Büyükada Plajları ve Giriş Ücretleri

İstanbul’a bir vapur mesafesindeki Büyükada’ya Avrupa Yakası’nda oturanlar Beşiktaş ve Kabataş’tan, Anadolu Yakası’nda oturanlar ise Bostancı ya da Kadıköy’den kalkan vapurlar ile ulaşabiliyor. Her mevsim şehirden kaçış için en popüler destinasyonlardan biri olan Büyükada yaz aylarında da plajları ile İstanbullulara hizmet veriyor. Yörükali Plajı, Nakibey Plajı, Prenses Koyu Plajı ve Yada Beach Club Büyükada’daki en çok sevilen plajlar. Bu yazımda Büyükada plajları hakkında kısa bilgiler ve 2019 giriş ücretleri yer alıyor.

Büyükada vapur saatleri için tıklayın.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

1 – BÜYÜKADA YÖRÜKALİ PLAJI

Büyükada İskelesi’nde vapurdan indikten sonra iskelenin yanındaki ücretsiz tekne servisi ile 20 dakikada ulaşılan Yörük Ali Plajı’na giriş ücreti hafta içi ve cumartesi 35 TL, pazar ve bayram günleri 40 TL. Bu fiyata şezlong, minder, şemsiye, sehpa, duş ve plaj kullanımı dahil. Yörükali Plajı’nın kumluk olması mekanı çocuklu aileler için bir adım öne çıkarıyor. Yörükali Plajında kişi başı 40 TL’ye serpme kahvaltı, kişi başı 60 TL’ye kendin pişir kendin ye hizmeti de mevcut.

Nizam Mahallesi, Yörükali Mevkii

Büyükada / İstanbul

0 216 382 73 41

https://gezentianne.com/2017/09/buyukada-gezi-rehberi-gezilecek-yerler-yapilacak-seyler/

2 – BÜYÜKADA NAKİBEY PLAJI

Nakibey Plajı 30 yılı aşkındır İstanbullulara hizmet veren bir aile işletmesi. Plaj girisindeki ‘Damsız girilmez’ levhasıyla bir aile plajı olduğunun özellikle altı çiziliyor. Yörükali Plajı kadar geniş bir kumluk alana sahip olmasa da Nakibey Plajı’nda da çocuklar için kumluk bir alan bulunuyor. Nakibey Plajı’na giriş ücreti hafta içi ve cumartesi 40 TL, pazar ve bayram günleri 50 TL. 7 yaş üstü çocuklar için %50 indirim uygulanıyor. Nakibey Plajı’nın diğer bir avantajı servis teknesini beklemek zorunda kalınmaması çünkü mekana Büyükada iskelesinden yürüyerek 10-15 dakika , faytonla gitmeyi tercih ederseniz 5 dakikada ulaşılabiliyor. Mekanda aperatif yiyecekler servis edilen kafe restoran da mevcut.

Naki Bey Çıkmazı No:17

Büyükada / İstanbul

0 216 382 45 01

0 536 373 21 15

Büyükada Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

3 – BÜYÜKADA PRENSES KOYU PLAJI

Büyükada Plajları arasında en sessiz, en sakin ve en izole plaj olan Prenses Koyu Plajı kafa dinlemek isteyenler için birebir. Aynı diğer Büyükada plajlarında olduğu gibi buraya da iskelenin yanından kalkan ücretsiz servis tekneleri ile ulaşılıyor. Burası büyük bir plajdan ziyade minik bir butik otel ve otelin önündeki kayalıklar arasına gizlenmiş mütevazi bir plaj ve iskeleden oluşuyor. Prenses Koyu Plajı’na giriş ücreti hafta içi ve cumartesi 40 TL, pazar ve bayram günleri 50 TL. Plajda restoran hizmeti de veriliyor.

Kamelya Sok. No:12

Büyükada / İstanbul

0 216 382 30 34

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

4 – BÜYÜKADA YADA BEACH CLUB

Beach Club ifadesinin hakkını tam anlamıyla veren Yada Beach Club hem mekan hem müşteri kalitesi anlamında diğer Büyükada plajlarından bir adım öne çıkıyor. Tarabya’daki Yada Sushi’nin bir şubesi olan mekanda hem plaj keyfi hem de sushi keyfi bir arada yapılabiliyor. Hafta sonları canlı performans partilerinin de olduğu Yada Beach Club daha çok gençler tarafından tercih ediliyor. Yada Beach Club’a giriş ücreti hafta içi 40 TL, hafta sonu ve bayram günleri 60 TL. Diğer Büyükada plajları gibi Yada Beach Club a da iskelenin yanından kalkan ücretsiz tekne servisler ile ulaşılıyor.

Viranbağ Koyu Büyük Tur Yolu

Büyükada / İstanbul

0 532 173 37 52

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

Büyükada Gezilecek Yerler, Yapılacak Şeyler Listesi

Büyükada Nerede? Nasıl Gidilir? Vapur Saatleri

İstanbul’a Yakın Denize Girilecek Yerler, Plajlar

Heybeliada Plajları ve Giriş Ücretleri

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir