İstanbul’daki Çocuk Eğlence Merkezleri, Tema Parklar ve 2024 Giriş Ücretleri

1 – VIALAND EĞLENCE PARKI, EYÜP

Yerli Disneyland olarak da bilinen Türkiye’nin ilk tema park konseptine sahip VIALAND, aslında sadece bir eğlence parkı değil, Tema Park’ı, AVM, otel ve gösteri merkeziyle birleştiren 600 bin m2’lik bir alanda konumlandırılmış ilk alışveriş, eğlence ve yaşam kompleksi. Hafta sonu çocuklarla gidilecek eğlenceli yerlerin başında gelen Vialand içerisinde her yaş grubuna özel otuzdan fazla eğlence ünitesi mevcut.  Bunlardan en iddialısı 110 km hızla raylarda ilerleyen ve Avrupa’nın en iyi 4. roller coaster’ı seçilen Nefeskesen, 50 metreden adrenalin dolu bir iniş yaşatan Adalet Kulesi, Maceraperest, King Kong, Viking gibi heyecanı ve adrenalini doruklarda yaşamayı vadeden ünitelerin yanında  Yaban Arısı, Savana ve 360 Plus gibi sevilen yeni eğlence üniteleri de yer alıyor. Küçük çocuklar ise Minik Kaşifler, Küçük Madenciler, Saray Salıncağı ve Çılgın Nehir’i tercih ediyor.

Vialand’de Neler Var? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

istanbulda_cocuklarla_hafta_sonu_gidilecek_yerler_vialand
ÇOCUKLARLA HAFTA SONU VIALAND

 

2 – HUPALUPA AİLE EĞLENCE MERKEZİ

Türkiye’nin en kapsamlı aile eğlence merkezi HUPALUPA “Hafta sonu ne yapsak?” diye düşünen çocuklu aileler için yeni bir alternatif oluşturuyor. Trambolin Parkı, Eğlence Kulesi, Sünger Havuzu, Tırmanma Duvarı, Denge Parkuru, Çarpışan Arabalar ve Sanal Dünya gibi pek çok alana sahip Hupalupa , İstanbul Anadolu Yakası’nın kalbi Ataşehir’de yeni açılan Metropol Alışveriş Merkezi’nde yer alıyor.

Hupalupa Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın…

HUPALUPA AİLE EĞLENCE MERKEZİ

 

3 – SNOWPARK, TORIUM AVM

Torium AVM bünyesinde yer alan Türkiye’nin ilk kapalı kar eğlence merkezi Snowpark, 4 mevsim kesintisiz kayak ve kızak keyfi sunuyor. Her ayrıntısı özenle tasarlanan eğlence parkında,  gerçek kar kullanılıyor. En düşük kar kalınlığı 50 cm olan Snowpark’ta kar keyfi maksimumda yaşanırken, kış sporları için de ideal bir ortam sağlanıyor.

Snowpark nerede, nasıl gidilir, giriş ücreti nedir vb. detaylar ve bizim SNOWPARK deneyimimiz için tıklayın…

istanbulda_hafta_sonu_cocuklarla_gidilecek_yerler_snowpark

ÇCOÇUK EĞLENCE MERKEZİ SNOWPARK

 

4 – KIDZANIA, AKASYA AVM

10.000 metrekarelik bir alan düşünün, bir de bu dünyanın sadece çocuklar için olduğunu hayal edin. Çocukların gelecekte olmayı istedikleri meslekleri deneyimlemeleri için kurulmuş bu minik şehirde, çocuklar para ile alışverişi, ekip çalışmasını, temel yaşam becerilerini öğreniyor, geleceğe hazırlanıyorlar. Burada eğitim eğlence ile harmanlanıyor, çocuklar tiyatroyu, bankayı, hastaneyi, itfaiyeyi, Polis Karakolu’nu, Gizli Ajan Eğitim Merkezi’ni ve Havacılık Akademisi’ni içeren eğlenceli pek çok tesisi özgürce ziyaret edebiliyorlar.

Kidzania nasıl bir yer, nerede, nasıl gidilir, giriş ücreti nedir vb. detaylar ve bizim Kidzania deneyimimiz için tıklayın…

istanbulda_hafta_sonu_cocuklarla_gidilecek_yerler_kidzania

ÇOCUK EĞLENCE MERKEZİ KIDZANI

 

5 – FORESTANBUL MACERA PARKI

Türkiye’nin orman içinde yer alan en büyük doğa ve macera parkı olan Forestanbul heyecan ve macera dolu bir gün geçireceğinizi garanti ediyor. Forestanbul yüksek ip parkuru, tırmanma duvarı, dev salıncak, zipline gibi aktivitelerle siz ve çocuklarınız için şehrin stresinden ve karmaşasından bir nebze uzaklaşarak, doğa ile uyum içerisinde spor yapma ve eğlenme fırsatı sunuyor.

Forestanbul Macera Parkı Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın.

FORESTANBUL

 

6 – KORSAN ADASI TEMAPARK, TUZLA VIAPORT MARİNA

Dünyanın ilk 9 fonksiyonlu marina ve yaşam merkezi olma özelliğini taşıyan ve tamamı deniz üstünde tasarlanmış Viaport Marina bünyesinde yer alan Korsan Adası Tema Park (Eski adıyla ViaSea Tema Park) , İstanbul Anadolu Yakası’nda, Tuzla’da konumlandırılmış.

Her yaştan misafirlerine benzer bir eğlence deneyimi ve güzel bir gün geçirmeyi vaat eden Korsan Adası Tema Park’ta, dünyanın en heyecan verici roller coasterları arasında olan fenomen Red Fire ile birlikte toplam 28 ayrı eğlence ünitesi yer alıyor. Dünya standartlarında teknoloji kullanılarak tasarlanan Korsan Adası Tema Park, modern eğlence ünitelerinin yanı sıra klasik Türk lunapark kültürünü de yaşatıyor.

Korsan Adası Tema Park Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? tıklayın…

KORSAN ADASI TEMA PARK ROLLER COASTER

 

7 – MOİPARK EĞLENCE PARKI, MALL OF İSTANBUL, İKİTELLİ

Türkiye’nin ilk ve Avrupa’nın en büyük kapalı temalı parkı Moipark dev salıncaklar, yüksek hızda seyreden mekikler, adrenalin dolu oyunlar, eğlence tünelleri, canlı sahne şovları, Türkiye’nin ilk ve tek korku konseptli oteli, hediye kazandıran ünitelerden oluşuyor. Avrupa’nın en büyük kapalı eğlence kolonisi MOİPARK 12.000 m2’lik, 2 katlı alanda yer alıyor. Alt katta 10 yaşın üzeri, üst katta ise 4-10 yaş arası çocuklar için eğlence dolu onlarca oyun, ünite ve salıncak yer alıyor.

Moipark’ta neler var? Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş ücreti nedir? vb detaylar için tıklayın.

MOİPARK EĞLENCE PARKI

8 – LEGOLAND® DISCOVERY CENTRE ISTANBUL

Forum İstanbul AVM’nin içerisinde 3000 m²’lik bir alanda konumlandırılmış LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul çocuklar eğlenirken öğrensin diyen ve onlarla birlikte eğlenceli bir gün geçirmek isteyen ebeveynlerin favori mekanları arasında yer alıyor. 2 milyon LEGO® parçası ile hayallere sınır koymayan eğlence merkezi, yaratıcılığı ortaya çıkaran pek çok keyifli aktivite alanına sahip.

Legoland İstanbul Nerede? Nasıl gidilir? Giriş ücreti nedir? vb. bilgiler için tıklayın.

LEGOLAND İSTANBUL

9 – BUBBLE UP AKTİVİTE VE EĞLENCE MERKEZİ

İstanbul Avrupa yakası Bahçeşehir’de kapılarını açan Bubble Up Aktivite ve Eğlence Merkezi, içerisinde bulunan farklı konsept ve hizmetleri ile çocuk, genç ve yetişkinlere özel hizmetleri ile aile olarak da vakit geçirebileceğiniz keyifli bir mekan. Bubble Up Aktivite ve Eğlence Merkezi’nde Soft play, trambolin basket alanı, Atölye çalışmaları, Karaoke odaları,  Kuaför atölye alanı,  DVD – Play station odası, Doğum günü partileri, Özel gün etkinlikleri, Kafe ve Kaçış odaları bulunuyor.

Bubble Up Aktivite ve Eğlence Merkezi hakkında Detay Bilgiler için tıklayın.

BUBBLE UP AKTİVİTE VE EĞLENCE MERKEZİ

10 – NEZAHAT GÖKYİĞİT BOTANİK BAHÇESİ, ATAŞEHİR

Ataşehir diye adlandırılan bina ormanında çölde vaha tadında bir mutluluk kaynağı Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi. İstanbul’da çocukla gidilecek eğlence parkları arasında ulaşılması en kolay olan yerlerden biri olan ve otoban bağlantı yolları arasındaki 8 ada üzerinde kurulmuş olan dev bahçeye Ataşehir’i Doğu Ataşehir’e bağlayan köprünün Doğu Ataşehir ayağındaki girişten ücretsiz olarak ulaşılabilmekte.

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi hakkındaki detaylar için tıklayın…

ATAŞEHİR NEZAHAT GÖKYİĞİT BOTANİK PARKI

11 – BAKIRKÖY BOTANİK PARKI, İNCİRLİ

Anadolu Yakasındaki Nezahat Gökyiğit Botanik Parkı’nın Avrupa yakasındaki bir benzeri olan Bakırköy Botanik Parkı’nda farklı bitki gruplarından oluşan 11 adet tematik bahçe, yüzlerce çeşit ağaç, çocuk oyun alanları, heykeller, doğal gölet, süs havuzları, göçmen kuşlar için yapılmış bekleme alanları, piknik alanları ve sosyal tesisler bulunuyor. Bakırköy Botanik Parkı Türkiye’nin en yüksek oyun kulelerine de ev sahipliği yapıyor. Su parkı ve oyun ekipmanları, tematik bahçeler, şifalı bitkiler, mutfak ve bahçe bitkilerinin gruplanmış olduğu kısımlar çocuklar ve büyükler için hem eğlenmeyi hem de bilgi edinmeyi amaçlıyor.

Bakırköy Botanik Parkı nerede? Nasıl gidilir? Giriş ücreti nedir? vb. detaylar için tıklayın…

BAKIRKÖY BOTANİK PARKI

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

Türkiye’nin En İyi 5 Kayak Merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir