İstanbul’da Çocukla Gidilecek, Çocuk Oyun Alanlı Mekanlar, Restoran ve Kafeler

istanbul_cocuk_oyun_alanli_restoranlar

Küçük çocuğu olan aileler de  arada bir sosyalleşip çekirdek aile olarak ya da eş dostla birlikte restoranın birinde yemek yiyip, bir şeyler içip, iki lafın belini kırmak isterler. Ancak küçük çocukla standart bir restorana gidildiğinde, bu masum çocuklar kaşık çatalla tabağa vurma, bardaktaki suyun içine tuz, karabiber serpme, suya peçete sokma, bulunduğumuz masa altından yan masa altlara uzanan masa altı gezileri şeklindeki bir takım aksiyonları ile bize ve çevreye bir takım rahatsızlıklar vererek, yediğimizi içtiğimizi burnumuzdan getirmeye ant içmiş minik canavarlara dönüşürler. 🙂  Bu nedenle İstanbul’da çocukla gidilecek mekanlar, çocuk dostu, çocuk oyun alanı olan, çocuk parklı cafe ve restoranlar çölde vahadır, hayat kurtarıcıdır.

 

1 – DEVELİ KEBAP, ATAŞEHİR

İstanbul’da Çocukla Gidilecek, Çocuk Oyun Alanlı kebapçılar serimizin ilki olan, Samatya’dan İstanbul’un dört bir yanına dağılan Develi Kebap’ın Ataşehir şubesindeki çocuk oyun alanı, gördüğüm en büyük oyun alanlarından biri. Çocuk oyun alanında üç dört tane oyun ablası birden var. Restoran da çok büyük olduğu için çocuklar alana alınırken masa numarası ile isimler eşleştirilerek alınıyor. İçeri de büyükçe bir top havuzu, şişme kaydırak, resim yapabilmeleri için masalar, boya kalemleri ve farklı yaşlara uygun oyuncaklar mevcut.  Mekan hafta sonları sunduğu kaliteli  açık büfe kahvaltısına oyun alanı artısıyla çok fazla müşteri çekmekte.

cocuk_parkli_restoran_develi_atasehir

ÇOCUK PARKLI RESTORAN, DEVELİ KEBAP ATAŞEHİR

Yemek menüsüne gelince, bildiğimiz Develi kalitesi. Kuzular dönerlerini yedikten sonra oyun alanına koşarken, sizler muhammaranın, fark yaratan leziz çiğ köftenin, antep usülü dışı kıtır içli köftenin ve gavurdağ salatası eşliğinde fıstıklı kebabın tadını çıkarabilirsiniz.

cocuk_parkli_restoran_develi_atasehir

DEVELİ KEBAP ATAŞEHİR

DEVELİ ATAŞEHİR
Küçükbakkalköy Mah., Vedat Günyol Cad. No:9, 34750 Ataşehir/İstanbul
0 (216) 5756868

 

2 – DEVELİ KEBAP, KALAMIŞ

Aynı Develi kalitesi. Yazın Kalamış Marina’ya nazır bahçesinde gün batımını izleyebilmek çok keyifli. Oyun âlânı da gayet ferah, tercih edilirse oyun ablaları çocukların yemek yemelerine yardımcı oluyorlar.

cocuk_parkli_restoran_develi_kalamis

ÇOCUK PARKLI RESTORAN, DEVELİ KEBAP KALAMIŞ

DEVELİ KALAMIŞ
Fenerbahçe Mahallesi, Münir Nurettin Selçuk Cd., 34726 Kadıköy/İstanbul
0 (216) 4189400

 

3 – SAHAN VEGA, ATAŞEHİR

İstanbul’da Çocukla Gidilecek, Çocuk Oyun Alanlı Sahan, Çocuk oyun alanı konusunda kendini aşmış bir restoran. Kaydırak, langırt, oyuncaklar, çocuklara özel masalar, sandalyeler, lavabo ve klozetler çok iyi düşünülmüş ama mekan asıl farkı “Çocuk Mutfağı” konseptiyle yaratmış. Burada minik aşçılar beyaz önlüklerini takıp, kafaya aşçı kepini geçirdikten sonra hamur açıp, fındık lahmacun, peynirli pide hazırlıyorlar. Ablalarının yardımıyla fırında pişirip, afiyetle yiyorlar. 🙂

 
cocukla_gidilecek_restoran_sahan_vega_atasehir

ÇOCUKLA GİDİLECEK RESTORAN, SAHAN VEGA ATAŞEHİR

 

Oyun alanında hafta sonları palyaço da oluyor, oyun kuruyor. Böylelikle kuzular arkadaşlarının doğum günü partisindelermişcesine eğlenirken sizler de kuru patlıcan dolması, sahan kebap, soğan kebabı, şişten ali nazik ve katmer gibi spesiyallerinin tadını çıkarabilirsiniz. Mekan büyüklüğü sebebiyle cumartesi akşamları uğultulu oluyor, serviste aksamalar yaşanabiliyor, daha sakin günleri tercih etmenizi tavsiye ederim.

cocuk-oyun-alanli-restoran_sahan_vega

SAHAN VEGA ATAŞEHİR

SAHAN VEGA
Barbaros Mahallesi, Kardelen Sk. 4/1, 34746 Ataşehir/İstanbul
0 (216) 3153636

 

4 – KAŞIBEYAZ, WATERGARDEN ATAŞEHİR

Anadolu yakasının merkezi olmaya doğru adım adım yaklaşan Ataşehir’de geçtiğimiz sene açılan Watergarden İstanbul tam bir restoran cenneti. Ateşli ve müzikli havuz showları ile de kitleleri kendine çeken Watergarden’daki en özel restoran şüphesiz ki, İstanbul’da kebap deyince akla ilk gelen isimlerden olan KAŞIBEYAZ.

KAŞIBEYAZ WATERGARDEN’DA İSKENDER KEBAP

TEKNOLOJİK ÇOCUK OYUN ALANI

Muhteşem bir iç dekorasyon, havuz şovları ile içiçe bir teras, Kaşıbeyaz lezzeti ve servis kalitesi. Ayrıca çocuk oyun alanlarında çocukların eğitimli ablalar eşliğinde keyifli vakit geçirebilmeleri için A’dan Z’ye her şey düşünülmüş. 1-5 yaş grubu çocuklar için müzikli eğitici kitaplar, 1-8 yaş grubu için yaratıcı hobi enstrümanları, oyun tüneli. Çocukların sağlığı göz önünde bulundurularak kanserojen madde içermeyen ve CE sertifikalı oyuncakların yer aldığı çocuk oyun alanı, günümüzün teknoloji çağı çocuklarına da hitap ediyor. Çocukların ister oyun alanında ister anne-babalarının yanında daha eğlenceli vakit geçirebilmeleri için yasaklı siteleri barındırmayan, özel güvenlik önlemli ve eğitici içeriklerin yer aldığı akıllı tabletler de bulunuyor.

KAŞIBEYAZ ATAŞEHİR ÇOCUK OYUN ALANI

KAŞIBEYAZ ATAŞEHİR
Watergarden İstanbul, Barbaros Mah. Şebboy Sok. No:2 Batı Ataşehir, 34746 Ataşehir/İstanbul
444 1 040

 

5 – ADANA DOSTLAR, ATAŞEHİR

İstanbul’da Çocukla Gidilecek, Çocuk Oyun Alanlı Kebapçılar listemizin 5. Adana Dostlar, Palladium’un tam karşısında, ambiyans olarak pek bir güzelliği olmamakla beraber cacığı, gavurdağı, karışık minik diye tabir ettikleri fındık lahmacun ve peynirli pidesi, adanası, patlıcan kebabı, kaburgası, çöp şişi ve finalde dondurmalı ılık kadayıfıyla gönüllerde taht kurmuş mekan. Servis gayet hızlı, garsonları güler yüzlü. Fiyatlar eskisi kadar uygun değil ama yine de bölgedekilerin bir tık altı.

cocuk_oyun_alanli_restoran_adana_dostlar_kebap

ÇOCUK OYUN ALANLI RESTORAN, ADANA DOSTLAR KEBAP

Kapalı oyun alanı oldukça primitif olmasına rağmen, oyun ablaları samimi ilgileriyle çocukların gönlünü fethediyor. Yaz ayları kullanılan açık oyun alanı, bahçede, anne baba masalarının dibinde, 0-6 yaş grubu için yeterli kapasitede.  Çoğu oyun alanında olduğu gibi burada da talep edilirse oyun ablaları çocukların yemek yemelerine yardımcı oluyorlar.

ADANA DOSTLAR KEBAPÇISI
Barbaros Mahallesi, Halk Cd. No:31, 34746 Ataşehir/İstanbul
0 216 4729093

 

6 – ŞAZELİ FLORYA

Deniz manzaralı yemyeşil bir bahçede oldukça mükellef bir kahvaltı sunan Şazeli, Florya’da hem kebap restoranları hem kahvaltı mekanları arasında ön plana çıkıyor. Aynı zamanda bir kebap retoranı ve steakhouse (et restoranı) olan Şazeli Florya et konusundaki başarısını kahvaltıda da gözler önüne seriyor. Şazeli kahvaltısında özellikle kavurmalı yumurta, sucuk ve pastırma çok beğeniliyor. Şazeli’de açık büfe kahvaltı karmaşası yok. Hem hafta içi hem de hafta sonu kahvaltı serpme olarak servis ediliyor. İç mekanı da oldukça konforlu olan mekan çocuklu aileler için de biçilmiş kaftan. Çünkü Şazeli Florya’da hem iç mekanda hem de bahçede iki ayrı oyun alanı mevcut.

Şazeli Florya iletişim bilgileri, kahvaltı detayları ve fiya için tıklayın.

ŞAZELİ FLORYA KAHVALTI

 

 

ŞAZELİ FLORYA ÇOCUK OYUN ALANI

 

 

7 – NAKKAŞ KEBAP, NAKKAŞTEPE

İstanbul’da çocukla gidilecek restoranlar listemizde Nakkaştepe’deki Nakkaş Restoran yer alıyor. Nakkaş Restoran kahvaltısında çeşit çeşit peynirden sıkma portakal suyuna, sucuklu yumurtadan patates kızartmaya, ev yapımı pizzadan gözleme çeşitlerine, petek baldan enfes bir kaymağa, üzerine sulu sulu karpuza, yok yok. Bahçesinde şişme oyun alanı da bulunan mekan çocuklu aileler için gidilesi, denenesi.

NAKKAŞ KEBAP KAHVALTI

NAKKAŞ KEBAP OYUN ALANI

NAKKAŞ KEBAP
Kuzguncuk Mahallesi, Gümüşyolu Cd. No:24, 34674 Üsküdar/İstanbul
0 (216) 495 65 15

 

8 – ÇANAK KEBAP, ACIBADEM

Sadece Acıbadem de değil tüm Anadolu yakasında nam salmış Antep mutfağının başarılı temsilcisi Çanak Kebap’ın Göztepe ve Kozyatağı’nda iki şubesi daha var. Pazar günleri açık büfe brunch servis edilen mekanda kahvaltı çeşitlerinde de pek çok yöresel lezzete rastlamak mümkün.  Mekanın lezzetleri kadar ön plana çıkan diğer bir yanı, farklı yaş gruplarından tüm çocuklara hitap edecek çeşitlilikte ekipmana sahip çocuk oyun alanına sahip olması. Rezervasyon şart.

ÇANAK KEBAP VE KATMER

ÇANAK KEBAP VE KATMER
Acıbadem Cd. No:115, 36660 Kadıköy/İstanbul
0 (216) 325 22 34

 

9 – HASAN KOLCUOĞLU, ÇEKMEKÖY

Dışarıdan Eltes Gold Residence’ın altındaki fast food restoranlarından biri gibi gözükmesine rağmen içeri girildiğinde  beyaz masa örtülü, çocuk oyun alanlı,  hatta hatta canlı fasıllı  bir restoran olduğu farkedilen kebapçı.

cocuk_oyun_alanli_restoran_cekmekoy

HASAN KOLCUOĞLU ÇEKMEKÖY

Konsept çeşit çeşit mezelerin, pastırmalı humus, güveçte mantar gibi ara sıcakların, uzun tahta sinide getirilen metrelik karışık etlerin müşteriye ne zaman getirelim diye sormadan etmeden ardı ardına yağdırıldığı fiks menülü standart Kolcuoğlu sunumu. Oyun alanı yeterli ama oyun ablasının pek yönlendirici olduğu söylenemez. Yine de bölgedeki sitelerde oturanlar için yakınlığı sebebiyle alternatif olabilir…

cocuk_oyun_alanli_restoran_cekmekoy

ÇOCUK OYUN ALANI OLAN RESTORAN, HASAN KOLCUOĞLU ÇEKMEKÖY

ÇEKMEKÖY HASAN KOLCUOĞLU
Madenler Mah. Şehit Ünal Kalafat Cad. No:32 Eltes Gold Res, 34782 Istanbul, Çekmeköy
0 (216) 5941101

 

10 – HACIBAŞAR ATAŞEHİR

Ataşehir Memorial Hastanesi’nin yanı başında konumlandırılmış Hacıbaşar Kebap restoranlarının Ataşehir şubesinde hem hafta içi hem de hafta sonları mükellef kahvaltı sofraları kuruluyor. Kahvaltı servisi hafta içi 10:00’da, hafta sonu da 8:30 ‘da başlıyor ve tüm gün devam ediyor. Serpme kahvaltıda sınırsız çay eşliğinde fotoğraftaki tüm ürünler ücrete dahil olarak sunuluyor. (Omlet çeşitleri, gözleme ve katmer de dahil). Kahvaltı sınırsız olduğu için bittikçe yenileniyor. Mekanda eğitimli ablalar eşliğinde çocuklarınızı emanet edebileceğiniz çocuk oyun alanı da mevcut.

HACIBAŞAR ATAŞEHİR SERPME KAHVALTI

HACIBAŞAR ATAŞEHİR ÇOCUK OYUN ALANI

HACIBAŞAR ATAŞEHİR
Küçükbakkalköy Mahallesi, Vedat Günyol Cad. No:24, 34750 Ataşehir/İstanbul
0 (216) 5751955

 

11 – KAŞIBEYAZ AKVARYUM, FLORYA

Avrupa’nın en büyük akvaryumu İstanbul Akvaryum’un yanıbaşında bulunan, Antep mutfağının öncülerinden Kaşıbeyaz Akvaryum, diğer Kaşıbeyaz şubelerinden farklı olarak, dev bir akvaryumun dibinde, ilgi çekici balıkları izleyerek kahvaltı etme imkanı sunuyor. Aynı zamanda terasında muazzam bir deniz manzarası da sunan Kaşıbeyaz Florya kahvaltı mekanları arasında ön plana çıkıyor. Kaşıbeyaz Florya kahvaltısında bol malzemeli menemenden birbirinden lezzetli peynirlere, Antep yöresine özgü yeşil zeytinden kelle paça çorbasına, bayanların hemen yanı başınızda açtıkları gözlemelerden ev yapımı reçellere, klasik kahvaltılıkların yanında nohut dürümü, beyran çorbası gibi pek çok yöresel lezzet var.

Kaşıbeyaz Florya’nın çocuk oyun alanlarında çocukların eğitimli ablalar eşliğinde keyifli vakit geçirebilmeleri için A’dan Z’ye her şey düşünülmüş. 1-5 yaş grubu çocuklar için müzikli eğitici kitaplar, 1-8 yaş grubu için yaratıcı hobi enstrümanları, oyun tüneli, yasaklı siteleri barındırmayan, özel güvenlik önlemli ve eğitici içeriklerin yer aldığı akıllı tabletler…

Kaşıbeyaz Akvaryum Florya iletişim bilgileri, kahvaltı detayları ve fiyatı için tıklayın.

KAŞIBEYAZ FLORYA KAHVALTISI

 

KAŞIBEYAZ FLORYA OYUN ALANI

 

 

 STEAKHOUSELAR

1 – ET-INN, SAHRAYICEDİT

T-bone Steak ile patlıcan kebabı, künefe ile volcano‘yu birarada bulabileceğiniz steak house ve kebapçı konseptini birleştirmiş çocukla gidilecek mekanlardan biri ET-INN. Havuz başındaki bahçesi de, iç mekânı da oldukça büyük, modern bir şıklıkta dekore edilmiş bir çocuk oyun alanlı restoran.

cocuk_oyun_alanli_restoran_et_yenisahra

ET INN STEAK HOUSE VE KEBAP

Yaz ayları için bahçede büyük bir parkı, kış ayları için de alt katta iki tane oyun odası bulunuyor. Bu odalardan biri 0-6 yaş grubuna uygun renkler ve ekipmanlarda donatılmışken, diğeri 6 yaş üstü için playstation, karaoke, buz hokeyi gibi fasilitilere sahip. Oyun ablaları çocukları burada da yalnız bırakmıyor.

cocuk_oyun_alanli_restoran_et_inn

ÇOCUK OYUN ALANI OLAN RESTORANLAR, ET INN STEAK HOUSE

ET INN STEAKHOUSE
Sahrayı Cedit Mahallesi, Uçar Sk. No:9, 34734 Kadıköy/İstanbul
0 216 301 29 29

 

2 – ÖZGÜR ŞEF STEAK HOUSE

Batı Ataşehir’de Kentplus Sitesi’nin iki etabı arasında konumlandırılmış çocukla gidilecek mekanlardan Özgür Şef Steakhouse Ataşehir, sokak arası lokasyonuna ve devasa iç mekanına rağmen her daim dolup taşan çocuk oyun alanlı bir restoran. Steakhouse konseptinin ilk temsilcilerinden olan Özgür Şef Steak House’da kırmızı şaraba muhteşem bir uyum gösteren rokfor ve isli çerkez peynirlerine Özgür Şef’in leziz füme etleri yarenlik ediyor. Ardından yine erimiş cheddar peynirinin eşlik ettiği ŞAŞLIK Brezilya usulü şişler ile servis ediliyor. SUCUK, MERGUEZ ve KÖFTE trio’su muhteşem. Final tabi ki Antep mutfağının göz bebeklerinden KATMER ile yapılıyor.

Özgür Şef hakkındaki detaylar için tıklayın…
 
cocuk_oyun_alanli_ozgur_sef

KATMER – ÖZGÜR ŞEF

 

ÖZGÜR ŞEF ÇOCUK OYUN ALANI

 

BALIKÇILAR

 

1 – BELUGA FISH GOURMET, ATAŞEHİR

 
Çocukla gidilecek restoran dendiğinde aklıma ilk gelen. Anadolu yakası balıkçılarının en özeli, en güzeli.  Bu kadar şık bir balık restoranı ben görmedim. Mekan çok büyük de olmadığı için sıcak bir havası var. Yaz aylarında Boğazda Çengelköy Villa Bosphorus’un kumsalında balık keyfi yapmanın yerini elbette ki tutamaz ama kış ayları için Anadolu yakasında burayı tek geçerim. Balık pastırması, lezzet topu ve ahtapot ızgarayı özellikle tavsiye ederim. Domates salatası mutlaka denenmeli. Kış döneminde bu lezzette bir domates nasıl oluyor, çözebilmiş değilim.
 
cocuk_oyun_alanli_restoranlar_beluga

BELUGA FISH GOURMET

 

Özel günlerinizde çocuklarınızı bırakacak yer bulamazsanız buraya gelebilirsiniz. Kuzular üst katta oyun ablalarıyla top havuzunda, zıplama alanında oynarken ya da çizgi film seyrederken siz eşinizle mum ışığında romantizm sularına yelken açabilirsiniz.

Beluga Fish Gourmet hakkındaki detaylar için tıklayın…
 
cocuk_oyun_alanli_restoranlar_beluga

ÇOCUK OYUN ALANLI RESTORANLAR, BELUGA FISH GOURMET

 

 

2 – FOÇA FISH GOURMET, ATAŞEHİR

 Çocuk oyun alanlı restoranlar listemizin ikincisi olan Foça Balık Beluga’nın yan komşusu. Burası da çok şık. İlgi, alaka, sunum, ambians dört dörtlük ama isminde gurme kelimesi geçmesine rağmen menü, özellikle de mezeler standart balık restoranlarından çok da farklılaşmış değil. Bence bu anlamda Beluga’dan bir tık geride. 
 
cocuk_oyun_alanli_restoranlar_foca

FOÇA FISH GOURMET

 

Kalamar ızgarası oldukça başarılı. Tereyağda karides kendinden geçmemiş, diri diri, son zamanlarda yediklerimizin en iyisi. Restoranın Çocuk oyun alanı gayet güzel, oyun ablasının eğitimli olduğu belli, her çocukla birebir ilgileniyor…

cocuk_oyun_alanli_restoranlar_foca

ÇOCUK PARKLI RESTORANLAR, FOÇA FISH GOURMET

 

FOÇA FISH GOURMET
Küçükbakkalköy Mahallesi, Ahmet Yasevi Sk. 7/D, 34750 Ataşehir/İstanbul
0 (216) 577 86 86
 

 

3 – KOŞUYOLU KİPOS BALIK

Çocukla gidilecek mekanlardan Koşuyolu Kipos Balık son dönem İstanbul lezzet keşiflerimden biri. Çocuklar eğitimli ablalar gözetmenliğinde oyun alanında oynarken damak çatlatan mezeler eşliğinde rakı balık keyfi yapabileceğiniz böyle mekanlar, çocuklu aileler için çok kıymetli.
 
cocuk_oyun_alanli_balikci_kipos

KİPOS BALIK KOŞUYOLU

 
Ayvalık Cunda mutfağının hakkını veren levrek marini, dereotu ve soğan ile servis ettikleri favası, deniz mahsüllü böreği, Girit ezmesi çok iyi. Ahtapotu sirkeye boğmadan marine edip, bu lokumlukta servis etmeleri ile de kalbimi çalan Kipos Balık’a bahar ve yaz aylarında sırf ağaçlar altındaki bahçesine oturmak için bile gidilesi, denenesi, balık ziyafeti Marlenka tatlısı ile bitirilesi.
 
cocuk_oyun_alanli_balikci_kipos_kosuyolu

ÇOCUK OYUN ALANLI BALIKÇI, KİPOS BALIK KOŞUYOLU

 

KOŞUYOLU KİPOS BALIK
Koşuyolu Mahallesi, Cenab Şahabettin Sk. No:128, 34718 Kadıköy/İstanbul
0 (216) 340 84 54

 

4 – DEVELİ MARİN, KALAMIŞ

 
Develi ve balık… Oluyor mu oluyor. Bağdat caddesi hattında pek çok balıkçı var ama hem çocuk oyun alanı olan hem aradan yol geçmeden denize nazır rakı balık keyfi yapabileceğiniz başka bir yer yok. Develi marin, kebapçı ekürisi gibi bu yönleriyle bir adım öne çıkıyor.
 
cocuk_oyun_alanli_balikci_develi_marin

ÇOCUK OYUN ALANLI BALIKÇI, DEVELİ MARİN

 

DEVELİ MARİN KALAMIŞ
Fenerbahçe Mahallesi, Münir Nurettin Selçuk Cd., 34726 Kadıköy/İstanbul
0 (216) 330 74 25

 

5 – LAKERDA BALIK, KÜÇÜKYALI

Küçükyalı sahil yolunda bulunan İstanbul’un köklü balıkçılarından Lakerda soğuk mezeli, ara sıcaklı, seçimli balıklı, meyve ve tatlılı fiks menü opsiyonları sunuyor. Lakerda Balık’ta bittabi alakart seçenekler de bulunuyor. Oyun ablalı çocuk oyun alanı da bulunan mekanın balık kebabı hem çocukların hem büyüklerin damağını şenlendiriyor.

KÜÇÜKYALI LAKERDA BALIK, BALIK KEBABI

 

LAKERDA BALIK, OYUN ALANI

LAKERDA BALIK
Çınar Mahallesi, Turgut Özal Blv. No:83, 34841 Maltepe/İstanbul
0 (216) 388 77 44

 

 

6 – ANGEL MERCAN, TUZLA

 
Tuzla’da Manastır koyunda, denizle iç içe, günbatımını izlerken balık keyfi yapabileceğiniz bir çocuk parklı bir restoran Angel Mercan Tuzla.  Sunum, ambiyans, lezzet her şey yerli yerinde. Balık buğulama çok başarılı. Tuzla’da olmasına rağmen fiyatlar boğazdaki benzerlerinden aşağı kalmıyor. Mekânın kapalı çocuk oyun alanı yok, açık alanda otoparkın yanında kendine ait bir oyun parkı var. Ama bu çocuk parkı ile restoran arasından mekâna giriş çıkış yapan araçların geçmesi ve parkta bir oyun ablası olmaması sebebiyle, ebeveynler çocukların bizzat başında beklemek durumunda kalıyor. Ancak 6 yaş üstü çocuklar ebeveyn gözetimi olmadan parkta oynayabiliyorlar. 
 
cocuk_parkli_balikci_tuzla_mercan

ÇOCUK PARKLI BALIKÇI, ANGEL MERCAN TUZLA

ANGEL MERCAN TUZLA
Postane Mahallesi, Cafer Bey Sk. No:18, 34940 Tuzla/İstanbul
0 (216) 395 58 95
 

 

KAFE RESTORANLAR

1 – MİHRABAT KORUSU, KANLICA

İstanbul’un en güzel korularından biri olan Kanlıca’daki Mihrabat Korusu hem ormanın içinde 3 kilometrelik bir yürüyüş parkuruna hem de muhteşem bir boğaz manzarasına sahip. Hafta içi de hafta sonu da serpme olarak sunulan kahvaltıda sahanda sucuk, sahanda yumurta, böğürtlen reçelli lor peyniri, peynir ve zeytin çeşitleri, söğüş tabağı, mevsim meyveleri, tahin pekmez, bal kaymak, börek, poğaça ve ekmek çeşitleri bulunuyor. Mekanda çocuk oyun parkı ve bebek bakım alanı da mevcut.

Mihrabat Korusu Nerede? Nasıl Gidilir? Kahvaltı Fiyatı ve Detayları Nedir? tıklayın.

MİHRABAT KORUSU’NDA KAHVALTI

 

MİHRABAT KORUSU ÇOCUK OYUN ALANI

 

 

2 – FETHİ PAŞA SOSYAL TESİSLERİ, FETHİ PAŞA KORUSU

Anadolu yakasının boğaz kıyısında bulunan ve bu bölgenin oksijen deposu olarak bilenen Fethi Paşa Sosyal Tesisleri Kuzguncuk ve Üsküdar arasındaki Fethi Paşa Korusu içinde yer alıyor. Koru içinde keyifli bir sabah yürüyüşü sonrası Sarayburnu’ndan Ortaköy’e kadar uzanan muhteşem manzarayı seyir balkonundan izleyebilir, Fethi Paşa Sosyal tesislerinde İstanbul’da doğa içindeki en uygun fiyatlı kahvaltılardan birini deneyimleyebilirsiniz. Sosyal tesisler pazar günleri çok yoğun olduğu için diğer günlerde ya da pazar günü erken saatlerde gitmekte fayda var. 

Fethi Paşa Korusu ulaşım ve giriş ücreti detayları için tıklayın.

istanbul_doga_icinde_kahvalti_uskudar

ÜSKÜDAR’DA FETHİ PAŞA KORUSU’NDA KAHVALTI

 

FETHİ PAŞA KORUSU ÇOCUK PARKI

 

3 – SARI KÖŞK, EMİRGAN KORUSU

İstanbul’un en güzel korularından Emirgan Korusu özellikle lale zamanı tam bir görsel şölene ev sahipliği yapıyor. Sarı Köşk, Pembe Köşk ve Beyaz Köşk adlı üç köşkü bünyesinde barındıran koruda boğaza hakim manzarası sebebiyle en çok Sarı Köşk ön plana çıkıyor. Korunun yemyeşil bahçesi çocuklar için doğal bir oyun alanı oluşturuyor. Kahvaltı servis edilen pek çok mekanda olduğu gibi Sarı Köşk’te de kahvaltı hafta içi serpme, hafta sonu açık büfe olarak sunuluyor. 

Emirgan Korusu İletişim Bilgileri, Giriş Ücretleri ve Kahvaltı Detayları için tıklayın.

istanbul_doga_icinde_kahvalti_emirgan

EMİRGAN KORUSU SARI KÖŞK


SARI KÖŞK’TE SERPME KAHVALTI

 

4 – HİDİV KASRI, ÇUBUKLU KORUSU

Üsküdar-Beykoz sahil yolu üzerinde, Beykoz’daki Çubuklu korusunun içerisinde bulunan ve İstanbul’da Çocukla Gidilebilecek Kahvaltı Mekanları listemizde bulunan Hidiv Kasrı İstanbul’un önemli tarihi yapılarından biri. Hem kasrın tarihi dokusu hem de içinde bulunduğu korunun güzelliği, gül bahçeleri, sincapları ve cıvıl cıvıl kuş sesleri pazar kahvaltılarını cazip hale getiriyor. Burada da korunun yemyeşil bahçesi çocuklar için doğal bir oyun alanı oluşturuyor.  

Hidiv Kasrı iletişim bilgileri, ulaşım ve kahvaltı detayları için tıklayın.

istanbul_dogada_kahvalti_hidiv_kasri

HİDİV KASRI

 

5 – FLAMİNGOKÖY, ÇATALÇA

İstanbul Avrupa Yakası’nda oturanlar için hafta sonları doğaya kaçış rotalarından biri olan Çatalca’da bulunan Flamingoköy hem bir doğal yaşam parkı hem de kahvaltı mekanı olarak hizmet veriyor. Flamingoköy kahvaltısı hafta içi serpme olarak, hafta sonu ise açık büfe olarak sunuluyor. Siz ve çocuklarınız dere kenarında Flamingo köy kahvaltısının keyfini sürerken flamingolar da yanı başınızda sizlere eşlik ediyor.

Flamingoköy iletişim bilgileri, kahvaltı detayları ve fiyatı için tıklayın.

ÇATALCA FLAMİNGOKÖY KAHVALTI

 

6 – YOROS KAFE, ANADOLU KAVAĞI

Anadolu Kavağı’nın yanı başında, Yoros Kalesi’nin yamacında, İstanbul’un eşsiz boğaz manzarasını güzel bir açıdan gören, kaleye çıkan yokuş üzerinde stepler halinde konumlandırılmış, kırmızı pötükare örtüleri, ahşap masa ve sandalyeleri ile gayet sevimli ve doğa içinde bir kahvaltı mekanı Yoros Kafe. Çocukluğumuzdaki salıncaklara benzeyen kütüklere bağlı halatların ucuna kondurulmuş tahta salıncaklarda sallanmak çocukları geçtim, büyükler için bile oldukça keyifli. 

Yoros Kale Kafe iletişim bilgileri, kahvaltı detayları ve fiyatı için tıklayın.

YOROS KALE KAFE

YOROS KAFE SALINCAKLAR

 

 

7 – STELLA, POLONEZKÖY

İstanbul’da çocukla gidilecek kahvaltı mekanları listemizdeki Stella, doğa ile iç içe olmayı seven çocuklu aileler için İstanbul’un arka bahçesi konumunda yeşilin, ormanın korunduğu nadir yerlerden biri Polonezköy. Fatih Sultan Mehmet köprü yolu üzerindeki Kavacık sapağından sapılıp Acarkent’i geçtikten sonra Polonezköy tabelalarını takip ederek ulaşılabilen Polonezköy’de benim favori mekanım ise STELLA. Tepeden ormana hakim manzarası, yemyeşil ambiyansı ve orman yoluna direkt bağlantısı ile bence bölgedeki benzerlerinden bir adım önde. Çocuk parkı da olan mekanın uçsuz bucaksız yeşil alanındaki hamaklarında sallanmak da oldukça keyifli. 

Polonezköy’deki diğer kahvaltı mekanları ve fiyatları için tıklayın.

istanbul_doga_icinde_kahvalti_polonezkoy

POLONEZKÖY STELLA

 

8 – BAHAR COUNTRY, BAHÇEKÖY

Sarıyer’de Bahçeköy yolu üzerinde bulunan kahvaltı ve mangal konseptli piknik alanlarından biri Bahar Country. Kavak ağaçları altında geniş bir alana konumlandırılmış mekan çocukların koşup oynayabileceği kocaman bir çim alana, parka ve futbol kalelerine de sahip. Bahar Country’de kahvaltı hem hafta içi hem de hafta sonu serpme olarak servis ediliyor. 

istanbul_yesil_alanda_kahvalti_bahcekoy

BAHÇEKÖY BAHAR COUNTRY
PTT Evleri mah. Bahçeköy Cad. No:83 Sarıyer/ İstanbul
0 (212) 2422740

 

9 – YEŞİL VADİ RESTORAN ÇEKMEKÖY

Çekmeköy Çavuşbaşı yolu üzerinde, aslında et ve mangal restoranı olarak hizmet veren Yeşil Vadi Restoran’da sabahları da kahvaltı servis ediliyor. Peynir çeşitleri, bal, kaymak, reçel, zeytin, söğüş, sigara böreği ve sınırsız çaydan oluşan serpme kahvaltı gayet makul bir ücret ile sunuluyor. Geniş bir çim alana ve çocuk parkına da sahip mekanın yeşillikler içindeki çardaklı ve tahta masalı ambiyansı şehirden uzaktaymışsınız hissi uyandırıyor.

Çekmeköy Yeşil Vadi iletişim bilgileri, kahvaltı detayı ve fiyatı için tıklayın.

istanbul_dogada_kahvalti_cekmekoy

 

10 – KIR KAHVESİ, YILDIZ KORUSU (YILDIZ PARKI)

İstanbul’un göbeğinde olmasına rağmen içine adım attığınız anda şehrin kalabalığından sizi bir anda uzaklaştırıp doğa ile buluşturan gizli saklı bir orman Yıldız Parkı. Kır Kahvesi de Yıldız Parkı içindeki Malta Köşkü Beltur ve Çadır Köşkü gibi diğer Beltur mekanlarına nazaran daha mütevazi olanı. Servis ilgili, koruya nazır manzarası huzur verici. 

Yıldız Parkı ulaşım, kahvaltı detayları ve fiyatı için tıklayın.

YILDIZ PARKI KIR KAHVESİ KAHVALTI


YILDIZ PARKI KIR KAHVESİ ÇOCUK PARKI

 

16 Comments

 • Anonymous dedi ki:

  Cok ise yarayan bir calisma olmus, elinize saglik.

 • Seyhan Kaya dedi ki:

  Merhaba,
  Bu listeye Maltepe e-5 üzerindeki Cemil Usta’yı da ekleyebilirsiniz. Hem köfteleri gerçekten lezzetli hem çocuk oyun alanı güzel. Oyun alanı üst katta olduğu için aklınız kalmasın diye (içeride sürekli bir oyun ablası olmasına rağmen) restoran içine yerleştirilmiş televizyonlardan çocuğunuzu yemek yerken canlı izleyebiliyorsunuz. Tavsiye ederim 🙂

  Sevgiler 🙂

 • Mine dedi ki:

  Merhaba, biz bir ilk i basardik ve artik istediginiz gibi kebapci balikci degilde, bagdat caddesinde Fan Fang cin restorani ve Balboa burger in icinde cocuk oyun alani da actik, hatta burada cin ve amerikan temali cocuk dogumgunlerinide organize edecegiz, cocuklu ailelere duyurulur, bir taraftan afiyetle cin yemegi veya hamburgerlerinizi yerken cocuklarda mutlu mesut oyunlarini oynayacaklar? sevgiler

 • Çocuk dedi ki:

  restoranda içinde oyun alanı olması iyi bir fikirdir 🙂

 • Gönül Tigün dedi ki:

  Kadıköy Koşuyolunda yeni açılan Kipos Balık ”Ayvalık Cunda Mutfağı ” da Çocuk dostu bir restauranttır. Cuma-Cumartesi-Pazar Bakıcı abla eşliğinde çocuklarınızı bize emanet ederek. siz Yemeklerimizin tadını çıkarabilirsiniz.

 • Emine dedi ki:

  “Luna yemek vs.” Denilen yeri,bir pazar günü keyifle kahvalti yapalim diye tercih ettik. Portakal suyunda karasinek yüzüyordu. Tereyaginin uzerinde kıl vardi. Her sey bizemi denk geldi bilmiyorum ama rezalet bir kahvaltiydi. Zaten aç geldik ac kalktik masadan. Sahibi hanim mekanda yoktu. Birebir kendisiyle görüsmek istedik ama geç geliyormus. ? kisaca vasat…

 • Gizem dedi ki:

  Maltepe şato plus

 • Yesim dedi ki:

  Avrupa yakasi icin benzer bir liste rica ediyorum 🙂

 • Fatma dedi ki:

  Maltepe deki sato ve onun cafesinde ne zaman gitaek kapali alanda nargile ve sigara tuketiliyor.bir kere gittim cocugum eglensin diye…oyun yeri mekanin en arkasi ve havasiz kisminda…butun duman ve zehiri cocuklar soluyor?surekli liseli ergenler var ve cocuk icin hic uygun olmayan manzaralarla karsilastik…bir daha mi asla?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir