İstanbul’a Yakın Doğada Kahvaltı, Papuli Köy Evi, Yorumlar

Kocaeli’nin Karamürsel İlçesi’nin tepelerinde yer alan Papuli Köy Evi konaklama hizmeti veriyor olsa da, daha çok kahvaltısı ile nam saldığı için hafta sonu İstanbul’a yakın kahvaltı edilecek doğal mekanlar arasında yer alıyor.

Karamürsel merkezden arabayla oldukça dik yokuşlar çıkılarak, yaklaşık 10 dakikada ulaşılan Papuli bir köy evi, önünde bahçesi ve içerisinde kuzine de bulunan bir kış bahçesinden oluşuyor.

Papuli kahvaltısı 2020 yılı itibariyle hafta içi veya hafta sonu farketmeksizin sınırsız çay eşliğinde kişi başı 50 TL karşılığında sunuluyor. Perşembe günü hariç her gün kahvaltı serpme olarak servis ediliyor. Perşembe günlerine özel kahvaltı açık büfe olarak sunuluyor ama fiyat değişmiyor. Papuli’nin deniz manzaralı bahçesi, kahvaltısındaki kuzinede pişirilmiş esmer ekmekleri,  ev yapımı reçelleri, kış bahçesindeki ve kahvaltı sunumundaki zarif detaylar özellikle seviliyor. Ancak sosyal medyada çok parlatıldığı için mi sonradan bozuldu yoksa hep böyle miydi bilinmez; kahvaltısı başarılı olsa da servisin ilgisizliği ve işletme sahibinin olumsuz tavırları mekana gölge düşürüyor. (Mekanın işletmesindeki sorunlar hakkında Trip Advisor’da da benzer yorumlar bulmanız mümkün.)

Köy evi dik bir yamaçta konumlandırıldığı için kahvaltı öncesi ve sonrasında etrafında dolaşma imkanı da pek bulunmuyor.

Artık İstanbul’da da ev yapımı reçelleri, pişileriyle ve yöresel şarküteri ürünleri ile davetkar kahvaltılar sunan pek çok mekân var, Karamürsel civarında oturanlar için bir alternatif olabilir ama İstanbul’dan Papuli için bu kadar yol gelmeye bence değmiyor.

 

PAPULİ KÖY EVİ

Çamçukur, Küme Evleri No:232, 41500 Karamürsel/Kocaeli

0 262 454 13 03

 

İstanbul’da Doğa İçindeki Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir