Büyükada Plajları ve Giriş Ücretleri 2020

İstanbul’a bir vapur mesafesindeki Büyükada’ya Avrupa Yakası’nda oturanlar Beşiktaş ve Kabataş’tan, Anadolu Yakası’nda oturanlar ise Bostancı ya da Kadıköy’den kalkan vapurlar ile ulaşabiliyor. Her mevsim şehirden kaçış için en popüler destinasyonlardan biri olan Büyükada yaz aylarında da plajları ile İstanbullulara hizmet veriyor. Yörükali Plajı, Nakibey Plajı, Prenses Koyu Plajı ve Yada Beach Club Büyükada’daki en çok sevilen plajlar. Bu yazımda Büyükada plajları hakkında kısa bilgiler ve 2020 giriş ücretleri yer alıyor.

Büyükada vapur saatleri için tıklayın.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

BÜYÜKADA PLAJLARI VE GİRİŞ ÜCRETLERİ 2020

1 – BÜYÜKADA YÖRÜKALİ PLAJI

Büyükada İskelesi’nde vapurdan indikten sonra iskelenin yanındaki ücretsiz tekne servisi ile 20 dakikada ulaşılan Yörük Ali Plajı’na giriş ücreti 2020 itibariyle hafta içi ve cumartesi 50 TL, pazar ve bayram günleri 60 TL. Bu fiyata şezlong, minder, şemsiye, sehpa, duş ve plaj kullanımı dahil. 0-6 yaş ücretsiz. 7-12 yaş %50 indirimli. Yörükali Plajı’nın kumluk olması mekanı çocuklu aileler için bir adım öne çıkarıyor. Yörükali Plajında kişi başı 40 TL’ye serpme kahvaltı, kişi başı 60 TL’ye kendin pişir kendin ye hizmeti de mevcut.

Adres: Nizam Mahallesi, Yörükali Mevkii Büyükada / İstanbul

Telefon: 0 216 382 73 41

2 – BÜYÜKADA NAKİBEY PLAJI

Nakibey Plajı 30 yılı aşkındır İstanbullulara hizmet veren bir aile işletmesi. Plaj girisindeki ‘Damsız girilmez’ levhasıyla bir aile plajı olduğunun özellikle altı çiziliyor. Yörükali Plajı kadar geniş bir kumluk alana sahip olmasa da Nakibey Plajı’nda da çocuklar için kumluk bir alan bulunuyor. Nakibey Plajı’na giriş ücreti 2020 yılı itibariyle hafta içi ve cumartesi 50 TL, pazar ve bayram günleri 60 TL. 0-7 yaş ücretsiz, 7-12 yaş arası çocuklar için %50 indirim uygulanıyor. Nakibey Plajı’nın diğer bir avantajı servis teknesini beklemek zorunda kalınmaması çünkü mekana Büyükada iskelesinden yürüyerek 10-15 dakika , faytonla gitmeyi tercih ederseniz 5 dakikada ulaşılabiliyor. Mekanda aperatif yiyecekler servis edilen kafe restoran da mevcut.

 

 

Adres: Naki Bey Çıkmazı No:17 Büyükada / İstanbul

Telefon: 0 216 382 45 01    0 536 373 21 15

3 – BÜYÜKADA PRENSES KOYU PLAJI

Büyükada Plajları arasında en sessiz, en sakin ve en izole plaj olan Prenses Koyu Plajı kafa dinlemek isteyenler için birebir. Aynı diğer Büyükada plajlarında olduğu gibi buraya da iskelenin yanından kalkan ücretsiz servis tekneleri ile ulaşılıyor. Burası büyük bir plajdan ziyade minik bir butik otel ve otelin önündeki kayalıklar arasına gizlenmiş mütevazi bir plaj ve iskeleden oluşuyor. Prenses Koyu Plajı’na giriş ücreti 2020 itibariyle hafta içi ve cumartesi 40 TL, pazar ve bayram günleri 50 TL.0-7 yaş ücretsiz, 7-12 yaş arası çocuklar için %50 indirim uygulanıyor. Plajda restoran hizmeti de veriliyor.

Adres: Kamelya Sok. No:12  Büyükada / İstanbul

Telefon: 0 216 382 30 34

4 – BÜYÜKADA LOC’ADA

Aslında bir meyhane olan Büyükada Loc’ada, gündüzleri 10:00 17:00 arasında beach hizmeti de veriyor. Beach alanı oldukça küçük olan mekânda giriş ücreti olarak 2020 yılı itibariyle kişi başı 75 TL alınıyor. Bu ücrete bir adet soft  (alkolsüz) içecek de dahil. 0-6 yaş ücretsiz. 7 ve üzeri yaş çocuklar için tam ücret talep ediliyor. Loc’ada Büyükada’nın en pahalı plajı ama buna değecek bir fark yaratmıyor.

LOC’ADA

Adres: Büyükada-maden, Yılmaz Türk Cd. No:175 Büyükada /İstanbul

Telefon: 0 531 5251232

 

5 – BÜYÜKADA YADA BEACH CLUB

YADA BEACH CLUB KALICI OLARAK KAPANMIŞTIR.

Beach Club ifadesinin hakkını tam anlamıyla veren Yada Beach Club hem mekan hem müşteri kalitesi anlamında diğer Büyükada plajlarından bir adım öne çıkıyor. Tarabya’daki Yada Sushi’nin bir şubesi olan mekanda hem plaj keyfi hem de sushi keyfi bir arada yapılabiliyor. Hafta sonları canlı performans partilerinin de olduğu Yada Beach Club daha çok gençler tarafından tercih ediliyor. Yada Beach Club’a giriş ücreti hafta içi 40 TL, hafta sonu ve bayram günleri 60 TL. Diğer Büyükada plajları gibi Yada Beach Club a da iskelenin yanından kalkan ücretsiz tekne servisler ile ulaşılıyor.

Adres: Viranbağ Koyu Büyük Tur Yolu Büyükada / İstanbul

Telefon: 0 532 173 37 52

 

6 – BÜYÜKADA ESKİBAĞ PLAJI (HALİK KOY PLAJI)

Büyükada plajları arasında diğerlerine göre daha uygun bir giriş ücreti olan, adanın ilk plajlarından Eskibağ Plajı’na diğer pek çok Büyükada plajı gibi faytonla ya da Büyükada İskelesi’nden ücretsiz tekne servisiyle ulaşılıyor. Büyükada’nın en uzun plajı olan plaj 800 metre genişliği ile 400 kişilik kapasiteye sahip. Yörükali ve Prenses Koyu’na göre faytonla daha uzak ancak tekne ile daha kolay ulaşılabilir mesafede.  Plajın üzerindeki tepede kamp ve piknik alanı, kır gazinosu, cafe ve restoranlar bulunuyor. Temiz denizi ve sessiz ortamı ile Büyükada’nın en çok sevilen plajlarından. 2020 itibariyle giriş ücreti hafta içi 30 TL, cumartesi, pazar ve bayram günleri 40 TL.  0-7 yaş ücretsiz, 7 yaş üzeri için tam ücret alınıyor. 


Adres:
Sakarya Cd. No:5 Büyükada/İstanbul

Telefon: 0532 202 89 12

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

Büyükada Gezilecek Yerler, Yapılacak Şeyler Listesi

 

 

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir