En İyi 9 Büyükada Plajı ve 2023 Giriş Ücretleri

İstanbul’a bir vapur mesafesindeki sayfiye yerlerinden Büyükada’ya Avrupa Yakası’nda oturanlar Beşiktaş ve Kabataş’tan, Anadolu Yakası’nda oturanlar ise Bostancı ya da Kadıköy’den kalkan vapurlar ile ulaşabiliyor. Her mevsim şehirden kaçış için en popüler destinasyonlardan biri olan Büyükada yaz aylarında da plajları ile İstanbullulara hizmet veriyor. Beltur Plajı, Yörükali Plajı, Anka Aya Nikola Beach, Nakibey Plajı, Prenses Koyu Plajı ve Blue Beach Club Büyükada’daki en çok sevilen plajlar. Bu yazıda bu plajlar hakkında genel bilgiler ve 2023 yazı itibariyle güncel giriş ücretleri yer alıyor.

 

1 – BÜYÜKADA BELTUR PLAJI

Adaların İnsanı İstanbul’un kaosundan uzaklaştıran muhteşem doğasının ve atmosferinin güzelliği tartışılmaz. Yaz aylarında da bir vapur mesafesinde denize girip plajda güneşlenmek çok keyifli oluyor. Beltur’un Büyükada’da açılan 500 kişi kapasiteli plajına hem Bostancı’dan hem de Kartal’dan sağladığı ücretsiz tekne servisi ile maliyet anlamında büyük avantaj sağlıyor. Beltur plajları kafe menülerinin uygun fiyatı ile de ön plana çıkıyor.

Büyükada BELTUR Plajı hakkında bilgiler, ücretsiz tekne saatleri ve plaj giriş ücretleri için tıklayın.

BELTUR PLAJ BÜYÜKADA

 

2 – BÜYÜKADA YÖRÜKALİ PLAJI

Büyükada İskelesi’nde vapurdan indikten sonra iskelenin yanındaki ücretsiz tekne servisi ile 20 dakikada ulaşılan Yörük Ali Plajı’na giriş ücreti hafta içi 250 ₺, hafta sonu ve bayram günleri 350 ₺. Bu fiyata şezlong, minder, şemsiye, sehpa, emanet kasası, duş, soyunma kabini, wi-fi ve plaj kullanımı dahil. 0-6 yaş ücretsiz. 7-12 yaş %50 indirimli.

Yörükali Plajı’nın kumluk olması mekanı çocuklu aileler için bir adım öne çıkarıyor. Deniz içerisindeki atlama platformu ve mini kaydırak çocuklar tarafından çok seviliyor. Plaja kafe servisi de bulunan mekana dışarıdan yiyecek getirilmesine de izin veriliyor. 

Büyükada Yörükali Plajı’nda Adaların ilk ve tek lüks çadır deneyimi olan Büyükada Glamping de yer alıyor.

Büyükada Glamping hakkında detay bilgiler ve güncel konaklama ücretleri için tıklayın.

BÜYÜKADA YÖRÜKALİ PLAJI

BÜYÜKADA YÖRÜKALİ PLAJI

Adres: Nizam Mahallesi, Yörükali Mevkii Büyükada / İstanbul

Telefon: 0 (216) 382 73 41

 

3 – ANKA AYA NİKOLA BEACH

Büyükada’nın en yenisi Anka Aya Nikola Beach eski Aya Nikola otelinin ve plajının baştan aşağı yenilenmesi ile oluşturulmuş bir yepyeni bir tesis. Büyükada iskelesine yarım saat yürüyüş mesafesinde bulunan plaja diğer Büyükada plajları gibi tekne ile ulaşım çok daha rahat oluyor. 2023 yazı itibariyle kişi başı hafta içi 300 TL, hafta sonu ise 400 TL ödemeniz gereken plaj için rezervasyon alınmıyor. Bu ücrete şezlong, şezlong minderi, şemsiye, duş, soyunma kabini ve Büyükada iskelesinden gidiş-dönüş tekneyle ulaşım dahil.

ANKA AYA NİKOLA BEACH & HOTEL

Adres: Büyükada-maden, Yılmaz Türk Cad. No:181 Büyükada / İstanbul

Telefon: 0 (533) 5925403

 

4 – BÜYÜKADA BLUE BEACH

Büyükada İskelesi ve çarşısına en yakın mesafedeki plaj olan Blue Beach’e merkezden yürüyerek 10 dakikada ulaşılıyor. Blue Beach’in ayrıca merkezden ücretsiz sürat teknesi de bulunuyor. Geniş bir platform üzerinde arka arkaya dizilmiş şezlonglardan oluşmuş plajda kumsal alan yok ama deniz kumluk ve sığ bölümü de bulunduğundan çocuklu aileler için de uygun. Kişi başı güncel giriş ücreti hafta içi 200, hafta sonu 300 ₺. Buna şezlong, şemsiye ve duş kullanımı dahil. Mekana sadece erkek grubuyla girilmiyor. Blue Beach’te deniz içindeki salıncak ve hamak özellikle seviliyor. Mekanda yiyecek içeçek servisi de bulunuyor. 

BÜYÜKADA BLUE BEACH

BÜYÜKADA BLUE BEACH

Adres: Büyükada-nizam, Albayrak Sk., 34970 Adalar/İstanbul

Telefon: 0 531 336 07 65

 

5 – BÜYÜKADA NAKİBEY PLAJI

Nakibey Plajı 30 yılı aşkındır İstanbullulara hizmet veren bir aile işletmesi. Plaj girisindeki ‘Damsız girilmez’ levhasıyla bir aile plajı olduğunun özellikle altı çiziliyor. Yörükali Plajı kadar geniş bir kumluk alana sahip olmasa da Nakibey Plajı’nda da çocuklar için kumluk bir alan bulunuyor. Nakibey Plajı’na güncel giriş ücreti hafta içi ve cumartesi 250 ₺, pazar ve bayram günleri 350 ₺. 0-7 yaş ücretsiz, 7-12 yaş arası çocuklar için %50 indirim uygulanıyor. Nakibey Plajı’nın diğer bir avantajı servis teknesini beklemek zorunda kalınmaması çünkü mekana Büyükada iskelesinden yürüyerek 10-15 dakika , faytonla gitmeyi tercih ederseniz 5 dakikada ulaşılabiliyor. Mekanda aperatif yiyecekler servis edilen kafe restoran da mevcut.

 

BÜYÜKADA NAKİBEY PLAJI

 

Adres: Naki Bey Çıkmazı No:17 Büyükada / İstanbul

Telefon: 0 (216) 382 45 01 / 0 (536) 373 21 15

 

6 – BÜYÜKADA PRENSES KOYU PLAJI

Büyükada Plajları arasında en sessiz, en sakin ve en izole plaj olan Prenses Koyu Plajı kafa dinlemek isteyenler için birebir. Aynı diğer Büyükada plajlarında olduğu gibi buraya da iskelenin yanından kalkan ücretsiz servis tekneleri ile ulaşılıyor. Burası büyük bir plajdan ziyade minik bir butik otel ve otelin önündeki kayalıklar arasına gizlenmiş mütevazi bir plaj ve iskeleden oluşuyor. Prenses Koyu Plajı’na giriş ücreti hafta içi ve cumartesi 200 ₺, hafta sonu ve bayram günleri 250 ₺. 0-7 yaş ücretsiz, 7-12 yaş arası çocuklar için %50 indirim uygulanıyor. Plajda restoran hizmeti de veriliyor.

Adres: Kamelya Sok. No:12  Büyükada / İstanbul

Telefon: 0 216 382 30 34

 

7 – BÜYÜKADA LOC’ADA

Aslında bir meyhane olan Büyükada Loc’ada, gündüzleri 10:00 17:00 arasında beach hizmeti de veriyor. Beach alanı oldukça küçük olan mekânda giriş ücreti olarak hem hafta içi hem de hafta sonunda kişi başı 450 TL alınıyor. 0-6 yaş ücretsiz. 7 ve üzeri yaş çocuklar için tam ücret talep ediliyor. Loc’ada Büyükada’nın en pahalı plajı ama buna değecek bir fark yaratmıyor.

Adres: Büyükada-maden, Yılmaz Türk Cd. No:175 Büyükada /İstanbul

Telefon: 0 (531) 5251232

 

8 – BÜYÜKADA ESKİBAĞ PLAJI (HALİK KOY PLAJI)

Büyükada plajları arasında diğerlerine göre daha uygun bir giriş ücreti olan, adanın ilk plajlarından Eskibağ Plajı’na diğer pek çok Büyükada plajı gibi faytonla ya da Büyükada İskelesi’nden ücretsiz tekne servisiyle ulaşılıyor. Büyükada’nın en uzun plajı olan plaj 800 metre genişliği ile 400 kişilik kapasiteye sahip. Yörükali ve Prenses Koyu’na göre faytonla daha uzak ancak tekne ile daha kolay ulaşılabilir mesafede.  Plajın üzerindeki tepede kamp ve piknik alanı, kır gazinosu, cafe ve restoranlar bulunuyor. Temiz denizi ve sessiz ortamı ile Büyükada’nın en çok sevilen plajlarından. Giriş ücreti hafta içi ve cumartesi 200 ₺, pazar günü 300 ₺.  0-7 yaş ücretsiz, 7 yaş üzeri için tam ücret alınıyor. 


Adres:
Sakarya Cd. No:5 Büyükada/İstanbul

Telefon: 0 (216) 382 23 36

 

9 – BÜYÜKADA NİZAM PLAJI

Yirmi yıl öncesine kadar kayıkhane olarak kullanılan, sadece ada yerlilerinin bildiği, denize cephesi oldukça dar olan Nizam Plajı Büyükada’da yaşayanlardan ücret almıyor. Ada dışından gelen misafirlerin ise şezlong başına hafta içi 150 TL, hafta sonu 200 TL ödemesi gerekiyor. Bu ücreti ödeyerek yer bulabilirseniz kısıtlı sayıdaki şezlonglardan, bulamazsanız masa ve sandalyelerden faydalanabiliyorsunuz. Uzun bir iskelesinin olması denize atlayarak girmeyi sevenler için avantaj oluşturuyor. Dışarıdan yiyecek içecek getirmek yasak. İçeride soft içecek (alkolsüz) satışı mevcut.

Adres: Büyükada-nizam, Kırlangıç sokak No 2/a Büyükada/İstanbul

Telefon: 0 (545) 377 63 62

 

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

Büyükada’da Yapılacak En Güzel 9 Aktivite

 

 

 

4 Comments

 • Selcuk dedi ki:

  Hep ayni yazılar kopyala yapıştır mantıgı adada daha fazla plaj var

 • Gürsel dedi ki:

  Adaların bukadar fazla pahali olması çok saçma bu bizim topluma yapılacak olan yanlış bir uygulama girişler cok bahali allahın verdigi suyu siz millete cok göremezsin sanki bedave yemek içme veriyorsunda bukadar giriş ücreti alıyorsun kardeşim bu büyük şehir belediye başkanı buna derhal el atmasi gerekiyor yazikya çocuklarımızı goturemiyecekmiyiz

 • Zafer dedi ki:

  Kanunlara göre plajlar deniz kıyılara halka ağırdır kiralanamaz gidin ücretinizi ödeyin mutlaka faturanızı alın tüketici hakları hakem heyetine başvurun paranızı geri alıcaksınız hiç denedinizmi

  Bu bir plaj 350.400 tl içeriye yiğcen sokmak yasak köfte ekmek hamburger 200.300 tl bu adalet değil insanlıkta degil

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir