Kadıköy’de Sıradışı bir Kahvaltı Konsepti, Brekkie Moda

Peynirlerin Ezine’den, zeytinlerin Hatay’dan geldiği pişili gözlemeli klasik Türk kahvaltısı sunan mekanlardan geçilmeyen İstanbul’da, Brekkie Moda kahvaltı konseptine yepyeni bir soluk getiriyor.

Brekkie Moda için kruvasanın İstanbul şubesi demek yanlış olmaz, çünkü burada neredeyse tüm kahvaltılık ürünler çıtır çıtır ve leziz kruvasanların arasında, üzerinde ya da yanında sunuluyor. Hafta içi direkt yer bulmanız mümkün olabilir ama hafta sonları mekanın önünde illa ki sıra bekleniyor.

Brekkie Moda’da sevilen lezzetlerin başında peynirli çırpılmış yumurtanın kruvasanla birlikte fırınlandığı daha sonrada avokado ya da füme etle buluştuğu Brekkie Boat (48 TL) geliyor. Kruvasan sandviçlerden Cheddar, mozzarella, füme et ve füme kaburgalı Cro Brekkie(52 TL) ve Red(47 TL) çokça tercih edilirken, sıra tatlı kruvasanlara geldiğinde favori Cream Pattiserie (46 TL) oluyor. Ortadan ikiye bölünmüş kruvasanın bir tarafının çilek bir tarafının muzla buluştuğu pastacı kremalı bu lezzete tatlı sevmezler bile hayır diyemiyor.

Brekkie Moda’da kruvasan yapımında Tire’den gelen özel tereyağ kullanılıyor ve Fransa’da uygulanan yapım tekniği ile hazırlanıyor. Sizlere sadece dışı kıtır içi yumuşacık bu lezzetleri eşlikçileri ile birlikte çıtırdatmak  kalıyor.

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

BREKKİE MODA

Osmanağa, Yoğurtçu Parkı Cd No:68/b, 34714 Kadıköy/İstanbul

0 216 345 03 45

 

Kadıköy Moda’daki En İyi Kahvaltı Mekanları ve Güncel Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir