Caddebostan ve Suadiye Plajları, Nerede, Nasıl Gidilir? Giriş Ücretleri

CADDEBOSTAN PLAJLARI NEREDE? GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

Biri ücretli olmak üzere toplam 3 adet halk plajından oluşan Kadıköy Belediyesi’ne bağlı Caddebostan Plajları İstanbul’da Anadolu yakasında Kadıköy civarında oturanlar için en kolay ulaşılabilen plaj olma özelliği taşıyor. Caddebostan Plajlarının her üçünde de şezlonglar, şemsiyeler, soyunma kabinler, duşlar ve can kurtaran kuleleri, WC ve büfe bulunuyor.  Kumluk olan plajlar çocuklu aileler için de oldukça uygun. Plaj alanının gerisinde ağaç gölgesinde piknik yapabileceğiniz geniş yeşil alanların da bulunması büyük avantaj. Büyük Kulüp’ün hizasına denk gelen Caddebostan Plajı 1’e giriş için kişi başı 19 TL, öğrenciler için 9 TL giriş ücreti alınıyor. Giriş ücretine şemsiye, şezlong kirası da dahil ediliyor. Caddebostan Plajı 2 ve Caddebostan Plajı 3’e giriş ücretsiz.

CADDEBOSTAN PLAJLARI’NA NASIL GİDİLİR?

Caddebostan Plajları’na en kolay ulaşım yöntemi bulunduğunuz yerden metro, metrobüs, minibüs ya da vapur ile Kadıköy’e ulaşıp,Kadıköy’de Beşiktaş İskelesi yakınlarından kalkan ve Bostancı sahilden giden sarı dolmuşlara binmek ve Caddebostan durağında inmektir. Sarı dolmuşlar yerine Kadıköy’den kalkan ve sahilden Bostancı yönüne giden İETT otobüsleri de tercih edilebilir.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

SUADİYE PLAJI NEREDE? GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

Caddebostan Plajı’na göre daha nezih bir ortamı olan Suadiye Plajı’nı genellikle bölge sakinleri tercih ediyor. Girişin ücretsiz olduğu Suadiye Plajı’nda şezlong ve şemsiyelerden yararlanmak için ücret ödemeniz gerekiyor. Aperatif yiyeceklerin servis edildiği çay bahçesi tadında minik bir kafenin bulunduğu Suadiye Plajı’nda rüzgar sörfü dersi de veriliyor.

SUADİYE PLAJI’NA NASIL GİDİLİR?

Caddebostan Plajları’nda olduğu gibi Suadiye Plajı’na en kolay ulaşım yöntemi bulunduğunuz yerden metro, metrobüs, minibüs ya da vapur ile Kadıköy’e ulaşıp,Kadıköy’de Beşiktaş İskelesi yakınlarından kalkan ve Bostancı sahilden giden sarı dolmuşlara binmek ve Suadiye durağında inmektir.Sarı dolmuşlar yerine Kadıköy’den kalkan ve sahilden Bostancı yönüne giden İETT otobüsleri de tercih edilebilir.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

İstanbul’da Denize Girilecek Yerler, Plajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir