Mihrabat Korusu Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş ve Kahvaltı Ücreti Nedir?

İstanbul Anadolu Yakası’nın en güzel korularından biri olan Kanlıca sırtlarındaki Mihrabat Korusu hem ormanın içinde 3 kilometrelik bir yürüyüş parkuruna hem de karşı kıyıda Ortaköy sahili, Rumeli Hisarı, İstinye Koyu’na kadar uzanan muhteşem bir boğaz manzarasına sahip. Çam ağaçlarının sizi hayat dolu kokusuyla karşıladığı Mihrabat Korusu’nda kafe, restoran, özel davet ve organizasyon alanları, geniş bir otopark ve çocuk parkları bulunuyor.

MİHRABAT KORUSU MANZARASI

MİHRABAT KORUSU NEREDE?

Mihrabat Korusu İstanbul Beykoz İlçesi’na bağlı Kanlıca semtinin sırtlarında bulunuyor.

MİHRABAT KORUSU’NA NASIL GİDİLİR?

Mihrabat Korusu’na Üsküdar’dan kalkan 15, 15P ve 15T no’lu otobüslerle trafiğe bağlı olarak yaklaşık 1 saatte ulaşılabiliyor. Kanlıca durağında indikten sonra koru giriş sadece 2 dakika yürüyüş mesafesinde. Anadolu Yakası’ndan ya da Avrupa Yakası’ndan özel aracınız ile gelmek istediğinizde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün Kavacık çıkışından saparak yol boyunca yer alan Mihrabat Korusu tabelalarını takip etmeniz yeterli.

MİHRABAT KORUSU’NDA DÜĞÜN ORGANİZASYONU

MİHRABAT KORUSU GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

Mihrabat Korusu’na giriş ücretsiz.

MİHRABAT KORUSU’NDA KAHVALTI İÇERİĞİ VE FİYATI NEDİR?

Mihrabat Korusu’nda Boğaz manzarası eşliğinde hafta içi de hafta sonu da serpme olarak sunulan kahvaltıda sahanda sucuk, sahanda yumurta, böğürtlen reçelli lor peyniri, peynir ve zeytin çeşitleri, söğüş tabağı, mevsim meyveleri, tahin pekmez, bal kaymak, börek, poğaça ve ekmek çeşitleri bulunuyor. Sınırsız çay da dahil kişi başı 62 TL’ye sunulan Mihrabat kahvaltısında 0-6 yaş çocuklar için ücret alınmıyor. Anne menemeni, sucuklu yumurta, pastırmalı yumurta, ızgara sucuk, hellim ızgara ve omlet çeşitleri her biri 18 TL olmak üzere ayrıca ücretlendiriliyor.

MİHRABAT KORUSU’NDA KAHVALTI

MİHRABAT KORUSU ÇOCUK PARKI

MİHRABAT KORUSU İLETİŞİM BİLGİLERİ
Adres : Mihrabat Caddesi No:50 Kanlıca Beykoz / İSTANBUL
Telefon :  0 (216) 425 86 16  / 0 (530) 402 13 13

 

 

Anadolu Yakası En İyi Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

 

Boğaz’da Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir