Heybeliada Plajları ve Giriş Ücretleri 2022

Büyükada gibi İstanbul’a bir vapur mesafesindeki Heybeli Ada’ya da Avrupa Yakası’nda oturanlar Beşiktaş ve Kabataş’tan, Anadolu Yakası’nda oturanlar ise Bostancı ya da Kadıköy’den kalkan vapurlar ile ulaşabiliyor. Ada Beach Club, Aqua Green Beach Club, Alman Koyu ve Akvaryum Plajı Heybeliada’nın popüler plajları. Bu yazımda Heybeliada plajları hakkında kısa bilgiler ve güncel giriş ücretleri yer alıyor.

Heybeliada Vapur Saatleri için tıklayın.

 

HEYBELİADA PLAJLARI VE GİRİŞ ÜCRETLERİ

 

1 – ADA BEACH CLUB

Ada Beach Club, Heybeliada’nın eşsiz çam ormanlarıyla çevrili Çam Limanı Koyu’nda bulunuyor. Kabataş, Bostancı, Kadıköy ve Kartal’dan vapur ile Heybeliada’ya geldikten sonra iskelenin yanında bulunan ücretsiz tekneler ile Ada Beach Club’ın bulunduğu Çam Limanı Koyu’na ulaşılıyor. Ada Beach Club’a merkezden yapılacak 5 dakikalık bir fayton yolculuğı ile de ulaşmak mümkün.

Giriş ücretinin kişi başı hafta içi ve cumartesi günleri 50 TL, pazar ve bayram günleri 60 TL olduğu Ada Beach Club’da 0 – 10 yaş arası çocuklar için ücret alınmıyor.  Giriş ücretine şezlong, şemsiye, duş, tuvalet, giyinme kabini ve mini golf dahil.  İskeleden denize girmeyi tercih edenlerin çok seveceği Ada Beach Club’da Yunan Adaları’na ışınlanmış hissi veren tahta masalı bir balık restoranı ve aperatif yiyecekler yiyebileceğiniz bir kafe de bulunuyor.

Adres: Çamlık Mevki, 34973  Heybeliada / İstanbul

Telefon: 0 216 351 17 70

 

2 – HEYBELİADA AQUA GREEN BEACH CLUB

Heybeliada’ da yer alan Aqua Green Beach Club, deniz keyfi dışında eğlenme imkanı da sunuyor. Her yaşa hitap eden bir aquaparkı da bulunan Aqua Green Beach Club adanın en kaliteli plajı olma iddiasını taşıyor. Aqua Green Beach Club’a da Heybeliada iskelesinden gidiş dönüş ücretsiz ulaşım hizmeti bulunuyor.

Giriş ücretinin kişi başı, hafta içi ve cumartesi günleri 50 TL, pazar günleri 60 TL olduğu Ada Beach Club’da 0-7 yaş arası çocuklar ücretsiz olup, 8 yaş ve üzerinden tam giriş ücreti alınıyor. Giriş ücretine diğer beach clublarda olduğu gibi  şezlong, şemsiye, duş, tuvalet ve giyinme kabini dahil.  Aperatif yiyecekler ve balık çeşitlerinin bulunduğu bir restoranı da olan Aqua Green Beach Club‘da şezlonglara yiyecek içecek servisi de yapılıyor.

Adres: Yeni İskele Sokak, 34973, Heybeliada / İstanbul

Telefon: 0 (216) 3511600

 

3 – HEYBELİADA AKVARYUM KOYU

Doğal park içerisinde yer alan, patika bir yoldan inilerek varılan, kayaların arasında gizli saklı bir plaj olan Akvaryum Plajı’na Heybeliada merkezinden Merit Halki Palas yönüne doğru gidildiğinde ulaşılıyor. Zemini kum ve midye kabuğundan oluşan plajdaki salaş restoranın midye tavasının lezzeti pek meşhur. Sahibi İsmail Bey midyeleri denizden kendi topluyor ve aynı gün içinde taze taze tavasını yapıp servis ediyor. Doğal, yalın ve sakin bir ortama sahip plaj tam bir doğaya dönüş etkisi yaratıyor.

 

4 – HEYBELİADA ALMAN KOYU

Uzun ve zahmetli bir yolu aştıktan sonra ulaşacağınız Alman Koyu, Heybeliada’ da denizin keyfini süreceğiniz en güzel yerlerden bir tanesi. Taşlık olan koy açık denize baktığı için burası Heybeliada’nın en temiz denizi, koy özelliği taşımasından dolayı oldukça da güvenli. Tur yolu üzerine bulunan Alman Koyu’nda giriş ücreti yok ama şemsiye, şezlong, duş ve WC ücrete tabi.

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

Adalar’da Denize Girilecek Yerler, Plajlar, Giriş Ücretleri

İstanbul’da Denize Girilecek Yerler, Plaj Giriş Ücretleri

1 Comment

  • Gözde dedi ki:

    Adalar seyahatlerimde GezentiAnne’yi severek okuyorum 🙂
    İlaveten, az önce Ada Beach Club ile konuştum. Giriş ücretleri haftaiçi 60 TL haftasonu 80 TL olmuş, bilgilerinize.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.