Kadıköy Moda’daki En İyi 10 Kahvaltı Mekanı ve 2024 Fiyatları

İstanbul’un kurtarılmış bölgelerinden Kadıköy Moda sokakları birbirinden tatlış kafelerle süsleniyor. İşbu yazı serpmelercesinden, kruvasancılara, pancakecisinden mıhlamacısına, menü ve fiyat detayları ile birlikte Kadıköy Moda’daki en iyi kahvaltı mekanları ve güncel kahvaltı ücretleri listeleniyor.

 

1 – BREKKIE MODA

Peynirlerin Ezine’den, zeytinlerin Hatay’dan geldiği pişili gözlemeli klasik Türk kahvaltısı sunan mekanlardan geçilmeyen İstanbul’da, Brekkie Moda kahvaltı konseptine yepyeni bir soluk getiriyor. Brekkie Moda için kruvasanın İstanbul şubesi demek yanlış olmaz, çünkü burada neredeyse tüm kahvaltılık ürünler çıtır çıtır ve leziz kruvasanların arasında, üzerinde ya da yanında sunuluyor.

Brekkie Moda İletişim Bilgileri, Kahvaltı Detayları ve Fiyatları için tıklayın.

BREKKIE MODA’NIN MEŞHUR KRUVASANLARI

 

2 – ZAPATA MODA

Bahariye Caddesi’nin bir alt paralelindeki Şevki Bey Sokak’ta konumlandırılmış Mutfak Sanatları Akademisi’nin (MSA) profesyonel aşçılık bölümünden mezun olan ödüllü şef Hakan Özfırıncı’nın reçeteleri ile sıra dışı lezzetler sunan Zapata Bakery, Moda’nın yeni nesil kafelerinin en sevimlilerinden. Zapata Moda’da parmesanlı pişi, muhammara ve kuru domates gibi lezzetlerin de bulunduğu Zapata serpme kahvaltının (Mart 2024 itibariyle iki kişilik 590 TL ) yanı sıra patates, pastırma ve kolot peynirli İspanyol omleti ya da daha klasik bir seçenek olan çift kişilik muhlamayı da denemenizi şiddetle tavsiye ederim. Zapata’da klasik serpme kahvaltının yanısıra şarküterili serpme kahvaltı seçeneği (iki kişilik 745 TL) de bulunuyor. Bu seçenekte standart serpmeye sucuk, jambon, rozbif gibi şarküteri ürünleri ekleniyor.

moda_kahvalti_zapata

MODA’DA KAHVALTI YAPILACAK YERLER – ZAPATA MODA

ZAPATA BAKERY
Caferağa mah. Şevki Bey sok. 31/A Kadıköy/İstanbul
0 (507) 1053004

 

3 – MUNCHIES MODA

Hafta sonu kahvaltısı deyince aklına sucuklu yumurtaya ekmek banmaktan ziyade pancake’ine nutella sürmeyi hayal edenleri çok mutlu eden bir kahvaltı mekanı Munchies Moda. Mekan Moda Caddesi üzerinde, Moda sahile çok yakın bir konumda yer alıyor. Hem merkezi konumu hem de leziz pancakeleri ile özellikle hafta sonları oldukça talep görüyor.

Munchies Moda Kahvaltı Çeşitleri, Güncel Fiyatları ve İletişim Bilgileri için tıklayın.

MUNCHIES MODA PANCAKE KAHVALTI

 

 

 4 – BIG CHEF’S MODA TERAS

Türkiye’de ve yurt dışında 50’yi aşkın şubesi bulunan Big Chef’s günün her saatinde sunduğu, her zevke hitap eden menüsü, renkli ve modern dekorasyonu ile tercih edilen bir kafe restoran zinciri.

Bir dönem pek çok düğüne ev sahipliği yapan Moda Teras’ın yerine açılan Big Chefs’in Moda Şubesi de çiçekli bahçesi, geniş iç mekanı ve Moda İskelesi manzaralı terası ile çok  seviliyor. Big Chefs’lerde tek bir serpme kahvaltı seçeneği yok. Açlık durumunuza ve kahvaltı zevkinize göre menüden kahvaltı seçimi yapabiliyorsunuz. Az ve öz sevenler Bazlama TostAvokado Poşe YumurtaEv Kahvaltısı gibi seçeneklerden birini tercih ederken, masayı donatmadan olmaz diyenler İki kişilik serpme kahvaltıyı seçiyor.

Big Chef’s Moda Teras İletişim Bilgileri, Fotoğraflar ve Güncel Kahvaltı Ücretleri için tıklayın.

 

BIG CHEF’S MODA

 

5 – ÇAY TARLASI, MODA

Size hem mıhlamanın hem de menemenin hakkını veren mütevazi bir kahvaltı mekanından bahsetmek istiyorum. Moda’da üç beş masalı ufak bir kafe olan Çay Tarlası’nı Rahmetli Kazım Koyuncu’nun Ağabeyi Oğuz Bey işletiyor. İşin başında bizzat kendisi duruyor. Servis ilgili, muhlama da menemen de oldukça lezzetli.

Mart 2024 itibariyle Çay 30 TL, menemen/muhlama 220 TL.

Yok ben peynirim, zeytinin olmadan kahvaltı yapamam diyenler için kahvaltı tabağı seçeneği de mevcut. Ama bana kalırsa iştahınızı sadece muhlama ve menemene saklamak en mantıklısı. İki kişi gidilesi, bir ondan bir bundan löpletilesi, Gezenti Anne tavsiyesi…

kadikoy_moda_kahvalti_mihlama

MODA’DA KAHVALTI NEREDE YAPILIR? – ÇAY TARLASI

ÇAY TARLASI MODA
Caferağa mah. Dr. Esat Işık cad. No:34 Kadıköy/İstanbul
0 (541) 5003408

 

6 – NAGA PUTRİKA, MODA

Kadıköy’de yeşillikler altındaki bir kahvaltı mekanı olan Naga Putrika’da Zuğa, Köyceğiz, Çiçekdağı, Hevsel, Söğütçük ve Velika olmak üzere altı farklı yöreye ait kahvaltı çeşidi sunuluyor. Sınırsız çayın da dahil olduğu kahvaltılara;

Mart 2024 itibariyle çift kişi için 780 TL, 3 kişi için 1100 TL ödemeniz gerekiyor. Tek kişi seçeneği yok.

 
NAGA PUTRİKA
Caferağa Mahallesi, Moda Cd. 161/A, 34710 Kadıköy
0 216 3379962

 

7 – YUMMA MODA

Moda arka sokaklarındaki minicik kafelerden biri olan YUMMA kahvaltısında Çanakkale ile Antep lezzetlerini buluşturuyor. Sevimli sunumu ile önce gözleri lezzeti ile de damakları şenlendiren Yumma kahvaltısında Antep peyniri, Çanakkale tulum peyniri, muhammara, zeytin ezmesi, biberli peynir ezmesi, kasap sucuğu ve ekşi mayalı ekmek dikkat çekiyor.

İki kişilik Yumma kahvaltısı Mart 2024 itibariyle, 4 adet çay ile birlikte toplam 595 TL karşılığında sunuluyor. 

MODA KAHVALTI MEKANLARI – YUMMA

YUMMA MODA
Caferağa mah. Fırıldak sok. 17/B Kadıköy/İstanbul
0 (530) 7727916

 

8 – KIRINTI MODA

Türkiye’de ne Burger King ne McDonald’s ne de başka bir fast food restoranı henüz açılmamışken, 90’lı yıllarda birbirinden leziz burgerleri ve etli mantarlı dürümü ile gönlümüzü çalan efsane Moda mekanı Kırıntı, Nişantaşı’nda, Bebek’te ve Cadde’de başka şubeleri açılmasına rağmen ilk şubesinin nostaljik havasını hiç bozmamış. 90’lı yıllar ambiyansında bir hafta sonu kahvaltısı için Moda Kırıntı’ya uğramalı, pizza omleti ve menemeni denemelisiniz.

Mart 2024 itibariyle Kahvaltı tabağı (195 TL), Amerikan kahvaltı (195 TL), Çay (30 TL). 

MODA KIRINTI

KIRINTI MODA
Caferağa Mahallesi, Ferit Tek Sokagi No:15, 34710 Kadıköy/İstanbul
0 (216) 346 07 70

 

9 – BARAN CAFE, MODA

Moda’da sabah yürüyüşü yaparken dışarı attığı masalarda teyze ve amcaların Boşnak böreklerini löp löp götürmeleri ile dikkatimi çeken Baran Cafe, isminden pek anlaşılmıyor olsa da ağırlıklı olarak börek satan minik bir pastane. Büyükler bu işi bilir denilesi, demli bir çay eşliğinde biri peynirli biri ıspanaklı iki dal boşnak böreği yenilesi, Gezenti Anne tavsiyesi.

Mart 2024 itibariyle Börek porsiyon 65 TL.

MODA BARAN CAFE’DE ÇAY BÖREK

BARAN CAFE
Caferağa mah. Karakol sok. 21/A Kadıköy/İstanbul
0 (216) 4183036

 

10 – NELİPİDE GURME, BAĞDAT CADDESİ

Hepimizin evinde peynir, zeytin, yumurta var çok şükür. Hafta sonu dışarıda kahvaltı ettiğimizde fark yaratan lezzetler arıyoruz. Merkezi Ordu’da bulunan Neli Pide’nin Bağdat Caddesi şubesindeki kahvaltı, patates kavurması, güveçte eritme peynir, petek balı, dut reçeli ile insana iyi ki buraya gelmişim dedirtiyor. Hele bir de üzerindeki  tereyağı masanızda eriyen sıcacık bir köy ekmeği var, ki ona ekmek demek hakaret olur, can yakıyor. Bağdat Caddesi kahvaltı mekanlarından NeliPide İstanbul’da yöresel kahvaltı nerede yapılır? sorusuna cevap oluyor.

Nelipide iletişim bilgileri, kahvaltı detayları ve fiyatı için tıklayın.

NELİPİDE GURME

 

 

11 – MİDPOİNT FENERBAHÇE

İlk şubesi 2002 yılında İstanbul Bağdat Caddesi’nde açılan Midpoint şu an Türkiye’nin 7 farklı şehrindeki 34 şubesinde misafirlerini ağırlıyor. Ulaşılabilir fiyatlarda, geniş yelpazede bir menüye sahip Midpoint gerçekten de Türkiye’de kafe restoran zinciri dendiğinde ilk akla gelen marka. Hem şık hem de modern bir dekorasyona sahip, günün her saati hizmet veren Midpoint şubeleri kahvaltı sever erkenci kuşlar tarafından da sıkça tercih ediliyor. Kalamış Marina’nın yanı başında, denize sıfır konumda bulunan Midpoint’in Fenerbahçe Şubesi ise hem manzarası hem de geniş iç mekan ve terası ile diğer Midpoint şubelerinden bir adım öne çıkıyor.

Midpoint Fenerbahçe İletişim Bilgileri, Kahvaltı Detayları ve Güncel Fiyatı için tıklayın…

MİDPOİNT FENERBAHÇE

 

12 – CAFE CADDE

25 yıllık geçmişi ile Bağdat Caddesi’nin en köklü kafesi olan Cafe Cadde, keyifli ambiyansı, leziz yemekleri ve hizmet kalitesi ile yediden yetmişe bütün misafirlerini mutlu ediyor. Cafe Cadde geçmişte şahitlik ettiği aşkların, evlilliklerin çocuklarını da şu an ağırlıyor. Yani ikinci bir nesil de Cafe Cadde’de büyüyor. Cafe Cadde’nin kahvaltı menüsü de güne güzel bir başlangıç yapmak isteyenler için hem çeşitlilik hem de lezzet anlamında Bağdat Caddesi’nde çok başarılı bir seçenek oluşturuyor.

Cafe Cadde iletişim bilgileri, kahvaltı detayları ve fiyatları için tıklayın.

CAFE CADDE’DE KAHVALTI

 

13 – ETHEM EFENDİ KAHVALTI

Önce gözümüzü sonra damağımızı şenlendiren kahvaltı mekanlarından Ethem Efendi Kahvaltı İstanbul Erenköy’de tarihi köşkte yer alıyor ve tüm gün kahvaltı hizmeti veriyor. Köşkün içinde, bahçesinde ve terasında servis edilen organik ve yerel ürünlerle hazırlanmış anne eli değmiş kahvaltıya davet sloganı ise şöyle;“Kıyıya köşeye bir sürü mutluluk sakladık. Sıcak bir ortamda içinizi ısıtan bir kahvaltıda sakladığımız mutlulukları bulmaya ne dersin?” Ethem Efendi Kahvaltı’da doymadan kalkılmıyor.

Ethem Efendi iletişim bilgileri, kahvaltı detayları ve güncel fiyatı için tıklayın.

ETHEM EFENDİ KAHVALTI

 

14 – BEYAZ FIRIN SUADİYE

1800’li yıllarda Balat’ta açılan bir simit fırını ile başlayan Beyaz Sırın serüveni günümüzde Kadıköy, Çiftehavuzlar, Erenköy, Suadiye,  Ataşehir, Acıbadem, Levent ve Etiler’deki Beyaz Fırın & Brasserie konsepti ile devam ediyor. Fırıncılık konusunda bu kadar ustalaşmış bir markanın kahvaltıları da çeşitlilik ve kalite anlamında ön plana çıkıyor. Önce gözleri sonra mideyi şenlendiren sucuklu, hellimli, börekli, çörekli kahvaltılıkların yanı sıra Karabuğdaylı Granola, Sporcu omleti ve Fit tabak gibi sağlıklı ve diyete uygun seçenekler de oldukça rağbet görüyor. ŞakşukalıBurratalı, Sucuklu Poşe Yumurtalar da Beyaz Fırın’ın fark yaratan lezzetlerinden…

Beyaz Fırın İletişim Bilgileri, Kahvaltı Çeşitleri ve Ücretleri için tıklayın…

BEYAZ FIRIN KAHVALTI TAVASI

 

15 – HAVVA ANA BALATURKA, SUADİYE

İstanbul’da “Yöresel Kahvaltı” adı altında sunulan pek çok kahvaltı “Ezine beyaz peynir ve Hatay kırma zeytin” noktasından öteye geçemiyor. Hem Suadiye’de hem de Ataşehir’de hizmet veren Havva Hanım ise Trabzon’un tereyağını, Rize’nin et kavurnasını, Sürmene’nin, İzmir’in ve Erzincan’ın tulumunu, Kayserinin pastırmasını aynı kahvaltıda buluşturuyor. Havva Hanım’ın muhlaması, tava böreği çeşitleri ile peynir kızartması da çok seviliyor.

Havva Ana Balaturka Karadeniz Kahvaltı Detayları, Güncel Ücreti ve İletişim Bilgileri için tıklayın.

HAVVA ANA KARADENİZ KAHVALTISI

 

 

 

Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip etmek için tıklayın.

 

İstanbul’da Geleneksel Türk Yemekleri ile Ünlü En İyi 7 Lokanta

2 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir