Mihrabat Korusu Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş ve Kahvaltı Ücreti Nedir?

İstanbul Anadolu Yakası’nın en güzel korularından biri olan Kanlıca sırtlarındaki Mihrabat Korusu hem ormanın içinde 3 kilometrelik bir yürüyüş parkuruna hem de karşı kıyıda Ortaköy sahili, Rumeli Hisarı, İstinye Koyu’na kadar uzanan muhteşem bir boğaz manzarasına sahip. Çam ağaçlarının sizi hayat dolu kokusuyla karşıladığı Mihrabat Korusu’nda kafe, restoran, özel davet ve organizasyon alanları, geniş bir otopark ve çocuk parkları bulunuyor.

MİHRABAT KORUSU MANZARASI

MİHRABAT KORUSU NEREDE?

Mihrabat Korusu İstanbul Beykoz İlçesi’na bağlı Kanlıca semtinin sırtlarında bulunuyor.

MİHRABAT KORUSU’NA NASIL GİDİLİR?

Mihrabat Korusu’na Üsküdar’dan kalkan 15, 15P ve 15T no’lu otobüslerle trafiğe bağlı olarak yaklaşık 1 saatte ulaşılabiliyor. Kanlıca durağında indikten sonra koru giriş sadece 2 dakika yürüyüş mesafesinde. Anadolu Yakası’ndan ya da Avrupa Yakası’ndan özel aracınız ile gelmek istediğinizde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün Kavacık çıkışından saparak yol boyunca yer alan Mihrabat Korusu tabelalarını takip etmeniz yeterli.

MİHRABAT KORUSU’NDA DÜĞÜN ORGANİZASYONU

MİHRABAT KORUSU GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

Mihrabat Korusu’na giriş ücretsiz.

MİHRABAT KORUSU’NDA KAHVALTI İÇERİĞİ VE FİYATI NEDİR?

Mihrabat Korusu’nda Boğaz manzarası eşliğinde hafta içi de hafta sonu da serpme olarak sunulan kahvaltıda sahanda sucuk, sahanda yumurta, böğürtlen reçelli lor peyniri, peynir ve zeytin çeşitleri, söğüş tabağı, mevsim meyveleri, tahin pekmez, bal kaymak, börek, poğaça ve ekmek çeşitleri bulunuyor. Sınırsız çay da dahil kişi başı 62 TL’ye sunulan Mihrabat kahvaltısında 0-6 yaş çocuklar için ücret alınmıyor. Anne menemeni, sucuklu yumurta, pastırmalı yumurta, ızgara sucuk, hellim ızgara ve omlet çeşitleri her biri 18 TL olmak üzere ayrıca ücretlendiriliyor.

MİHRABAT KORUSU’NDA KAHVALTI

MİHRABAT KORUSU ÇOCUK PARKI

MİHRABAT KORUSU İLETİŞİM BİLGİLERİ
Adres : Mihrabat Caddesi No:50 Kanlıca Beykoz / İSTANBUL
Telefon :  0 (216) 425 86 16  / 0 (530) 402 13 13

 

İstanbul’daki En Güzel Parklar ve Korular

 

Anadolu Yakası En İyi Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

 

Boğaz’da Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

1 Comment

  • Burak dedi ki:

    Mekana ilk girdiğimizde rezervasyonumuz olmadığı için 20 dk bekledik. Çok normal bir şey burada sıkıntı yok. Daha sonra tekrar geldikten sonra güneş alan bir masaya oturttular. Orada kahvaltı yapmak imkansız. Biz siparişi iptal etmek isteyince gölge alan bir masaya oturduk. Siparişimizi masaya verirken menemenin içine sigara böreğini ve patatesi içine döktüler ve hiçbir şey olmamış gibi bırakıp gittiler. Her şey buz gibiydi. Garsonlar rezervasyonsuz geldiğimiz için ilgilenmediler bile. Serpme kahvaltı listesine baktık ve 4 tane eksik vardı. Sahanda yumurta yazıyor menüde içinde 6 7 çeşit seçenek varken bize sorulmadı bile. 5 kişi bir aile geliyorsa 4 kişilik kahvaltı olmaz zorla 5 kişilik almak zorunda bırakıyorlar. Rezil bir yer paranızla rezil olmak istiyorsanız gidebilir misiniz. Normalde 1 yıldız bile hak etmiyor yorum yapmak için verdim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir