İstanbul’da Denize Girilecek Yerler, Plaj Giriş Ücretleri 2022

KİLYOS PLAJLARI VE GİRİŞ ÜCRETLERİ

İstanbul Avrupa yakasının Karadeniz’e açıldığı yerde bulunan Kilyos, İstanbul’a yakınlığı sebebiyle, hafta sonu denize girmek isteyen İstanbullular, özellikle Avrupa yakasındakiler için ilk aklına gelen destinasyonlardan. İstanbul’un en uzun ve en temiz sahil şeridi unvanına sahip Kilyos deyince ilk akla Kilyos Plajları geliyor. Kilyos’ta halk plajlarının yanı sıra beach club olarak isimlendirilen ve giriş ücreti ödeyerek girebileceğiniz pek çok plaj bulunuyor. Bu plajlarda yüzme, güneşlenme ve yeme içmenin yanı sıra deniz sörfü, uçurtma sörfü (kiteboard) gibi su sporları imkanları da mevcut. Aşağıdaki listede Tırmata Beach, Milyos Beach, Uzunya Beach, Solar Beach, Burç Beach ve Baykuş Plajı gibi en popüler plajlar ve güncel giriş ücretleri yer alıyor.

 

KİLYOS’A NASIL GİDİLİR?

Avrupa yakasında oturanlar hafta sonları deniz tatili yapabileceği en yakın yer olan Kilyos İstanbul Avrupa yakasının Karadenizle buluştuğu noktada yer alıyor. Şehir merkezine yaklaşık 30 km metre mesafade olan Kilyos’a Bahçeköy orman yolu içinden geçilerek ulaşılıyor. Kilyos yolu üzerindeki ormanlık alanlarda plaj dönüşü uğrayabileceğiniz et mangal veya kiremitte alabalık keyfi için mola verebileceğiniz kır lokantaları da bulunuyor. Kilyos’a toplu taşıma ile gitmek için Metro’dan Hacıosman durağında inip 151 no’lu İETT otobüsüne binmeniz gerekiyor.

 

1 – TIRMATA BEACH

5000 kişi kapasiteli plajı 3000 araçlık otoparkı ile Tırmata Beach Kilyos plajları arasında geniş alanı ile dikkata çekiyor. Plajdan faydalanacak olan misafirlerden en az birinin bayan olması zorunluluğu ile aile konseptini ön plana çıkarması Tırmata’yı diğer plajlardan bir adım öne çıkarıyor. Bünyesinde bulunan restoranın fiyatlarının çevredeki benzerlerinden uygun olması bu plajın diğer bir avantajı. Tırmata Beach’in güncel giriş ücreti hafta içi 70 TL, hafta sonu 95 TL ve 1 alkolsüz içecek hediye. 0-6 yaş arası çocuklar ücretsiz. 7-14 yaş arası kişi başı 40 TL. Bayram, tatil ve resmi tatillerde hafta sonu uygulaması yapılıyor.

KİLYOS TIRMATA BEACH

Adres: Kumköy, Kilyos Cd. No:60, 34450 Sarıyer/İstanbul

Telefon: 0 212 201 28 61

 

2 – MİLYON BEACH (ESKİ BABYLON KİLYOS)

Babylon Kilyos’un el değiştirmesi ile Milyon Beach olarak hizmet vermeye başlayan plaj, geniş çim alanı, temiz plajı, rengarenk minderleri ve başarılı müzikleri ve gün boyu süren aktiviteleri ile dikkat çekiyor. Mekan sabahları kahvaltı mekanı, öğlen ve akşam yemeklerinde ise balık restoranı olarak hizmet veriyor. Tavla, kutu oyunları, satranç, lego,futbol, voleybol gibi aktiviteler keyifli bir gün geçirmenizi sağlıyor.  Giriş ücreti hafta içi 45, hafta sonu 65 TL olan Milyos Beach’te 8 yaş üstü çocuklar tam ücrete tabiyken, 0-8 yaş için ücret talep edilmiyor.

kilyos_plajlari_babylon

MİLYON BEACH

Adres: Demirci, Kilyos Cd. No:11, 34450 Sarıyer/İstanbul

Telefon: 0 212 204 03 68 / 0 530 9151772

 

3 – UZUNYA BEACH

Kumsaldaki restoranında servis ettikleri taze balıkları ve köy kahvaltısı ile ön plana çıkan Uzunya beach kamping alanı ve doğa yürüyüş imkanı ile de dikkat çekiyor. 1000 araçlık otoparka sahip Uzunya’nın kendine özel korunaklı bir koyda oluşu da benzerlerine göre fark yaratıyor. Güncel plaj giriş ücreti kişi başı hafta içi 60, hafta sonu 100 TL. 0-12 yaş ücretsiz, 12 yaş üstü tam ücret alınıyor. Uzunya Beach’de 1500 TL karşılığında kart sahibi ile birlikte 1 yetişkin ve 2 çocuğun da girebileceği sezonluk kart da satın almak mümkün.

kilyos_plajlari_uzunya

UZUNYA BEACH

Adres: Demirci Köy Mahallesi, Plaj Yolu Caddesi, 34450 Sarıyer/İstanbul

Telefon: 0 212 204 07 33

 

 

4 – SOLAR BEACH THERAPY

‘Kentli insan için kentte tatil’ konseptinin standartlarını yeniden belirleyen Solar Beach tatil, deniz, güneş ve sporu aynı çatı altında sunuyor. Solar Beach 1 kilometreyi aşan geniş kumsalı, 2000 kişilik deck ve plajı, restoranları, barları,  partileri ile İstanbullulara konforlu bir yaz tatili yaşatmayı vadediyor. Solar Beach, yeni hizmete giren sörf kulübü, aroma terapi güzellik merkezi, evcil hayvan merkezi, sağlık merkezi, gym, marketler, mağazalar ve defilelerin yanı sıra atölye çalışmaları ve jet ski şampiyonaları gibi düzenlediği etkinlikler sayesinde de kentin eğlence ve olanaklarından vazgeçmeden kentten uzaklaşmak isteyenler için ideal bir tatil fırsatı sunuyor. Kişi başı giriş ücreti hafta içi 40 TL, hafta sonu 80 TL. 0-7 yaş ücretsiz. 7 yaş üstü tam ücrete tabi.

SOLAR BEACH THERAPY

Adres: Kumköy, Kilya Cad. No 32/34, 34450 Sarıyer/İstanbul

Telefon: 0 212 2011919

 

5 – BAYKUŞ PLAJI

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Kilyos Gümüşdere köyü tesislerinde faaliyet gösteren BAYKUŞ PLAJI  Kilyos’ta ailece gidip deniz ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz nezih plajlardan biri. Baykuş Plajı kumsalı, oldukça geniş güneşlenme terası ve aperatif yiyecekler satın alabileceğiniz kafe restoranı ile sabah saatlerinden gün batımına kadar açık bulunuyor. Özellikle Mimar Sinan Üniversitesi’ne destek misyonunun bir parçası olarak benzerlerinden ayrılan Baykuş Plajı, hem Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi mensupları ve mezunlarına hem de dışarıdan gelen misafirlere hizmet veriyor. Baykuş Plajı’na giriş için hafta içi kişi başı 40 TL, öğrenci 20 TL, hafta sonu kişi başı 60 TL, öğrenci için 40 TL ödemeniz gerekiyor. 0-12 yaş çocuklar ücretsiz. 12 yaş üstü tam bilete tabi. Giriş ücretine otopark, şezlong, şemsiye, duş, kabin dahil.

BAYKUŞ PLAJI

Adres: Gümüşdere Mahallesi, Sarı Çiçek Sk., 34450 Sarıyer/İstanbul

Telefon: 05330506510

 

6 – BURÇ BEACH

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği tarafından işletilen BURÇ BEACH, 2001 yılından beri Boğaziçi Üniversitesi Kilyos Sarıtepe Kampusu’nda faaliyet gösteriyor. Hem Boğaziçi mezunlarına hem de dışardan gelen misafirlere hizmet veren tesis, çoğunlukla Boğaziçi mezunlarının oluşturduğu kaliteli bir kitleye sahip olduğu için nezih ortam arayan aileler tarafından özellikle tercih ediliyor. Burç Beach’de  ister kumsalda şemsiyelerin altındaki şezlonglarda ister güneşlenme terasındaki minderlerin üzerinde plaj keyfi yapılabiliyor. BURC Beach Kilyos’ta kite board, katamaran, wind surf gibi su sporlarının yanı sıra beach volley ve beach soccer imkanları da bulunuyor. BÜMED üyeleri için hafta içi giriş ücretinin 45 TL, hafta sonu giriş ücretinin 75 TL, Boğaziçi mezunları için hafta içi giriş ücretinin 65 TL, hafta sonu giriş ücretinin 110 TL olduğu Burç Beach için dışarıdan gelen misafirlerin hafta içi 80 TL, hafta sonu 145 TL ödemesi gerekiyor. Burç Beach biletleri online olarak satın aldığınızda 5-20 TL arasında indirim uygulanıyor. Burç Beach biletlerini online olarak satın almak için tıklayın.

BURÇ BEACH

Adres: Gümüşdere, Sarıtepe Kampüsü, 34470 Sarıyer/İstanbul

Telefon: 0 212 2030911

 

 

ŞİLE PLAJLARI VE GİRİŞ ÜCRETLERİ

 

İstanbul Avrupa yakasında oturanların ulaşım rahatlığı açısından Kilyos’u tercih ettiği gibi, Anadolu yakasında oturanlar da aynı sebepten ötürü Şile plajlarını tercih ediyor. Kilyos gibi Şile de kimi zaman berrak ve çarşaf gibi olan, kimi zaman da dalgalarla eğlenme imkanı sunan denizi ile İstanbulluları hafta sonları günübirlik de dahi olsa deniz keyfi için kendine çekiyor. Şile’deki plajlar dendiğinde ilk olarak Uzunkum Plajı, Ayazma Plajı, Ağlayankaya Plajı ve Kumbaba Plajı akla geliyor.

 

ŞİLE’YE ULAŞIM

İstanbul’a 60 kilometre mesafede bulunan Şile’ye özel aracınızla 2. Köprü yolundaki Ümraniye Şile çıkış bağlantısından Ömerli istikametinde yeni Şile yolundan devam ederek 45 dakikada ulaşılabiliyor. Toplu taşıma ile ise Üsküdar’dan kalkan 139 No’lu İETT otobüsleri kullanılabiliyor.

 

1 –  AQUA BEACH – ŞİLE UZUNKUM PLAJI

Mavi bayraklı olan Şile Uzunkum Plajı, ince kumu, ılık ve temiz denizi ile ön plana çıkıyor. Yaklaşık 1 kilometre uzunluğundaki plaja, Şile’nin merkezinden sağa doğru ilerlediğimizde karşınıza çıkan Ağlayankaya Caddesi üzerinden ulaşılıyor.

Uzunkum plajında hem girişi ücretsiz olan bir halk plajı, hem de giriş ücreti bulunan ve bu sene baştan başa yenilenen Aqua Beach Club bulunuyor. Aqua Beach Club’a giriş için kişi başı hafta içi 80 TL, hafta sonu 100 TL ödemeniz gerekiyor. 10 yaşa kadar çocuklar ücretsiz. Ücrete şezlong, şemsiye, duş, WC dahil. Localar extra olarak 1000 TL, soft içecek kovası, meyve ve çerez cips ikramı bulunuyor. Otopark hizmeti belediyeye ait.

Adres: Balibey Mah., Ağlayankaya Cad., Uzunkum Plajı No:2, 34980 Şile/İstanbul

Telefon: 0 216 711 02 98

ŞİLE AQUA BEACH

 

2 – BAIA BEACH – ŞİLE AĞLAYANKAYA PLAJI

Şile Baia Beach (Eski adıyla Life Beach), Şile’nin en güzel koylarından olan Ağlayankaya Plajı’nda yer alıyor. Locaları ile dikkat çeken ve restoran hizmeti de veren tesise giriş ücreti hafta içi kumsal bölümü 75 TL, teras bölümü 100 TL.  Hafta sonu ise kumsal bölümü 100 TL, teras bölümü 150 TL. Bayramda da hafta sonu ücretleri geçerli. Giriş ücretine şezlong, şemsiye, duş ve kabin gibi ortak kullanım alanları dahil. 0-6 yaş ücretsiz.

Adres: Balibey Mah., Ağlayankaya Cad. No:2, 34980 Şile/İstanbul

Telefon: 0 539 7062242

ŞİLE BAIA BEACH

 

3 – ŞİLE AĞLAYANKAYA BEACH

İstanbul plajları içerisinde mavi bayrak almış iki plajdan biri olan Ağlayankaya’da yer alan aynı adlı Ağlayankaya Beach 20 yılı aşkın bir süredir hizmet veriyor. Ağlayankaya Plajı’na gidebilmek için merkezdeki Balibey tabelalarını takip etmeniz gerekiyor. Giriş ücreti hafta içi 40 TL, hafta sonu 60 TL. 0-12 Yaş ücretsiz. Ücrete şezlong, şemsiye, duş, WC dahil.

Adres: Balibey Mah.  Ağlayankaya Cad. No:17, 34980 Şile/İstanbul

Telefon: 0 532 1205902

ŞİLE AĞLAYANKAYA BEACH

 

4 – MASSHA ŞİLE – AYAZMA PLAJI

Şile Ayazma plajının uç noktasında beyaz tahta bir iskele üzerinde konumlandırılmış Massha Plaj , Şile’nin ‘en sakin denizli’ şeridinde yer alıyor. Oldukça butik olan plaj sadece 50 kişilik. Kişi sayısının sınırlanmasının nedeni, misafirlerin huzurlu bir gün geçirmelerini sağlamak.

Massha Şile iletişim bilgileri, giriş ücreti ve yiyecek içecek fiyatları için tıklayın.

MASSHA ŞİLE

 

5 – ŞİLE RÜYA BEACH – AYAZMA PLAJI

1996 yılından beri Şile’nin en çok tercih edilen plajlarından Ayazma Plajı’nda bulunan Rüya Beach ilgili servisi, voleybol sahası ve hamakları ile ön plana çıkıyor. Girişi ücretsiz olan Şile Rüya Beach’te iki kişilik şezlong takımının günlük kirası olarak 80 TL ödemeniz gerekiyor.

Adres: Kordon Boyu Cad., Ayazma Plajı, No:2 Şile / İSTANBUL

Telefon: 0(532) 305 88 75 / 0(216) 319 17 17

ŞİLE RÜYA BEACH

 

6 – ŞİLE FUSHA BEACH – AYAZMA PLAJI

Şile Ayazma Plajı’nda yer alan diğer bir plaj olan Fusha Beach’te yeme içme, eğlence, dinlenme, etkinlik, plaj ve manzara bir arada. Hem İstanbul‘da olmak, hem de şehrin kargaşasından uzakta seyrine doyum olmayan, masmavi, uçsuz bucaksız Karadeniz kıyısında görsel bir şölenin içinde olma imkanı sunan Fusha Beach’in hafta içi kişi başı 35 TL olan giriş ücreti, hafta sonu 70 TL olarak fiyatlandırılmış. Giriş ücretine şezlong ve semsiye ,kabin ve duş dahil. Loca (pavilyon) ücreti hafta sonu 700 TL, hafta içi 350 TL. Localar maksimum 4 kişilik. Bayram ve resmi tatil günleri pazar günü fiyatları geçerli. Fusha Beach aileye özel bir plaj. Damsız müşteri alınmıyor. Dışarıdan yiyecek ve içecek alınmıyor. Hafta sonu rezerve alınmıyor. Saat 12:00-:1:00’e kadar şezlonglar dolduğu için erken gitmekte fayda var.

Adres: Kordonboyu Cad., No:1 34980 Şile / İstanbul

ŞİLE FUSHA BEACH

 

7 – ŞİLE AYAZMA HALK PLAJI

Yaklaşık 10 kilometrelik bir kumsala sahip olan Şile’nin en geniş plajı olan Ayazma Plajı, Şile Halk Plajı olarak da biliniyor. Şile giriş tarafında yer alan mavi bayraklı plaj, yaz aylarında şehrin sıcağından kaçıp serinlemek isteyen insanlarla dolup taşıyor. Ayazma Plajı’na giriş ücretsiz.

ŞİLE AYAZMA PLAJI

 

8 – ŞİLE KUMBABA PLAJI

Şile’ye girmeden sola döndüğünüzde ağaçların gölgesindeki Şile Kumbaba Plajı’na geliniyor. Kumunun romatizmal hastalıklara iyi geldiği söylenen Kumbaba kamping ve karavan alanına 30 TL ödeyerek arabalar park edilebiliyor. Kamping alanı hizmetleri olarak soyunma kabini, duş ve tuvaletler mevcut. Ayrıca sahil boyunca sıralanmış kafelerde yiyecek içecek servisi de yapılıyor.

ŞİLE KUMBABA PLAJI

Adres: Kumbaba Cad., 34980 Şile/İstanbul

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

İngiltere’deki En Güzel 10 Plaj

BÜYÜKADA PLAJLARI VE GİRİŞ ÜCRETLERİ

 

1 – BÜYÜKADA YÖRÜKALİ PLAJI

Büyükada İskelesi’nde vapurdan indikten sonra iskelenin yanındaki ücretsiz tekne servisi ile 20 dakikada ulaşılan Yörük Ali Plajı’na giriş ücreti 2021 itibariyle hafta içi 60 ₺, hafta sonu ve bayram günleri 70 ₺. Bu fiyata şezlong, minder, şemsiye, sehpa, emanet kasası, duş, soyunma kabini, wi-fi ve plaj kullanımı dahil. 0-6 yaş ücretsiz. 7-12 yaş %50 indirimli. Yörükali Plajı’nın kumluk olması mekanı çocuklu aileler için bir adım öne çıkarıyor. Deniz içerisindeki atlama platformu ve mini kaydırak çocuklar tarafından çok seviliyor. Plaja kafe servisi de bulunan mekana dışarıdan yiyecek getirilmesine de izin veriliyor. Kafe menüsünden örnekler şu şekilde; Hamburger 25 ₺, kahvaltı tabağı 40 ₺, ızgara köfte 35 ₺, soft içecekler 10 ₺, 33 cl bira 25 ₺

BÜYÜKADA YÖRÜKALİ PLAJI

BÜYÜKADA YÖRÜKALİ PLAJI

Adres: Nizam Mahallesi, Yörükali Mevkii Büyükada / İstanbul

Telefon: 0 216 382 73 41

 

2 – BÜYÜKADA BLUE BEACH

Büyükada İskelesi ve çarşısına en yakın mesafedeki plaj olan Blue Beach’e merkezden yürüyerek 10 dakikada ulaşılıyor. Blue Beach’in ayrıca merkezden ücretsiz sürat teknesi de bulunuyor. Geniş bir platform üzerinde arka arkaya dizilmiş şezlonglardan oluşmuş plajda kumsal alan yok ama deniz kumluk ve sığ bölümü de bulunduğundan çocuklu aileler için de uygun. 2021 yılı itibariyle kişi başı güncel giriş ücreti haftanın her günü 50 ₺. Buna şezlong, şemsiye ve duş kullanımı dahil. Mekana sadece erkek grubuyla girilmiyor. Blue Beach’te deniz içindeki salıncak ve hamak özellikle seviliyor. Mekanda yiyecek içeçek servisi de bulunuyor. Menüden örnekler şu şekilde: 33cl bira 20 ₺, sosis patates tabağı 30 ₺, çay 3,5 ₺, Türk kahvesi 10 ₺.

BÜYÜKADA BLUE BEACH

BÜYÜKADA BLUE BEACH

Adres: Büyükada-nizam, Albayrak Sk., 34970 Adalar/İstanbul

Telefon: 0 531 336 07 65

 

3 – BÜYÜKADA NAKİBEY PLAJI

Nakibey Plajı 30 yılı aşkındır İstanbullulara hizmet veren bir aile işletmesi. Plaj girisindeki ‘Damsız girilmez’ levhasıyla bir aile plajı olduğunun özellikle altı çiziliyor. Yörükali Plajı kadar geniş bir kumluk alana sahip olmasa da Nakibey Plajı’nda da çocuklar için kumluk bir alan bulunuyor. Nakibey Plajı’na giriş ücreti 2021 yılı itibariyle hafta içi 60 ₺, haftasonu ve bayram günleri 70 ₺. 0-7 yaş ücretsiz, 7-12 yaş arası çocuklar için %50 indirim uygulanıyor. Nakibey Plajı’nın diğer bir avantajı servis teknesini beklemek zorunda kalınmaması çünkü mekana Büyükada iskelesinden yürüyerek 10-15 dakika , faytonla gitmeyi tercih ederseniz 5 dakikada ulaşılabiliyor. Mekanda aperatif yiyecekler servis edilen kafe restoran da mevcut.

 

 

Adres: Naki Bey Çıkmazı No:17 Büyükada / İstanbul

Telefon: 0 216 382 45 01    0 536 373 21 15

 

4 – BÜYÜKADA PRENSES KOYU PLAJI

Büyükada Plajları arasında en sessiz, en sakin ve en izole plaj olan Prenses Koyu Plajı kafa dinlemek isteyenler için birebir. Aynı diğer Büyükada plajlarında olduğu gibi buraya da iskelenin yanından kalkan ücretsiz servis tekneleri ile ulaşılıyor. Burası büyük bir plajdan ziyade minik bir butik otel ve otelin önündeki kayalıklar arasına gizlenmiş mütevazi bir plaj ve iskeleden oluşuyor. Prenses Koyu Plajı’na giriş ücreti hafta içi 50 ₺, hafta sonu ve bayram günleri 60 ₺. 0-7 yaş ücretsiz, 7-12 yaş arası çocuklar için %50 indirim uygulanıyor. Plajda restoran hizmeti de veriliyor.

Adres: Kamelya Sok. No:12  Büyükada / İstanbul

Telefon: 0 216 382 30 34

 

5 – BÜYÜKADA LOC’ADA

Aslında bir meyhane olan Büyükada Loc’ada, gündüzleri 10:00 17:00 arasında beach hizmeti de veriyor. Beach alanı oldukça küçük olan mekânda giriş ücreti olarak 2021 yılı itibariyle kişi başı 100 TL alınıyor. Bu ücrete bir adet soft  (alkolsüz) içecek de dahil. 0-6 yaş ücretsiz. 7 ve üzeri yaş çocuklar için tam ücret talep ediliyor. Loc’ada Büyükada’nın en pahalı plajı ama buna değecek bir fark yaratmıyor.

Adres: Büyükada-maden, Yılmaz Türk Cd. No:175 Büyükada /İstanbul

Telefon: 0 531 5251232

 

6 – BÜYÜKADA ESKİBAĞ PLAJI (HALİK KOY PLAJI)

Büyükada plajları arasında diğerlerine göre daha uygun bir giriş ücreti olan, adanın ilk plajlarından Eskibağ Plajı’na diğer pek çok Büyükada plajı gibi faytonla ya da Büyükada İskelesi’nden ücretsiz tekne servisiyle ulaşılıyor. Büyükada’nın en uzun plajı olan plaj 800 metre genişliği ile 400 kişilik kapasiteye sahip. Yörükali ve Prenses Koyu’na göre faytonla daha uzak ancak tekne ile daha kolay ulaşılabilir mesafede.  Plajın üzerindeki tepede kamp ve piknik alanı, kır gazinosu, cafe ve restoranlar bulunuyor. Temiz denizi ve sessiz ortamı ile Büyükada’nın en çok sevilen plajlarından. Giriş ücreti hafta içi 30 TL, cumartesi, pazar ve bayram günleri 40 TL.  0-7 yaş ücretsiz, 7 yaş üzeri için tam ücret alınıyor. 


Adres:
Sakarya Cd. No:5 Büyükada/İstanbul

Telefon: 0532 202 89 12

 

7 – BÜYÜKADA NİZAM PLAJI

Yirmi yıl öncesine kadar kayıkhane olarak kullanılan, sadece ada yerlilerinin bildiği, denize cephesi oldukça dar olan Nizam Plajı Büyükada’da giriş ücreti en ucuz plaj aynı zamanda. Giriş 2021 yılı itibariyle kişi başı 30 ₺. Bu ücreti ödeyerek yer bulabilirseniz kısıtlı sayıdaki şezlonglardan, bulamazsanız masa ve sandalyalerden faydalanılabiliyorsunuz. Uzun bir iskelesinin olması denize atlayarak girmeyi sevenler için avantaj oluşturuyor. Dışarıdan yiyecek içeçek getirmek yasak. İçeride soft içecek (alkolsüz) satışı mevcut.

Adres: Büyükada-nizam, Kırlangıç sokak No 2/a Büyükada/İstanbul

Telefon: 0545 377 63 62

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

HEYBELİADA PLAJLARI VE GİRİŞ ÜCRETLERİ

 

1 – ADA BEACH CLUB

Ada Beach Club, Heybeliada’nın eşsiz çam ormanlarıyla çevrili Çam Limanı Koyu’nda bulunuyor. Kabataş, Bostancı, Kadıköy ve Kartal’dan vapur ile Heybeliada’ya geldikten sonra iskelenin yanında bulunan ücretsiz tekneler ile Ada Beach Club’ın bulunduğu Çam Limanı Koyu’na ulaşılıyor. Ada Beach Club’a merkezden yapılacak 5 dakikalık bir fayton yolculuğı ile de ulaşmak mümkün.

Giriş ücretinin 2021 itibariyle kişi başı hafta içi ve cumartesi günleri 50 TL, pazar ve bayram günleri 60 TL olduğu Ada Beach Club’da 0 – 10 yaş arası çocuklar için ücret alınmıyor.  Giriş ücretine şezlong, şemsiye, duş, tuvalet, giyinme kabini ve mini golf dahil.  İskeleden denize girmeyi tercih edenlerin çok seveceği Ada Beach Club’da Yunan Adaları’na ışınlanmış hissi veren tahta masalı bir balık restoranı ve aperatif yiyecekler yiyebileceğiniz bir kafe de bulunuyor.

Adres: Çamlık Mevki, 34973  Heybeliada / İstanbul

Telefon: 0 216 351 17 70

 

2 – HEYBELİADA AQUA GREEN BEACH CLUB

Heybeliada’ da yer alan Aqua Green Beach Club, deniz keyfi dışında eğlenme imkanı da sunuyor. Her yaşa hitap eden bir aquaparkı da bulunan Aqua Green Beach Club adanın en kaliteli plajı olma iddiasını taşıyor. Aqua Green Beach Club’a da Heybeliada iskelesinden gidiş dönüş ücretsiz ulaşım hizmeti bulunuyor.

Giriş ücretinin kişi başı, hafta içi ve cumartesi günleri 50 TL, pazar günleri 60 TL olduğu Ada Beach Club’da 0-7 yaş arası çocuklar ücretsiz olup, 8 yaş ve üzerinden tam giriş ücreti alınıyor. Giriş ücretine diğer beach clublarda olduğu gibi  şezlong, şemsiye, duş, tuvalet ve giyinme kabini dahil.  Aperatif yiyecekler ve balık çeşitlerinin bulunduğu bir restoranı da olan Aqua Green Beach Club‘da şezlonglara yiyecek içecek servisi de yapılıyor.

Adres: Yeni İskele Sokak, 34973, Heybeliada / İstanbul

Telefon: 0 (216) 3511600

 

3 – HEYBELİADA AKVARYUM KOYU

Doğal park içerisinde yer alan, patika bir yoldan inilerek varılan, kayaların arasında gizli saklı bir plaj olan Akvaryum Plajı’na Heybeliada merkezinden Merit Halki Palas yönüne doğru gidildiğinde ulaşılıyor. Zemini kum ve midye kabuğundan oluşan plajdaki salaş restoranın midye tavasının lezzeti pek meşhur. Sahibi İsmail Bey midyeleri denizden kendi topluyor ve aynı gün içinde taze taze tavasını yapıp servis ediyor. Doğal, yalın ve sakin bir ortama sahip plaj tam bir doğaya dönüş etkisi yaratıyor.

 

4 – HEYBELİADA ALMAN KOYU

Uzun ve zahmetli bir yolu aştıktan sonra ulaşacağınız Alman Koyu, Heybeliada’ da denizin keyfini süreceğiniz en güzel yerlerden bir tanesi. Taşlık olan koy açık denize baktığı için burası Heybeliada’nın en temiz denizi, koy özelliği taşımasından dolayı oldukça da güvenli. Tur yolu üzerine bulunan Alman Koyu’nda giriş ücreti yok ama şemsiye, şezlong, duş ve WC ücrete tabi.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

BURGAZADA PLAJLARI

İstanbul’a sakin bir adadan bakmak isteyenlerin tercihi olan ve Sait Fait Abasıyanık ile anılan Burgazada, Heybeliada ve Kınalıada arasında bulunuyor. Kızılçam ormanıyla kaplı adadaki ağaçların bir kısmı 2003 yılında çıkan bir yangında kaybedilmiş olsa da,  sakinliği, çam ormanları, güzel sahili ve tarihini yansıtan ahşap evleri ile İstanbul’un en sevilen adalarından biri olarak yerini koruyor. Burgazada yaz aylarında İstanbullulara, diğer adalar gibi,  bir vapur mesafesinde denize girebilme imkanı sunuyor. Bu yazıda Burgazada plajları ve giriş ücretleri listeleniyor.

 

1 – BURGAZADA HALK PLAJI

Burgazada plajları arasında iskeleye ve çarşıya en yakın konumda bulunan Burgazada Halk Plajı’na vapurdan inip sola döndükten sonra 5 dakika yürüyerek ulaşılıyor. Minik bir taşlık kumsalın da bulunduğu plajın geneli platform. Denize merdivenle iniliyor. Giriş ücreti yok. Şezlong kirası 2021 yılı itibariyle kişi başı 30 ₺, şemsiye için ayrıca 20 ₺ daha ödemeniz gerekiyor. Alkolsüz içecek servisi de mevcut. Soft içecekler 7.5 ₺

BURGAZADA HALK PLAJI

 

2- BURGAZADA ÇAMAKYA PLAJI

Burgazada İskelesi’ne en yakın ikinci plaj olan Çamakya Aile Plajı’na vapurdan inip sağa döndükten sonra 10 dakika yürüyerek ulaşılıyor. Ailelerin en çok tercih ettiği bu plajın tamamı çakıllı kumsal, deniz içinde dinlenebileceği yataklar da bulunuyor. Deniz gayet temiz. Giriş ücreti yok ama şezlong başına hafta içi 30 ₺, hafta sonu 40 ₺ talep ediliyor. Buna şezlong, şemsiye, kabin ve duş dahil.

BURGAZADA ÇAMAKYA PLAJI

 

3 – BURGAZADA MADAM MARTHA KOYU

Sahilde eşi ile birlikte yaptığı evde yaz kış oturan Madam Martha, yılın on iki ayı da denize giren, denizden topladığı taşlardan yaptığı takıları küçük çocuklara hediye eden, adadaki herkesin sevdiği ve çiçek teyze diye isimlendirdiği biriymiş.  Ölünce ismi bu koya verilmiş. Madam Martha Plajı Burgazada İskelesi’nden indikten, sağa dönüp devam ettikten 1.5 kilometre sonra ulaşılıyor. Bu yürüyüş yaklaşık 20, 25 dakika sürüyor. Tepeden toprak bir yoldan aşağı iniliyor.Madam Martha Koyu’nun özelliği burasının aynı zamanda bir kamp alanı olması. Koyun üzerindeki toprak alanda hafta sonları onlarca çadır kuruluyor. Oldukça geniş olan taşlık kumsalında şezlong kiralamak mümkün ama kendi havlunuzu serip hiçbir ücret ödemeden deniz keyfi yapabileceğiniz pek çok alan var. Yüksek şezlong ücretlerinden kaçan gençler genelde burayı tercih ediyor. Şezlong kiralamak isterseniz ücreti 2021 yılı itibariyle 25 ₺, şemsiye 10 ₺.

MADAM MARTA KOYU


MADAM MARTA KOYU

 

4 – MİMİ KOY

Madam Marta Koyu ile Çamakya Aile Plajı arasında yer alan Mimi Koy’a Madam Marta Plajı’nda olduğu gibi tepeden bir merdiven yardımı ile iniliyor. Kumsaldan değil iskeleden denize girilen bu koyda yiyecek içeçek servisi olan bir tesis de bulunuyor. Şezlong ücreti kişi başı 30 ₺.

MİMİ KOY

 

5 – DÜŞLER SAHİLİ PLAJI

Mimi Koy’un hemen yanıbaşında yer alan Düşler Sahili Plajı da oldukça izole, dalga almayan ve sakin bir koy. Bu bölgedeki diğer plajlar gibi bu plaj da çakıllı ve tepeden merdivenle iniliyor. Şezlong ücreti kişi başı 25 ₺. Sıcak soğuk içecek servisi mevcut.

DÜŞLER SAHİLİ PLAJI


DÜŞLER SAHİLİ PLAJI

6 – BURGAZADA KALPAZANKAYA PLAJI

Burgazada merkezinden faytonla 10 dakikada, yürüyerek yarım saat 40 dakikada ulaşabileceğiniz Kalpazankaya Plajı adanın en güzel bölgesinde yer alıyor. Plaja giriş ücreti yok. 2021 yılı itibariyle şezlong için 30 TL, şemsiye için ise 20 ₺ ödemeniz gerekiyor. Açık denize bakan koy, bir kayanın himayesinde olduğundan nispeten dalga almıyor. Aynı zamanda iskeleye de sahip plajın taşlık olması denizin de temiz kalmasını sağlıyor. Kalpazankaya’nın tepesinde kır lokantası tadında muhteşem manzaralı balık restoranı Kalpazankaya bulunuyor. Adanın en popüler restoranı olan Kalpazankaya’da mükellef bir sofra kurdurmak pahalı olsa da bir kalamar, bir patates, bir bira ile de güzel bir öğle yemeği keyfi yapılabiliyor. 

 

7 – BURGAZADA SU SPORLARI KULÜBÜ PLAJI

Burgazada plajları ve giriş ücretleri listemizin sonuncusu, Ada’da yaşayan ailelerin çocuklarının yaz tatili süresince sportif aktivitelerle uğraşmaları için kurulmuş olan Adalar Su Sporları Kulübü (ASSK) olarak bilinen Burgazada Su Sporları Kulübü Plajı sadece üyeler tarafından kullanılabiliyor.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

KINALI ADA PLAJLARI

 1 – KINALIADA KUMLUK PLAJI

Adı kumluk olmasına rağmen Kınalıada’nın genelinde olduğu gibi taşlık bir sahile sahip olan Kumluk Plajı sığ olduğu için çocuklu aileler tarafından tercih ediliyor. Plaja sadece bay ve bayan karışık olarak girilebiliyor. Kısaca damsız alınmıyor:) Kınalıada İskelesi’nden ücretsiz teknelerle ulaşılabildiği gibi Kumluk Plajı’na yürüyerek de gelinebiliyor. Plaj bünyesindeki kafe restorandan aperatif yiyecek içecek alınabiliyor. Giriş ücretinin 2021 yılı itibariyle hafta içi 25 TL, cumartesi günü 30 ve pazar günü 40 TL olduğu tesiste duş, şezlong, şemsiye, wc, masa-sandalye, soyunma kabini, Kınalıada iskelesinden tekne servisi de bu fiyata dahil ediliyor. 0 – 7 yaş için ücret alınmıyor.

Telefon: 0 (216) 381 53 37

 

2 – AYAZMA KAMOS BEACH CLUB (SUNSET BEACH)

Yaklaşık 100 metre sahili ile Kilyos sahillerinin Adalar’daki alternatifi olan Kamos Beach Club’da denize alternatif olarak deniz suyu ile doldurulmuş yüzme havuzu ve çocuk yüzme havuzu da bulunuyor. Zaman zaman aktivite ve konserlere ev sahipliği yapan plajın denizi biraz taşlık olsa da temizliğiyle dikkat çekiyor. Adanın arka tarafında yer alan Kamos Beach Club’a  yokuş çıkarak yürüyebileceğiniz gibi vapur iskelesinden kalkan ücretsiz tekneler ile de ulaşılabiliyor.  Kamos Beach Club’a giriş ücreti kişi başı hafta içi giriş 20TL, hafta sonu ise 30 TL.Tesis içerisinde duş,WC, soyunma kabini ve yiyecek içecek hizmeti veren bir kafe restoran bulunuyor.

Adres: Kınalı Çarşı Cd. No:89, 34977 Kınalıada/İstanbul

Telefon: 0 (216) 3816913

 

3 – KINALIADA TEOS RESTAURANT & BEACH CLUB (BONCUK PLAJI)

Adanın merkezindeki konumu ile ön plana çıkan Teos Beach Club hem restoran hem de plaj olarak hizmet veriyor. İstanbul’u karşınıza alıp denize girmek ve sakin ortamda yemek içmek için iyi bir alternatif oluşturan Teos Beach Club’ı genelde aileler ve çiftler tercih ediyor. İskelesinden ya da çakıl plajından denize girilebilecek tesisin giriş ücreti 2021 yılı itibariyle kişi başı hafta içi giriş 30 TL, hafta sonu ise 50 TL. 10 yaşa kadarki çocuklardan ücret alınmıyor ancak şezlong da verilmiyor. Tahta masaları ile hoş bir ambiyansa sahip Teos Restaurant’ın menüsünde hem serpme kahvaltı (45 TL), hem hamburger, tost gibi aperatifler (20-30TL) hem de meze ve balık çeşitleri bulunuyor.

Adres: Kınalı Çarşı Cd. No:63, 34977 Kınalıada/İstanbul

Telefon: 0 532 6514410

 

4 – KINALIADA ÜLKER RESTORAN & PLAJ

Adanın İskele’ye göre tam ters tarafında bulunan Kınalıada Ülker Restaurant, Teos gibi hem plaj hem restaurant olarak hizmet veriyor.  Ancak buranın avantajı şu, plaj kullanımı için giriş ücreti alınmıyor. Ülker Plajı’nda şezlong ve şemsiye kiralamak isterseniz 20 TL ödemeniz gerekiyor. Bu fiyata WC, duş, soyunma kabini kullanımı dahil. Ülker Restaurant’ın menüsünde ızgara çeşitleri, sigara böreği gözleme, patates kızartması aperatif yiyecekler, alkollü alkolsüz içecekler bulunuyor. Ülker Plaj ve Restoran’a iskeleden ya da adanın içinden yürüyerek 30-40 dakikada ulaşılabiliyor. Adanın içinden gidildiğinde mesafe daha kısa ama yokuşlu, sahilden gidildiğinde düzayak ama daha uzun bir yol sizi bekliyor. Ülker Plajı için belirli saatlerde ücretsiz tekne servisi de bulunuyor.

 

5 – KINALIADA İSKELE PLAJI

Kınalıada’daki ücretsiz halk plajı olarak ilk akla gelen İskele Plajı vapur iskelesinin sağında ve solunda yer alıyor. Giriş ücretinin alınmadığı plajda şemsiye ve şezlong kirası için kişi başı 20 TL ödeniyor. Kınalıada’nın genelinde olduğu gibi taşlık bir sahile sahip olan plajdan Kınalıada’ya gidip gelen vapurları izlemek de keyifli oluyor.

 

 

CADDEBOSTAN VE SUADİYE PLAJLARI VE GİRİŞ ÜCRETLERİ 

 

CADDEBOSTAN PLAJLARI NEREDE? GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

Biri ücretli olmak üzere toplam 3 adet halk plajından oluşan Kadıköy Belediyesi’ne bağlı Caddebostan Plajları İstanbul’da Anadolu yakasında Kadıköy civarında oturanlar için en kolay ulaşılabilen plaj olma özelliği taşıyor. Caddebostan Plajlarının her üçünde de şezlonglar, şemsiyeler, soyunma kabinler, duşlar ve can kurtaran kuleleri, WC ve büfe bulunuyor.  Kumluk olan plajlar çocuklu aileler için de oldukça uygun. Plaj alanının gerisinde ağaç gölgesinde piknik yapabileceğiniz geniş yeşil alanların da bulunması büyük avantaj. Büyük Kulüp’ün hizasına denk gelen Caddebostan Plajı 1’e giriş için 2021 itibariyle kişi başı 25 TL, öğrenciler için 12 TL giriş ücreti alınıyor. 0-7 yaş ücretsiz. Giriş ücretine şemsiye, şezlong kirası da dahil ediliyor. Caddebostan Plajı 2 ve Caddebostan Plajı 3’e giriş ücretsiz. 10 TL karşılığında şezlong ve şemsiye kiralanabiliyor.

 

CADDEBOSTAN PLAJLARI’NA NASIL GİDİLİR?

Caddebostan Plajları’na en kolay ulaşım yöntemi bulunduğunuz yerden metro, metrobüs, minibüs ya da vapur ile Kadıköy’e ulaşıp,Kadıköy’de Beşiktaş İskelesi yakınlarından kalkan ve Bostancı sahilden giden sarı dolmuşlara binmek ve Caddebostan durağında inmektir. Sarı dolmuşlar yerine Kadıköy’den kalkan ve sahilden Bostancı yönüne giden İETT otobüsleri de tercih edilebilir.

SUADİYE PLAJI NEREDE? GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

Caddebostan Plajı’na göre daha nezih bir ortamı olan Suadiye Plajı’nı genellikle bölge sakinleri tercih ediyor. Girişin ücretsiz olduğu Suadiye Plajı’nda şezlong ve şemsiyelerden yararlanmak için kişi başı 10 TL ücret ödemeniz gerekiyor. Aperatif yiyeceklerin servis edildiği çay bahçesi tadında minik bir kafenin bulunduğu Suadiye Plajı’nda rüzgar sörfü dersi de veriliyor.

SUADİYE PLAJI’NA NASIL GİDİLİR?

Caddebostan Plajları’nda olduğu gibi Suadiye Plajı’na en kolay ulaşım yöntemi bulunduğunuz yerden metro, metrobüs, minibüs ya da vapur ile Kadıköy’e ulaşıp,Kadıköy’de Beşiktaş İskelesi yakınlarından kalkan ve Bostancı sahilden giden sarı dolmuşlara binmek ve Suadiye durağında inmektir.Sarı dolmuşlar yerine Kadıköy’den kalkan ve sahilden Bostancı yönüne giden İETT otobüsleri de tercih edilebilir.

 

FLORYA PLAJLARI VE GİRİŞ ÜCRETLERİ 

 

1 – FLORYA GÜNEŞ PLAJI

İstanbul’un en eski plajlarından biri olan ve Atatürk’ün denize girerken fotoğraflarının da çekilmiş olduğu Florya Güneş Plajı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletiliyor. 800 metre uzunluğundaki plaj yaz aylarında İstanbullulara şehrin içinde denize girme imkanı veren plajların başında geliyor. Florya Güneş Plajı’nda 2 adet cankurtaran kulesi, 1500 adet şezlong,1500 adet şemsiye, 42 adet WC, 234 adet soyunma kabini, 48 adet duş,  2 adet büfe, 228 adet emanet dolabı ve 300 araçlık otopark alanı bulunuyor. Florya Güneş Plajı’nda plaj voleybolu ve müzik yayını da ayrıca mevcut. Denizi sığ ve zaman zaman da yosunlu olan plaja hafta sonlarında oldukça kalabalık olduğu için hafta içi ya da hafta sonu erken saatlerde gidilmesi tavsiye ediliyor. Girişi ücretli olduğu için Güneş Plajı birkaç yüz metre ötedeki Menekşe Plajı’ndan daha iyi bir kaliteye sahip.

 

FLORYA GÜNEŞ PLAJI GÜNCEL GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

Plaja giriş ücreti yetişkinler için 2021 yılı itibariyle kişi başı 25 TL, öğrenciler için ise 12 TL. 0-7 yaş ise ücretsiz yararlanabiliyor. Giriş ücretiyle şezlong, şemsiye, soyunma kabinleri, duş ve tuvalet alanlarından yararlanmak mümkün. Ayrıca 15 TL karşılığında emanet kasaları de kiralanabiliyor. Kalabalık göz önüne alındığında emanet dolabı kiralamak oldukça mantıklı.  

 

FLORYA GÜNEŞ PLAJINA NASIL GİDİLİR?

Florya Güneş Plajı’na en hızlı şekilde ulaşmak için metrobüsü kullanmak en mantıklısı. Metrobüsten Cennet Mahallesi durağında inildikten sonra plaj yürüme mesafesinde bulunuyor.  

FLORYA GÜNEŞ PLAJI İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Şenlikköy Mahallesi, Florya Sahil Parkı, 34153 Bakırköy/İstanbul, Turkey

Telefon: +90 212 550 39 64

2 – FLORYA MENEKŞE PLAJI

Küçükçekmece Gölü ile Florya Güneş Plajı arasında  bulunan Florya Menekşe Plajı 600 metre sahil şeridi boyunca uzanmış, şezlong, şemsiye, duşa kabin, tuvalet hizmetlerinin ve 3 adet büfenin bulunduğu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tarafından işletilen ve girişin ücretsiz olduğu bir halk plajı. Ücretsiz olması sebebiyle girişin ücretli olduğu Florya Güneş Plajı’ndan kalite ve müşteri kitlesi anlamında daha düşük bir seviyede. Burada halk dilediğince kumlara seriliyor, güneşleniyor, yüzüyor, hatta piknik ve mangal yapıyor. Hafta sonları, özellikle de bayram tatillerinde aşırı izdiham olabiliyor. Menekşe plajında 10 TL karşılığında şezlong ve şemsiye kiralanabiliyor.

FLORYA MENEKŞE PLAJI GÜNCEL GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

Florya Menekşe Plajı’na giriş ücretsiz.

FLORYA MENEKŞE PLAJINA NASIL GİDİLİR?

Florya Menekşe Plajı’na en hızlı şekilde ulaşmak için metrobüsü kullanmak en mantıklısı. Metrobüsten Küçükçekmece durağından indikten sonra denize doğru 5 dakika yürümeniz gerekmektedir.  

 

SARIYER ALTINKUM KADINLAR PLAJI

İstanbul’un Sarıyer ilçesinin Rumeli Kavağı’nda bulunan Altınkum Kadınlar Plajı tamamen bayanlara ayrılmış, erkek sinek dahi giremiyor:) Plaj bünyesinde çalışan herkes, büfe çalışanları, cankurtaranlar dahil hepsi bayan. Plajın etrafı branda ile çevrili olduğu için dışarıdan da görünmüyor. Sarıyer Altınkum Plajı’nda hem plaj hem de denizin içi tamamen kum. Zaten plaj ismini altın renkli bu kumdan alıyor. Plaja yiyecek ve içecekle giriş serbest. Bayanlar sarmaları börekleri getirip ortamı adeta altın gününe çeviriyor:) Plajda masa sandalye, cankurtaran, soyunma kabinleri, sağlık kabini ve duşlar bulunuyor. Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı hafta sonu çok kalabalık olduğu için hafta içi gidilmesi tavsiye ediliyor.

 

SARIYER ALTINKUM KADINLAR PLAJI GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı’na girişte yetişkinler ve 10 yaşından büyük kız çocuklar için kişi başı 20 TL ödemeniz gerekiyor. 6-10 yaş aralığı için ise 10 TL ödemeniz yeterli. 4 kişilik masa-sandalya ücreti için ayrı 20 TL, 1 adet şezlong ve şemsiye için 15 TL ödemeniz gerekiyor.

 

SARIYER ALTINKUM KADINLAR PLAJI NEREDE? NASIL GİDİLİR?

1 – KADINLAR PLAJINA ÖZEL ARAÇLARLA YA DA TOPLU TAŞIMA İLE ULAŞIM

Sarıyer Altımkum Kadınlar Plajı Rumeli Kavağı’nda, İskele Caddesi üzerinde yer alıyor. Buraya İETT otobüsleri ile, şehir hatları vapuru ile ya da özel aracınız ile ulaşım sağlanıyor. Kadınlar Plajına toplu taşıma ile ulaşmak için metro ile  Hacıosman durağına gelip buradan Sarıyer – Rumeli Kavağı İETT otobüslerine binerek Rumeli Kavağı’na gelmek gerekiyor. Kadınlar Plajı Rumeli Kavağı otobüs durağından yaklaşık 10 dakika yürüme mesafesinde. 

2 – KADINLAR PLAJINA SERVİS İLE ULAŞIM

Plaja hem Anadolu yakasından hem de Avrupa yakasından farklı şirketlere ait özel servisler ile de ulaşılabiliyor. Gidiş- dönüş servis ücreti olarak yetişkinler ve 10 yaş üstü kız çocuklar için kişi başı 50 TL ödemeniz gerekli. 0-6 yaş için servis ücretsiz, 6-10 yaş aralığı için 15 TL talep ediliyor. Plaja 8 yaş üstü erkek çocuk alınmıyor. Çocuklar için kimlik getirmeniz gerekiyor. Servis ücretine plaja giriş, plajda masa sandalye kullanımı, soyunma kabini, duş ve tuvalet kullanımı dahil ancak şezlong kullanımı için ayrıca 15 TL ödemeniz gerekiyor. Servisler sabah saat 06:30 ile 07:15 arası misafirlerini belirlenen duraktan alıp 07:30 ile 07:45 arası plajda oluyor. Akşam saat 17:00 ile 17:30 arası plajdan dönüş gerçekleşiyor. Servisler haftanın 7 günü çalışıyor. Servisler için ilgili telefonlardan bir gün öncesinde en geç akşam 20:00 ye kadar rezervasyon yapmanız gerekiyor. Servisler ertesi gün sizi evlerine en yakın ana caddeler üzerinden alıyor, akşam aynı noktaya bırakıyor.  

 

SARIYER ALTINKUM KADINLAR PLAJI SERVİSLERİ TELEFON BİLGİLERİ

0212 634 66 62 & 0535 205 92 61 ALTIN TUR: 0 537 426 85 56 & 0 543 853 4903 & 0 532 294 93 59 ERTUR TURIZM: 0 545 618 7373 KORKUT TURIZM: 0 532 243 53 47  ŞİRİN TURİZM: 0 554 342 0595 KARA TURİZM: 0 553 580 17 74 & 0 546 634 66 62 KAYA TURİZM: 0 531 319 2670 & 0 532 165 3769 STİL TURİZM: 0 546 634 66 62  

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

1 Comment

  • Ogün Yücel dedi ki:

    Çok saçma Beylikdüzü’nde oturuyorum ve burda da birsuru denize girilebilicek yer varken bunların hiç birinden bahsetmemiş siniz hatta bı kaç örnek veriyim.size büyükçekmece sahil,Gürpınar sahil,Kumburgaz ,Mimaroba vs vs bunalrdan da bahsedin bı zahmet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir