Florya Güneş ve Menekşe Plajları ve Giriş Ücretleri 2023

1 – FLORYA MENEKŞE PLAJI

Küçükçekmece Gölü ile Florya Güneş Plajı arasında  bulunan Florya Menekşe Plajı 600 metrelik bir sahil şeridi boyunca uzanmış, şezlong, şemsiye, duşa kabin, tuvalet hizmetlerinin ve 3 adet büfenin bulunduğu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tarafından işletilen bir halk plajı.

Burada halk dilediğince kumlara seriliyor, güneşleniyor, yüzüyor, hatta piknik ve mangal yapıyor. Hafta sonları, özellikle de bayram tatillerinde aşırı izdiham olabiliyor. Olası olumsuz durumlara karşı kurtarma botu ve ambulansın hazır bekletildiği plajda 120 araçlık otopark da bulunuyor. Plaja dışarıdan yiyecek ve içecek kabul edilmiyor.

FLORYA MENEKŞE PLAJI 2023 YILI GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

Plaja giriş ücreti yetişkinler için kişi başı 40 TL, öğrenciler için ise 18 TL.

0-7 yaş arası çocuklar ile engelli vatandaşlar ve engelli vatandaşlarımızın bir refakatçisi plajdan ücretsiz yararlanabiliyor. Giriş ücretine soyunma kabinleri, duş ve tuvalet alanlarının kullanımı dahil. İsteğe bağlı olarak şezlong (18 TL) ve şemsiye (18 TL) kiralanabiliyor. Emanet dolabı kirası ise 5 TL. Kalabalık göz önüne alındığında emanet dolabı kiralamak oldukça mantıklı. Ödemeler İstanbul Kart ile yapılıyor.

FLORYA MENEKŞE PLAJINA NASIL GİDİLİR?

Florya Menekşe Plajı’na en hızlı şekilde ulaşmak için metrobüsü kullanmak en mantıklısı. Metrobüsten Küçükçekmece durağından indikten sonra denize doğru 5 dakika yürümeniz gerekiyor.

FLORYA MENEKŞE PLAJI’NDA YEME İÇME

Florya Menekşe Plajı’na dışarıdan yiyecek ve içecek kabul edilmiyor. Burada da BELTUR tarafından işletilen bir büfe mevcut. Büfenin 2023 yılına ait fiyat listesi şu şekilde;

 

2 – FLORYA GÜNEŞ PLAJI

FLORYA GÜNEŞ PLAJI BU SENE HİZMET VERMİYOR.

İstanbul’un en eski plajlarından biri olan ve Atatürk’ün denize girerken fotoğraflarının da çekilmiş olduğu Florya Güneş Plajı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletiliyor. 800 metre uzunluğundaki plaj yaz aylarında İstanbullulara şehrin içinde denize girme imkanı veren plajların başında geliyor. Florya Güneş Plajı’nda 2 adet cankurtaran kulesi, 1500 adet şezlong,1500 adet şemsiye, 42 adet WC, 234 adet soyunma kabini, 48 adet duş,  2 adet büfe, 228 adet emanet dolabı ve 240 araçlık otopark alanı bulunuyor. Florya Güneş Plajı’nda plaj voleybolu ve müzik yayını da ayrıca mevcut.

Denizi sığ ve zaman zaman da yosunlu olan plaja hafta sonlarında oldukça kalabalık olduğu için hafta içi ya da hafta sonu erken saatlerde gidilmesi tavsiye ediliyor.

FLORYA GÜNEŞ PLAJI GÜNCEL GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

Plaja giriş ücreti yetişkinler için kişi başı 40 TL, öğrenciler için ise 18 TL. 0-7 yaş arası çocuklar ile engelli vatandaşlar ve engelli vatandaşlarımızın bir refakatçisi plajdan ücretsiz yararlanabiliyor. Giriş ücretine soyunma kabinleri, duş ve tuvalet alanlarının kullanımı dahil. İsteğe bağlı olarak şezlong (18 TL) ve şemsiye (18 TL) kiralanabiliyor. Kalabalık göz önüne alındığında emanet dolabı kiralamak oldukça mantıklı. Ödemeler İstanbul Kart ile yapılıyor.

FLORYA GÜNEŞ PLAJINA NASIL GİDİLİR?

Florya tren istasyonunun karşısında bulunan Güneş Plajı’na en hızlı şekilde ulaşmak için metrobüsü kullanmak en mantıklısı. Metrobüsten Cennet Mahallesi durağında inildikten sonra plaj yürüme mesafesinde bulunuyor.

FLORYA GÜNEŞ PLAJI HANGİ SAATLER ARASINDA AÇIK?

Florya Güneş Plajı haftanın 7 günü sabah saat 8:00 ile akşam 19:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

 

FLORYA GÜNEŞ PLAJI İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Şenlikköy Mahallesi, Florya Sahil Parkı, 34153 Bakırköy/İstanbul, Turkey
Telefon: +90 212 550 39 64

 

Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip etmek için tıklayın.

 

Florya’daki En İyi 7 Kahvaltı Mekanı ve 2023 Fiyatları

İstanbul Kilyos’ta Ücretsiz Plaj, Kısırkaya

İstanbul’da Denize Girilecek Yerler, Plaj Giriş Ücretleri 2023

20 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir