Kınalıada Plajları ve Giriş Ücretleri

Prens Adaları’nın en küçüğü olan Kınalıada da İstanbullulara bir vapur mesafesinde plaj ve deniz keyfi sunuyor. Kumluk Plajı, Teos Boncuk Plajı, Ülker Plajı, Ayazma Kamos Plajı ve merkezdeki İskele Plajı Kınalıada Plajları’nın başında geliyor. Aşağıdaki listede Kınalıada’daki bu plajların özellikleri ve giriş ücretleri bulunuyor.

 1 – KINALIADA KUMLUK PLAJI

Adı kumluk olmasına rağmen Kınalıada’nın genelinde olduğu gibi taşlık bir sahile sahip olan Kumluk Plajı sığ olduğu için çocuklu aileler tarafından tercih ediliyor. Plaja sadece bay ve bayan karışık olarak girilebiliyor. Kısaca damsız alınmıyor:) Kınalıada İskelesi’nden ücretsiz teknelerle ulaşılabildiği gibi Kumluk Plajı’na yürüyerek de gelinebiliyor. Plaj bünyesindeki kafe restorandan aperatif yiyecek içecek alınabiliyor. Giriş ücretinin kişi başı hafta içi 20 TL, hafta sonu 30 TL olduğu tesiste duş, şezlong, şemsiye, wc, masa-sandalye, soyunma kabini, Kınalıada iskelesinden tekne servisi de bu fiyata dahil ediliyor.

2 – AYAZMA KAMOS BEACH CLUB (SUNSET BEACH)

Yaklaşık 100 metre sahili ile Kilyos sahillerinin Adalar’daki alternatifi olan Kamos Beach Club’da denize alternatif olarak deniz suyu ile doldurulmuş yüzme havuzu ve çocuk yüzme havuzu da bulunuyor. Zaman zaman aktivite ve konserlere ev sahipliği yapan plajın denizi biraz taşlık olsa da temizliğiyle dikkat çekiyor. Adanın arka tarafında yer alan Kamos Beach Club’a  yokuş çıkarak yürüyebileceğiniz gibi vapur iskelesinden kalkan ücretsiz tekneler ile de ulaşılabiliyor.  Kamos Beach Club’a giriş ücreti kişi başı hafta içi giriş 20TL, hafta sonu ise 30 TL.Tesis içerisinde duş,WC, soyunma kabini ve yiyecek içecek hizmeti veren bir kafe restoran bulunuyor.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

3 – KINALIADA TEOS RESTAURANT & BEACH CLUB (BONCUK PLAJI)

Adanın merkezindeki konumu ile ön plana çıkan Teos Beach Club hem restoran hem de plaj olarak hizmet veriyor. İstanbul’u karşınıza alıp denize girmek ve sakin ortamda yemek içmek için iyi bir alternatif oluşturan Teos Beach Club’ı genelde aileler ve çiftler tercih ediyor. İskelesinden ya da çakıl plajından denize girilebilecek tesisin giriş ücreti kişi başı hafta içi giriş 20 TL, hafta sonu ise 30 TL. Tahta masaları ile hoş bir ambiyansa sahip Teos Restaurant’ın menüsünde hem serpme kahvaltı (25 TL), hem hamburger, tost gibi aperatifler (10-20 TL) hem de meze ve balık çeşitleri bulunuyor.

4 – KINALIADA ÜLKER RESTORAN & PLAJ

Adanın İskele’ye göre tam ters tarafında bulunan Kınalıada Ülker Restaurant, Teos gibi hem plaj hem restaurant olarak hizmet veriyor.  Ancak buranın avantajı şu, plaj kullanımı için giriş ücreti alınmıyor. Ülker Plajı’nda şezlong ve şemsiye kiralamak isterseniz 20 TL ödemeniz gerekiyor. Bu fiyata WC, duş, soyunma kabini kullanımı dahil. Ülker Restaurant’ın menüsünde ızgara çeşitleri, sigara böreği gözleme, patates kızartması aperatif yiyecekler, alkollü alkolsüz içecekler bulunuyor. Ülker Plaj ve Restoran’a iskeleden ya da adanın içinden yürüyerek 30-40 dakikada ulaşılabiliyor. Adanın içinden gidildiğinde mesafe daha kısa ama yokuşlu, sahilden gidildiğinde düzayak ama daha uzun bir yol sizi bekliyor. Ülker Plajı için belirli saatlerde ücretsiz tekne servisi de bulunuyor.

5 – KINALIADA İSKELE PLAJI

Kınalıada’daki ücretsiz halk plajı olarak ilk akla gelen İskele Plajı vapur iskelesinin sağında ve solunda yer alıyor. Giriş ücretinin alınmadığı plajda şemsiye ve şezlong kirası için kişi başı 20 TL ödeniyor. Kınalıada’nın genelinde olduğu gibi taşlık bir sahile sahip olan plajdan Kınalıada’ya gidip gelen vapurları izlemek de keyifli oluyor.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

Adalar’da Denize Girilecek Yerler, Plajlar, Giriş Ücretleri

İstanbul’da Denize Girilecek Yerler, Plajlar

1 Comment

  • nazlı şeker dedi ki:

    Merbaha Öncelikle yazınız için çok teşekkür ederim acaba istanbulda gittiğim bu tarz bir kadınlara özel plajınız mevcut mu ve deniz’i hakkında biraz daha bilgilendirebilirmisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir