İstanbul’daki Çocuk Eğlence Merkezleri, Tema Parklar

 1 – VIALAND EĞLENCE PARKI, EYÜP

Yerli Disneyland olarak da bilinen Türkiye’nin ilk tema park konseptine sahip VIALAND, aslında sadece bir eğlence parkı değil, içerisinde alışveriş merkezi, restoranlar, sinema ve bowling salonu da bulunan çok büyük bir yaşam ve eğlence kompleksi. İstanbul’daki çocuk eğlence merkezleri ve tema parklar listemizin birincisi olan Vialand  içerisinde her yaş grubuna özel yirmiden fazla eğlence ünitesi mevcut.  Bunlardan en iddialısı 110 km hızla raylarda ilerleyen roller coaster Nefeskesen. Çocuklar için ise Sünger Bob, Minik Kaşifler, Küçük Madenciler, Saray Salıncağı, Dora ve Diego’nun Maceraları, Çılgın Nehir ve Viking üniteleri en çok tercih edilen eğlence noktaları.

Vialand nerede, nasıl gidilir, giriş ücretleri nedir vb. detaylar ve bizim Vialand maceramız için tıklayın…

 

2 – HUPALUPA AİLE EĞLENCE MERKEZİ

Türkiye’nin en kapsamlı aile eğlence merkezi HUPALUPA “Hafta sonu ne yapsak?” diye düşünen çocuklu aileler için yeni bir alternatif oluşturuyor. Trampolin Parkı, Eğlence Kulesi, Sünger Havuzu, Tırmanma Duvarı, Denge Parkuru, Çarpışan Araba ve Elektronik Oyunlar gibi pek çok alana sahip Hupalupa , İstanbul Anadolu Yakası’nın kalbi Ataşehir’de yeni açılan Metropol Alışveriş Merkezi’nde yer alıyor.

Hupalupa hakkındaki tüm detaylar için tıklayın.

HUPALUPA AİLE EĞLENCE MERKEZİ

 

3 – SNOWPARK, TORIUM AVM

Torium AVM bünyesinde yer alan Türkiye’nin ilk kapalı kar eğlence merkezi Snowpark, 4 mevsim kesintisiz kayak ve kızak keyfi sunuyor. Her ayrıntısı özenle tasarlanan eğlence parkında,  gerçek kar kullanılıyor. En düşük kar kalınlığı 50 cm olan Snowpark’ta kar keyfi maksimumda yaşanırken, kış sporları için de ideal bir ortam sağlanıyor.

Snowpark nerede, nasıl gidilir, giriş ücreti nedir vb. detaylar ve bizim SNOWPARK deneyimimiz için tıklayın…

istanbulda_hafta_sonu_cocuklarla_gidilecek_yerler_snowpark

ÇCOÇUK EĞLENCE MERKEZİ SNOWPARK

 

4 – KIDZANIA, AKASYA AVM

10.000 metrekarelik bir alan düşünün, bir de bu dünyanın sadece çocuklar için olduğunu hayal edin. Çocukların gelecekte olmayı istedikleri meslekleri deneyimlemeleri için kurulmuş bu minik şehirde, çocuklar para ile alışverişi, ekip çalışmasını, temel yaşam becerilerini öğreniyor, geleceğe hazırlanıyorlar. Burada eğitim eğlence ile harmanlanıyor, çocuklar tiyatroyu, bankayı, hastaneyi, itfaiyeyi, Polis Karakolu’nu, Gizli Ajan Eğitim Merkezi’ni ve Havacılık Akademisi’ni içeren eğlenceli pek çok tesisi özgürce ziyaret edebiliyorlar.

Kidzania nasıl bir yer, nerede, nasıl gidilir, giriş ücreti nedir vb. detaylar ve bizim Kidzania deneyimimiz için tıklayın…

istanbulda_hafta_sonu_cocuklarla_gidilecek_yerler_kidzania

ÇOCUK EĞLENCE MERKEZİ KIDZANI

 

5 – FORESTANBUL MACERA PARKI

Türkiye’nin orman içinde yer alan en büyük doğa ve macera parkı olan Forestanbul heyecan ve macera dolu bir gün geçireceğinizi garanti ediyor. Forestanbul yüksek ip parkuru, tırmanma duvarı, dev salıncak, zipline gibi aktivitelerle siz ve çocuklarınız için şehrin stresinden ve karmaşasından bir nebze uzaklaşarak, doğa ile uyum içerisinde spor yapma ve eğlenme fırsatı sunuyor.

Forestanbul Macera Parkı Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? Tıklayın.

FORESTANBUL

 

6 – VIASEA TEMAPARK, TUZLA VIAPORT MARİNA

Her yaştan misafirlerine benzersiz bir eğlence deneyimi sunan İstanbul’daki çocuk eğlence merkezleri ve tema parklar listemizin dördüncüsü  ViaSea Tema Park’ta, dünyanın en heyecan verici roller coasterları arasında olan Red Fire ile birlikte toplam 28 ayrı eğlence ünitesi yer alıyor. Dünya standartlarında teknoloji kullanılarak tasarlanan ViaSea Tema Park, modern eğlence ünitelerinin yanı sıra klasik Türk lunapark kültürünü de yaşatıyor.

Viasea Tema Park nerede, nasıl gidilir, giriş ücreti nedir? vb. detaylar için tıklayın…

ÇOCUK EĞLENCE PARKI VIASEA LUNAPARK TUZLA

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

 

7 – MOİPARK EĞLENCE PARKI, MALL OF İSTANBUL, İKİTELLİ

Türkiye’nin ilk ve Avrupa’nın en büyük kapalı temalı parkı Moipark dev salıncaklar, yüksek hızda seyreden mekikler, adrenalin dolu oyunlar, eğlence tünelleri, canlı sahne şovları, Türkiye’nin ilk ve tek korku konseptli oteli, hediye kazandıran ünitelerden oluşuyor. Avrupa’nın en büyük kapalı eğlence kolonisi MOİPARK 12.000 m2’lik, 2 katlı alanda yer alıyor. Alt katta 10 yaşın üzeri, üst katta ise 4-10 yaş arası çocuklar için eğlence dolu onlarca oyun, ünite ve salıncak yer alıyor.

Moipark’ta neler var? Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş ücreti nedir? vb detaylar için tıklayın.

MOİPARK EĞLENCE PARKI

 

8 – NEZAHAT GÖKYİĞİT BOTANİK BAHÇESİ, ATAŞEHİR

Ataşehir diye adlandırılan bina ormanında çölde vaha tadında bir mutluluk kaynağı Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi. İstanbul’da çocukla gidilecek eğlence parkları arasında ulaşılması en kolay olan yerlerden biri olan ve otoban bağlantı yolları arasındaki 8 ada üzerinde kurulmuş olan dev bahçeye Ataşehir’i Doğu Ataşehir’e bağlayan köprünün Doğu Ataşehir ayağındaki girişten ücretsiz olarak ulaşılabilmekte.

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi hakkındaki detaylar için tıklayın…

ATAŞEHİR NEZAHAT GÖKYİĞİT BOTANİK PARKI

 

9 – BAKIRKÖY BOTANİK PARKI, İNCİRLİ

Anadolu Yakasındaki Nezahat Gökyiğit Botanik Parkı’nın Avrupa yakasındaki bir benzeri olan Bakırköy Botanik Parkı’nda farklı bitki gruplarından oluşan 11 adet tematik bahçe, yüzlerce çeşit ağaç, çocuk oyun alanları, heykeller, doğal gölet, süs havuzları, göçmen kuşlar için yapılmış bekleme alanları, piknik alanları ve sosyal tesisler bulunuyor. Bakırköy Botanik Parkı Türkiye’nin en yüksek oyun kulelerine de ev sahipliği yapıyor. Su parkı ve oyun ekipmanları, tematik bahçeler, şifalı bitkiler, mutfak ve bahçe bitkilerinin gruplanmış olduğu kısımlar çocuklar ve büyükler için hem eğlenmeyi hem de bilgi edinmeyi amaçlıyor.

Bakırköy Botanik Parkı nerede? Nasıl gidilir? Giriş ücreti nedir? vb. detaylar için tıklayın…

BAKIRKÖY BOTANİK PARKI

 

10 – JURASSIC LAND DİNAZOR PARKI, BAYRAMPAŞA FORUM AVM

İstanbul Bayrampaşa’da Forum İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezinde 10.000 m2 üzerinde konumlandırılmış Türkiye’nin tek, Avrupa’nın ise en büyük temalı dinozor parkı olan Jurassic Land İstanbul’da çocuklu ailelerin oldukça eğlenceli saatler geçirilebilecek tema parklardan biri. Jurassic Land hem küçükleri hem de büyükleri dinozorların dünyasını keşfetmeye davet ediyor, soyları 65 milyon yıl önce tükenmiş ve gezegenin en görkemli canlıları olan dinozorlar, Forum İstanbul’da ziyaretçilerini bekliyor.

Jurassic Land’de Neler var? Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? için tıklayın.

JURASSIC LAND DİNAZOR PARKI

 

11 – KİDZMONDO İSTANBUL, TRUMP ALIŞVERİŞ MERKEZİ

Mecidiyeköy’de, Trump Alışveriş Merkezi içerisinde konumlandırılmış KidzMondo çocukların tüm gün kaliteli vakit geçirebilecekleri, eğlenirken öğrenecekleri, sokakları ve binaları olan, kendine has bir anayasa ile çocuklar tarafından çocuk şehri. Gerçek bir şehrin çocuk boyutlarındaki hali.

Kidzmondo hakkındaki detaylar için tıklayın.

KİDZMONDO ÇOCUK ŞEHRİ

 

12 – LEGOLAND® DISCOVERY CENTRE ISTANBUL

Çocuğunuz eğlenirken öğrensin felsefesi ile 2015 yılında 3000 m²’lik bir alanda hizmet vermeye başlayan LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul çocuklarıyla birlikte eğlenceli bir gün geçirmek isteyen ebeveynlerin favori mekanları arasında yer alıyor. Çocuk eğlence merkezlerinden, 2 milyon LEGO® parçası ile hayallere sınır koymayan LEGOLAND® Discovery Centre, yaratıcılığı ortaya çıkaran keyifli aktivite alanlarına sahip.

Legoland İstanbul Nerede? Nasıl gidilir? Giriş ücreti nedir? vb. bilgiler için tıklayın.

LEGOLAND İSTANBUL

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

İstanbul’da Çocukla Gezilecek, Çocuklara Uygun Müzeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir