Kadıköy Moda’daki En İyi Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

Kadıköy, özellikle de Moda, Taksim ve Beyoğlu civarının yaşadığı Arap turist istilasının da  etkisiyle son dönemde oldukça rağbet görmeye başladı. Moda sokakları günbegün güzelleşti, pek çok konsept kafe ve restoran açıldı. Kadıköy ve Moda’nın hem deniz kıyısı oluşu, hem kolaylıkla ulaşılabilen lokasyonu hem de her ihtiyacı karşılayabileceği çarşısı ile Kadıköy ve sevimli kafeleri ile Moda hak ettiği ilgiye nihayet ulaştı. Son zamanlar oldukça popüler olan pişili, mıhlamalı, peynirin Kars’tan zeytinin Ayvalık’tan geldiği, reçellerin ev yapımı olduğu konsept kahvaltılar pek tabi Moda mekanlarında da boy göstermeye başladı. Şimdi isterseniz fiyat detayları ile birlikte konsept Moda’daki en iyi kahvaltı mekanlarına bir göz atalım…

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

1 – MODA’DA BİR YER

Küçük Oteller Kitabı yazarı Mutlu Tömbekici, nam-ı diğer Gezgin Sincap ve kankası Gezerken Öğrenen Tülin’in kahvaltı keşif meraklarını bilmeyen yok. Ülkenin dört bir yanında edilmedik kahvalltı bırakmamaya ant içmiş gibiler. Peki bu kadar farklı kahvaltıyı deneyimlemiş biri kendi kahvaltı mekanını açarsa sizce o kahvaltı nasıl olur?

Kadıköy kahvaltı mekanlarından Moda’da Bir Yer detayları için tıklayın…

kadikoy_moda_kahvalti_

KADIKÖY MODA EN İYİ KAHVALTI MEKANLARI

MODADA BİR YER
Caferağa Mah, Ferit Tek Sokağı No:50, 34710 Kadıköy/İstanbul
0 (535) 3273365 / 0 (216) 5500065

 

2 – ZAPATA MODA

Bahariye Caddesi’nin bir alt paralelindeki Şevki Bey Sokak’ta konumlandırılmış Mutfak Sanatları Akademisi’nin (MSA) profesyonel aşçılık bölümünden mezun olan ödüllü şef Hakan Özfırıncı’nın reçeteleri ile sıra dışı lezzetler sunan Zapata Bakery, Moda’nın yeni nesil kafelerinin en sevimlilerinden. Zapata Moda’da parmesanlı pişi, muhammara ve kuru domates gibi lezzetlerin de bulunduğu serpme kahvaltının (26 TL) yanı sıra pastırma, kaşar ve avokadolu İspanyol omleti(13 TL) ya da daha klasik bir seçenek olan muhlamayı da (15TL) denemenizi şiddetle tavsiye ederim.

moda_kahvalti_zapata

MODA’DA KAHVALTI YAPILACAK YERLER – ZAPATA MODA

ZAPATA BAKERY
Caferağa mah. Şevki Bey sok. 31/A Kadıköy/İstanbul
0 (507) 1053004

 

Boğazda Kahvaltı Yerleri ve Fiyatları (Anadolu Yakası)

 

3 – MUNİS MODA

Kadıköy Moda kahvaltı mekanları arasındaki son keşiflerimden Munis Moda ismi gibi munis genç bir sanatçı çiftin sahip olduğu, çiçeği burnunda bir Moda kafesi. 2 kişilik kahvaltıları da, mekanın ambiyansı da çok keyifli. Munis kahvaltı’da hoşgeldin acukası, peynir tabağında Ezine beyaz peyniri, üç yıl eskitilmiş havran tulum peyniri, dil peyniri, taze kaşar, Gemlik zeytini, karma yeşil zeytin, tahin pekmez, Nutella, kendi ürettikleri fıstık ezmesi, akçay kaşar loru üzerine ev yapımı vişne reçeli, Siirt çiçek petek balı, nar ekşili taze nane, domates salatalık, ceviz, kuru kayısı, kızartma sosis, yumurtalı ekmek, simitle ekmek sepeti bulunuyor. Yumurta arzunuza göre sahanda ya da haşlanmış olarak sunuluyor.

Munis Moda kahvaltı detayları ve fiyatı için tıklayın.

MUNİS MODA KAHVALTI

MUNİS MODA
Osmanağa Mah. Süleyman Paşa Sok. No:14 Kadıköy
0 (531) 251 51 61

 

4 – CHAYA MODA

İşte kahvaltı gibi kahvaltı diye tabir edebileceğim yeni bir Moda kahvaltısı daha. Chaya İstanbul kahvaltısında füme peynir, zeytinyağlı tulum topu, pastırma, ceviz, badem, el yapımı ezme, süt reçeli, sıcacık bazlama ve katmer özellikle dikkat çekiyor. Bir demlik çay ile birlikte kişi başı 40 TL olan CHAYA MODA kahvaltısı fiyat performans anlamında alkışı hak ediyor.

kadikoy_moda_en_iyi_kahvalti

CHAYA MODA’DA KAHVALTI

CHAYA MODA
Caferağa mah. Bademaltı sok. 17/B Kadıköy/İstanbul
0 (216) 5508503

 

5 – PARACHUTE CAFE, BAHARİYE

Kadıköy Bahariye’de aşırı sevimli bir mekan Parachute Cafe. Evde peyniriniz, zeytininiz, yumurtanız var biliyorum, siz iyisi mi Parachute Cafe’de Uçan Hollandalı’yı (22 TL) deneyin diyorum. Kızarmış ekmeği sarmalayan omlet, karamelize soğan ve bunların üzerine uzanmış dev bir frankfurter sosis. Uzun zamandır Türkiye’de bu kalitede sosis yemedim. Parachute Cafe nerede?, Parachute kahvaltısında daha daha neler var, fiyatlar nedir? öğrenmek için tıklayın…

kadikoy_moda_kahvalti_parachute

MODA’DA EN İYİ KAHVALTI NEREDE EDİLİR? – PARACHUTE CAFE

PARACHUTE CAFE
Caferağa mah. Hacı Şükrü sok. 5/A Kadıköy/İstanbul
0 (216) 3452102

 

6 – ÇAY TARLASI, MODA

Size hem mıhlamanın hem de menemenin hakkını veren mütevazi bir kahvaltı mekanından bahsetmek istiyorum. Moda’da üç beş masalı ufak bir kafe olan Çay Tarlası’nı Rahmetli Kazım Koyuncu’nun Ağabeyi Oğuz Bey işletiyor. İşin başında bizzat kendisi duruyor. Servis ilgili, muhlama da menemen de oldukça lezzetli. Çay 3 TL, menemen/muhlama 18TL.Yok ben peynirim, zeytinin olmadan kahvaltı yapamam diyenler için kahvaltı tabağı seçeneği de mevcut (20 TL). Ama bana kalırsa iştahınızı sadece muhlama ve menemene saklamak en mantıklısı. İki kişi gidilesi, bir ondan bir bundan löpletilesi, Gezenti Anne tavsiyesi…

kadikoy_moda_kahvalti_mihlama

MODA’DA KAHVALTI NEREDE YAPILIR? – ÇAY TARLASI

ÇAY TARLASI MODA
Caferağa mah. Dr. Esat Işık cad. No:34 Kadıköy/İstanbul
0 (541) 5003408

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

7 – NAAN BAKESHOP, MODA

Bir ekşi mayalı ekmek sevdalısı olarak bu konseptinin giderek yaygınlaşmasından en çok haz duyanlardan biriyim. İster bizim yıllardır yaptığımız gibi ekşi mayalı ekolojik ekmek satın alıp buzlukta stoklayın, kızartarak tüketin, ister evde kendiniz pişirin, bir kez bu tada alıştığınız zaman üzülerek belirtmeliyim ki diğer ekmeklerden pek bir keyif alamayacaksınız. Moda’daki Naan Bakeshop’ta da hem besin değeri hem de lezzet açısından mutluluk verici ekmekler pişirilip satışa sunulmakta, aynı zamanda kafe olarak hizmet veren mekanda müşterilere tattırılmakta. Kars gravyeri ve füme eti sarmalayan kızarmış ekşi mayalı iki dilim ekmek üzerindeki göz yumurtadan oluşan Croque Naan (31 TL) mekanın en can alıcı spesiyali. Yurt dışında lokal bir kafedeymişsiniz hissi veren ambiyansı keyifli, gidilesi, denenesi, Gezenti Anne tavsiyesi…

kadikoy_moda_kahvalti_naan

MODA’DA KAHVALTI NEREDE YAPILIR? – NAAN BAKESHOP

NAAN BAKESHOP
Caferağa mah. Moda cad.  No:113 Kadıköy/İstanbul
0 (850) 2217099

 

Anadolu Yakası En İyi Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

 

8 – KÜFF CAFE, YELDEĞİRMENİ

Son dönemde açılan kafe ve restoranlarıyla Kadıköy’ün popüler bölgelerinden biri haline gelen Yeldeğirmeni’nde konumlandırılmış KÜFF CAFE fiyat performans oranı çok yüksek olan kahvaltısı ile dikkat çekiyor. Samimi bir ambiyansta, peynir zeytin çeşitleri, bal kaymak, nutella, tahin pekmez, acılı ezme, söğüş tabağı, pişi, patates salatası, sucuk tava ve soslu sosis, sahanda yumurtadan oluşan 2 kişilik kahvaltı tepsisini sınırsız çay ile birlikte 40 TL’ye sunuyor.

KADIKÖY KAHVALTI MEKANLARI – KÜFF CAFE

KÜFF CAFE
Rasimpaşa mah. Karakolhane cad. No:54 Kadıköy/İstanbul
0 (553) 497 32 16

 

9 – YUMMA MODA

Moda arka sokaklarındaki minicik kafelerden biri olan YUMMA kahvaltısında Çanakkale ile Antep lezzetlerini buluşturuyor. Sevimli sunumu ile önce gözleri lezzeti ile de damakları şenlendiren Yumma kahvaltısında Antep peyniri, Çanakkale tulum peyniri, muhammara, zeytin ezmesi, biberli peynir ezmesi, kasap sucuğu ve ekşi mayalı ekmek dikkat çekiyor. İki kişilik Yumma kahvaltısı bir demlik çay ile birlikte toplam 65 TL ‘ye sunuluyor.

MODA KAHVALTI MEKANLARI – YUMMA

YUMMA MODA
Caferağa mah. Fırıldak sok. 17/B Kadıköy/İstanbul
0 (532) 7999886

 

10 – SÜT YUMURTA REÇEL, BAHARİYE

Kadıköy Sanatkarlar Sokağı’nda, pek cici ve mütevazi bir mekan, SÜT YUMURTA REÇEL. Ezine beyaz peynir, Gemlik siyah zeytin, Ayvalık yeşil zeytin, mevsim sebzeleri , mevsim meyveleri, haşlanmış ya da sahanda yumurta, bal, muhammara, keşür, reçel ve tereyağdan oluşan sıradan kahvaltı 19 TL. Mekan mevsim sebzelerini “Domates olur, salatalık olur; ne bileyim marul olur, roka olur. Doğalı, sağlıklısı, mevsimin sebzesi neyse “o” olur.” diye açıklıyor. Kahvaltı menülerinin tamamında çaylar ikram. “Ayıp yahu! Çaya para mı alınır?” diye de ekliyor:)

SÜT YUMURTA REÇEL’DE PASTIRMALI YUMURTA

SÜT YUMURTA REÇEL
Osmanağa mah. Sanat sok. No:30
0 (216) 3309626

 

11 – KIRINTI MODA

Türkiye’de ne Burger King ne McDonald’s ne de başka bir fast food restoranı henüz açılmamışken, 90’lı yıllarda birbirinden leziz burgerleri ve etli mantarlı dürümü ile gönlümüzü çalan efsane Moda mekanı Kırıntı, Nişantaşı’nda, Bebek’te ve Cadde’de başka şubeleri açılmasına rağmen ilk şubesinin nostaljik havasını hiç bozmamış. 90’lı yıllar ambiyansında bir hafta sonu kahvaltısı için Moda Kırıntı’ya uğramalı, pizza omleti ve menemeni denemelisiniz.

MODA KIRINTI

KIRINTI MODA
Caferağa Mahallesi, Ferit Tek Sokagi No:15, 34710 Kadıköy/İstanbul
0 (216) 346 07 70

 

12 – BARAN CAFE, MODA

Moda’da sabah yürüyüşü yaparken dışarı attığı masalarda teyze ve amcaların Boşnak böreklerini löp löp götürmeleri ile dikkatimi çeken Baran Cafe, isminden pek anlaşılmıyor olsa da ağırlıklı olarak börek satan minik bir pastane. Büyükler bu işi bilir denilesi, demli bir çay eşliğinde biri peynirli biri ıspanaklı iki dal boşnak böreği yenilesi, Gezenti Anne tavsiyesi.

MODA BARAN CAFE’DE ÇAY BÖREK

BARAN CAFE
Caferağa mah. Karakol sok. 21/A Kadıköy/İstanbul
0 (216) 4183036

 

13 – PATTIS, MODA

Hasırcıbaşı Caddesi üzerinde bulunan şirinlik muskası bir kafe olan Pattis, haftanın her günü alakart kahvaltı seçenekleri ve leziz tatlıları ile müdavimlerini ağırlıyor. Her saatte kahvaltı mottosuna sahip bu minik mekan, Mini kahvaltı (16 TL), Tek kişilik dev kadro(23 TL), Pattis serpme(46 TL- iki kişilik) gibi kahvaltı opsiyonlarının yanısıra ekşi mayalı ekmek üzerine avokadolu peynirli (23 TL), çılbırlı (25 TL), sucuk ekmekli(23 TL) gibi sandviç seçenekleri de bulunuyor.

PATTIS Kahvaltı detayları ve hikayesi için tıklayın…

PATTIS KAHVALTI

PATTIS KAHVALTI
Osmanağa mah. Hasırcıbaşı cad. 31/B Kadıköy/ İstanbul
0 (541) 5121987

 

14 – CRAZY FLAKES CAFE

Londra’nın marjinal semti Shoreditch’te 2 yıl önce açılan, ismi ile herkesi gülümseten ve 100 üzeri çeşidiyle tam bir cornflakes cenneti olan Cereal Killer Cafe duydunuz mu bilmiyorum ama İngiltere’de duymayan kalmadı. Gördüğü ilgiye dayanamayan Cereal Killer Cafe hem Camden Town hem de Birmingham’da yeni şubeler açtı.

Neyse ki denemek için İngiltere’ye kadar gelmenize gerek yok. Moda’daki Crazy Flakes Cafe de benzer bir konseptte, 3 farklı boyuttaki 70 corn flakes çeşidiyle emrinize amade. Crazy Flakes Cafe’de 2019 itibariyle küçük boy kase 12, orta boy kase 15 TL.

CRAZY FLAKES CAFE
CRAZY FLAKES CAFE
Caferağa Mahallesi, Dr. Esat Işık Cd., 34710 Kadıköy
0 216 349 09 03


 

15 –  NAGA PUTRİKA, MODA

Kadıköy’de yeşillikler altındaki bir kahvaltı mekanı olan Naga Putrika’da Zuğa, Köyceğiz, Çiçekdağı, Hevsel, Söğütçük ve Velika olmak üzere altı farklı yöreye ait kahvaltı çeşidi sunuluyor. Sınırsız çayın da dahil olduğu kahvaltılara 2019 itibariyle tek kişi için 40 TL, çift kişi için 70 TL ödemeniz gerekiyor.

 
NAGA PUTRİKA
Caferağa Mahallesi, Moda Cd. 161/A, 34710 Kadıköy
0 216 3379962

 

16 – KAFDAYI, FENERBAHÇE

İstanbul’daki yöresel kahvaltı mekanları köşemizin konuğu KAFDAYI, Bağdat Caddesi’nde, Fenerbahçe semtinde yer alıyor. Hafta sonları uzun kahvaltı keyfini çok seviyorsunuz biliyorum. Özellikle Anadolu yakası sakinlerine Antep kahvaltısının hakkını veren Kafdayı’yı denemelisiniz diyorum.

Kafdayı kahvaltı detayları ve fiyatı için tıklayın…

KAFDAYI YÖRESEL ANTEP KAHVALTISI

KAFDAYI
Fenerbahçe mah. Lalezar sok. No:9 Kadıköy/ İstanbul
0 (216) 3501088

 

17 – NELİPİDE GURME, BAĞDAT CADDESİ

Hepimizin evinde peynir, zeytin, yumurta var çok şükür. Hafta sonu dışarıda kahvaltı ettiğimizde fark yaratan lezzetler arıyoruz. Merkezi Ordu’da bulunan Neli Pide’nin Bağdat Caddesi şubesindeki kahvaltı, patates kavurması, güveçte eritme peynir, petek balı, dut reçeli ile insana iyi ki buraya gelmişim dedirtiyor. Hele bir de üzerindeki  tereyağı masanızda eriyen sıcacık bir köy ekmeği var, ki ona ekmek demek hakaret olur, can yakıyor. Bağdat Caddesi kahvaltı mekanlarından NeliPide İstanbul’da yöresel kahvaltı nerede yapılır? sorusuna cevap oluyor.

Nelipide kahvaltı detayları ve fiyatı için tıklayın.

NELİPİDE GURME FENERBAHÇE

NELİPİDE GURME
Göztepe Mahallesi, Bağdat Cd. 199/B, 34730 Kadıköy/İstanbul
0 (216) 356 52 52

 

18 – BIG CHEF’S FENERBAHÇE

Mevsimin taze ürünleriyle hazırlanan ve lezzet müdavimliği yaratan tatlarıyla BigChefs, sunduğu menüsüyle ve her karesinde aile sıcaklığı hissi uyandıran konforlu dekorasyonu ile, sıcak buluşmalara ev sahipliği yapıyor. 50’yi aşkın şubesi bulunan Big Chefs’in Kalamış Marina’nın kıyısında, semtin en tarihi yapısı olan Jean Botter Köşkü’nde konumlandırılmış Fenerbahçe şubesi de çok seviliyor.

Big Chef’s Fenerbahçe kahvaltı detayları ve fiyatları için tıklayın.

BIG CHEF’S FENERBAHÇE SERPME KAHVALTI

BIG CHEF’S FENERBAHÇE
Jean Botter Köşkü, Fener Kalamış Cad No:73/1 Fenerbahçe/İstanbul
0 (216) 550 05 00

 

Anadolu Yakası En İyi Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

 

19 – MAPLE BARREL PANCAKE

Fenerbahçe’de minnoş bir mekanda pancake ve ekürileri konsepti ile kahvaltı hizmeti veren MAPLE BARREL PANCAKE’in özelikle süt reçeli çok beğeniliyor. Soslar bittikçe yenileniyor. 13 çeşit sos, 4 pancake, 4 çeşit peynir, 2 çeşit jambon, zeytin ezmesi, domates salatalık ve sınırsız çay da dahil olmak üzere 2018 itibariyle kişi başı 35 TL’ye sunuluyor.

MAPLE BARREL PANCAKE

MAPLE BARREL PANCAKE
Fenerbahçe Mahallesi, Fener Kalamış Cd. 67/B, 34726 Kadıköy/İstanbul
0 (216) 345 15 54

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

 

Boğazda Kahvaltı Yerleri ve Fiyatları (Anadolu Yakası)

12 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir