Kadıköy Moda’daki En İyi Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

Kadıköy, özellikle de Moda, Taksim ve Beyoğlu civarının yaşadığı Arap turist istilasının da  etkisiyle son dönemde oldukça rağbet görmeye başladı. Moda sokakları günbegün güzelleşti, pek çok konsept kafe ve restoran açıldı. Kadıköy ve Moda’nın hem deniz kıyısı oluşu, hem kolaylıkla ulaşılabilen lokasyonu hem de her ihtiyacı karşılayabileceği çarşısı ile Kadıköy ve sevimli kafeleri ile Moda hak ettiği ilgiye nihayet ulaştı. Son zamanlar oldukça popüler olan pişili, mıhlamalı, peynirin Kars’tan zeytinin Ayvalık’tan geldiği, reçellerin ev yapımı olduğu konsept kahvaltılar pek tabi Moda mekanlarında da boy göstermeye başladı. Şimdi isterseniz fiyat detayları ile birlikte konsept Moda’daki en iyi kahvaltı mekanlarına bir göz atalım…

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

1 – ON NUMARA KAHVALTI, MODA

Küçük Oteller Kitabı yazarı Mutlu Tömbekici, nam-ı diğer Gezgin Sincap ve kankası Gezerken Öğrenen Tülin’in kahvaltı keşif meraklarını bilmeyen yok. Ülkenin dört bir yanında edilmedik kahvalltı bırakmamaya ant içmiş gibiler. Peki bu kadar farklı kahvaltıyı deneyimlemiş biri kendi kahvaltı mekanını açarsa sizce o kahvaltı nasıl olur?

 

Kadıköy kahvaltı mekanlarından On numara kahvaltı detayları için tıklayın…

kadikoy_moda_kahvalti_

KADIKÖY MODA EN İYİ KAHVALTI MEKANLARI – ON NUMARA KAHVALTI

2 – ZAPATA MODA

Bahariye Caddesi’nin bir alt paralelindeki Şevki Bey Sokak’ta konulandırılmış Mutfak Sanatları Akademisi’nin (MSA) profesyonel aşçılık bölümünden mezun olan ödüllü şef Hakan Özfırıncı’nın reçeteleri ile sıra dışı lezzetler sunan Zapata Bakery, Moda’nın yeni nesil kafelerinin en sevimlilerinden. Zapata Moda’da parmesanlı pişi, muhammara ve kuru domates gibi lezzetlerin de bulunduğu serpme kahvaltının (26 TL) yanı sıra pastırma, kaşar ve avokadolu İspanyol omleti(13 TL) ya da daha klasik bir seçenek olan muhlamayı da (15TL) denemenizi şiddetle tavsiye ederim.

moda_kahvalti_zapata

MODA’DA KAHVALTI YAPILACAK YERLER – ZAPATA MODA

3 – NAAN BAKESHOP, MODA

Bir ekşi mayalı ekmek sevdalısı olarak bu konseptinin giderek yaygınlaşmasından en çok haz duyanlardan biriyim. İster bizim yıllardır yaptığımız gibi ekşi mayalı ekolojik ekmek satın alıp buzlukta stoklayın, kızartarak tüketin, ister evde kendiniz pişirin, bir kez bu tada alıştığınız zaman üzülerek belirtmeliyim ki diğer ekmeklerden pek bir keyif alamayacaksınız. Moda’daki Naan Bakeshop’ta da hem besin değeri hem de lezzet açısından mutluluk verici ekmekler pişirilip satışa sunulmakta, aynı zamanda kafe olarak hizmet veren mekanda müşterilere tattırılmakta. Kars gravyeri ve füme eti sarmalayan kızarmış ekşi mayalı iki dilim ekmek üzerindeki göz yumurtadan oluşan Croque Naan (25 TL) mekanın en can alıcı spesiyali. Yurt dışında lokal bir kafedeymişsiniz hissi veren ambiyansı keyifli, gidilesi, denenesi, Gezenti Anne tavsiyesi…

kadikoy_moda_kahvalti_naan

MODA’DA KAHVALTI NEREDE YAPILIR? – NAAN BAKESHOP

4 – PARACHUTE CAFE, BAHARİYE

Kadıköy Bahariye’de aşırı sevimli bir mekan Parachute Cafe. Evde peyniriniz, zeytininiz, yumurtanız var biliyorum, siz iyisi mi Parachute Cafe’de Uçan Hollandalı’yı (16 TL) deneyin diyorum. Kızarmış ekmeği sarmalayan omlet, karamelize soğan ve bunların üzerine uzanmış dev bir frankfurter sosis. Uzun zamandır Türkiye’de bu kalitede sosis yemedim. Parachute Cafe nerede?, Parachute kahvaltısında daha daha neler var, fiyatlar nedir? öğrenmek için tıklayın…

kadikoy_moda_kahvalti_parachute

MODA’DA EN İYİ KAHVALTI NEREDE EDİLİR? – PARACHUTE CAFE

5 – ÇAY TARLASI, MODA

Size hem mıhlamanın hem de menemenin hakkını veren mütevazi bir kahvaltı mekanından bahsetmek istiyorum. Moda’da üç beş masalı ufak bir kafe olan Çay Tarlası’nı Rahmetli Kazım Koyuncu’nun Ağabeyi Oğuz Bey işletiyor. İşin başında bizzat kendisi duruyor. Servis ilgili, muhlama da menemen de oldukça lezzetli. Çay 2 TL, menemen/muhlama 12.5 TL.Yok ben peynirim, zeytinin olmadan kahvaltı yapamam diyenler için kahvaltı tabağı seçeneği de mevcut. (15 TL) Ama bana kalırsa iştahınızı sadece muhlama ve menemene saklamak en mantıklısı. İki kişi gidilesi, bir ondan bir bundan löpletilesi, Gezenti Anne tavsiyesi…

kadikoy_moda_kahvalti_mihlama

MODA’DA KAHVALTI NEREDE YAPILIR? – ÇAY TARLASI

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

6 – HANG CAFE, MODA

Kadıköy’deki hem lezzetli hem de uygun fiyatlı kahvaltı seçeneklerinden biri de Rexx Sineması’nın olduğu barlar sokağı olarak da adlandırılan Kadife Sokak’ın bir alt paralelindeki HANG CAFE. İngiliz Kahvaltısı, Hang’s Benedict, Hang’s Bruschetta gibi sıra dışı kahvaltı seçeneklerinin de bulunduğu Hang Cafe detayları için tıklayın…

Kadıköy-kahvaltı-gezenti-anne-02

MODA’DA KAHVALTI – HANG CAFE

7 – SATSUMA CAFE, MODA

En tatlı sabahlar simit içine yerleştirilmiş sucuklu yumurta ile başlar. Siz de böyle inovatif lezzetlere bayılmıyor musunuz? Bahariye’nin sonundaki havuza yakın Dr. Esat Işık Caddesi’nde konumlandırılmış Satsuma Moda’da simit tam ortadan ikiye bölünmüş. Üzerinde kaşar eritilmiş alt kısmı yumurtaya banmak, üst kısmı da simidin yanında gelen beyaz peynir domates ve salatalık üçlüsüne yarenlik etmek için. Muhteşem bir kombinasyon…

moda_kahvalti_satsuma

KADIKÖY’DE EN İYİ KAHVALTI MEKANLARI – SATSUMA

8 – CHAYA MODA

İşte kahvaltı gibi kahvaltı diye tabir edebileceğim yeni bir Moda kahvaltısı daha. Chaya İstanbul kahvaltısında füme peynir, zeytinyağlı tulum topu, pastırma, ceviz, badem, el yapımı ezme, süt reçeli, sıcacık bazlama ve katmer özellikle dikkat çekiyor. Bir demlik çay ile birlikte kişi başı 35 TL olan CHAYA MODA kahvaltısı fiyat performans anlamında alkışı hak ediyor.

kadikoy_moda_en_iyi_kahvalti

CHAYA MODA’DA KAHVALTI

9 – KÜFF CAFE, YELDEĞİRMENİ

Son dönemde açılan kafe ve restoranlarıyla Kadıköy’ün popüler bölgelerinden biri haline gelen Yeldeğirmeni’nde konumlandırılmış KÜFF CAFE fiyat performans oranı çok yüksek olan kahvaltısı ile dikkat çekiyor. Samii bir ambiyansta, peynir zeytin çeşitleri, bal kaymak, nutella, tahin pekmez, acılı ezme, söğüş tabağı, pişi, patates salatası, sucuk tava ve soslu sosis, sahanda yumurtaDan oluşan 2 kişilik kahvaltı tepsisini sınırsız çay ile birlikte 40 TL’ye sunuyor.

KADIKÖY KAHVALTI MEKANLARI – KÜFF CAFE

10 – YUMMA MODA

Moda arka sokaklarındaki minicik kafelerden biri olan YUMMA kahvaltısında Çanakkale ile Antep lezzetlerini buluşturuyor. Sevimli sunumu ile önce gözleri lezzeti ile de damakları şenlendiren Yumma kahvaltısında Antep peyniri, Çanakkale tulum peyniri, muhammara, zeytin ezmesi, biberli peynir ezmesi, kasap sucuğu ve ekşi mayalı ekmek dikkat çekiyor. Yumma kahvaltısı sınırsız çay ile birlikte 60 TL ‘ye sunuluyor.

MODA KAHVALTI MEKANLARI – YUMMA

11 – SÜT YUMURTA REÇEL, BAHARİYE

Kadıköy Sanatkarlar Sokağı’nda, pek cici ve mütevazi bir mekan, SÜT YUMURTA REÇEL. Ezine beyaz peynir, Gemlik siyah zeytin, Ayvalık yeşil zeytin, mevsim sebzeleri , mevsim meyveleri, haşlanmış ya da sahanda yumurta, bal, muhammara, keşür, reçel ve tereyağdan oluşan sıradan kahvaltı 19 TL. Mekan mevsim sebzelerini “Domates olur, salatalık olur; ne bileyim marul olur, roka olur. Doğalı, sağlıklısı, mevsimin sebzesi neyse “o” olur.” diye açıklıyor. Kahvaltı menülerinin tamamında çaylar ikram. “Ayıp yahu! Çaya para mı alınır?” diye de ekliyor:)

SÜT YUMURTA REÇEL’DE PASTIRMALI YUMURTA

12 – BARAN CAFE, MODA

Moda’da sabah yürüyüşü yaparken dışarı attığı masalarda teyze ve amcaların Boşnak böreklerini löp löp götürmeleri ile dikkatimi çeken Baran Cafe, isminden pek anlaşılmıyor olsa da ağırlıklı olarak börek satan minik bir pastane. Büyükler bu işi bilir denilesi, demli bir çay eşliğinde biri peynirli biri ıspanaklı iki dal boşnak böreği yenilesi, Gezenti Anne tavsiyesi.

MODA BARAN CAFE’DE ÇAY BÖREK

13 – KAFDAYI, FENERBAHÇE

İstanbul’daki yöresel kahvaltı mekanları köşemizin konuğu KAFDAYI, Bağdat Caddesi’nde, Fenerbahçe semtinde yer alıyor. Hafta sonları uzun kahvaltı keyfini çok seviyorsunuz biliyorum. Özellikle Anadolu yakası sakinlerine Antep kahvaltısının hakkını veren Kafdayı’yı denemelisiniz diyorum.

Kafdayı kahvaltı detayları ve fiyatı için tıklayın…

KAFDAYI YÖRESEL ANTEP KAHVALTISI

14 – PATTIS, MODA

Hasırcıbaşı Caddesi üzerinde bulunan şirinlik muskası bir kafe olan Pattis, haftanın her günü alakart kahvaltı seçenekleri ve leziz tatlıları ile müdavimlerini ağırlıyor. Her saatte kahvaltı mottosuna sahip bu minik mekan, Mini kahvaltı (16 TL), Tek kişilik dev kadro(23 TL), Pattis serpme(46 TL- iki kişilik) gibi kahvaltı opsiyonlarının yanısıra ekşi mayalı ekmek üzerine avokadolu peynirli (23 TL), çılbırlı (25 TL), sucuk ekmekli(23 TL) gibi sandviç seçenekleri de bulunuyor.

PATTIS Kahvaltı detayları ve hikayesi için tıklayın…

PATTIS KAHVALTI

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

Diğer kahvaltı mekanı tavsiyelerim için tıklayın…

12 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir