En İyi 10 Şile Plajı ve 2024 Giriş Ücretleri

İstanbul Avrupa yakasında oturanların ulaşım rahatlığı açısından Kilyos’u tercih ettiği gibi, Anadolu yakasında oturanlar da aynı sebepten ötürü Şile plajlarını tercih ediyor.

Kilyos gibi Şile de kimi zaman berrak ve çarşaf gibi olan, kimi zaman da dalgalarla eğlenme imkanı sunan denizi ile İstanbulluları hafta sonları günübirlik de dahi olsa deniz keyfi için kendine çekiyor. Şile’deki plajlar dendiğinde ilk olarak Uzunkum Plajı, Ayazma Plajı, Ağlayankaya Plajı ve Kumbaba Plajı akla geliyor.

ŞİLE’YE ULAŞIM

İstanbul’a 60 kilometre mesafede bulunan Şile’ye özel aracınızla 2. Köprü yolundaki Ümraniye Şile çıkış bağlantısından Ömerli istikametinde yeni Şile yolundan devam ederek 45 dakikada ulaşılabiliyor. Toplu taşıma ile ise Üsküdar’dan kalkan Şile otobüsleri kullanılabiliyor.

 

ŞİLE PLAJLARI VE GİRİŞ ÜCRETLERİ 

1 –  AQUA BEACH – ŞİLE UZUNKUM PLAJI

Mavi bayraklı olan Şile Uzunkum Plajı, ince kumu, ılık ve temiz denizi ile ön plana çıkıyor. Yaklaşık 1 kilometre uzunluğundaki plaja, Şile’nin merkezinden sağa doğru ilerlediğimizde karşınıza çıkan Ağlayankaya Caddesi üzerinden ulaşılıyor.

Uzunkum plajında hem girişi ücretsiz olan bir halk plajı, hem de giriş ücreti bulunan ve bu sene baştan başa yenilenen Aqua Beach Club bulunuyor. Aqua Beach Club’a giriş için 2023 yazı itibariyle kişi başı hafta içi 350 TL, hafta sonu 400 TL ödemeniz gerekiyor. 10 yaşa kadar çocuklar ücretsiz. Ücrete şezlong, şemsiye, duş, WC dahil. VIP dedikleri özel teras bölümü 600 TL. Otopark hizmeti belediyeye ait. Aqua Beach’de her cumartesi 16:00-18:30 arası Happy Hour eşliğinde Dj Yasin Yurtsever & Rhythm Arena Gülhan Çiftdalöz sahne alıyor. Her pazar ise 16:00-18:30 arası Happy Hour eşliğinde Dj Yasin Yurtsever & Ritim Perküsyon sahne alıyor.

Adres: Balibey Mah., Ağlayankaya Cad., Uzunkum Plajı No:2, 34980 Şile/İstanbul

Telefon: 0 216 711 02 98

ŞİLE AQUA BEACH

 

2 – BAIA BEACH – ŞİLE AĞLAYANKAYA PLAJI

Şile Baia Beach (Eski adıyla Life Beach), Şile’nin en güzel koylarından olan Ağlayankaya Plajı’nda yer alıyor. Locaları ile dikkat çeken ve restoran hizmeti de veren tesise giriş ücreti hafta içi kumsal bölümü 300 TL, VIP teras bölümü 450 TL.  Hafta sonu ise kumsal bölümü 450 TL, VIP teras bölümü 650 TL.

Baia Garden kısmında ise hafta içi ve hafta sonu kişi başı 850 TL harcama zorunluluğu  ve +18 yaş sınırlaması var. Bayramda da hafta sonu ücretleri geçerli. Giriş ücretine şezlong, şemsiye, duş ve kabin gibi ortak kullanım alanları dahil. 0-6 yaş ücretsiz.

Adres: Balibey Mah., Ağlayankaya Cad. No:2, 34980 Şile/İstanbul

Telefon: 0 539 7062242

ŞİLE BAIA BEACH

 

3 – ŞİLE AĞLAYANKAYA BEACH

İstanbul plajları içerisinde mavi bayrak almış iki plajdan biri olan Ağlayankaya’da yer alan aynı adlı Ağlayankaya Beach 20 yılı aşkın bir süredir hizmet veriyor. Ağlayankaya Plajı’na gidebilmek için merkezdeki Balibey tabelalarını takip etmeniz gerekiyor. Giriş ücreti hafta içi 200 TL, hafta sonu 250 TL. 0-12 Yaş ücretsiz. Ücrete şezlong, şemsiye, duş, WC dahil.

Adres: Balibey Mah.  Ağlayankaya Cad. No:17, 34980 Şile/İstanbul

Telefon: 0 532 1205902

ŞİLE AĞLAYANKAYA BEACH

 

4 – MASSHA ŞİLE – AYAZMA PLAJI

Şile Ayazma plajının uç noktasında beyaz tahta bir iskele üzerinde konumlandırılmış Massha Plaj , Şile’nin ‘en sakin denizli’ şeridinde yer alıyor. Oldukça butik olan plaj sadece 50 kişilik. Kişi sayısının sınırlanmasının nedeni, misafirlerin huzurlu bir gün geçirmelerini sağlamak.

Massha Şile iletişim bilgileri, giriş ücreti ve yiyecek içecek fiyatları için tıklayın.

MASSHA ŞİLE

 

 5 – A-LA ŞİLE KADINLAR PLAJI, AĞLAYANKAYA 

Şile’de kumsalın kayalık alanla buluştuğu en güzel manzaralara sahip Ağlayan Kayalar bölgesinde yer alan A-LA Şile Kadınlar Plajı bünyesinde hem plaj hem havuz hem de kafe ve restoran barındırıyor. Haftanın her günü 09:00 ve 17:00 arası hizmet veren tesise sadece bayanlar ve 7 yaşından küçük erkek çocuklar girebiliyor. Ala Şile’de havuz girişi ve plaj girişi ayrı. Ödediğiniz giriş ücreti sadece biri için geçerli oluyor.

A-LA Şile Kadınlar Plajı hakkında Detay Bilgiler ve Güncel Giriş Ücretleri için tıklayın.

A-LA ŞİLE KADINLAR PLAJI

 

6 – ŞİLE RÜYA BEACH – AYAZMA PLAJI

1996 yılından beri Şile’nin en çok tercih edilen plajlarından Ayazma Plajı’nda bulunan Rüya Beach ilgili servisi, voleybol sahası ve hamakları ile ön plana çıkıyor. Girişi ücretsiz olan Şile Rüya Beach’te iki kişilik şezlong takımının günlük kirası olarak 300 TL ödemeniz gerekiyor.

Adres: Kordon Boyu Cad., Ayazma Plajı, No:2 Şile / İSTANBUL

Telefon: 0(532) 305 88 75 / 0(216) 319 17 17

ŞİLE RÜYA BEACH

 

7 – ŞİLE NORTH BEACH

Işık Üniversitesi’nin Karadeniz ile buluştuğu yerde yer alan Şile North Beach hem yeni nesil meyhane hem cafe restaurant hem de plaj olarak hizmet veriyor. Hafta sonu kahvaltıları ile de iddialı olan mekanda plaja giriş için 2023 yılı itibariyle hafta içi 250 TL, hafta sonu ise 350 TL ödemeniz gerekiyor.  North Beach’de sezon boyunca Gülşen, Melek Mosso ve Ceza gibi sevilen şanatçıların konserleri de gerçekleşiyor.

NORTH BEACH ŞİLE

Adres: Selçuklu Cad., No:11 Şile / İSTANBUL

Telefon: 0(538) 0847312

 

8 – ŞİLE FUSHA BEACH – AYAZMA PLAJI

Şile Ayazma Plajı’nda yer alan diğer bir plaj olan Fusha Beach’te yeme içme, eğlence, dinlenme, etkinlik, plaj ve manzara bir arada. Hem İstanbul‘da olmak, hem de şehrin kargaşasından uzakta seyrine doyum olmayan, masmavi, uçsuz bucaksız Karadeniz kıyısında görsel bir şölenin içinde olma imkanı sunan Fusha Beach’in hafta içi kişi başı 200 TL olan giriş ücreti, hafta sonu 350 TL olarak fiyatlandırılmış. 0-10 yaş ücretsiz. Giriş ücretine şezlong ve semsiye ,kabin ve duş dahil. Loca (pavilyon) ücreti hafta sonu 3500 TL, hafta içi 2000 TL. Localar maksimum 4 kişilik. Bayram ve resmi tatil günleri pazar günü fiyatları geçerli. Fusha Beach aileye özel bir plaj. Damsız müşteri alınmıyor. Dışarıdan yiyecek ve içecek alınmıyor. Hafta sonu rezerve alınmıyor. Saat 12:00-:1:00’e kadar şezlonglar dolduğu için erken gitmekte fayda var.

Adres: Kordonboyu Cad., No:1 34980 Şile / İstanbul

ŞİLE FUSHA BEACH

 

9 – ŞİLE AYAZMA HALK PLAJI

Yaklaşık 10 kilometrelik bir kumsala sahip olan Şile’nin en geniş plajı olan Ayazma Plajı, Şile Halk Plajı olarak da biliniyor. Şile giriş tarafında yer alan mavi bayraklı plaj, yaz aylarında şehrin sıcağından kaçıp serinlemek isteyen insanlarla dolup taşıyor. Ayazma Plajı’na giriş ücretsiz.

ŞİLE AYAZMA PLAJI

 

10 – ŞİLE KUMBABA PLAJI

Şile’ye girmeden sola döndüğünüzde ağaçların gölgesindeki Şile Kumbaba Plajı’na geliniyor. Kumunun romatizmal hastalıklara iyi geldiği söylenen Kumbaba kamping ve karavan alanına 50 TL ödeyerek arabalar park edilebiliyor. Kamping alanı hizmetleri olarak soyunma kabini, duş ve tuvaletler mevcut. Ayrıca sahil boyunca sıralanmış kafelerde yiyecek içecek servisi de yapılıyor.

ŞİLE KUMBABA PLAJI

Adres: Kumbaba Cad., 34980 Şile/İstanbul

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

Şile’de Kahvaltı Nerede Yapılır? Massha Şile

İstanbul’da Denize Girilecek Yerler, Plaj Giriş Ücretleri 2023

9 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir