Kadıköy’de Sıradışı bir Kahvaltı Konsepti, Brekkie Moda

Peynirlerin Ezine’den, zeytinlerin Hatay’dan geldiği pişili gözlemeli klasik Türk kahvaltısı sunan mekanlardan geçilmeyen İstanbul’da, Brekkie Moda kahvaltı konseptine yepyeni bir soluk getiriyor.

Brekkie Moda için kruvasanın İstanbul şubesi demek yanlış olmaz, çünkü burada neredeyse tüm kahvaltılık ürünler çıtır çıtır ve leziz kruvasanların arasında, üzerinde ya da yanında sunuluyor. Hafta içi direkt yer bulmanız mümkün olabilir ama hafta sonları mekanın önünde illa ki sıra bekleniyor.

Brekkie Moda’da sevilen lezzetlerin başında peynirli çırpılmış yumurtanın kruvasanla birlikte fırınlandığı daha sonrada caprese, kuşkonmaz, avokado ya da füme etle buluştuğu Egg Boat çeşitleri geliyor. Egg Boat fiyatları 2023 yılı itibariyle 155 ile 195 TL arasında değişiyor. Kruvasan sandviçlerden Cheddar, mozzarella, füme et ve füme kaburgalı Cro Brekkie(260 TL) ve Red(240 TL) çokça tercih edilirken, Turkish Brekkie (220 TL) ve English Brekkie(230 TL) klasik kahvaltı tabağı severlere göz kırpıyor.

Brekkie Moda’da kruvasan yapımında Tire’den gelen özel tereyağ kullanılıyor ve Fransa’da uygulanan yapım tekniği ile hazırlanıyor. Sizlere sadece dışı kıtır içi yumuşacık bu lezzetleri eşlikçileri ile birlikte çıtırdatmak  kalıyor.

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

BREKKİE MODA

Osmanağa, Yoğurtçu Parkı Cd No:68/b, 34714 Kadıköy/İstanbul

0 216 345 03 45

 

Kadıköy Moda’daki En İyi 12 Kahvaltı Mekanı ve 2023 Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir