Şile Plajları ve Giriş Ücretleri 2022

İstanbul Avrupa yakasında oturanların ulaşım rahatlığı açısından Kilyos’u tercih ettiği gibi, Anadolu yakasında oturanlar da aynı sebepten ötürü Şile plajlarını tercih ediyor.

Kilyos gibi Şile de kimi zaman berrak ve çarşaf gibi olan, kimi zaman da dalgalarla eğlenme imkanı sunan denizi ile İstanbulluları hafta sonları günübirlik de dahi olsa deniz keyfi için kendine çekiyor. Şile’deki plajlar dendiğinde ilk olarak Uzunkum Plajı, Ayazma Plajı, Ağlayankaya Plajı ve Kumbaba Plajı akla geliyor.

ŞİLE’YE ULAŞIM

İstanbul’a 60 kilometre mesafede bulunan Şile’ye özel aracınızla 2. Köprü yolundaki Ümraniye Şile çıkış bağlantısından Ömerli istikametinde yeni Şile yolundan devam ederek 45 dakikada ulaşılabiliyor. Toplu taşıma ile ise Üsküdar’dan kalkan Şile otobüsleri kullanılabiliyor.

 

ŞİLE PLAJLARI VE GİRİŞ ÜCRETLERİ 

 

1 –  AQUA BEACH – ŞİLE UZUNKUM PLAJI

Mavi bayraklı olan Şile Uzunkum Plajı, ince kumu, ılık ve temiz denizi ile ön plana çıkıyor. Yaklaşık 1 kilometre uzunluğundaki plaja, Şile’nin merkezinden sağa doğru ilerlediğimizde karşınıza çıkan Ağlayankaya Caddesi üzerinden ulaşılıyor.

Uzunkum plajında hem girişi ücretsiz olan bir halk plajı, hem de giriş ücreti bulunan ve bu sene baştan başa yenilenen Aqua Beach Club bulunuyor. Aqua Beach Club’a giriş için kişi başı hafta içi 80 TL, hafta sonu 100 TL ödemeniz gerekiyor. 10 yaşa kadar çocuklar ücretsiz. Ücrete şezlong, şemsiye, duş, WC dahil. Localar extra olarak 1000 TL, soft içecek kovası, meyve ve çerez cips ikramı bulunuyor. Otopark hizmeti belediyeye ait.

Adres: Balibey Mah., Ağlayankaya Cad., Uzunkum Plajı No:2, 34980 Şile/İstanbul

Telefon: 0 216 711 02 98

ŞİLE AQUA BEACH

 

2 – BAIA BEACH – ŞİLE AĞLAYANKAYA PLAJI

Şile Baia Beach (Eski adıyla Life Beach), Şile’nin en güzel koylarından olan Ağlayankaya Plajı’nda yer alıyor. Locaları ile dikkat çeken ve restoran hizmeti de veren tesise giriş ücreti hafta içi kumsal bölümü 75 TL, teras bölümü 100 TL.  Hafta sonu ise kumsal bölümü 100 TL, teras bölümü 150 TL. Bayramda da hafta sonu ücretleri geçerli. Giriş ücretine şezlong, şemsiye, duş ve kabin gibi ortak kullanım alanları dahil. 0-6 yaş ücretsiz.

Adres: Balibey Mah., Ağlayankaya Cad. No:2, 34980 Şile/İstanbul

Telefon: 0 539 7062242

ŞİLE BAIA BEACH

 

3 – ŞİLE AĞLAYANKAYA BEACH

İstanbul plajları içerisinde mavi bayrak almış iki plajdan biri olan Ağlayankaya’da yer alan aynı adlı Ağlayankaya Beach 20 yılı aşkın bir süredir hizmet veriyor. Ağlayankaya Plajı’na gidebilmek için merkezdeki Balibey tabelalarını takip etmeniz gerekiyor. Giriş ücreti hafta içi 40 TL, hafta sonu 60 TL. 0-12 Yaş ücretsiz. Ücrete şezlong, şemsiye, duş, WC dahil.

Adres: Balibey Mah.  Ağlayankaya Cad. No:17, 34980 Şile/İstanbul

Telefon: 0 532 1205902

ŞİLE AĞLAYANKAYA BEACH

 

4 – MASSHA ŞİLE – AYAZMA PLAJI

Şile Ayazma plajının uç noktasında beyaz tahta bir iskele üzerinde konumlandırılmış Massha Plaj , Şile’nin ‘en sakin denizli’ şeridinde yer alıyor. Oldukça butik olan plaj sadece 50 kişilik. Kişi sayısının sınırlanmasının nedeni, misafirlerin huzurlu bir gün geçirmelerini sağlamak.

Massha Şile iletişim bilgileri, giriş ücreti ve yiyecek içecek fiyatları için tıklayın.

MASSHA ŞİLE

 

5 – ŞİLE RÜYA BEACH – AYAZMA PLAJI

1996 yılından beri Şile’nin en çok tercih edilen plajlarından Ayazma Plajı’nda bulunan Rüya Beach ilgili servisi, voleybol sahası ve hamakları ile ön plana çıkıyor. Girişi ücretsiz olan Şile Rüya Beach’te iki kişilik şezlong takımının günlük kirası olarak 80 TL ödemeniz gerekiyor.

Adres: Kordon Boyu Cad., Ayazma Plajı, No:2 Şile / İSTANBUL

Telefon: 0(532) 305 88 75 / 0(216) 319 17 17

ŞİLE RÜYA BEACH

 

6 – ŞİLE FUSHA BEACH – AYAZMA PLAJI

Şile Ayazma Plajı’nda yer alan diğer bir plaj olan Fusha Beach’te yeme içme, eğlence, dinlenme, etkinlik, plaj ve manzara bir arada. Hem İstanbul‘da olmak, hem de şehrin kargaşasından uzakta seyrine doyum olmayan, masmavi, uçsuz bucaksız Karadeniz kıyısında görsel bir şölenin içinde olma imkanı sunan Fusha Beach’in hafta içi kişi başı 35 TL olan giriş ücreti, hafta sonu 70 TL olarak fiyatlandırılmış. Giriş ücretine şezlong ve semsiye ,kabin ve duş dahil. Loca (pavilyon) ücreti hafta sonu 700 TL, hafta içi 350 TL. Localar maksimum 4 kişilik. Bayram ve resmi tatil günleri pazar günü fiyatları geçerli. Fusha Beach aileye özel bir plaj. Damsız müşteri alınmıyor. Dışarıdan yiyecek ve içecek alınmıyor. Hafta sonu rezerve alınmıyor. Saat 12:00-:1:00’e kadar şezlonglar dolduğu için erken gitmekte fayda var.

Adres: Kordonboyu Cad., No:1 34980 Şile / İstanbul

ŞİLE FUSHA BEACH

 

7 – ŞİLE AYAZMA HALK PLAJI

Yaklaşık 10 kilometrelik bir kumsala sahip olan Şile’nin en geniş plajı olan Ayazma Plajı, Şile Halk Plajı olarak da biliniyor. Şile giriş tarafında yer alan mavi bayraklı plaj, yaz aylarında şehrin sıcağından kaçıp serinlemek isteyen insanlarla dolup taşıyor. Ayazma Plajı’na giriş ücretsiz.

ŞİLE AYAZMA PLAJI

 

8 – ŞİLE KUMBABA PLAJI

Şile’ye girmeden sola döndüğünüzde ağaçların gölgesindeki Şile Kumbaba Plajı’na geliniyor. Kumunun romatizmal hastalıklara iyi geldiği söylenen Kumbaba kamping ve karavan alanına 30 TL ödeyerek arabalar park edilebiliyor. Kamping alanı hizmetleri olarak soyunma kabini, duş ve tuvaletler mevcut. Ayrıca sahil boyunca sıralanmış kafelerde yiyecek içecek servisi de yapılıyor.

ŞİLE KUMBABA PLAJI

Adres: Kumbaba Cad., 34980 Şile/İstanbul

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

Şile’de Kahvaltı Nerede Yapılır? Massha Şile

İstanbul’da Denize Girilecek Yerler, Plaj Giriş Ücretleri 2021

9 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir