Mihrabat Korusu Nerede? Nasıl Gidilir? 2024 Giriş ve Kahvaltı Ücreti Nedir?

İstanbul Anadolu Yakası’nın en güzel korularından biri olan Kanlıca sırtlarındaki Mihrabat Korusu hem ormanın içinde 3 kilometrelik bir yürüyüş parkuruna hem de karşı kıyıda Ortaköy sahili, Rumeli Hisarı, İstinye Koyu’na kadar uzanan muhteşem bir boğaz manzarasına sahip. Çam ağaçlarının sizi hayat dolu kokusuyla karşıladığı Mihrabat Korusu’nda kafe, restoran, özel davet ve organizasyon alanları, geniş bir otopark ve çocuk parkları bulunuyor.

MİHRABAT KORUSU MANZARASI

 

MİHRABAT KORUSU NEREDE?

Mihrabat Korusu İstanbul Beykoz İlçesi’na bağlı Kanlıca semtinin sırtlarında bulunuyor.

 

MİHRABAT KORUSU’NA NASIL GİDİLİR?

Mihrabat Korusu’na Üsküdar’dan kalkan 15, 15P ve 15T no’lu otobüslerle trafiğe bağlı olarak yaklaşık 1 saatte ulaşılabiliyor. Kanlıca durağında indikten sonra koru giriş sadece 2 dakika yürüyüş mesafesinde. Anadolu Yakası’ndan ya da Avrupa Yakası’ndan özel aracınız ile gelmek istediğinizde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün Kavacık çıkışından saparak yol boyunca yer alan Mihrabat Korusu tabelalarını takip etmeniz yeterli.

MİHRABAT KORUSU’NDA DÜĞÜN ORGANİZASYONU

 

MİHRABAT KORUSU GÜNCEL GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

Mihrabat Korusu’na giriş ücretsiz. Ancak özel aracınız ile geldiğinizde otopark için 85 TL ödemeniz gerekiyor.

 

MİHRABAT KORUSU’NDA KAHVALTI İÇERİĞİ VE FİYATI NEDİR?

Mihrabat Korusu’nda Boğaz manzarası eşliğinde hafta içi de hafta sonu da serpme olarak sunulan kahvaltıda sahanda sucuk, sahanda yumurta yada menemen, süzme yoğurt, peynir ve zeytin çeşitleri, söğüş tabağı, mevsim meyveleri, tahin pekmez, bal kaymak, patates kızartması, sigara böreği, eritme peynir, simit ve poğaça bulunuyor.  Hafta sonları pişi ve galeta servisi de yapılıyor. Mart 2024 itibariyle sınırsız çay da dahil kişi başı hafta içi 420, hafta sonu 480 TL’ye sunulan Mihrabat kahvaltısında 0-6 yaş çocuklar için ücret alınmıyor. Kavurmalı, sucuklu, pastırmalı yumurta ve omlet çeşitleri ise ayrıca ücretlendiriliyor. 

MİHRABAT KORUSU’NDA KAHVALTI

 

MİHRABAT KORUSU ÇOCUK PARKI

 

MİHRABAT KORUSU İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres : Mihrabat Caddesi No:50 Kanlıca Beykoz / İSTANBUL

Telefon :  0 (216) 425 86 16  / 0 (530) 402 13 13

 

 

Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip etmek için tıklayın.

 

İSTANBUL’DAKİ EN GÜZEL 15 KORU

ÜSKÜDAR EN İYİ KAHVALTI MEKANLARI

 

Boğaz’da En Güzel 30 Kahvaltı Mekanı ve 2024 Fiyatları

5 Comments

 • Burak dedi ki:

  Mekana ilk girdiğimizde rezervasyonumuz olmadığı için 20 dk bekledik. Çok normal bir şey burada sıkıntı yok. Daha sonra tekrar geldikten sonra güneş alan bir masaya oturttular. Orada kahvaltı yapmak imkansız. Biz siparişi iptal etmek isteyince gölge alan bir masaya oturduk. Siparişimizi masaya verirken menemenin içine sigara böreğini ve patatesi içine döktüler ve hiçbir şey olmamış gibi bırakıp gittiler. Her şey buz gibiydi. Garsonlar rezervasyonsuz geldiğimiz için ilgilenmediler bile. Serpme kahvaltı listesine baktık ve 4 tane eksik vardı. Sahanda yumurta yazıyor menüde içinde 6 7 çeşit seçenek varken bize sorulmadı bile. 5 kişi bir aile geliyorsa 4 kişilik kahvaltı olmaz zorla 5 kişilik almak zorunda bırakıyorlar. Rezil bir yer paranızla rezil olmak istiyorsanız gidebilir misiniz. Normalde 1 yıldız bile hak etmiyor yorum yapmak için verdim.

 • HAYRETTİN ATAŞ dedi ki:

  Mekana geldik yarım saat bekledik gelen giden yok bizden yarım saat sonra gelen masaya servis yaptılar uyardık sizde getiriyoruz dediler bir yarım saat daha bekledik yanımızdaki masa yedi kaltı yeni gelenlere tekrar servis yaptılar masadan kalktık mekan sahibini görmek istedik yok dediler ben bugüne kadar bu kadar laçka ve rezil bir yer görmedim

 • Osman dedi ki:

  Giriş ucreti koymuslar tarih boyle rezil bir donem görmedi 100 yıl belkide 150 yıldır koru olan biryeri sagolsun bu hukumet 40,50 yıl özel işletmeye kiraya verecek. O özel işletme senden bunun parasını giriş ucreti olarak alacak. 40 yıllık kanlıcalıyım böyle salak sacma sapan sey duymadım. Bir ülkeden soğutmak icin bu herifler herşey yapıyor hakkımı helal etmiyorum.

 • ebru birol dedi ki:

  Geçen Gün Gittim Sadece Koruyu Gezecektim Kapı’dakı Görevli Koruda Yü
  rüyüş Yapmanın Ücret’li Olduğunu Söyledi.Ücret 8 TL Ben Para’sın da Değilim Ama Çok Saçma Geldi Bana,Sanki Orası Milli Park.Açıkçası Merak Ettim Koru’nun Mülkiyeti Kime Ait Devlet’e Ait’se Koruya Giriş İçin Vatandaş’tan Nasıl Ücret Talep Edilir.
  Özel Sektör İşletiyor olsa Bile Vatandaş’tan Ücret Talep Edemez Sadece Koruda Yürüyüş Yapması İçin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir