Riva Plajı Nerede? Nasıl Gidilir? 2023 Giriş Ücreti Nedir?

İstanbul’da Anadolu yakasında oturanlar ve Avrupa yakasında 2. Köprü civarındaki semtlerde oturanlar için en kısa sürede ulaşılabilecek kumsallara sahip Riva’nın merkezinde da Çayağzı Plajı ve Elmas Plajı olmak üzere 2 tane plaj bulunuyor. Bu yazıda bu plajların özellikleri ve güncel giriş ücretleri listeleniyor.

 

 1 – RİVA PLAJI

RİVA PLAJI NEREDE?

Riva Plajı diğer adıyla Çayağzı Plajı,  Beykoz ilçesinin Karadeniz’e bakan Riva semtinde yer alıyor. Plaj arkaya doğru geniş olmasına rağmen bir koy içinde bulunduğundan uzun bir plaj olmadığı için hafta sonları iğne atsan yere düşmeyecek kıvama gelebiliyor. Tüm Karadeniz sahilleri gibi deniz dalgalı günlerde bulanık olsa da durgun günlerde güzellik olarak Ege Akdeniz’i aratmıyor.

RİVA PLAJI

 

RİVA PLAJI’NA NASIL GİDİLİR?

Riva Plajı’na toplu taşıma araç ile gitmek için Beykoz merkeze ulaştıktan sonra 137 no’lu Cumhuriyet Köyü-Riva hattındaki  İETT otobüslerine veya Riva minibüslerine binmek gerekiyor.

Riva Plajı’na arabayla (özel aracınız ile) ulaşmak için Anadolu yakasından İkinci Köprü yolu (çevre yolu) yönünde ilerlerken köprüden önce son çıkış olan Kavacık kavşağından çıkmanız gerekiyor. Önce Kavacık, Beykoz, Riva tabelalarını daha sonra Acarlar mahallesi, Polonezköy, Riva tabelalarını takip ettiğinizde yaklaşık yarım saatte Riva’ya ulaşmış olacaksınız.  Avrupa Yakasından gelenlerin de 2. Köprü’yü geçtikten sonra ilk çıkış olan Kavacık sapağından ayrılıp aynı tabelaları takip etmesi gerekiyor. Riva Plajı Riva’nın merkezinde yer alıyor.

 

RİVA PLAJI 2023 YILI GİRİŞ ÜCRETİ

2023 yazı itibariyle kişi başı giriş ücretinin 20 TL olduğu plajda şemsiye ve şezlong ise 100’er TL karşılığında kiralanıyor.

 

2 – RİVA KADINLAR PLAJI

Riva Kadınlar Plajı Riva Elmasburnu Tabiat Parkı içerisinde yer alıyor. Riva Plajı’na göre daha sakin olan Elmasburnu Plajı, deniz ve kumsal keyfi yapabilmenin yanısıra orman içerisinde piknik alanına sahip olduğu için de tercih ediliyor.

Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri sadece kadınlara özel hizmet veren plaja 7 yaş üzeri erkek çocuklar alınmıyor. Cumartesi, Pazar ve Pazartesi ise kadın ve erkek yani karma olarak plajdan faydalanılıyor. Saklı Sahil isimli bir restoran ile şezlong, şemsiye, soyunma kabinleri ve duşlar bulunan plajın gerisindeki tabiat parkı içerisinde piknik alanları ve kafe restoran yer alıyor. Plajda konaklama ve kamp yapılamıyor.

Riva Kadınlar Plajı 2023 yılı giriş ve servis ücretleri için tıklayın.

RİVA KADINLAR PLAJI

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

Riva’daki En İyi 5 Kahvaltı Mekanı ve 2023 Kahvaltı Fiyatları

Riva’da Balık Nerede Yenir? RİVA KALYON RESTAURANT

Anadolu Kavağı, Yoros Kalesi, Anadolu Feneri, Riva Gezilecek Yerler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir