İstanbul’a Yakın Doğada Kahvaltı, Papuli Köy Evi, Yorumlar

Kocaeli’nin Karamürsel İlçesi’nin tepelerinde yer alan Papuli Köy Evi konaklama hizmeti veriyor olsa da, daha çok kahvaltısı ile nam saldığı için hafta sonu İstanbul’a yakın kahvaltı edilecek doğal mekanlar arasında yer alıyor.

Karamürsel merkezden arabayla oldukça dik yokuşlar çıkılarak, yaklaşık 10 dakikada ulaşılan Papuli bir köy evi, önünde bahçesi ve içerisinde kuzine de bulunan bir kış bahçesinden oluşuyor.

Papuli kahvaltısı 2023 yılı itibariyle sınırsız çay eşliğinde kişi başı 350 TL karşılığında sunuluyor. Türk kahvesi ekstra. Perşembe günü hariç her gün kahvaltı serpme olarak servis ediliyor. Perşembe günlerine özel kahvaltı açık büfe olarak sunuluyor ama fiyat değişmiyor. Papuli’nin deniz manzaralı bahçesi, kahvaltısındaki kuzinede pişirilmiş esmer ekmekleri,  ev yapımı reçelleri, kış bahçesindeki ve kahvaltı sunumundaki zarif detaylar özellikle seviliyor. Ancak sosyal medyada çok parlatıldığı için mi sonradan bozuldu yoksa hep böyle miydi bilinmez; kahvaltısı başarılı olsa da servisin ilgisizliği ve işletme sahibinin olumsuz tavırları mekana gölge düşürüyor. (Mekanın işletmesindeki sorunlar hakkında Trip Advisor’da da benzer yorumlar bulmanız mümkün.)

Köy evi dik bir yamaçta konumlandırıldığı için kahvaltı öncesi ve sonrasında etrafında dolaşma imkanı da pek bulunmuyor.

Artık İstanbul’da da ev yapımı reçelleri, pişileriyle ve yöresel şarküteri ürünleri ile davetkar kahvaltılar sunan pek çok mekân var, Karamürsel civarında oturanlar için bir alternatif olabilir ama İstanbul’dan Papuli için bu kadar yol gelmeye bence değmiyor.

 

PAPULİ KÖY EVİ
Çamçukur, Küme Evleri No:232, 41500 Karamürsel/Kocaeli
0 262 454 13 03

 

Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip etmek için tıklayın.

 

İstanbul’a Yakın En İyi 25 Doğada Kahvaltı Mekanı ve 2023 Fiyatları

2 Comments

  • Gamze dedi ki:

    Kesinlikle gözüktüğü gibi değil odaları çok küçük ve yattığınız yerden kapıyı açabilirsiniz o derece. Hiç aldıkları ücretin karşılığını veren Bir yer değil ayrıca eleştiriye hiç açık Bir yer değil ve ayrıca gerçekten istanbul vs uzaklıkta gidilecek bir yer asla değil. Telefonda görüştüğüm bayan bir müşteri ile görüşür konusur gibi de olmadı böyle Bişey görmedim gidecek olanlar umarım yorumlara bakarak gider bundan snra bir daha böyle internetten güzel gibi gözüken yerlere kanmıcam
    Boş yerleri olduğu halde yokmus gibi kalmamız için ısrar edildi öyle kötü ki üst katta kalanların seslerinden rahatsız olup çıktık hiç bir iyi niyet görmedik tam bir kaçamak yer hiç gözüktüğü gibi değil bilgilerinize ..

  • Ümit dedi ki:

    Kahvaltı için 60 km gidip sinekten kahvaltı yapamadığımız bir mekan. Servis çok vasat. Yaklaşım çok soğuk ve ilgisiz. İnstagramdan yorum yapınca da beni engellediler. Gerçekten çok amatörler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir