Fethi Paşa Korusu Nerede? Nasıl Gidilir? 2024 Kahvaltı Fiyatları

Sarayburnu’ndan başlayarak Ortaköy’e kadar uzanan muhteşem bir İstanbul manzarasına sahip olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fethipaşa Sosyal Tesisleri, aynı adla anılan tarihi korunun huzur dolu atmosferinde misafirlerini ağırlıyor.

Yüzlerce bitki ve ağaç türlerini barındıran bu yemyeşil koruda bir zamanlar Türk edebiyatçı ve düşünürlerinden Cemil Meriç’i de ağırlayan konak, günümüzde Fethipaşa Sosyal Tesisleri adıyla Boğaz manzarası eşliğinde restoran ve kahvaltı hizmeti sunuyor. Oldukça merkezi olan Fethipaşa Korusu İstanbul’da doğa içinde ailece ya da arkadaşlarla vakit geçirmek istediğinizde kolaylıkla ulaşılabilecek bir lokasyona sahip. Koru özellikle lale ve erguvan zamanı muhteşem görseller sunuyor.

FETHİ PAŞA KONAĞI

 

FETHİ PAŞA KORUSU GÜNCEL GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

Fethi Paşa Korusu’na giriş ücretsizdir. Otopark alanı kısıtlı ve yoğun olduğu için özel araçla geldiğinizde arabanızı sahile bırakmanız tavsiye edilir.

 

FETHİ PAŞA KORUSU NEREDE?

Tarihi Fethi Paşa Korusu; Anadolu yakasının Boğaz kıyısında yer alıyor. Sultantepe semtinin Boğaz’ı gören sırtlarından, Kuzguncuk Tepesi ve Üsküdar Paşalimanı’na kadar uzanıyor.

 

FETHİ PAŞA KORUSU’NA NASIL GİDİLİR?

Fethi Paşa Korusu’na hem sahilden, Üsküdar merkez ve Kuzguncuk arasında kalan Paşalimanı Caddesi’nden hem de Altunizade Bağlarbaşı yönünden gelerek, yukarıdan giriş yapılıyor. Üsküdar’dan motor iskelesi civarından yürüyerek 20 dakikada, özel aracınız ile 5 dakikada, 15B, 15C, 15H, 15T no’lu IETT otobüsleri ile 10-15 dakikada ulaşılıyor.

 

FETHİ PAŞA KORUSU FOTOĞRAFLAR

FETHİ PAŞA KONAĞI VE ERGUVANLAR

YÜRÜYÜŞ PARKURU

FETHİ PAŞA KONAĞI İÇ MEKAN

FETHİ PAŞA KORUSU ÇOCUK PARKI

 

FETHİ PAŞA KORUSU’NDA KAHVALTI

Fethi Paşa Korusu’nda iki farklı mekanda kahvaltı etme şansınız var. Bunlardan birincisi ve en bilineni korunun sahile yakın kısmında bulunan Fethi Paşa Sosyal Tesisleri. İkincisi ise korunun üst kısmında yer alan, koruya sahil girişinden değil de Fıstıkağacı girişinden girdiğinizde daha kolay ulaşılan Dilruba Kafe & Restoran. Şimdi gelin bu iki mekanın güncel kahvaltı içeriklerine ve ücretlerine bir göz atalım…

 

1- FETHİ PAŞA SOSYAL TESİSLERİ’NDE KAHVALTI

Koru içinde keyifli bir sabah yürüyüşü sonrası Fethi Paşa Sosyal tesislerinde İstanbul’da doğa içindeki en uygun fiyatlı kahvaltılardan birini deneyimleyebilirsiniz. Sosyal tesisler pazar günleri çok yoğun olduğu için diğer günlerde ya da pazar günü erken saatlerde gitmekte fayda var. Mart 2024 itibariyle 3 adet çay dahil kahvaltı tabağı 100 TL, iki kişilik serpme kahvaltı kişi başı 3 çay da dahil toplam 350 TL.

FETHİ PAŞA KORUSU KAHVALTI TABAĞI

FETHİ PAŞA KONAĞI’NIN BAHÇESİ VE MANZARA

FETHİ PAŞA SOSYAL TESİSLERİ
Kuzguncuk mah. Paşalimanı cad. Nacak sok. No:6 Üsküdar/ İstanbul
444 10 34

 

2 – DİLRUBA KAFE & RESTORAN

Dilruba Kafe & Restoran Fethi Paşa Korusu’nda 3 Boğaz Köprüsü’ne hakim manzarası ile İstanbul’un balkonu olarak hizmet veriyor. Pandemi sebebiyle pek çok kahvaltı mekanı açık büfe kahvaltıdan serpme kahvaltıya ya da kahvaltı tabağına geçmişken, Dilruba Restoran’da hala hem hafta içi hem de hafta sonu yaklaşık 100 çeşidin bulunduğu açık büfe kahvaltı servis ediliyor. Mart 2024 itibarıyle açık büfe kahvaltının kişi başı güncel fiyatı hafta içi 485 TL, hafta sonu 585 TL. Açık büfe kahvaltı servisi hafta içi 09:00 ile 13:00, hafta sonu 09:00 ile 14:00 arasında yapılıyor. Otopark mevcut. 

DİLRUBA KAFE & RESTORAN AÇIK BÜFE KAHVALTI

DİLRUBA KAFE & RESTORAN
Kuzguncuk, İcadiye Mahallesi Barışık Sok Fethi Paşa Korusu, Fıstık Ağacı Sokağı No:1, 34674 Üsküdar
0 216 492 15 02

 

İstanbul’da yaşamıyorsanız ancak Fethi Paşa Korusu’nun eşsiz manzarası sizi kendine çektiyse hemen İstanbul Uçak Bileti alarak Fethi Paşa Korusu’nu ziyaret edebilir, dilerseniz Fethi Paşa Sosyal Tesisleri’nde dilerseniz de Dilruba Kafe Restoran’da eşsiz bir manzaraya karşı kahvaltı yapabilir ve kahve içebilirsiniz.

Ayrıca İstanbul ziyaretiniz boyunca Galata Kulesi, İstanbul Arkeoloji Müzeleri, Emirgan Korusu, Rahmi M. Koç Müzesi, Dolmabahçe Sarayı, Ayasofya Camii ve Yerebatan Sarnıcı başta olmak üzere diğer pek çok alanı da ziyaret edebilirsiniz.

Gitmek istediğiniz yer neresi olursa olsun, Enucuzu.com, onlarca farklı hava yolunu tek tıklama ile karşılaştırarak ucuza uçak bileti bulmanıza yardımcı olur. Siz de en ucuz uçak biletini bulmak için Enucuzu.com üzerinden uçak bileti sorgulama yapabilir; ucuza, taksitli ve indirimli seyahatin tadını çıkarabilirsiniz.

 

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

ÜSKÜDAR EN İYİ KAHVALTI MEKANLARI

 

Anadolu Yakası En İyi 35 Kahvaltı Mekanı ve 2024 Fiyatları

 

https://gezentianne.com/istanbul-en-guzel-parklar-korular/

1 Comment

  • Ferit Ferhat güven dedi ki:

    Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim gezenti anne,,
    Emeğine yüreğine sağlık diliyorum,,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir