LEIPZIG EN İYİ RESTORANLAR, RESTORAN TAVSİYELERİ

İstanbul’dan her gün gerçekleşen Türk HavaYolları seferleri ile 2.5 saatte ulaşabileceğiniz Leipzig’de hem Alman mutfağına hem diğer dünya mutfaklarına ait başarılı pek çok restoran seçeneği var.
LEIPZIG’DE NE YENİR? NERERE YENİR? EN İYİ RESTORANLAR, RESTORAN TAVSİYELERİ
1- AUERBACHS KELLER

Almanya’nın en ünlü yazarı Goethe’nin de yemeklerinden çok keyif aldığı, tarihe tanıklık etmiş dünyaca ünlü restaurant Auerbachs Keller’de Sakson mutfağına ait pek çok seçenek bulabilmek mümkün. Kavrulmuş soğanın çiğ taze soğan ile buluştuğu kremalı soğan çorbası menüdeki lezzetli başlangıçlardan biri. Genel olarak etlerin soslu olarak sunulduğu Alman mutfağının hayranı olmasanız bile bu tarihi atmosferde bulunmak bile keyifli.

leipzig_restoranlar (3)

2- CHINABRENNER

Leipzig’de ne yenir? Nerede yenir? listemizin ikincisi, ara sokakta bir Çin restoranı. Salı akşamı olmasına rağmen tüm masalar dolu. Lezzetlerin bu denli etkileyici olmasının, bu denli talep görmesinin sırrı dondurulmuş hiç bir ürün kullanmıyor olmalarında saklı. Avrupa damak tadına uyarlama yapılmamış gerçek Çin lezzetlerini bulabileceğiniz restoranda servis ettikleri karideslerin diriliği ve lezzeti bizi bizden aldı. Fıstıklı tavuk ve avokadolu tavuk,  tavukla arası pek de olmayan beni bile mest etmeyi başardı.

leipzig_restoranlar (2)

3-PANORAMA TOWER

Şehrin kalbindeki Augustus Meydanı’nda bulunan Panorama Kulesi’nde bulunan restaurant barda  fiyat performans oranı oldukça iyi olan set menü olarak servis edilen öğle yemeğini  mutlaka denemelisiniz. Günün çorbası, seçmeli ana yemek ve tatlıdan oluşan set menüye 10 Euro gibi bir ücret ödeyerek Leipzig’in en yüksek binasında bir lezzet deneyimi yaşayabilirsiniz.

leipzig_restoranlar (4)

4- LÖFFEL & CO

2. Dünya savaşından sonra hızla yenilenen Leipzig’in yeni şehir kısmında lokal lezzetler sunan butik pek çok kafe var. Çorba çeşitleri ile ön plana çıkan Leipzig’de ne yenir? Nerede yenir? listemizin 4.sü Löffel&Co da bunlardan biri. Dilim yumurta ve hardallı patates çorbası yazın bile serin olabilen iklime sahip Almanya’da ilaç gibi geldi.

leipzig_restoranlar

Leipzig’de Gezilecek Yerler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir