Riva Plajı Nerede? Nasıl Gidilir? 2023 Giriş Ücreti Nedir?

İstanbul’da Anadolu yakasında oturanlar ve Avrupa yakasında 2. Köprü civarındaki semtlerde oturanlar için en kısa sürede ulaşılabilecek kumsallara sahip Riva’nın merkezinde da Çayağzı Plajı ve Elmas Plajı olmak üzere 2 tane plaj bulunuyor. Bu yazıda bu plajların özellikleri ve güncel giriş ücretleri listeleniyor.

 1 – RİVA PLAJI

RİVA PLAJI NEREDE?

Riva Plajı diğer adıyla Çayağzı Plajı,  Beykoz ilçesinin Karadeniz’e bakan Riva semtinde yer alıyor. Plaj arkaya doğru geniş olmasına rağmen bir koy içinde bulunduğundan uzun bir plaj olmadığı için hafta sonları iğne atsan yere düşmeyecek kıvama gelebiliyor. Tüm Karadeniz sahilleri gibi deniz dalgalı günlerde bulanık olsa da durgun günlerde güzellik olarak Ege Akdeniz’i aratmıyor.

RİVA PLAJI

RİVA PLAJI’NA NASIL GİDİLİR?

Riva Plajı’na toplu taşıma araç ile gitmek için Beykoz merkeze ulaştıktan sonra 137 no’lu Cumhuriyet Köyü-Riva hattındaki  İETT otobüslerine veya Riva minibüslerine binmek gerekiyor.

Riva Plajı’na arabayla (özel aracınız ile) ulaşmak için Anadolu yakasından İkinci Köprü yolu (çevre yolu) yönünde ilerlerken köprüden önce son çıkış olan Kavacık kavşağından çıkmanız gerekiyor. Önce Kavacık, Beykoz, Riva tabelalarını daha sonra Acarlar mahallesi, Polonezköy, Riva tabelalarını takip ettiğinizde yaklaşık yarım saatte Riva’ya ulaşmış olacaksınız.  Avrupa Yakasından gelenlerin de 2. Köprü’yü geçtikten sonra ilk çıkış olan Kavacık sapağından ayrılıp aynı tabelaları takip etmesi gerekiyor. Riva Plajı Riva’nın merkezinde yer alıyor.

RİVA PLAJI GİRİŞ ÜCRETİ

Kişi başı giriş ücretinin 12 TL olduğu plajda şemsiye ve şezlong ise 20 TL karşılığında kiralanıyor.

2 – RİVA ELMASBURNU PLAJI

RİVA ELMASBURNU PLAJI NEREDE?

Elmasburnu Plajı Riva Elmasburnu Tabiat Parkı içerisinde yer alıyor. Tabiat parkı statüsündeki Elmasburnu Tabiat Parkı, aynı zamanda İstanbul’un popüler mesire alanlarından da biri. Riva Plajı’na göre daha sakin olan Elmasburnu Plajı, denize girilecek yerlerden biri olmanın yanında orman içerisinde piknik alanına sahip olduğu için de tercih ediliyor. Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri sadece kadınlara özel hizmet veren plaja 7 yaş üzeri erkek çocuklar alınmıyor. Cumartesi, Pazar ve Pazartesi ise kadın ve erkek yani karma olarak plajdan faydalanılıyor. Saklı Sahil isimli bir restoran ile şezlong, şemsiye, soyunma kabinleri ve duşlar bulunan plajın gerisindeki tabiat parkı içerisinde piknik alanları, çadırlı kamp alanı ve büfe yer alıyor.

RİVA ELMASBURNU PLAJI GİRİŞ ÜCRETİ

Kişi başı plaj giriş ücretinin 12 TL olduğu plajda şemsiye ve şezlong ise 20’şer TL karşılığında kiralanıyor. 1. Tip kamelyalar 45 TL, 2. Tip kamelyalar 90 TL, Yemekli loca ise 300 TL. Gazilere ve engelli kartı bulunan vatandaşlara ise girişler ücretsiz. Otopark ücretleri ise şu şekilde; Bisiklet 12 TLmotosiklet 24 TLaraba 36 TL.

RİVA ELMASBURNU PLAJI’NA NASIL GİDİLİR?

Riva Plajı gibi Riva Elmasburnu Plajı’na da toplu taşıma araç ile gitmek için Beykoz merkeze ulaştıktan sonra 137 no’lu Cumhuriyet Köyü-Riva hatlı İETT otobüslerine veya Riva minibüslerine binmek gerekiyor.

Riva Elmasburnu Plajı’na arabayla (özel aracınız ile) ulaşmak için Anadolu yakasından İkinci Köprü yolu (çevre yolu) yönünde ilerlerken köprüden önce son çıkış olan Kavacık kavşağından çıkmanız gerekiyor. Önce Kavacık, Beykoz, Riva tabelalarını daha sonra Acarlar mahallesi, Polonezköy, Riva tabelalarını takip ettiğinizde yaklaşık yarım saatte Riva’ya ulaşmış olacaksınız.  Avrupa Yakasından gelenlerin de 2. Köprü’yü geçtikten sonra ilk çıkış olan Kavacık sapağından ayrılıp aynı tabelaları takip etmesi gerekiyor. Riva’ya merkeze ulaştıktan sonra karşınıza çıkan Riva Plajı’ndan bir sonraki koyda bulunuyor, buraya Jandarma binasının yolu takip edilerek ulaşılıyor.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

Riva’daki En İyi 4 Kahvaltı Mekanı ve 2022 Kahvaltı Fiyatları

Riva’da Balık Nerede Yenir? RİVA KALYON RESTAURANT

Anadolu Kavağı, Yoros Kalesi, Anadolu Feneri, Riva Gezilecek Yerler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir