 (216) 4323082

 

4 – YEJİ DOHODA, POLONEZKÖY

Polonezköy’de 18 dönümlük bir bahçe içerisinde köy kahvaltısı sunan Yeji Dohoda’da kahvaltı masanızı birbirinden leziz peynir ve zeytin çeşitleri, ev yapımı reçeller, bal, kaymak, tereyağı, söğüş tabağı, yeşillik, salam, sigara böreği, patates kızartması, pişi, yumurta ve demlik çay ile süslüyor. 2021 yılı itibariyle kişi başı 75 TL olan kahvaltıda sucuklu yumurta ve menemen ekstra olarak sunuluyor.

YEJİ DOHODA POLONEZKÖY

YEJİ DOHODA KAHVALTI

YEJİ DOHODA
Polonez, Beykoz Cd. No:31, 34829 Beykoz/İstanbul
0 (216) 432 32 14

 

5 – KARÇMA KRİHA

Polonya’nın klasik çizgilerini yansıtan bir atmosfer ve dekorasyona sahip Karçma Kriha yemyeşil bir açık bahçeye ve kış aylarında dahi manzarayı seyretme imkanı sunan bir kış bahçesine sahip. Kahvaltı içerek ve lezzet olarak fena değil ama “Vay canına” da dedirtmiyor. 6 çesit peynir, reçel çeşitleri, bal-kaymak,tereyağı, salam, yeşil ve siyah zeytin, söğüş tabağı (domates, salatalık) ve menemenden oluşuyor. Sınırsız çay ile birlikte kişi başı 65 TL karşılığında sunuluyor.  

KARCMA KRİHA SERPME KAHVALTI

KARÇMA KRİHA DIŞ MEKAN

 KARÇMA KRİHA
Beykoz Yolu No:19, Polonezköy/İstanbul
0 216 432 32 81 

 

6 – VİLLA POLONEZ

Polonezköy’ün yemyeşil bir ortamda, uçsuz bucaksız vadi manzarasına sahip mekanlarından Villa Polonez de kahvaltılarını serpme olarak sunuyor. Beyaz peynir, taze kaşar, eski kaşar, çeçil peyniri, tulum peyniri, Mevsim yeşillikleri,Vişne reçeli, portakal reçeli, incir reçeli, bal, kaymak tereyağı, Nutella, Sosis, sahanda sade yumurta veya sahanda sucuklu yumurta, patates kızartması, sigara böreği, sınırsız çay, taze Sıcak ekmek ve simit servisinin olduğu bu kahvaltı kişi başı 120 TL karşılığında sunuluyor. Muhlama ve menemen ekstra ücrete tabi. Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

VİLLA POLONEZ KAHVALTI
VİLLA POLONEZ KAHVALTI

VİLLA POLONEZ
Polonez, Seyri Caddesi Aytaç Çıkmazı No:2, 34829 Beykoz / İstanbul
0 (216) 432 33 66

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

 

 

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir