Kadıköy Moda’daki En İyi 10 Kahvaltı Mekanı ve 2023 Fiyatları

İstanbul’un kurtarılmış bölgelerinden Kadıköy Moda sokakları birbirinden tatlış kafelerle süsleniyor. İşbu yazı serpmelercesinden, kruvasancılara, pancakecisinden mıhlamacısına, menü ve fiyat detayları ile birlikte Kadıköy Moda’daki en iyi kahvaltı mekanları ve güncel kahvaltı ücretleri listeleniyor.

 

1 – BREKKIE MODA

Peynirlerin Ezine’den, zeytinlerin Hatay’dan geldiği pişili gözlemeli klasik Türk kahvaltısı sunan mekanlardan geçilmeyen İstanbul’da, Brekkie Moda kahvaltı konseptine yepyeni bir soluk getiriyor. Brekkie Moda için kruvasanın İstanbul şubesi demek yanlış olmaz, çünkü burada neredeyse tüm kahvaltılık ürünler çıtır çıtır ve leziz kruvasanların arasında, üzerinde ya da yanında sunuluyor.

Brekkie Moda İletişim Bilgileri, Kahvaltı Detayları ve Fiyatları için tıklayın.

BREKKIE MODA’NIN MEŞHUR KRUVASANLARI

 

2 – ZAPATA MODA

Bahariye Caddesi’nin bir alt paralelindeki Şevki Bey Sokak’ta konumlandırılmış Mutfak Sanatları Akademisi’nin (MSA) profesyonel aşçılık bölümünden mezun olan ödüllü şef Hakan Özfırıncı’nın reçeteleri ile sıra dışı lezzetler sunan Zapata Bakery, Moda’nın yeni nesil kafelerinin en sevimlilerinden. Zapata Moda’da parmesanlı pişi, muhammara ve kuru domates gibi lezzetlerin de bulunduğu Zapata serpme kahvaltının (Ocak 2023 itibariyle iki kişilik 275 TL ) yanı sıra patates, pastırma ve kolot peynirli İspanyol omleti ya da daha klasik bir seçenek olan çift kişilik muhlamayı da denemenizi şiddetle tavsiye ederim. Zapata’da klasik serpme kahvaltının yanısıra şarküterili serpme kahvaltı seçeneği (iki kişilik 415 TL) de bulunuyor. Bu seçenekte standart serpmeye sucuk, jambon, rozbif gibi şarküteri ürünleri ekleniyor.

Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

moda_kahvalti_zapata

MODA’DA KAHVALTI YAPILACAK YERLER – ZAPATA MODA

ZAPATA BAKERY
Caferağa mah. Şevki Bey sok. 31/A Kadıköy/İstanbul
0 (507) 1053004

 

3 – MUNCHIES MODA

Hafta sonu kahvaltısı deyince aklına sucuklu yumurtaya ekmek banmaktan ziyade pancake’ine nutella sürmeyi hayal edenleri çok mutlu eden bir kahvaltı mekanı Munchies Moda. Mekan Moda Caddesi üzerinde, Moda sahile çok yakın bir konumda yer alıyor. Hem merkezi konumu hem de leziz pancakeleri ile özellikle hafta sonları oldukça talep görüyor.

Munchies Moda Kahvaltı Çeşitleri, Güncel Fiyatları ve İletişim Bilgileri için tıklayın.

MUNCHIES MODA PANCAKE KAHVALTI

 

4 – KÜFF CAFE, YELDEĞİRMENİ

Son dönemde açılan kafe ve restoranlarıyla Kadıköy’ün popüler bölgelerinden biri haline gelen Yeldeğirmeni’nde konumlandırılmış KÜFF CAFE fiyat performans oranı çok yüksek olan kahvaltısı ile dikkat çekiyor. 

Samimi bir ambiyansta, Ezine peyniri, tulum peynir, kaşar, kaymaklı gül böreği, 2 göz yumurta, patates salatası, yeşillik tabağı, domates salatası, yoğurtlu biber kızartma, çıtır pastırmalı humus, yanık tereyağı,reçel, ballı tahin, ceviz, incir ve 2 çay oluşan  2 kişilik serpme kahvaltı 2023 yılı itibariyle 370 TL karşılığında sunuyor. Ayrıca Sokak Kahvaltısı,  İngiliz Kahvaltı,  Vegan Kahvaltı, Çılbır, Madam Croque gibi seçenekler de bulunuyor. 

KADIKÖY KAHVALTI MEKANLARI – KÜFF CAFE

KÜFF CAFE
Rasimpaşa mah. Karakolhane cad. No:54 Kadıköy/İstanbul

Mekan telefon yerine Instagram DM’den ulaşılmasını istiyor.

 

 5 – BIG CHEF’S MODA TERAS

Türkiye’de ve yurt dışında 50’yi aşkın şubesi bulunan Big Chef’s günün her saatinde sunduğu, her zevke hitap eden menüsü, renkli ve modern dekorasyonu ile tercih edilen bir kafe restoran zinciri.

Bir dönem pek çok düğüne ev sahipliği yapan Moda Teras’ın yerine açılan Big Chefs’in Moda Şubesi de çiçekli bahçesi, geniş iç mekanı ve Moda İskelesi manzaralı terası ile çok  seviliyor. Big Chefs’lerde tek bir serpme kahvaltı seçeneği yok. Açlık durumunuza ve kahvaltı zevkinize göre menüden kahvaltı seçimi yapabiliyorsunuz. Az ve öz sevenler Bazlama TostAvokado Poşe YumurtaEv Kahvaltısı gibi seçeneklerden birini tercih ederken, masayı donatmadan olmaz diyenler İki kişilik serpme kahvaltıyı seçiyor.

Big Chef’s Moda Teras İletişim Bilgileri, Fotoğraflar ve Güncel Kahvaltı Ücretleri için tıklayın.

BIG CHEF’S MODA

 

6 – ÇAY TARLASI, MODA

Size hem mıhlamanın hem de menemenin hakkını veren mütevazi bir kahvaltı mekanından bahsetmek istiyorum. Moda’da üç beş masalı ufak bir kafe olan Çay Tarlası’nı Rahmetli Kazım Koyuncu’nun Ağabeyi Oğuz Bey işletiyor. İşin başında bizzat kendisi duruyor. Servis ilgili, muhlama da menemen de oldukça lezzetli. Çay 15 TL, menemen/muhlama 85 TL. Yok ben peynirim, zeytinin olmadan kahvaltı yapamam diyenler için kahvaltı tabağı seçeneği de mevcut (105 TL). Ama bana kalırsa iştahınızı sadece muhlama ve menemene saklamak en mantıklısı. İki kişi gidilesi, bir ondan bir bundan löpletilesi, Gezenti Anne tavsiyesi…

kadikoy_moda_kahvalti_mihlama

MODA’DA KAHVALTI NEREDE YAPILIR? – ÇAY TARLASI

ÇAY TARLASI MODA
Caferağa mah. Dr. Esat Işık cad. No:34 Kadıköy/İstanbul
0 (541) 5003408

 

7 – NAGA PUTRİKA, MODA

Kadıköy’de yeşillikler altındaki bir kahvaltı mekanı olan Naga Putrika’da Zuğa, Köyceğiz, Çiçekdağı, Hevsel, Söğütçük ve Velika olmak üzere altı farklı yöreye ait kahvaltı çeşidi sunuluyor. Sınırsız çayın da dahil olduğu kahvaltılara çift kişi için 360 TL, 3 kişi için 500 TL ödemeniz gerekiyor. 

 
NAGA PUTRİKA
Caferağa Mahallesi, Moda Cd. 161/A, 34710 Kadıköy
0 216 3379962

 

8 – YUMMA MODA

Moda arka sokaklarındaki minicik kafelerden biri olan YUMMA kahvaltısında Çanakkale ile Antep lezzetlerini buluşturuyor. Sevimli sunumu ile önce gözleri lezzeti ile de damakları şenlendiren Yumma kahvaltısında Antep peyniri, Çanakkale tulum peyniri, muhammara, zeytin ezmesi, biberli peynir ezmesi, kasap sucuğu ve ekşi mayalı ekmek dikkat çekiyor. İki kişilik Yumma kahvaltısı 4 adet çay ile birlikte toplam 260 TL karşılığında sunuluyor. Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

MODA KAHVALTI MEKANLARI – YUMMA

YUMMA MODA
Caferağa mah. Fırıldak sok. 17/B Kadıköy/İstanbul
0 (530) 7727916

 

9 – KIRINTI MODA

Türkiye’de ne Burger King ne McDonald’s ne de başka bir fast food restoranı henüz açılmamışken, 90’lı yıllarda birbirinden leziz burgerleri ve etli mantarlı dürümü ile gönlümüzü çalan efsane Moda mekanı Kırıntı, Nişantaşı’nda, Bebek’te ve Cadde’de başka şubeleri açılmasına rağmen ilk şubesinin nostaljik havasını hiç bozmamış. 90’lı yıllar ambiyansında bir hafta sonu kahvaltısı için Moda Kırıntı’ya uğramalı, pizza omleti ve menemeni denemelisiniz. 2023 yılı itibariyle Kahvaltı tabağı (95 TL), Amerikan kahvaltı (89 TL), Çay (15 TL). 

MODA KIRINTI

KIRINTI MODA
Caferağa Mahallesi, Ferit Tek Sokagi No:15, 34710 Kadıköy/İstanbul
0 (216) 346 07 70

 

10 – BARAN CAFE, MODA

Moda’da sabah yürüyüşü yaparken dışarı attığı masalarda teyze ve amcaların Boşnak böreklerini löp löp götürmeleri ile dikkatimi çeken Baran Cafe, isminden pek anlaşılmıyor olsa da ağırlıklı olarak börek satan minik bir pastane. Büyükler bu işi bilir denilesi, demli bir çay eşliğinde biri peynirli biri ıspanaklı iki dal boşnak böreği yenilesi, Gezenti Anne tavsiyesi.(Börek porsiyon 35 TL)

MODA BARAN CAFE’DE ÇAY BÖREK

BARAN CAFE
Caferağa mah. Karakol sok. 21/A Kadıköy/İstanbul
0 (216) 4183036

 

11 – KADIKÖY SUFLÖR CAFE

Kahvaltı servisi olmasa da Kadıköy’deki kafeler arasında farklı bir konuma sahip Suflör Cafe’yi de bu listeye almak istedim. Kadıköy’de 15 çeşit suflesi ile misafirlerini akışkan bir lezzet yolculuğuna çıkaran SUFLÖR CAFE suflelerinin lezzetinin yanısıra sizi bir çizgi romanın içindeymiş gibi hissettiren sıradışı ambiyansı ile de dikkat çekiyor. 90’lar ruhunu sonuna kadar yaşatan Suflör gelen misafirlerine yaptıkları tatlı sürprizlerle de çok beğeniliyor. Mekandan ayrılan herkese patlayan şeker ikram eden Suflör ekibi doğum günü olan misafirlere de 90’lı yıllara ait küçük hediyeler veriyor.

Suflör Cafe hakkındaki bilgiler, menü detayları ve fotoğraflar için tıklayın.

KADIKÖY SUFLÖR CAFE

 

12 – NELİPİDE GURME, BAĞDAT CADDESİ

Hepimizin evinde peynir, zeytin, yumurta var çok şükür. Hafta sonu dışarıda kahvaltı ettiğimizde fark yaratan lezzetler arıyoruz. Merkezi Ordu’da bulunan Neli Pide’nin Bağdat Caddesi şubesindeki kahvaltı, patates kavurması, güveçte eritme peynir, petek balı, dut reçeli ile insana iyi ki buraya gelmişim dedirtiyor. Hele bir de üzerindeki  tereyağı masanızda eriyen sıcacık bir köy ekmeği var, ki ona ekmek demek hakaret olur, can yakıyor. Bağdat Caddesi kahvaltı mekanlarından NeliPide İstanbul’da yöresel kahvaltı nerede yapılır? sorusuna cevap oluyor.

Nelipide iletişim bilgileri, kahvaltı detayları ve fiyatı için tıklayın.

NELİPİDE GURME

 

 

13 – MİDPOİNT FENERBAHÇE

İlk şubesi 2002 yılında İstanbul Bağdat Caddesi’nde açılan Midpoint şu an Türkiye’nin 7 farklı şehrindeki 34 şubesinde misafirlerini ağırlıyor. Ulaşılabilir fiyatlarda, geniş yelpazede bir menüye sahip Midpoint gerçekten de Türkiye’de kafe restoran zinciri dendiğinde ilk akla gelen marka. Hem şık hem de modern bir dekorasyona sahip, günün her saati hizmet veren Midpoint şubeleri kahvaltı sever erkenci kuşlar tarafından da sıkça tercih ediliyor. Kalamış Marina’nın yanı başında, denize sıfır konumda bulunan Midpoint’in Fenerbahçe Şubesi ise hem manzarası hem de geniş iç mekan ve terası ile diğer Midpoint şubelerinden bir adım öne çıkıyor.

Midpoint Fenerbahçe İletişim Bilgileri, Kahvaltı Detayları ve Güncel Fiyatı için tıklayın…

MİDPOİNT FENERBAHÇE

 

14 – CAFE CADDE

25 yıllık geçmişi ile Bağdat Caddesi’nin en köklü kafesi olan Cafe Cadde, keyifli ambiyansı, leziz yemekleri ve hizmet kalitesi ile yediden yetmişe bütün misafirlerini mutlu ediyor. Cafe Cadde geçmişte şahitlik ettiği aşkların, evlilliklerin çocuklarını da şu an ağırlıyor. Yani ikinci bir nesil de Cafe Cadde’de büyüyor. Cafe Cadde’nin kahvaltı menüsü de güne güzel bir başlangıç yapmak isteyenler için hem çeşitlilik hem de lezzet anlamında Bağdat Caddesi’nde çok başarılı bir seçenek oluşturuyor.

Cafe Cadde iletişim bilgileri, kahvaltı detayları ve fiyatları için tıklayın.

CAFE CADDE’DE KAHVALTI

 

15 – ETHEM EFENDİ KAHVALTI

Önce gözümüzü sonra damağımızı şenlendiren kahvaltı mekanlarından Ethem Efendi Kahvaltı İstanbul Erenköy’de tarihi köşkte yer alıyor ve tüm gün kahvaltı hizmeti veriyor. Köşkün içinde, bahçesinde ve terasında servis edilen organik ve yerel ürünlerle hazırlanmış anne eli değmiş kahvaltıya davet sloganı ise şöyle;“Kıyıya köşeye bir sürü mutluluk sakladık. Sıcak bir ortamda içinizi ısıtan bir kahvaltıda sakladığımız mutlulukları bulmaya ne dersin?” Ethem Efendi Kahvaltı’da doymadan kalkılmıyor.

Ethem Efendi iletişim bilgileri, kahvaltı detayları ve güncel fiyatı için tıklayın.

ETHEM EFENDİ KAHVALTI

 

16 – BEYAZ FIRIN SUADİYE

1800’li yıllarda Balat’ta açılan bir simit fırını ile başlayan Beyaz Sırın serüveni günümüzde Kadıköy, Çiftehavuzlar, Erenköy, Suadiye,  Ataşehir, Acıbadem, Levent ve Etiler’deki Beyaz Fırın & Brasserie konsepti ile devam ediyor. Fırıncılık konusunda bu kadar ustalaşmış bir markanın kahvaltıları da çeşitlilik ve kalite anlamında ön plana çıkıyor. Önce gözleri sonra mideyi şenlendiren sucuklu, hellimli, börekli, çörekli kahvaltılıkların yanı sıra Karabuğdaylı Granola, Sporcu omleti ve Fit tabak gibi sağlıklı ve diyete uygun seçenekler de oldukça rağbet görüyor. ŞakşukalıBurratalı, Sucuklu Poşe Yumurtalar da Beyaz Fırın’ın fark yaratan lezzetlerinden…

Beyaz Fırın İletişim Bilgileri, Kahvaltı Çeşitleri ve Ücretleri için tıklayın…

BEYAZ FIRIN KAHVALTI TAVASI

 

17 – HAVVA ANA BALATURKA, SUADİYE

İstanbul’da “Yöresel Kahvaltı” adı altında sunulan pek çok kahvaltı “Ezine beyaz peynir ve Hatay kırma zeytin” noktasından öteye geçemiyor. Hem Suadiye’de hem de Ataşehir’de hizmet veren Havva Hanım ise Trabzon’un tereyağını, Rize’nin et kavurnasını, Sürmene’nin, İzmir’in ve Erzincan’ın tulumunu, Kayserinin pastırmasını aynı kahvaltıda buluşturuyor. Havva Hanım’ın muhlaması, tava böreği çeşitleri ile peynir kızartması da çok seviliyor.

Havva Ana Balaturka Karadeniz Kahvaltı Detayları, Güncel Ücreti ve İletişim Bilgileri için tıklayın.

HAVVA ANA KARADENİZ KAHVALTISI

 

18 – EMİLİA İSTANBUL, SUADİYE

Londra’ya gelip de ödüllü kafe Peggy Porschen Cakes’in önünde İnstagram için fotoğraf çektirmeyen çok az turist vardır sanırım. Şirinlik muskası bu pempiş mekan o kadar popüler ki önünde neredeyse her daim kuyruk oluyor. Neyse ki Peggy Porschen Cakes’le çok benzer bir konsepte sahip bir kafe olan Emilia artık İstanbul’da. Bağdat Caddesi’nde konumlandırılmış Emilia göz alıcı dekorasyonu, Londra’dan ithal ettikleri tamamen organik olan gıda renklendiricilerle hazırlanmış kahvaltı ve tatlılılarıyla misafirlerine 5 duyunuza hitap edecek olan unutulmaz bir deneyim yaşatıyor.

Emilia İstanbul iletişim bilgileri, kahvaltı detayları ve ücretleri için tıklayın.

EMİLİA İSTANBUL

 

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

İstanbul’da Geleneksel Türk Yemekleri ile Ünlü En İyi 7 Lokanta

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir