Kadıköy Moda’daki En İyi 15 Kahvaltı Mekanı ve 2022 Fiyatları

Kadıköy, özellikle de Moda, Taksim ve Beyoğlu civarının yaşadığı Arap turist istilasının da  etkisiyle son dönemde oldukça rağbet görmeye başladı. Moda sokakları günbegün güzelleşti, pek çok konsept kafe ve restoran açıldı. Kadıköy ve Moda’nın hem deniz kıyısı oluşu, hem kolaylıkla ulaşılabilen lokasyonu hem de her ihtiyacı karşılayabileceği çarşısı ile Kadıköy ve sevimli kafeleri ile Moda hak ettiği ilgiye nihayet ulaştı. Son zamanlar oldukça popüler olan pişili, mıhlamalı, peynirin Kars’tan zeytinin Ayvalık’tan geldiği, reçellerin ev yapımı olduğu konsept kahvaltılar pek tabi Moda mekanlarında da boy göstermeye başladı. Şimdi isterseniz fiyat detayları ile birlikte konsept Moda’daki en iyi kahvaltı mekanlarına ve güncel kahvaltı ücretlerine bir göz atalım…

 

1 – GARDENS OF GARBO

Yanı başınızda tarihi Moda İskelesi, hemen arkasında boylu boyunca uzanan Kalamış Koyu, marinadan demir alan yelkenliler ve mavinin birbirine karışan tonlarıyla huzur veren gökyüzü. Tüm bu güzelliklerle dolu manzaraya nazır enfes bir kahvaltıyla güne başlamaya ne dersiniz?

Moda’nın en sevilen mekanlarından Moda Kayıkhane çatısı altında açılan Gardens of Garbo’nun iletişim bilgileri, kahvaltı detayları ve fiyatı için tıklayın.

KADIKÖY’DE DENİZ KIYISINDA KAHVALTI, GARDENS OF GARBO

 

 

2 – ZAPATA MODA

Bahariye Caddesi’nin bir alt paralelindeki Şevki Bey Sokak’ta konumlandırılmış Mutfak Sanatları Akademisi’nin (MSA) profesyonel aşçılık bölümünden mezun olan ödüllü şef Hakan Özfırıncı’nın reçeteleri ile sıra dışı lezzetler sunan Zapata Bakery, Moda’nın yeni nesil kafelerinin en sevimlilerinden. Zapata Moda’da parmesanlı pişi, muhammara ve kuru domates gibi lezzetlerin de bulunduğu Zapata serpme kahvaltının (İki kişilik 110 TL) yanı sıra patates, pastırma ve kolot peynirli İspanyol omleti (31 TL) ya da daha klasik bir seçenek olan çift kişilik muhlamayı da (39 TL) denemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

moda_kahvalti_zapata

MODA’DA KAHVALTI YAPILACAK YERLER – ZAPATA MODA

ZAPATA BAKERY
Caferağa mah. Şevki Bey sok. 31/A Kadıköy/İstanbul
0 (507) 1053004

 

3 – BREKKIE MODA

Peynirlerin Ezine’den, zeytinlerin Hatay’dan geldiği pişili gözlemeli klasik Türk kahvaltısı sunan mekanlardan geçilmeyen İstanbul’da, Brekkie Moda kahvaltı konseptine yepyeni bir soluk getiriyor. Brekkie Moda için kruvasanın İstanbul şubesi demek yanlış olmaz, çünkü burada neredeyse tüm kahvaltılık ürünler çıtır çıtır ve leziz kruvasanların arasında, üzerinde ya da yanında sunuluyor.

Brekkie Moda İletişim Bilgileri, Kahvaltı Detayları ve Fiyatları için tıklayın.

BREKKIE MODA’NIN MEŞHUR KRUVASANLARI

 

 

4 – NAAN BAKESHOP MODA

Bir ekşi mayalı ekmek sevdalısı olarak ekşi mayalı ekmek konseptinin giderek yaygınlaşmasından en çok haz duyanlardan biriyim. Moda’nın kahvaltı mekanlarından NAAN BAKESHOP’ta da hem besin değeri hem de lezzet açısından mutluluk veren ekşi mayalı ekmekler pişirilip satışa sunuluyor, aynı zamanda kafe olarak hizmet veren mekanda misafirlere butik lezzetler eşliğinde servis ediliyor.Avrupa’da lokal bir kafedeymişsiniz hissi veren ambiyansı keyifli, gidilesi, denenesi, Gezenti Anne tavsiyesi.

Naan Bakeshop iletişim bilgileri, kahvaltı çeşitleri ve fiyatları için tıklayın.


NAAN BAKESHOP MODA

İKİ KİŞİLİK SERPME KAHVALTI

 

5 – ÇAY TARLASI, MODA

Size hem mıhlamanın hem de menemenin hakkını veren mütevazi bir kahvaltı mekanından bahsetmek istiyorum. Moda’da üç beş masalı ufak bir kafe olan Çay Tarlası’nı Rahmetli Kazım Koyuncu’nun Ağabeyi Oğuz Bey işletiyor. İşin başında bizzat kendisi duruyor. Servis ilgili, muhlama da menemen de oldukça lezzetli. Çay 5 TL, menemen/muhlama 30 TL.Yok ben peynirim, zeytinin olmadan kahvaltı yapamam diyenler için kahvaltı tabağı seçeneği de mevcut (38 TL). Ama bana kalırsa iştahınızı sadece muhlama ve menemene saklamak en mantıklısı. İki kişi gidilesi, bir ondan bir bundan löpletilesi, Gezenti Anne tavsiyesi…

kadikoy_moda_kahvalti_mihlama

MODA’DA KAHVALTI NEREDE YAPILIR? – ÇAY TARLASI

ÇAY TARLASI MODA
Caferağa mah. Dr. Esat Işık cad. No:34 Kadıköy/İstanbul
0 (541) 5003408

 

6 – KÜFF CAFE, YELDEĞİRMENİ

Son dönemde açılan kafe ve restoranlarıyla Kadıköy’ün popüler bölgelerinden biri haline gelen Yeldeğirmeni’nde konumlandırılmış KÜFF CAFE fiyat performans oranı çok yüksek olan kahvaltısı ile dikkat çekiyor. 

Samimi bir ambiyansta, peynir zeytin çeşitleri, bal kaymak, nutella, tahin pekmez, acılı ezme, söğüş tabağı, pişi, patates salatası, sucuk tava ve soslu sosis, sahanda yumurtadan oluşan  2 kişilik kahvaltı tepsisini sınırsız çay ile birlikte 105 TL’ye sunuyor. Ayrıca Sokak Kahvaltısı (35 TL), İngiliz Kahvaltısı (55 TL), Vegan Kahvaltı (39 TL), Çılbır (27 TL), Madam Croque (40 TL) gibi seçenekler de bulunuyor. Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

KADIKÖY KAHVALTI MEKANLARI – KÜFF CAFE

KÜFF CAFE
Rasimpaşa mah. Karakolhane cad. No:54 Kadıköy/İstanbul

Mekan telefon yerine Instagram DM’den ulaşılmasını istiyor.

 

7 – YUMMA MODA

Moda arka sokaklarındaki minicik kafelerden biri olan YUMMA kahvaltısında Çanakkale ile Antep lezzetlerini buluşturuyor. Sevimli sunumu ile önce gözleri lezzeti ile de damakları şenlendiren Yumma kahvaltısında Antep peyniri, Çanakkale tulum peyniri, muhammara, zeytin ezmesi, biberli peynir ezmesi, kasap sucuğu ve ekşi mayalı ekmek dikkat çekiyor. İki kişilik Yumma kahvaltısı 4 adet çay ile birlikte toplam 95 TL karşılığında sunuluyor. Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

MODA KAHVALTI MEKANLARI – YUMMA

YUMMA MODA
Caferağa mah. Fırıldak sok. 17/B Kadıköy/İstanbul
0 (530) 7727916

 

8 – SÜT YUMURTA REÇEL, BAHARİYE

Kadıköy Sanatkarlar Sokağı’nda, pek cici ve mütevazi bir mekan, SÜT YUMURTA REÇEL. Ezine beyaz peynir, Gemlik siyah zeytin, Ayvalık yeşil zeytin, mevsim sebzeleri , mevsim meyveleri, haşlanmış ya da sahanda yumurta, bal, muhammara, keşür, reçel ve tereyağdan oluşan Sıradan kahvaltı 28 TL, Pastırmalı yumurta 22 TL. Mekan mevsim sebzelerini “Domates olur, salatalık olur; ne bileyim marul olur, roka olur. Doğalı, sağlıklısı, mevsimin sebzesi neyse “o” olur.” diye açıklıyor. Kahvaltı menülerinin tamamında çaylar ikram. “Ayıp yahu! Çaya para mı alınır?” diye de ekliyor:) Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

SÜT YUMURTA REÇEL’DE PASTIRMALI YUMURTA

SÜT YUMURTA REÇEL
Osmanağa mah. Sanat sok. No:30
0 (216) 3309626

 

10 – KIRINTI MODA

Türkiye’de ne Burger King ne McDonald’s ne de başka bir fast food restoranı henüz açılmamışken, 90’lı yıllarda birbirinden leziz burgerleri ve etli mantarlı dürümü ile gönlümüzü çalan efsane Moda mekanı Kırıntı, Nişantaşı’nda, Bebek’te ve Cadde’de başka şubeleri açılmasına rağmen ilk şubesinin nostaljik havasını hiç bozmamış. 90’lı yıllar ambiyansında bir hafta sonu kahvaltısı için Moda Kırıntı’ya uğramalı, pizza omleti ve menemeni denemelisiniz. 2021 itibariyle Kahvaltı tabağı (42 TL), omlet çeşitleri (22 TL), çay (6 TL).

MODA KIRINTI

KIRINTI MODA
Caferağa Mahallesi, Ferit Tek Sokagi No:15, 34710 Kadıköy/İstanbul
0 (216) 346 07 70

 

11 – BARAN CAFE, MODA

Moda’da sabah yürüyüşü yaparken dışarı attığı masalarda teyze ve amcaların Boşnak böreklerini löp löp götürmeleri ile dikkatimi çeken Baran Cafe, isminden pek anlaşılmıyor olsa da ağırlıklı olarak börek satan minik bir pastane. Büyükler bu işi bilir denilesi, demli bir çay eşliğinde biri peynirli biri ıspanaklı iki dal boşnak böreği yenilesi, Gezenti Anne tavsiyesi.

MODA BARAN CAFE’DE ÇAY BÖREK

BARAN CAFE
Caferağa mah. Karakol sok. 21/A Kadıköy/İstanbul
0 (216) 4183036

 

12 – PATTIS, MODA

Hasırcıbaşı Caddesi üzerinde bulunan şirinlik muskası bir kafe olan Pattis, haftanın her günü alakart kahvaltı seçenekleri ve leziz tatlıları ile müdavimlerini ağırlıyor. Her saatte kahvaltı mottosuna sahip bu minik mekanda PATTIS PANCAKE (32 TL), DANA BACON AÇIK SANDVİÇ (39 TL), CİNNAMON ROLL (15 TL) ve FİLTRE KAHVE (14 TL) en çok tercih edilen ürünler arasında.

PATTIS iletişim bilgileri, kahvaltı detayları ve hikayesi için tıklayın…

PATTİS MODA

 

13 – CRAZY FLAKES CAFE

Londra’nın marjinal semti Shoreditch’te 2 yıl önce açılan, ismi ile herkesi gülümseten ve 100 üzeri çeşidiyle tam bir cornflakes cenneti olan Cereal Killer Cafe duydunuz mu bilmiyorum ama İngiltere’de duymayan kalmadı. Gördüğü ilgiye dayanamayan Cereal Killer Cafe hem Camden Town hem de Birmingham’da yeni şubeler açtı.

Neyse ki denemek için İngiltere’ye kadar gelmenize gerek yok. Moda’daki Crazy Flakes Cafe de benzer bir konseptte, 3 farklı boyuttaki 70 corn flakes çeşidiyle emrinize amade. Crazy Flakes Cafe’de küçük boy kase 20, orta boy kase 25 TL.

CRAZY FLAKES CAFE
CRAZY FLAKES CAFE
Caferağa Mahallesi, Dr. Esat Işık Cd., 34710 Kadıköy
0 216 349 09 03

 

14 –  NAGA PUTRİKA, MODA

Kadıköy’de yeşillikler altındaki bir kahvaltı mekanı olan Naga Putrika’da Zuğa, Köyceğiz, Çiçekdağı, Hevsel, Söğütçük ve Velika olmak üzere altı farklı yöreye ait kahvaltı çeşidi sunuluyor. Sınırsız çayın da dahil olduğu kahvaltılara tek kişi için 70 TL, çift kişi için 130 TL, 3 kişi için 180 TL ödemeniz gerekiyor. Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

 
NAGA PUTRİKA
Caferağa Mahallesi, Moda Cd. 161/A, 34710 Kadıköy
0 216 3379962

 

15 – KADIKÖY SUFLÖR CAFE

Kahvaltı servisi olmasa da Kadıköy’deki kafeler arasında farklı bir konuma sahip Suflör Cafe’yi de bu listeye almak istedim. Kadıköy’de 15 çeşit suflesi ile misafirlerini akışkan bir lezzet yolculuğuna çıkaran SUFLÖR CAFE suflelerinin lezzetinin yanısıra sizi bir çizgi romanın içindeymiş gibi hissettiren sıradışı ambiyansı ile de dikkat çekiyor. 90’lar ruhunu sonuna kadar yaşatan Suflör gelen misafirlerine yaptıkları tatlı sürprizlerle de çok beğeniliyor. Mekandan ayrılan herkese patlayan şeker ikram eden Suflör ekibi doğum günü olan misafirlere de 90’lı yıllara ait küçük hediyeler veriyor.

Suflör Cafe hakkındaki bilgiler, menü detayları ve fotoğraflar için tıklayın.

KADIKÖY SUFLÖR CAFE

 

16 – NELİPİDE GURME, BAĞDAT CADDESİ

Hepimizin evinde peynir, zeytin, yumurta var çok şükür. Hafta sonu dışarıda kahvaltı ettiğimizde fark yaratan lezzetler arıyoruz. Merkezi Ordu’da bulunan Neli Pide’nin Bağdat Caddesi şubesindeki kahvaltı, patates kavurması, güveçte eritme peynir, petek balı, dut reçeli ile insana iyi ki buraya gelmişim dedirtiyor. Hele bir de üzerindeki  tereyağı masanızda eriyen sıcacık bir köy ekmeği var, ki ona ekmek demek hakaret olur, can yakıyor. Bağdat Caddesi kahvaltı mekanlarından NeliPide İstanbul’da yöresel kahvaltı nerede yapılır? sorusuna cevap oluyor.

Nelipide iletişim bilgileri, kahvaltı detayları ve fiyatı için tıklayın.

NELİPİDE GURME

 

 

17 – BIG CHEF’S FENERBAHÇE

Mevsimin taze ürünleriyle hazırlanan ve lezzet müdavimliği yaratan tatlarıyla BigChefs, sunduğu menüsüyle ve her karesinde aile sıcaklığı hissi uyandıran konforlu dekorasyonu ile, sıcak buluşmalara ev sahipliği yapıyor. 50’yi aşkın şubesi bulunan Big Chefs’in Kalamış Marina’nın kıyısında, semtin en tarihi yapısı olan Jean Botter Köşkü’nde konumlandırılmış Fenerbahçe şubesi de çok seviliyor.

Big Chef’s Fenerbahçe iletişim bilgileri, kahvaltı detayları ve fiyatları için tıklayın.

BİG CHEFS FENERBAHÇE

 

 

18 – MİDPOİNT FENERBAHÇE

İlk şubesi 2002 yılında İstanbul Bağdat Caddesi’nde açılan Midpoint şu an Türkiye’nin 7 farklı şehrindeki 34 şubesinde misafirlerini ağırlıyor. Ulaşılabilir fiyatlarda, geniş yelpazede bir menüye sahip Midpoint gerçekten de Türkiye’de kafe restoran zinciri dendiğinde ilk akla gelen marka. Hem şık hem de modern bir dekorasyona sahip, günün her saati hizmet veren Midpoint şubeleri kahvaltı sever erkenci kuşlar tarafından da sıkça tercih ediliyor. Kalamış Marina’nın yanı başında, denize sıfır konumda bulunan Midpoint’in Fenerbahçe Şubesi ise hem manzarası hem de geniş iç mekan ve terası ile diğer Midpoint şubelerinden bir adım öne çıkıyor.

Midpoint Fenerbahçe İletişim Bilgileri, Kahvaltı Detayları ve Güncel Fiyatı için tıklayın…

MİDPOİNT FENERBAHÇE

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

Boğaz’da Kahvaltı – Anadolu Yakası – En Güzel 15 Yer ve 2022 Fiyatları

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir