Adalar’da Denize Girilecek Yerler, Plajlar, Giriş Ücretleri 2020

BÜYÜKADA PLAJLARI VE GİRİŞ ÜCRETLERİ

1 – BÜYÜKADA YÖRÜKALİ PLAJI

Büyükada İskelesi’nde vapurdan indikten sonra iskelenin yanındaki ücretsiz tekne servisi ile 20 dakikada ulaşılan Yörük Ali Plajı’na giriş ücreti 2020 itibariyle hafta içi ve cumartesi 50 TL, pazar ve bayram günleri 60 TL. Bu fiyata şezlong, minder, şemsiye, sehpa, duş ve plaj kullanımı dahil. 0-6 yaş ücretsiz. 7-12 yaş %50 indirimli. Yörükali Plajı’nın kumluk olması mekanı çocuklu aileler için bir adım öne çıkarıyor. Yörükali Plajında kişi başı 40 TL’ye serpme kahvaltı, kişi başı 60 TL’ye kendin pişir kendin ye hizmeti de mevcut.

Adres: Nizam Mahallesi, Yörükali Mevkii Büyükada / İstanbul

Telefon: 0 216 382 73 41

2 – BÜYÜKADA NAKİBEY PLAJI

Nakibey Plajı 30 yılı aşkındır İstanbullulara hizmet veren bir aile işletmesi. Plaj girisindeki ‘Damsız girilmez’ levhasıyla bir aile plajı olduğunun özellikle altı çiziliyor. Yörükali Plajı kadar geniş bir kumluk alana sahip olmasa da Nakibey Plajı’nda da çocuklar için kumluk bir alan bulunuyor. Nakibey Plajı’na giriş ücreti 2020 yılı itibariyle hafta içi ve cumartesi 50 TL, pazar ve bayram günleri 60 TL. 0-7 yaş ücretsiz, 7-12 yaş arası çocuklar için %50 indirim uygulanıyor. Nakibey Plajı’nın diğer bir avantajı servis teknesini beklemek zorunda kalınmaması çünkü mekana Büyükada iskelesinden yürüyerek 10-15 dakika , faytonla gitmeyi tercih ederseniz 5 dakikada ulaşılabiliyor. Mekanda aperatif yiyecekler servis edilen kafe restoran da mevcut.

 

 

Adres: Naki Bey Çıkmazı No:17 Büyükada / İstanbul

Telefon: 0 216 382 45 01    0 536 373 21 15

3 – BÜYÜKADA PRENSES KOYU PLAJI

Büyükada Plajları arasında en sessiz, en sakin ve en izole plaj olan Prenses Koyu Plajı kafa dinlemek isteyenler için birebir. Aynı diğer Büyükada plajlarında olduğu gibi buraya da iskelenin yanından kalkan ücretsiz servis tekneleri ile ulaşılıyor. Burası büyük bir plajdan ziyade minik bir butik otel ve otelin önündeki kayalıklar arasına gizlenmiş mütevazi bir plaj ve iskeleden oluşuyor. Prenses Koyu Plajı’na giriş ücreti 2020 itibariyle hafta içi ve cumartesi 40 TL, pazar ve bayram günleri 50 TL.0-7 yaş ücretsiz, 7-12 yaş arası çocuklar için %50 indirim uygulanıyor. Plajda restoran hizmeti de veriliyor.

Adres: Kamelya Sok. No:12  Büyükada / İstanbul

Telefon: 0 216 382 30 34

4 – BÜYÜKADA LOC’ADA

Aslında bir meyhane olan Büyükada Loc’ada, gündüzleri 10:00 17:00 arasında beach hizmeti de veriyor. Beach alanı oldukça küçük olan mekânda giriş ücreti olarak 2020 yılı itibariyle kişi başı 75 TL alınıyor. Bu ücrete bir adet soft  (alkolsüz) içecek de dahil. 0-6 yaş ücretsiz. 7 ve üzeri yaş çocuklar için tam ücret talep ediliyor. Loc’ada Büyükada’nın en pahalı plajı ama buna değecek bir fark yaratmıyor.

LOC’ADA

Adres: Büyükada-maden, Yılmaz Türk Cd. No:175 Büyükada /İstanbul

Telefon: 0 531 5251232

5 – BÜYÜKADA YADA BEACH CLUB

YADA BEACH CLUB KALICI OLARAK KAPANMIŞTIR.

Beach Club ifadesinin hakkını tam anlamıyla veren Yada Beach Club hem mekan hem müşteri kalitesi anlamında diğer Büyükada plajlarından bir adım öne çıkıyor. Tarabya’daki Yada Sushi’nin bir şubesi olan mekanda hem plaj keyfi hem de sushi keyfi bir arada yapılabiliyor. Hafta sonları canlı performans partilerinin de olduğu Yada Beach Club daha çok gençler tarafından tercih ediliyor. Yada Beach Club’a giriş ücreti hafta içi 40 TL, hafta sonu ve bayram günleri 60 TL. Diğer Büyükada plajları gibi Yada Beach Club a da iskelenin yanından kalkan ücretsiz tekne servisler ile ulaşılıyor.

Adres: Viranbağ Koyu Büyük Tur Yolu Büyükada / İstanbul

Telefon: 0 532 173 37 52

6 – BÜYÜKADA ESKİBAĞ PLAJI (HALİK KOY PLAJI)

Büyükada plajları arasında diğerlerine göre daha uygun bir giriş ücreti olan, adanın ilk plajlarından Eskibağ Plajı’na diğer pek çok Büyükada plajı gibi faytonla ya da Büyükada İskelesi’nden ücretsiz tekne servisiyle ulaşılıyor. Büyükada’nın en uzun plajı olan plaj 800 metre genişliği ile 400 kişilik kapasiteye sahip. Yörükali ve Prenses Koyu’na göre faytonla daha uzak ancak tekne ile daha kolay ulaşılabilir mesafede.  Plajın üzerindeki tepede kamp ve piknik alanı, kır gazinosu, cafe ve restoranlar bulunuyor. Temiz denizi ve sessiz ortamı ile Büyükada’nın en çok sevilen plajlarından. 2020 itibariyle giriş ücreti hafta içi 30 TL, cumartesi, pazar ve bayram günleri 40 TL.  0-7 yaş ücretsiz, 7 yaş üzeri için tam ücret alınıyor. 


Adres:
Sakarya Cd. No:5 Büyükada/İstanbul

Telefon: 0532 202 89 12

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

HEYBELİADA PLAJLARI VE GİRİŞ ÜCRETLERİ

1 – ADA BEACH CLUB

Ada Beach Club, Heybeliada’nın eşsiz çam ormanlarıyla çevrili Çam Limanı Koyu’nda bulunuyor. Kabataş, Bostancı, Kadıköy ve Kartal’dan vapur ile Heybeliada’ya geldikten sonra iskelenin yanında bulunan ücretsiz tekneler ile Ada Beach Club’ın bulunduğu Çam Limanı Koyu’na ulaşılıyor. Ada Beach Club’a merkezden yapılacak 5 dakikalık bir fayton yolculuğı ile de ulaşmak mümkün.

Giriş ücretinin 2020 itibariyle kişi başı hafta içi ve cumartesi günleri 50 TL, pazar ve bayram günleri 60 TL olduğu Ada Beach Club’da 0 – 10 yaş arası çocuklar için ücret alınmıyor.  Giriş ücretine şezlong, şemsiye, duş, tuvalet, giyinme kabini ve mini golf dahil.  İskeleden denize girmeyi tercih edenlerin çok seveceği Ada Beach Club’da Yunan Adaları’na ışınlanmış hissi veren tahta masalı bir balık restoranı ve aperatif yiyecekler yiyebileceğiniz bir kafe de bulunuyor.

Adres: Çamlık Mevki, 34973  Heybeliada / İstanbul

Telefon: 0 216 351 17 70

2 – HEYBELİADA AQUA GREEN BEACH CLUB

Heybeliada’ da yer alan Aqua Green Beach Club, deniz keyfi dışında eğlenme imkanı da sunuyor. Her yaşa hitap eden bir aquaparkı da bulunan Aqua Green Beach Club adanın en kaliteli plajı olma iddiasını taşıyor. Aqua Green Beach Club’a da Heybeliada iskelesinden gidiş dönüş ücretsiz ulaşım hizmeti bulunuyor.

Giriş ücretinin kişi başı, hafta içi ve cumartesi günleri 50 TL, pazar günleri 60 TL olduğu Ada Beach Club’da 0-7 yaş arası çocuklar ücretsiz olup, 8 yaş ve üzerinden tam giriş ücreti alınıyor. Giriş ücretine diğer beach clublarda olduğu gibi  şezlong, şemsiye, duş, tuvalet ve giyinme kabini dahil.  Aperatif yiyecekler ve balık çeşitlerinin bulunduğu bir restoranı da olan Aqua Green Beach Club‘da şezlonglara yiyecek içecek servisi de yapılıyor.

Adres: Yeni İskele Sokak, 34973, Heybeliada / İstanbul

Telefon: 0 (216) 3511600

3 – HEYBELİADA AKVARYUM KOYU

Doğal park içerisinde yer alan, patika bir yoldan inilerek varılan, kayaların arasında gizli saklı bir plaj olan Akvaryum Plajı’na Heybeliada merkezinden Merit Halki Palas yönüne doğru gidildiğinde ulaşılıyor. Zemini kum ve midye kabuğundan oluşan plajdaki salaş restoranın midye tavasının lezzeti pek meşhur. Sahibi İsmail Bey midyeleri denizden kendi topluyor ve aynı gün içinde taze taze tavasını yapıp servis ediyor. Doğal, yalın ve sakin bir ortama sahip plaj tam bir doğaya dönüş etkisi yaratıyor.

4 – HEYBELİADA ALMAN KOYU

Uzun ve zahmetli bir yolu aştıktan sonra ulaşacağınız Alman Koyu, Heybeliada’ da denizin keyfini süreceğiniz en güzel yerlerden bir tanesi. Taşlık olan koy açık denize baktığı için burası Heybeliada’nın en temiz denizi, koy özelliği taşımasından dolayı oldukça da güvenli. Tur yolu üzerine bulunan Alman Koyu’nda giriş ücreti yok ama şemsiye, şezlong, duş ve WC ücrete tabi.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

BURGAZADA PLAJLARI

1 – BURGAZADA KALPAZANKAYA PLAJI

Burgazada merkezinden faytonla 10 dakikada, yürüyerek yarım saat 40 dakikada ulaşabileceğiniz Kalpazankaya Plajı adanın en güzel bölgesinde yer alıyor. 2020 yılı itibariyle şezlong için 20 TL, şemsiye için 15 TL, her ikisi için ise 30 TL ödemeniz gerekiyor. Açık denize bakan koy, bir kayanın himayesinde olduğundan nispeten dalga almıyor. Aynı zamanda iskeleye de sahip plajın taşlık olması denizin de temiz kalmasını sağlıyor. Kalpazankaya’nın tepesinde kır lokantası tadında muhteşem manzaralı balık restoranı Kalpazankaya bulunuyor. Adanın en popüler restoranı olan Kalpazankaya’da mükellef bir sofra kurdurmak pahalı olsa da bir kalamar, bir patates, bir bira ile de güzel bir öğle yemeği keyfi yapılabiliyor.

 2 – BURGAZADA SU SPORLARI KULÜBÜ PLAJI

Burgazada plajları ve giriş ücretleri listemizin ikincisi, Ada’da yaşayan ailelerin çocuklarının yaz tatili süresince sportif aktivitelerle uğraşmaları için kurulmuş olan Adalar Su Sporları Kulübü (ASSK) olarak bilinen Burgazada Su Sporları Kulübü Plajı sadece üyeler tarafından kullanılabiliyor.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 3 – BURGAZADA ALTI NUMARA HALK PLAJI

Plajının taşlık olması sebebiyle temiz bir denize sahip olan Burgazada 6 numara Plajı iskeleden 1.5 kilometre mesafede bulunuyor. 6 Numara plajına yürüyerek, bisiklet kiralayarak ya da fayton ile ulaşılabiliyor. Girişin ücretsiz olduğu plajda şezlong ve şemsiye kirası için toplam 10 TL ödemeniz gerekiyor.

4 – BURGAZADA ÇAMAKYA PLAJI

6 Numara gibi girişi ücretsiz diğer bir halk plaj olan Çamakya Plajı Burgazada’nın arka tarafında bulunuyor. Çamakya Plajı’na Burgaza’da İskelesi’nden yaklaşık 45 dakika yürüme ile ya da 10 dakikalık fayton yolculuğu ile buraya ulaşılabiliyor. Kısa bir plaj olan Çamakya Plajı gündüz aileler gün batımında da gençler tarafından tercih ediliyor. Girişi ücretsiz olan plaja şemsiye ve şezlong için 10 TL ödemeniz gerekiyor.

5 – BURGAZADA MADAM MARTHA KOYU

Sahilde eşi ile birlikte yaptığı evde yaz kış oturan Madam Martha, yılın on iki ayı da denize giren, denizden topladığı taşlardan yaptığı takıları küçük çocuklara hediye eden, adadaki herkesin sevdiği ve çiçek teyze diye isimlendirdiği biriymiş.  Ölünce ismi bu koya verilmiş. Madam Martha Plajı’na Burgazada İskelesi’nden indikten sonra, sağa dönüp devam ettikten 2 kilometre sonra ulaşılıyor. Madam Martha Koyu’nun özelliği burasının aynı zamanda bir kamp alanı olması. Koyun üzerindeki toprak alanda hafta sonları onlarca çadır kuruluyor. Etrafta kafe restoran olmadığı için, hem deniz için hem plaj için gelenlerin yiyecek içeceğini adanın merkezinden temin etmesi gerekiyor.

KINALI ADA PLAJLARI

 1 – KINALIADA KUMLUK PLAJI

Adı kumluk olmasına rağmen Kınalıada’nın genelinde olduğu gibi taşlık bir sahile sahip olan Kumluk Plajı sığ olduğu için çocuklu aileler tarafından tercih ediliyor. Plaja sadece bay ve bayan karışık olarak girilebiliyor. Kısaca damsız alınmıyor:) Kınalıada İskelesi’nden ücretsiz teknelerle ulaşılabildiği gibi Kumluk Plajı’na yürüyerek de gelinebiliyor. Plaj bünyesindeki kafe restorandan aperatif yiyecek içecek alınabiliyor. Giriş ücretinin 2020 yılı itibariyle hafta içi 25 TL, cumartesi günü 30 ve pazar günü 40 TL olduğu tesiste duş, şezlong, şemsiye, wc, masa-sandalye, soyunma kabini, Kınalıada iskelesinden tekne servisi de bu fiyata dahil ediliyor. 0 – 7 yaş için ücret alınmıyor.

Telefon: 0 (216) 381 53 37

 

2 – AYAZMA KAMOS BEACH CLUB (SUNSET BEACH)

Yaklaşık 100 metre sahili ile Kilyos sahillerinin Adalar’daki alternatifi olan Kamos Beach Club’da denize alternatif olarak deniz suyu ile doldurulmuş yüzme havuzu ve çocuk yüzme havuzu da bulunuyor. Zaman zaman aktivite ve konserlere ev sahipliği yapan plajın denizi biraz taşlık olsa da temizliğiyle dikkat çekiyor. Adanın arka tarafında yer alan Kamos Beach Club’a  yokuş çıkarak yürüyebileceğiniz gibi vapur iskelesinden kalkan ücretsiz tekneler ile de ulaşılabiliyor.  Kamos Beach Club’a giriş ücreti kişi başı hafta içi giriş 20TL, hafta sonu ise 30 TL.Tesis içerisinde duş,WC, soyunma kabini ve yiyecek içecek hizmeti veren bir kafe restoran bulunuyor.

Adres: Kınalı Çarşı Cd. No:89, 34977 Kınalıada/İstanbul

Telefon: 0 (216) 3816913

3 – KINALIADA TEOS RESTAURANT & BEACH CLUB (BONCUK PLAJI)

Adanın merkezindeki konumu ile ön plana çıkan Teos Beach Club hem restoran hem de plaj olarak hizmet veriyor. İstanbul’u karşınıza alıp denize girmek ve sakin ortamda yemek içmek için iyi bir alternatif oluşturan Teos Beach Club’ı genelde aileler ve çiftler tercih ediyor. İskelesinden ya da çakıl plajından denize girilebilecek tesisin giriş ücreti 2020 yılı itibariyle kişi başı hafta içi giriş 30 TL, hafta sonu ise 50 TL. 10 yaşa kadarki çocuklardan ücret alınmıyor ancak şezlong da verilmiyor. Tahta masaları ile hoş bir ambiyansa sahip Teos Restaurant’ın menüsünde hem serpme kahvaltı (45 TL), hem hamburger, tost gibi aperatifler (20-30TL) hem de meze ve balık çeşitleri bulunuyor.

Adres: Kınalı Çarşı Cd. No:63, 34977 Kınalıada/İstanbul

Telefon: 0 532 6514410

 

4 – KINALIADA ÜLKER RESTORAN & PLAJ

Adanın İskele’ye göre tam ters tarafında bulunan Kınalıada Ülker Restaurant, Teos gibi hem plaj hem restaurant olarak hizmet veriyor.  Ancak buranın avantajı şu, plaj kullanımı için giriş ücreti alınmıyor. Ülker Plajı’nda şezlong ve şemsiye kiralamak isterseniz 20 TL ödemeniz gerekiyor. Bu fiyata WC, duş, soyunma kabini kullanımı dahil. Ülker Restaurant’ın menüsünde ızgara çeşitleri, sigara böreği gözleme, patates kızartması aperatif yiyecekler, alkollü alkolsüz içecekler bulunuyor. Ülker Plaj ve Restoran’a iskeleden ya da adanın içinden yürüyerek 30-40 dakikada ulaşılabiliyor. Adanın içinden gidildiğinde mesafe daha kısa ama yokuşlu, sahilden gidildiğinde düzayak ama daha uzun bir yol sizi bekliyor. Ülker Plajı için belirli saatlerde ücretsiz tekne servisi de bulunuyor.

5 – KINALIADA İSKELE PLAJI

Kınalıada’daki ücretsiz halk plajı olarak ilk akla gelen İskele Plajı vapur iskelesinin sağında ve solunda yer alıyor. Giriş ücretinin alınmadığı plajda şemsiye ve şezlong kirası için kişi başı 20 TL ödeniyor. Kınalıada’nın genelinde olduğu gibi taşlık bir sahile sahip olan plajdan Kınalıada’ya gidip gelen vapurları izlemek de keyifli oluyor.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

İstanbul’da Denize Girilecek Yerler, Plajlar

1 Comment

  • Handan dedi ki:

    Ne kadar güzel bir içerik olmuş, teşekkürler. Yeni ve bilgilendirici, çok işime yaradı👏

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir