İstanbul Anadolu Yakasındaki Plajlar ve Giriş Ücretleri

1 – RİVA PLAJLARI

İstanbul Anadolu Yakasındaki Plajlar ve Giriş Ücretleri listemizin ilk sırasında bulunan Riva Plajları İstanbul’da Anadolu yakasında oturanlar ve Avrupa yakasında 2. Köprü civarındaki semtlerde oturanlar için en kısa sürede ulaşılabilecek mesafede bulunuyor. Riva Plajları, Beykoz ilçesinin Karadeniz’e bakan Riva semtinde yer alıyor. Tüm Karadeniz sahilleri gibi deniz dalgalı günlerde bulanık olsa da durgun günlerde güzellik olarak Ege Akdeniz’i aratmıyor.

Riva Plajları Hangileri? Nerede? Nasıl Gidilir? ve Giriş Ücreti Nedir? tıklayın.

2 – ŞİLE PLAJLARI

İstanbul Avrupa yakasında oturanların ulaşım rahatlığı açısından Kilyos’u tercih ettiği gibi, Anadolu yakasında oturanlar da aynı sebepten ötürü Şile plajlarını tercih ediyor. Kilyos gibi Şile de kimi zaman berrak ve çarşaf gibi olan, kimi zaman da dalgalarla eğlenme imkanı sunan denizi ile İstanbulluları hafta sonları günübirlik de olsa deniz keyfi için kendine çekiyor. Şile’deki plajlar dendiğinde ilk olarak Uzunkum Plajı, Ayazma Plajı, Ağlayankaya Plajı ve Kumbaba Plajı akla geliyor.

Şile plajları ve giriş ücretleri için tıklayın.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

3 – BÜYÜKADA PLAJLARI

İstanbul Anadolu Yakası Plajları ve Giriş Ücretleri listemizin dördüncüsü İstanbul’a bir vapur mesafesindeki Büyükada’ya Avrupa Yakası’nda oturanlar Beşiktaş ve Kabataş’tan, Anadolu Yakası’nda oturanlar ise Bostancı ya da Kadıköy’den kalkan vapurlar ile ulaşabiliyor. Her mevsim şehirden kaçış için en popüler destinasyonlardan biri olan Büyükada yaz aylarında da plajları ile İstanbullulara hizmet veriyor. Yörükali Plajı, Nakibey Plajı, Prenses Koyu Plajı ve Yada Beach Club Büyükada’daki en çok sevilen plajlar.

Büyükada plajları ve giriş ücretleri için tıklayın.

 

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

4 – HEYBELİADA PLAJLARI

Büyükada gibi İstanbul’a bir vapur mesafesindeki Heybeliada’ya da Avrupa Yakası’nda oturanlar Beşiktaş ve Kabataş’tan, Anadolu Yakası’nda oturanlar ise Bostancı ya da Kadıköy’den kalkan vapurlar ile ulaşabiliyor. Ada Beach Club, Aqua Green Beach Club, Alman Koyu ve Akvaryum Plajı Heybeliada’nın popüler plajları.

Heybeliada plajları ve giriş ücretleri için tıklayın.

5 – BURGAZADA PLAJLARI

İstanbul’a sakin bir adadan bakmak isteyenlerin tercihi olan ve Sait Fait Abasıyanık ile anılan Burgazada, Heybeliada ve Kınalıada arasında bulunuyor. Kızılçam ormanıyla kaplı adadaki ağaçların bir kısmı 2003 yılında çıkan bir yangında kaybedilmiş olsa da, sakinliği, çam ormanları, güzel sahili ve tarihini yansıtan ahşap evleri ile İstanbul’un en sevilen adalarından biri olarak yerini koruyor. Burgazada yaz aylarında İstanbullulara, diğer adalar gibi,  bir vapur mesafesinde denize girebilme imkanı sunuyor.

Burgazada’da denize girilecek plajlar ve giriş ücretleri için tıklayın.

6 – KINALIADA PLAJLARI

Prens Adaları’nın en küçüğü olan Kınalıada da İstanbullulara bir vapur mesafesinde plaj ve deniz keyfi sunuyor. Kumluk Plajı, Teos Boncuk Plajı, Ülker Plajı, Ayazma Kamos Plajı ve merkezdeki İskele Plajı Kınalıada Plajları’nın başında geliyor.

Kınalıada’da denize girilecek plajlar ve giriş ücretleri için tıklayın.

7 – CADDEBOSTAN VE SUADİYE PLAJLARI

Biri ücretli olmak üzere toplam 3 adet halk plajından oluşan Kadıköy Belediyesi’ne bağlı Caddebostan Plajları İstanbul’da Anadolu yakasında Kadıköy civarında oturanlar için en kolay ulaşılabilen plaj olma özelliği taşıyor. Caddebostan Plajı’na göre daha nezih bir ortamı olan Suadiye Plajı genellikle bölge sakinleri tarafından tercih ediyor.

Caddebostan ve Suadiye Plajları Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? detayları için tıklayın.

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir