Fethi Paşa Korusu Nerede? Nasıl Gidilir? Kahvaltı Fiyatları

Sarayburnu’ndan başlayarak Ortaköy’e kadar uzanan muhteşem bir İstanbul manzarasına sahip olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fethipaşa Sosyal Tesisleri, aynı adla anılan tarihi korunun huzur dolu atmosferinde misafirlerini ağırlıyor. Yüzlerce bitki ve ağaç türlerini barındıran bu yemyeşil koruda bir zamanlar Türk edebiyatçı ve düşünürlerinden Cemil Meriç’i de ağırlayan konak, günümüzde Fethipaşa Sosyal Tesisleri adıyla Boğaz manzarası eşliğinde restoran ve kahvaltı hizmeti sunuyor. Oldukça merkezi olan Fethipaşa Korusu İstanbul’da doğa içinde ailece ya da arkadaşlarla vakit geçirmek istediğinizde kolaylıkla ulaşılabilecek bir lokasyona sahip. Koru özellikle lale ve erguvan zamanı muhteşem görseller sunuyor.

FETHİ PAŞA KONAĞI

FETHİ PAŞA KONAĞI VE ERGUVANLAR

FETHİ PAŞA KORUSU NEREDE?

Tarihi Fethi Paşa Korusu; Anadolu yakasının Boğaz kıyısında yer alıyor. Sultantepe semtinin Boğaz’ı gören sırtlarından, Kuzguncuk Tepesi ve Üsküdar Paşalimanı’na kadar uzanıyor.

FETHİ PAŞA KORUSU’NA NASIL GİDİLİR?

Fethi Paşa Korusu’na hem sahilden, Üsküdar merkez ve Kuzguncuk arasında kalan Paşalimanı Caddesi’nden hem de Altunizade Bağlarbaşı yönünden gelerek, yukarıdan giriş yapılıyor. Üsküdar’dan motor iskelesi civarından yürüyerek 20 dakikada, özel aracınız ile 5 dakikada, 15B, 15C, 15H, 15T no’lu IETT otobüsleri ile 10-15 dakikada ulaşılıyor.

FETHİ PAŞA KORUSU’NDA YÜRÜYÜŞ

FETHİ PAŞA KONAĞI İÇ MEKAN

FETHİ PAŞA KORUSU GİRİŞ ÜCRETİ

Fethi Paşa Korusu’na giriş ücretsizdir. Otopark alanı kısıtlı ve yoğun olduğu için özel araçla geldiğinizde arabanızı sahile bırakmanız tavsiye edilir.

FETHİ PAŞA KORUSU’NDA KAHVALTI

Koru içinde keyifli bir sabah yürüyüşü sonrası Fethi Paşa Sosyal tesislerinde İstanbul’da doğa içindeki en uygun fiyatlı kahvaltılardan birini deneyimleyebilirsiniz. Sosyal tesisler pazar günleri çok yoğun olduğu için diğer günlerde ya da pazar günü erken saatlerde gitmekte fayda var. 2018 itibariyle 3 çay dahil kahvaltı tabağı 20 TL, sınırsız çay dahil serpme kahvaltı kişi başı 35 TL.

FETHİ PAŞA KORUSU KAHVALTI TABAĞI

FETHİ PAŞA KORUSU VE MANZARA

 

FETHİ PAŞA KORUSU ÇOCUK PARKI

Fethi Paşa Konağı’nın yanı başında çocuklu ailelerin de rahat edebilmesi için çocuk parkı da bulunuyor.

FETHİ PAŞA KORUSU ÇOCUK PARKI

FETHİ PAŞA SOSYAL TESİSLERİ
Kuzguncuk mah. Paşalimanı cad. Nacak sok. No:6 Üsküdar/ İstanbul
444 10 34

Anadolu Yakası En İyi Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir