İstanbul’da Denize Girilecek Yerler, Plajlar

1 – ŞİLE PLAJLARI

İstanbul Avrupa yakasında oturanların ulaşım rahatlığı açısından Kilyos’u tercih ettiği gibi, Anadolu yakasında oturanlar da aynı sebepten ötürü Şile plajlarını tercih ediyor. Kilyos gibi Şile de kimi zaman berrak ve çarşaf gibi olan, kimi zaman da dalgalarla eğlenme imkanı sunan denizi ile İstanbulluları hafta sonları günübirlik de olsa deniz keyfi için kendine çekiyor. Şile’deki plajlar dendiğinde ilk olarak Uzunkum Plajı, Ayazma Plajı, Ağlayankaya Plajı ve Kumbaba Plajı akla geliyor.

Şile plajları ve giriş ücretleri için tıklayın.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

2 – KİLYOS PLAJLARI

İstanbul Avrupa yakasının Karadeniz’e açıldığı yerde bulunan, İstanbul’da Denize Girilecek Yerler, Plajlar listemizin ikincisi Kilyos, İstanbul’a olan mesafesi sebebiyle, hafta sonu denize girmek isteyen İstanbullular, özellikle Avrupa yakasındakiler için ilk akla gelen destinasyonlardan. Kilyos plajları dendiğinde ilk akla gelenler Tırmata Beach, Babylon Kilyos, Uzunya Beach, Suma Beach ve Burç Beach oluyor.

Kilyos plajları ve giriş ücretleri için tıklayın.

 3 – RİVA PLAJLARI

İstanbul’da Anadolu yakasında oturanlar ve Avrupa yakasında 2. Köprü civarındaki semtlerde oturanlar için en kısa sürede ulaşılabilecek plaj olan Riva Plajı, Beykoz ilçesinin Karadeniz’e bakan Riva semtinde yer alıyor.Tüm Karadeniz sahilleri gibi deniz dalgalı günlerde bulanık olsa da durgun günlerde güzellik olarak Ege Akdeniz’i aratmıyor.

Riva Plajları Hangileri? Nerede? Nasıl Gidilir? ve Giriş Ücreti Nedir? tıklayın.

4 – BÜYÜKADA PLAJLARI

İstanbul’da denize girilecek yerler ve plajlar listemizin dördüncüsü İstanbul’a bir vapur mesafesindeki Büyükada’ya Avrupa Yakası’nda oturanlar Beşiktaş ve Kabataş’tan, Anadolu Yakası’nda oturanlar ise Bostancı ya da Kadıköy’den kalkan vapurlar ile ulaşabiliyor. Her mevsim şehirden kaçış için en popüler destinasyonlardan biri olan Büyükada yaz aylarında da plajları ile İstanbullulara hizmet veriyor. Yörükali Plajı, Nakibey Plajı, Prenses Koyu Plajı ve Yada Beach Club Büyükada’daki en çok sevilen plajlar.

Büyükada plajları ve giriş ücretleri için tıklayın.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 5 – HEYBELİADA PLAJLARI

Büyükada gibi İstanbul’a bir vapur mesafesindeki Heybeliada’ya da Avrupa Yakası’nda oturanlar Beşiktaş ve Kabataş’tan, Anadolu Yakası’nda oturanlar ise Bostancı ya da Kadıköy’den kalkan vapurlar ile ulaşabiliyor. Ada Beach Club, Aqua Green Beach Club, Alman Koyu ve Akvaryum Plajı Heybeliada’nın popüler plajları.

Heybeliada plajları ve giriş ücretleri için tıklayın.

6 – BURGAZADA PLAJLARI

İstanbul’a sakin bir adadan bakmak isteyenlerin tercihi olan ve Sait Fait Abasıyanık ile anılan Burgazada, Heybeliada ve Kınalıada arasında bulunuyor. Kızılçam ormanıyla kaplı adadaki ağaçların bir kısmı 2003 yılında çıkan bir yangında kaybedilmiş olsa da, sakinliği, çam ormanları, güzel sahili ve tarihini yansıtan ahşap evleri ile İstanbul’un en sevilen adalarından biri olarak yerini koruyor. Burgazada yaz aylarında İstanbullulara, diğer adalar gibi,  bir vapur mesafesinde denize girebilme imkanı sunuyor.

Burgazada’da denize girilecek plajlar ve giriş ücretleri için tıklayın.

7 – KINALIADA PLAJLARI

Prens Adaları’nın en küçüğü olan Kınalıada da İstanbullulara bir vapur mesafesinde plaj ve deniz keyfi sunuyor. Kumluk Plajı, Teos Boncuk Plajı, Ülker Plajı, Ayazma Kamos Plajı ve merkezdeki İskele Plajı Kınalıada Plajları’nın başında geliyor.

Kınalıada’da denize girilecek plajlar ve giriş ücretleri için tıklayın.

8 – CADDEBOSTAN VE SUADİYE PLAJLARI

Biri ücretli olmak üzere toplam 3 adet halk plajından oluşan Kadıköy Belediyesi’ne bağlı Caddebostan Plajları İstanbul’da Anadolu yakasında Kadıköy civarında oturanlar için en kolay ulaşılabilen plaj olma özelliği taşıyor. Caddebostan Plajı’na göre daha nezih bir ortamı olan Suadiye Plajı genellikle bölge sakinleri tarafından tercih ediyor.

Caddebostan ve Suadiye Plajları Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? detayları için tıklayın.

9 – FLORYA PLAJLARI

İstanbul’un en eski plajlarından biri olan ve Atatürk’ün denize girerken fotoğraflarının da çekilmiş olduğu Florya Güneş Plajı ve hemen yakınındaki Florya Menekşe Plajı Avrupa yakasında, Bakırköy Florya bölgesinde yaşayan İstanbulluların tercihi oluyor. Her iki plaj da İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletiliyor.

Florya Menekşe ve Güneş Plajları hakkındaki detaylar ve güncel giriş ücretleri için tıklayın.

10 – SARIYER ALTINKUM KADINLAR PLAJI

İstanbul’un Sarıyer ilçesinin Rumeli Kavağı’nda bulunan Altınkum Kadınlar Plajı tamamen bayanlara ayrılmış, erkek sinek dahi giremiyor:) Plaj bünyesinde çalışan herkes, büfe çalışanları, cankurtaranlar dahil hepsi bayan. Plajın etrafı branda ile çevrili olduğu için dışarıdan da görünmüyor. Sarıyer Altınkum Plajı’nda hem plaj hem de denizin içi tamamen kum. Zaten plaj ismini altın renkli bu kumdan alıyor. Plaja yiyecek ve içecekle giriş serbest. Bayanlar sarmaları börekleri getirip ortamı adeta altın gününe çeviriyor:)

Sarıyer Altınkum Plajı Giriş ücretleri ve diğer detaylar için tıklayın.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

3 Comments

  • Esra dedi ki:

    Çok güzel detaylar olmuş. Elinize sağlık.

  • Coskun Toktamis dedi ki:

    HASRET KALDIM ISTANBULUN PLAJLARINA..

  • Fatma Gülfidan dedi ki:

    Gerçekten İstanbul’da o kadar çok plaj var ki.. Sizin gibi siteler olmasa hangisi temiz hangisi güzel onu da bilemeyeceğiz. Geçenlerde gittiğim bir kadınlar plajını gene sizin gibi bir siteden bulmuştum. Ben o gün İstanbul’un ne kadar değerli bir şehir olduğunu tekrar anladım ve yaşadığım şehirle gerçekten gurur duydum. Umarım diğer tüm plajlar bu şekilde temizliğe kavuşur da İstanbul’un her yerinde denize girebilecek duruma geliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir