En İyi 5 Heybeliada Plajı ve 2024 Giriş Ücretleri

Büyükada gibi İstanbul’a bir vapur mesafesindeki Heybeli Ada’ya da Avrupa Yakası’nda oturanlar Beşiktaş ve Kabataş’tan, Anadolu Yakası’nda oturanlar ise Bostancı ya da Kadıköy’den kalkan vapurlar ile ulaşabiliyor. Ada Beach Club, Cevahir Aqua Club, Asaf Bey Plajı, Alman Koyu ve Akvaryum Plajı Heybeliada’nın popüler plajları.

1 – ADA BEACH CLUB

Ada Beach Club, Heybeliada’nın eşsiz çam ormanlarıyla çevrili Çam Limanı Koyu’nda bulunuyor. Kabataş, Bostancı, Kadıköy ve Kartal’dan vapur ile Heybeliada’ya geldikten sonra iskelenin yanında bulunan ücretsiz tekneler ile Ada Beach Club’ın bulunduğu Çam Limanı Koyu’na ulaşılıyor. Ada Beach Club’a merkezden yapılacak 5 dakikalık bir fayton yolculuğı ile de ulaşmak mümkün.

Giriş ücretinin 2024 yazı itibariyle kişi başı hem hafta içi hem de hafta sonu 500 TL olduğu Ada Beach Club’da 0 – 10 yaş arası çocuklar için ücret alınmıyor.  Giriş ücretine şezlong, şemsiye, duş, tuvalet, giyinme kabini ve mini golf dahil.  İskeleden denize girmeyi tercih edenlerin çok seveceği Ada Beach Club’da Yunan Adaları’na ışınlanmış hissi veren tahta masalı bir balık restoranı ve aperatif yiyecekler yiyebileceğiniz bir kafe de bulunuyor.

Adres: Çamlık Mevki, 34973  Heybeliada/İstanbul

Telefon: 0 216 351 17 70

2 – HEYBELİADA CEVAHİR AQUA CLUB

Heybeliada’ nın kuzey batısında yer alan Cevahir Aqua Club, deniz keyfi dışında eğlenme imkanı da sunuyor. Her yaşa hitap eden dev bir aquaparkı  bulunan tesis, adanın en kaliteli plajı olma iddiasını taşıyor. Cevahir Aqua Club’a hem Heybeliada İskelesi’nden hem de Bostancı’dan ücretsiz tekne servisi bulunuyor.

Cevahir Aqua Club 2024 Giriş Ücreti ve hakkındaki detaylar için tıklayın.

CEVAHİR AQUA CLUB HEYBELİADA

3 – ASAF BEY PLAJI

Heybeliada’ nın batısında yer alan Burgazada manzaralı Asaf Bey Plajı şehirden uzak, denize yakın mottosuna sahip. Çocuklu ailelerin de tercih ettiği tesis, temiz ve berrak denizi ile ön plana çıkıyor. Asafbey Plajı’na Heybeliada İskelesi’nden her yarım saatte bir kalkan bıyıklı adlı tekne ile ücretsiz servis sağlanıyor. Plaja evcil hayvanla girilebiliyor.

Asaf Bey Plajı hakkında bilgiler, fotoğraflar ve güncel giriş ücreti için tıklayın.

ASAF BEY PLAJI

4 – HEYBELİADA AKVARYUM KOYU

Doğal park içerisinde yer alan, patika bir yoldan inilerek varılan, kayaların arasında gizli saklı bir plaj olan Akvaryum Plajı’na Heybeliada merkezinden Merit Halki Palas yönüne doğru gidildiğinde ulaşılıyor. Zemini kum ve midye kabuğundan oluşan plajdaki salaş restoranın midye tavasının lezzeti pek meşhur. Sahibi İsmail Bey midyeleri denizden kendi topluyor ve aynı gün içinde taze taze tavasını yapıp servis ediyor. Doğal, yalın ve sakin bir ortama sahip plaj tam bir doğaya dönüş etkisi yaratıyor.

5 – HEYBELİADA ALMAN KOYU

Uzun ve zahmetli bir yolu aştıktan sonra ulaşacağınız Alman Koyu, Heybeliada’ da denizin keyfini süreceğiniz en güzel yerlerden bir tanesi. Taşlık olan koy açık denize baktığı için burası Heybeliada’nın en temiz denizi, koy özelliği taşımasından dolayı oldukça da güvenli. Tur yolu üzerine bulunan Alman Koyu’nda giriş ücreti yok ama şemsiye, şezlong, duş ve WC ücrete tabi.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

En İyi 9 Büyükada Plajı ve 2024 Giriş Ücretleri

Adalar’da Denize Girilecek Yerler, Plajlar, Giriş Ücretleri 2024

1 Comment

  • Gözde dedi ki:

    Adalar seyahatlerimde GezentiAnne’yi severek okuyorum 🙂
    İlaveten, az önce Ada Beach Club ile konuştum. Giriş ücretleri haftaiçi 60 TL haftasonu 80 TL olmuş, bilgilerinize.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir