Şile Plajları ve Giriş Ücretleri 2020

İstanbul Avrupa yakasında oturanların ulaşım rahatlığı açısından Kilyos’u tercih ettiği gibi, Anadolu yakasında oturanlar da aynı sebepten ötürü Şile plajlarını tercih ediyor. Kilyos gibi Şile de kimi zaman berrak ve çarşaf gibi olan, kimi zaman da dalgalarla eğlenme imkanı sunan denizi ile İstanbulluları hafta sonları günübirlik de dahi olsa deniz keyfi için kendine çekiyor. Şile’deki plajlar dendiğinde ilk olarak Uzunkum Plajı, Ayazma Plajı, Ağlayankaya Plajı ve Kumbaba Plajı akla geliyor.

ŞİLE’YE ULAŞIM

İstanbul’a 60 kilometre mesafede bulunan Şile’ye özel aracınızla 2. Köprü yolundaki Ümraniye Şile çıkış bağlantısından Ömerli istikametinde yeni Şile yolundan devam ederek 45 dakikada ulaşılabiliyor. Toplu taşıma ile ise Üsküdar’dan kalkan Şile otobüsleri kullanılabiliyor.

ŞİLE PLAJLARI VE GİRİŞ ÜCRETLERİ 2020

1 – ŞİLE UZUNKUM PLAJI / AQUA BEACH

Mavi bayraklı olan Şile Uzunkum Plajı, ince kumu, ılık ve temiz denizi ile ön plana çıkıyor. Yaklaşık 1 kilometre uzunluğundaki plaja, Şile’nin merkezinden sağa doğru ilerlediğimizde karşınıza çıkan Ağlayankaya Caddesi üzerinden ulaşılıyor.

Uzunkum plajında hem girişi ücretsiz olan bir halk plajı hem de giriş ücreti bulunan Aqua Beach Club bulunuyor. Aqua Beach Club’a giriş için 2019 itibariyle kişi başı hafta içi 35 TL, hafta sonu 50 TL ödemeniz gerekiyor. 10 yaşa kadar çocuklar ücretsiz.

Adres: Balibey Mah., Ağlayankaya Cad., Uzunkum Plajı No:2, 34980 Şile/İstanbul

Telefon: 0 216 711 02 98

sile_plajlari

2 – AĞLAYANKAYA PLAJI / ŞİLE LIFE BEACH

Şile Life Beach, Şile’nin en güzel koylarından olan Ağlayankaya Plajı’nda yer alıyor. Locaları ile dikkat çeken ve restoran hizmeti de veren tesise 2019 itibariyle giriş için hafta içi 25, hafta sonu 35 TL ödemeniz gerekiyor. 0-7 yaş ücretsiz.

Adres: Balibey Mah., Ağlayankaya Cad. No:2, 34980 Şile/İstanbul

Telefon: 0 216 7110727

life-beach-plaji-sile

3 – ŞİLE AĞLAYANKAYA BEACH

2012 senesinde İstanbul plajları içerisinde mavi bayrak almış iki plajdan biri olan Şile Ağlayankaya Beach 20 yılı aşkın bir süredir hizmet veriyor. Ağlayankaya Plajı’na gidebilmek için merkezdeki Balibey tabelalarını takip etmeniz, giriş ücreti 2019 itibariyle hafta içi 30 TL, hafta sonu 40 TL. 0-12 Yaş ücretsiz.

Adres: Balibey Mah., Ağlayankaya Cad. No:2, 34980 Şile/İstanbul

Telefon: 0 216 711 07 27

sile_plajlari-2

4 – ŞİLE AYAZMA PLAJI/ MASSHA ŞİLE

Şile Ayazma plajının uç noktasında beyaz tahta bir iskele üzerinde konumlandırılmış Massha Plaj , Şile’nin ‘en sakin denizli’ şeridinde yer alıyor. Oldukça butik olan plaj sadece 50 kişilik. Kişi sayısının sınırlanmasının nedeni, misafirlerin huzurlu bir gün geçirmelerini sağlamak.

Adres: Liman yolu mevkii,  Ayazma Plajı, No:34 Şile, İstanbul

Telefon: 0 216 704 14 35

Massha Şile giriş ücreti ve yiyecek içecek fiyatları için tıklayın.

5 – ŞİLE AYAZMA PLAJI/ RÜYA BEACH

1996 yılından beri Şile’nin en çok tercih edilen plajlarından Ayazma Plajı’nda bulunan Rüya Beach ilgili servisi, voleybol sahası ve hamakları ile ön plana çıkıyor. Girişi ücretsiz olan Şile Rüya Beach’te şemsiye, şezlong ve soyunma kabinlerini kullanmak için ise 30 TL ödemeniz gerekiyor.

Adres: Kordon Boyu Cad., Ayazma Plajı, No:2 Şile / İSTANBUL

Telefon: 0532 305 88 750216 319 17 17

sile_plajlari-3

6 – ŞİLE AYAZMA PLAJI/ FUSHA BEACH

Şile Ayazma Plajı’nda yer alan diğer bir plaj olan Fusha Beach’te yeme içme, eğlence, dinlenme, etkinlik, plaj ve manzara bir arada. Hem İstanbul‘da olmak, hem de şehrin kargaşasından uzakta seyrine doyum olmayan, masmavi, uçsuz bucaksız Karadeniz kıyısında görsel bir şölenin içinde olma imkanı sunan Fusha Beach’in hafta içi kişi başı 30 TL olan giriş ücreti, hafta sonu 40 TL olarak fiyatlandırılmış. Loca ücreti hafta sonu 500 TL, hafta içi 350 TL. Localar en çok 6 kişilik. Fusha Beach aileye özel bir plaj. Damsız müşteri alınmıyor.

Adres: Kordonboyu Cad., No:1 34980 Şile / İstanbul

sile_plajlari-4

7 – ŞİLE AYAZMA HALK PLAJI

Yaklaşık 10 kilometrelik bir kumsala sahip olan Şile’nin en geniş plajı olan Ayazma Plajı, Şile Halk Plajı olarak da biliniyor. Şile giriş tarafında yer alan mavi bayraklı plaj, yaz aylarında şehrin sıcağından kaçıp serinlemek isteyen insanlarla dolup taşıyor. Ayazma Plajı’na giriş ücretsiz.

sile_ayazma_plaji

8 – ŞİLE KUMBABA PLAJI

Şile’ye girmeden sola döndüğünüzde ağaçların gölgesindeki Şile Kumbaba Plajı’na geliniyor. Kumunun romatizmal hastalıklara iyi geldiği söylenem Kumbaba kamping ve karavan alanına 15 TL ödeyerek arabalar park edilebiliyor. Kamping alanı hizmetleri olarak soyunma kabini, duş ve tuvaletler mevcut. Ayrıca sahil boyunca sıralanmış kafelerde yiyecek içecek servisi de yapılıyor.

Adres: Kumbaba Cad., 34980 Şile/İstanbul

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

Şile’de Kahvaltı Nerede Yapılır? Massha Şile

İstanbul’da Denize Girilecek Yerler, Plaj Giriş Ücretleri

8 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir