Kocaeli İzmit’e Yakın Doğada Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

1 – MAJA KIRKPINAR, SAPANCA

Kocaeli İzmit’e yakın doğada kahvaltı mekanları ve fiyatları listemizin ilki olan ve İzmit’e sadece yarım saat mesafedeki Sapanca Kırkpınar mevkiinde bulunan Maja Kırkpınar, Sapanca Gölü’nün kıyısında değil, direkt gölün üzerinde, sazlıklarla neredeyse iç içe bir kahvaltı keyfi sunuyor. Bölgedeki benzerlerine göre daha şık ve nezih bir ambiyansı olan Maja Kırkpınar, Sapanca’daki kahvaltı mekanları arasında bu anlamda bir adım öne çıkıyor. Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

Maja Kırkpınar’da kahvaltı detayları ve fiyatı için tıklayın…

MAJA KIRKPINAR

MAJA KIRKPINAR
Soğuksu Mah. Melih Kibar Sahil Yolu Cad. Kırkpınar No:2, 54600 Sapanca/Sakarya
0 (545) 281 45 55

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

2 – LA TERRA, ŞEKERPINAR

Gebze ve Şekerpınar bölgesi fabrikaların yoğunluğu ile ön plana çıkıyor olsa da  kocaman bahçesi ile sizi çölde vaha bulmuş gibi sevindiren LA TERRA keyifli pazar kahvaltıları sunuyor. Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor. İzmit’ten özel aracınız ile yola çıktıktan sonra İstanbul otoyoluna girip Şekerpınar sapağında çıkarak 30-40 dakikada ulaşabileceğiniz

La Terra’daki kahvaltı detayları ve fiyatı  için tıklayın.

LA TERRA KAHVALTI

LA TERRA
Şekerpınar mah., Fevzi Çakmak cad., No:94 Çayırova/Gebze/Kocaeli
0 (262) 6580833

 

 

3 – BETA HOME GÖLEVİ

Çiçeği burnunda bir butik otel ve aile işletmesi olan, göl kıyısındaki Beta Home Gölevi konaklama hizmetinin yanı sıra hafta sonu dışarıdan gelen misafirleri için kahvaltı hizmeti de veriyor. Ancak kahvaltı için mutlaka önceden rezervasyon yapmanız şart çünkü tüm malzemeler taze sunulabilmesi için gelecek misafir sayısına göre temin ediliyor. Beta Home Gölevi’ne geldiğinizde sizi bahçede mekanın maskotu Boncuk karışılıyor. Siz göl kıyısında İnstagramlık fotolar çekerken Boncuk da paçanıza yapışıp oyun oynamak için can atıyor.

Beta Home Gölevi kahvaltısı ve ücret detayları için tıklayın.

BETA HOME GÖLEVİ

BETA HOME GÖLEVİ
Rüstem Paşa Mahallesi, Sahil Caddesi No:222, Kırkpınar köyü, Sapanca
+90 533 695 4579 | +90 532 776 42 07

 

4 – NATÜRKÖY, SAPANCA

İzmit’e yakın doğada kahvaltı mekanları ve fiyatları listemizin dördüncüsü Naturköy Sapanca. Sapanca’da, ağaçların arasında, şırıl şırıl akan bir şelalenin yanı başında, sucuk gibi sucuk, menemen gibi menemen, eritme peynir, gözleme ve ev yapımı reçel çeşitleri eşliğinde huzur içinde bir kahvaltıya ne dersiniz?

Otobandan Sapanca Arifiye çıkışından çıktıktan 5 dakika sonra ulaşabileceğiniz  Natürköy Sapanca’da kahvaltı detayı ve fiyatı için tıklayın…

NATÜRKÖY SAPANCA

NATURKÖY SAPANCA
Mahmudiye Köyü, Dere içi Mahallesi, 54600 Sapanca/Sakarya
0 (264) 3101061

 

5 – AKASYA ALABALIK, MAŞUKİYE 

Maşukiye civarında cıvıl cıvıl kuş sesleri eşliğinde, dere kenarında kahvaltı keyfi yapabileceğiniz pek çok mekan var. Peki sıcak bir yaz gününde derenin kenarında değil de derenin bizzat içinde kahvaltı etmeye ne dersiniz?

Maşukiye’deki Akasya Alabalık işte size böyle sıradışı bir deneyim sunuyor. Bu mekanda serpme köy kahvaltısı dileyene şırıl şırıl akan derenin kenarında dileyene derenin içinde servis ediliyor. Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

Akasya Alabalık serpme köy kahvaltısı detayları ve fiyat bilgisi için tıklayın…

MAŞUKİYE’DE DERE İÇİNDE KAHVALTI
AKASYA ALABALIK 
Maşukiye mah. Alabalık sok. No:45-A Kartepe / KOCAELİ
0 (262) 3543136

 

4 – MARANGOZ BAHÇE KAFE, YUVACIK

Yuvacık Barajı’na nazır panoramik bir manzarada Sevgi, Empati, Saygı ve Hoşgörü isimli tahta masalarda keyifli bir hafta sonu kahvaltısı sunan Marangoz Bahçe Kafe, ünü kahvaltısını bile gölgede bırakmış salıncağı ile kitleleri kendine çekiyor. Enteresan bir şekilde sadece Influencer olmayanlar bile Instagram’da paylaşacağı bir salıncak karesi için soluğu Marangoz Bahçe Kafe’de alıyor. Buraya ilgi o kadar yoğun ki kahvaltı için 2 hafta önceden rezervasyon yapmanız şiddetle tavsiye ediliyor.

Marangoz Kafe kahvaltı detayları ve güncel fiyatı için tıklayın.

MARANGOZ BAHÇE KAFE SALINCAĞI

 

MARANGOZ BAHÇE KAFE SERPME KAHVALTI

MARANGOZ BAHÇE KAFE
Yuvacık Yakacık Mahallesi Bostan Sokak No:17 – Başiskele / Kocaeli
0533 401 67 41

 

5 – YAZICILAR OTEL & RESTAURANT 

Maşukiye’deki diğer mekanlar gibi İstanbul-Ankara otobanında, Sapanca çıkışından çıkıp, Maşukiye tabelalarını takip ederek ulaşabileceğiniz Yazıcılar Otel hem hafta içi hem hafta sonu otel müşterilerine ve dışardan gelen misafirlerine kahvaltı hizmeti sunuyor. Kapalı mekanının ambiyansı pek etkileyici değil ancak açık havada, dere kıyısında tahta masalarda kahvaltı etmek keyifli oluyor. Kahvaltı ücreti 2021 yılı itibariyle kişi başı 70 TL. Fotoğrafta görünen kavurmalı, sucuklu ürünler ile sıkma portakal suyu ekstra olarak sunuluyor. Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

YAZICILAR OTEL RESTAURANT
Alabalık Çıkmazı Maşukiye Kartepe / KOCAELİ
0 (262) 3542900

 

6 – ERKANSAS CITY KOVBOY KASABASI, KARAMÜRSEL

Sizlere sıra dışı bir hafta sonu kaçış rotası ve kahvaltı mekanından bahsetmek istiyorum. Burası Türkiye’nin ödüllü tek kovboy kasabası. İstanbul’a 1.5 saat mesafede, Karamürsel sırtlarındaki Erkansas City’ye geldiğiniz andan itibaren kendinizi bir kovboy filminin içinde buluyorsunuz. Enfes bir kahvaltı sonrası Kızılderililerle çatışıyor, banka soygunlarına şahit oluyor, suçluları yakalıyorsunuz. Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

Erkansas City kahvaltısı ve fiyat detayları için tıklayın.

ERKANSAS CITY KAHVALTI

ERKANSAS CITY

Çamçukur Mahallesi, 41500 Karamürsel/Kocaeli, Türkiye
0 (262) 454 51 68

 

 

7 – VADİ RESTORAN, MAŞUKİYE

İstanbul-Ankara otobanında, Sapanca çıkışından çıkıp, Maşukiye tabelalarını takip ederek ulaşabileceğiniz Vadi Restoran bölgedeki en geniş açık hava alanına sahip restoranlardan biri. Çocuk oyun alanı da olan restoranın ağaçlar altında ve dere kenarındaki oturma alanları, balık havuzları ve şelaleleri oldukça keyifli. Klasik kahvaltı malzemelerinin yanı sıra sahanda yumurta, patates kızartması, sigara böreği ve sınırsız çay sunulan Vadi restoran güncel serpme kahvaltı ücreti kişi başı 60 TL. 25-30 TL aralığında fiyatlandırılan ve ekstra olarak sunulan menemensucukkiremitte mantar, erilmiş peynir de mutlaka denenmeli. 

VADİ RESTORAN MAŞUKİYE
Alabalık Vadisi Maşukiye Kartepe / KOCAELİ
0 (262) 3543195

MAŞUKİYE VADİ RESTAURANT

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

8 – THE GARDEN SAPANCA

Sapanca kahvaltı mekanlarından, Kırkpınar’da konumlandırılmış Garden Sapanca hem yazın hem de kışın, dere başında, güzel bir bahçede zengin bir köy kahvaltısı sunuyor. Garden Sapanca’da şarküteri çeşitlerine, söğüş tabağı, şişte biberli sucuk, pişi, pancake, patates kızartması, güveçte eritme peynir, acuka, bal-kaymak, Nutella, ev yapımı reçel çeşitleri, menemen ve mini gözleme eşlik ediyor. Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

The Garden Sapanca kahvaltısı detayı ve fiyatı için tıklayın.

GARDEN SAPANCA

GARDEN SAPANCA
Rüstempaşa mah., İpekyolu cad., No:100  54600 Sapanca / SAKARYA
0 (264) 582 08 08

 

9 – İSTANBULDERE ALABALIK EVİ, SAPANCA

Ankara otobanında, yine Sapanca çıkışından çıkıp İstanbuldere Köyü yönünde ilerleyip, köyü geçtikten sonra ulaşabileceğiniz İstanbuldere Alabalık Evi de hem ortam olarak hem de kahvaltı içeriği anlamında oldukça başarılı. Özellikle devasa şelalesi etrafında bulunan masalarında şırıl şırıl su sesi eşliğinde oturmak inanılmaz haz verici. Güncel ücreti kişi başı 90 TL olan serpme kahvaltıya termos çay, peynir, zeytin, kaymak, bal, yumurta, börek, kiremitte eritilmiş peynir, sucuk ve sıcacık köy ekmeği dahil, hepsi anne eli değmiş gibi, hepsi lezzetli…

İSTANBULDERE ALABALIK EVİ

İSTANBULDERE ALABALIK EVİ
İstanbuldere mah, Sapanca, Sakarya
0 (264) 5827498 / 0 (264) 5826739

 

10 – CANSU TATİL KÖYÜ 

Küçükken çizdiğimiz doğa resimlerinin ortasındaymışız hissi veren Cansu Tatil Köyü Maşukiye’de yemyeşil bir doğada, şırıl şırıl akan bir derenin yanı başındaki rengarenk bungalovlarda konaklama imkanı sunuyor . Ayrıca restoran hizmeti veriyor.  18 dönüm üzerinde konumlandırılmış tesiste binicilik, bisiklet, deniz bisikleti, olta balıkçılığı, at binme ve zipline gibi aktivitelerden günübirlik misafirler de faydalanıyor. Cansu Tatil Köyü kahvaltısında kiremitte köy peyniri, sigara böreği, acuka, patates kızartması, kiremitte köy yumurtası, peynir çeşitleri, reçel, bal-kaymak, tereyağ, domates, salatalık, yeşil biber, süt veya meyve suyu ve sınırsız çay bulunuyor. Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

Cansu Tatil Köyü güncel kahvaltı ücretleri için tıklayın.

CANSU TATİL KÖYÜ KAHVALTI

CANSU TATİL KÖYÜ

Maşukiye Mahallesi, Çiftlik Caddesi, Asmalı Sk. No. 20, 41295 Kartepe/Kocaeli

0 262 3543898

 

11 – ALAŞARA RESTORAN, KIRKPINAR, ADAPAZARI

Adapazarı’ndaki Kayalar Memduhiye Köyü’nde bulunan ve aynı zamanda Sapanca Kırkpınar’da da şubesi olan Alaşara Restoran’da abaza kahvaltısı servis ediliyor, çaylar soba üstünde demleniyor. Serpme olarak sunulan kahvaltıda, baştan serpiştirilen soğuklardan sonra fırından çıkmış puf ekmekler ve sıcaklar hazır oldukça dumanı üzerinde iken servis ediliyor. Harika! Havuç tarator, patlıcan kızartma, güveçte abaza peyniri, patatesli omlet, menemen, peynirli pişi her şey azar azar sıcak sıcak, ağzınıza layık. Alaşara kahvaltısı kişi başı 70 TL.

ALAŞARA KIRKPINAR

ALAŞARA KIRKPINAR
Hasanpaşa mah. Şehit Cevdet Koç Cad. No:110 Sapanca, Sakarya
0 (264) 5921592

 

12 – EKOKÖY, KETENCİLER KÖYÜ, KARTEPE

Kocaeli İzmit’e yakın doğal kahvaltı arayanlar için bir Çerkez köyü olan Kartepe Ketenciler Köyü doğru adreslerden biri. Kocaeli il sınırlarındaki Ekoköy kahvaltısında, yemyeşil bir ortam ve uçsuz bucaksız bir manzarada üç çeşit yöresel peynir, köy yumurtası, günlük sağılmış süt, yöresel reçeller, çiğ börek, domates ve salatalıktan oluşan bir serpme kahvaltı servis ediliyor. Servis biraz yavaş olsa da denemeye değer…

İzmit’e yakın doğal kahvaltı Ekoköy detayları için tıklayın…

EKOKÖY KAHVALTI

EKOKÖY KETENCİLER SAĞLIKLI YAŞAM KÖYÜ
Firuze Cad. No:46 Ketenciler Köyü
0 (530) 179 40 65

 

13 – PAPULİ KÖY EVİ, KARAMÜRSEL

Kocaeli’nin Karamürsel İlçesi’nin tepelerinde yer alan Papuli Köy Evi konaklama hizmeti veriyor olsa da daha çok kahvaltısı ile nam saldığı için hafta sonu İstanbul’a yakın kahvaltı edilecek doğal mekanlar arasında yer alıyor. Karamürsel merkezden arabayla oldukça dik yokuşlar çıkılarak yaklaşık 10 dakikada ulaşılan Papuli, bir köy evi, önünde bahçesi ve içerisinde kuzine de bulunan bir kış bahçesinden oluşuyor.

Papuli Köy Evi kahvaltı detayları ve fiyatları için tıklayın.

PAPULİ KÖYEVİ KAHVALTISI
PAPULİ KÖYEVİ

 

14 – ÇADIR KANDIRA SOFRASI

İzmit Kandıra yolu üzerinde, İzmit yakınlarındaki Çayırköy mevkiinde yer alan Çadır Kandıra Sofrası İzmit’e yakın köy kahvaltısı arayanların tercih ettiği adreslerden biri. Standart kahvaltı malzemelerine ıspanaklı pide, güveçte peynir, sigara böreği, patates kızartması gibi kahvaltıyı zenginleştiren sıcakların da dahil olduğu Çadır Kandıra Sofrası kahvaltısı 2021 itibariyle kişi başı 60 TL. Demlik çay da bu ücrete dahil.

ÇAYIR KANDIRA SOFRASI
Kandıra Yolu Üzeri 3. Km. Çayırköy Mevkii İzmit/Kocaeli
0 (262) 3321111

 

15- ÇAMLITEPE RESTAURANT, YUVACIK

Kocaeli Başiskele mevkiinde, Yuvacık Barajı tepelerinde konumlandırılmış Çamlıtepe restaurant misafirlerini yeşil ve mavi tonlarının eşsiz güzelliğinde ağırlıyor. Çam ağaçları ve baraj gölü manzarası eşliğinde edilen ve kişi başı 70 TL karşılığında sunulan Çamlıtepe kahvaltısında Menemen, Mıhlama, Omlet, Patates Kızartması, Beyaz Peynir, Çeçil Peyniri, Kaşar Peynir, Siyah Zeytin, Yeşil Zeytin, Salam, Domates, Salatalık, Sögüş, Bal, Tereyağ, Reçel, Çikolata, Tahin, Köy ekmeği ve Sınırsız demlik çay yer alıyor. Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

YUVACIK ÇAMLITEPE KAHVALTISI

YUVACIK ÇAMLITEPE RESTAURANT
BAŞİSKELE/KOCAELİ 
0 (531) 3164153

 

16 – YUVACIK KARAASLAN KAMPİNG

Yine Kocaeli Başiskele’de, Yuvacık Barajı mevkiinde konumlandırılmış Yuvacık Karaaslan Kamping muhteşem bir doğa içinde, yanı başınızda akan dere ile iç içe serpme kahvaltı keyfi yapma imkanı sunuyor. Serpme kahvaltıya köy Peyniri, söğüş tabağı, kaşar peyniri, patates kızartması, zeytin çeşitleri, menemen, ev yapımı reçeller, köy böreği, bal – tereyağı, Karadeniz muhlama, kiremitte peynir, köy ekmeği ve sahanda yumurtanın dahil olduğu Karaaslan Kamping’de kahvaltı sonrası dere kenarında yürüyüş ve ATV motorlarla gezi imkanı da var. Kahvaltınızı dere kenarında yaparak başladığınız gününüz İzmit-Adapazarı arasındaki yaylalarda devam ediyor.

Karaaslan Kamping’de kahvaltı ve konaklama fiyat detayları için tıklayın.

YUVACIK KARAASLAN KAMPİNG KAHVALTISI


YUVACIK KARAASLAN KAMPİNG

KARAASLAN KAMPİNG
Servetiye Cami Köyü Yuvacık Baraj Sonu 8.km Yuvacık Başiskele / Kocaeli
0 (262) 345 01 01 /   0 (262) 345 01 07

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

 

Kocaeli İzmit’e Yakın Gezilecek Doğal Yerler

Tags

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir