Bağdat Caddesi En Güzel 10 Kahvaltı Mekanı ve 2024 Fiyatları

1 – CAFE CADDE

25 yıllık geçmişi ile Bağdat Caddesi’nin en köklü kafesi olan Cafe Cadde, keyifli ambiyansı, leziz yemekleri ve hizmet kalitesi ile yediden yetmişe bütün misafirlerini mutlu ediyor. Cafe Cadde geçmişte şahitlik ettiği aşkların, evlilliklerin çocuklarını da şu an ağırlıyor. Yani ikinci bir nesil de Cafe Cadde’de büyüyor. Cafe Cadde’nin kahvaltı menüsü de güne güzel bir başlangıç yapmak isteyenler için hem çeşitlilik hem de lezzet anlamında Bağdat Caddesi’nde çok başarılı bir seçenek oluşturuyor.

Cafe Cadde iletişim bilgileri, kahvaltı detayları ve güncel fiyatları için tıklayın.

CAFE CADDE’DE KAHVALTI

 

2 – NELİPİDE GURME, BAĞDAT CADDESİ

Hepimizin evinde peynir, zeytin, yumurta var çok şükür. Hafta sonu dışarıda kahvaltı ettiğimizde fark yaratan lezzetler arıyoruz. Merkezi Ordu’da bulunan Neli Pide’nin Bağdat Caddesi şubesindeki kahvaltı, patates kavurması, güveçte eritme peynir, petek balı, dut reçeli ile insana iyi ki buraya gelmişim dedirtiyor. Hele bir de üzerindeki  tereyağı masanızda eriyen sıcacık bir köy ekmeği var, ki ona ekmek demek hakaret olur, can yakıyor. Bağdat Caddesi kahvaltı mekanlarından NeliPide İstanbul’da yöresel kahvaltı nerede yapılır? sorusuna cevap oluyor.

Nelipide iletişim bilgileri, kahvaltı detayları ve güncel fiyatı için tıklayın.

NELİPİDE GURME

 

3 – ÇEŞME BAZLAMA KAHVALTI, ŞAŞKIN BAKKAL

Ege’nin yöresel lezzetlerinin Nurten Anne’nin özel tarifleriyle harmanlandığı serpme kahvaltıyı gün boyu sunan Çeşme Bazlama Kahvaltı’nın Alaçatı, Nişantaşı, Şaşkınbakkal ve Dubai’de şubeleri bulunuyor.

Bir anne-kız işletmesi olan Bazlama Kahvaltı’da masadaki tüm servisler özel üretim. Hatay’dan gelen zeytin, Çeşme’den gelen domatlar, Trabzon’dan gelen tereyağ, Aydın’dan gelen bal, teyzelerimizin yaptığı gözlemeler, bazlamalar, pişiler ve kurucusu Nurten Anne’nin özel olarak hazırladığı 36 çeşit reçeller, acukası, özel tarifli 3 peynirli patlıcanı sofrayı süslemekte. Serpme sunulan kahvaltının içeriği sınırsız ve her yerde tabelalar asılı; Bittikçe İsteyiniz Getirelim. Eski değerlerin yok olduğu bu dönemde önce karınları, sonra kalpleri doyurmanın amaçlandığı yer Çeşme Bazlama Kahvaltı. Sadece karın değil, tıpkı bir ana evindeki gibi şefkat, samimiyet, ilgi ve alaka ile misafirlerin kalpleri de hedefleniyor.

Çünkü burada doymadan kalkmak yasak.

Çeşme Bazlama Kahvaltı Detayları ve Güncel Fiyatı için tıklayın.

ÇEŞME BAZLAMA KAHVALTI ŞAŞKINBAKKAL

 

4 – ETHEM EFENDİ KAHVALTI, ERENKÖY

Önce gözümüzü sonra damağımızı şenlendiren kahvaltı mekanlarından Ethem Efendi Kahvaltı İstanbul Erenköy’de tarihi köşkte yer alıyor ve tüm gün kahvaltı hizmeti veriyor. Köşkün içinde, bahçesinde ve terasında servis edilen organik ve yerel ürünlerle hazırlanmış anne eli değmiş kahvaltıya davet sloganı ise şöyle;“Kıyıya köşeye bir sürü mutluluk sakladık. Sıcak bir ortamda içinizi ısıtan bir kahvaltıda sakladığımız mutlulukları bulmaya ne dersin?” Ethem Efendi Kahvaltı’da doymadan kalkılmıyor.

Ethem Efendi iletişim bilgileri, kahvaltı detayları ve güncel fiyatı için tıklayın.

 

ETHEM EFENDİ SERPME KAHVALTI

 

5 – SERPMEKÖY TRABZON, KOZYATAĞI

Hafta sonu dışarıda kahvaltı keyfi dendiğinde manzaradan çok lezzete önem verenlerin mekanı Serpmeköy Kozyatağı’nda Minibüs Caddesi üzerinde yer alıyor. İçeri girdiğiniz anda sizi tereyağ ve kavurma kokuları ile karşılayan mekan Kuymağı, Pastırmalı yumurtası, Çakallı menemeni, Trabzon telli peyniri, Sürmene tulumu ve Tirebolu çayıyla yöresel kahvaltı keyfi sunuyor.

Serpmeköy Trabzon hakkında detaylar, güncel kahvaltı ücretleri ve fotoğraflar için tıklayın.

SERPMEKÖY TRABZON YÖRESEL KAHVALTI

6 – NOVE CADDE, SUADİYE

Bağdat Caddesi’nin popüler kafelerinden biri olan NOVE yeni nesil kahvaltı konsepti ile de oldukça dikkat çekiyor. Nove’nin Biri Saşkınbakkal’da diğeri de Suadiye’de olmak üzere Nove Cadde ve Nove Bahçe olarak iki şubesi bulunuyor. İyi kahve, iyi tatlı ve iyi kahvaltı konusunda Bağdat Caddesi’nde akla ilk gelen mekânlardan biri olan Nove’nin tüm gün süren kahvaltı konsepti özellikle seviliyor.

Nove Cadde Kahvaltı Detayları, Güncel Fiyatları ve İletişim Bilgileri için tıklayın.

NOVE CADDE SUADİYE

 

7 – HAVVA ANA BALATURKA, SUADİYE

İstanbul’da “Yöresel Kahvaltı” adı altında sunulan pek çok kahvaltı “Ezine beyaz peynir ve Hatay kırma zeytin” noktasından öteye geçemiyor. Hem Suadiye’de hem de Ataşehir’de hizmet veren Havva Hanım ise Trabzon’un tereyağını, Rize’nin et kavurnasını, Sürmene’nin, İzmir’in ve Erzincan’ın tulumunu, Kayserinin pastırmasını aynı kahvaltıda buluşturuyor. Havva Hanım’ın muhlaması, tava böreği çeşitleri ile peynir kızartması da çok seviliyor.

Havva Ana Balaturka Karadeniz Kahvaltı Detayları, Güncel Ücreti ve İletişim Bilgileri için tıklayın.

HAVVA ANA KARADENİZ KAHVALTISI

 

8 – BEYAZ FIRIN SUADİYE

1800’li yıllarda Balat’ta açılan bir simit fırını ile başlayan Beyaz Sırın serüveni günümüzde Kadıköy, Çiftehavuzlar, Erenköy, Suadiye,  Ataşehir, Acıbadem, Levent ve Etiler’deki Beyaz Fırın & Brasserie konsepti ile devam ediyor. Fırıncılık konusunda bu kadar ustalaşmış bir markanın kahvaltıları da çeşitlilik ve kalite anlamında ön plana çıkıyor. Önce gözleri sonra mideyi şenlendiren sucuklu, hellimli, börekli, çörekli kahvaltılıkların yanı sıra Karabuğdaylı Granola, Sporcu omleti ve Fit tabak gibi sağlıklı ve diyete uygun seçenekler de oldukça rağbet görüyor. ŞakşukalıBurratalı, Sucuklu Poşe Yumurtalar da Beyaz Fırın’ın fark yaratan lezzetlerinden…

Beyaz Fırın İletişim Bilgileri, Kahvaltı Çeşitleri ve Ücretleri için tıklayın…

BEYAZ FIRIN KAHVALTI TAVASI

 

9 – VOI CADDE, BAĞDAT CADDESİ

3. dalga kahvecilerin Bağdat Caddesi’ndeki ilk başarılı temsilcilerinden biri olan Voi Cadde’de sıra dışı kahvaltı seçenekleri bulunuyor. Çıkış mottosu sağlıklı organik yiyecek ve içecek algısını insanlara benimsetmek ve fit olan ürünlerinde tadının güzel olabileceğini göstermek olan Voi Cadde, bu anlamda Bağdat Caddesi Kahvaltı Mekanları arasında bir adım öne çıkıyor.

Voi Cadde iletişim bilgileri, kahvaltı detayları ve ücretleri için tıklayın.

VOI CADDE SPORCU KAHVALTI

 

10 – BIG CHEF’S FENERBAHÇE

Türkiye’de ve yurt dışında 50’yi aşkın şubesi bulunan Big Chef’s günün her saatinde sunduğu, her zevke hitap eden menüsü, renkli ve modern dekorasyonu ile tercih edilen bir kafe restoran zinciri. Big Chefs’in Kalamış Marina’nın kıyısında, semtin en tarihi yapısı olan Jean Botter Köşkü’nde konumlandırılmış Fenerbahçe şubesi de çok seviliyor.

Big Chefs’lerde tek bir serpme kahvaltı seçeneği yok. Açlık durumunuza ve kahvaltı zevkinize göre menüden kahvaltı seçimi yapılabiliyor. Az ve öz sevenler Bazlama Tost, Avokado Poşe Yumurta, Ev Kahvaltısı gibi seçeneklerden birini tercih ederken, masayı donatmadan olmaz diyenler İki kişilik serpme kahvaltıyı seçiyor.

Big Chef’s Fenerbahçe iletişim bilgileri, kahvaltı detayları ve fiyatları için tıklayın.

BIG CHEF’S FENERBAHÇE SERPME KAHVALTI

 

 

11 – MİDPOİNT CADDEBOSTAN

İlk şubesi 2002 yılında İstanbul Bağdat Caddesi’nde açılan Midpoint şu an Türkiye’nin 7 farklı şehrindeki 34 şubesinde misafirlerini ağırlıyor. Ulaşılabilir fiyatlarda, geniş yelpazede bir menüye sahip Midpoint gerçekten de Türkiye’de kafe restoran zinciri dendiğinde ilk akla gelen marka. Hem şık hem de modern bir dekorasyona sahip, günün her saati hizmet veren Midpoint şubeleri kahvaltı sever erkenci kuşlar tarafından da sıkça tercih ediliyor. Hem şık hem de modern bir dekorasyona sahip, günün her saati hizmet veren Midpoint şubeleri kahvaltı sever erkenci kuşlar tarafından da sıkça tercih ediliyor. Caddebostan’da yer alan Midpoint’in Bağdat Caddesi Şubesi ise hem geniş iç mekanı ve hem de ilk göz ağrısı olması ile  diğer Midpoint şubelerinden bir adım öne çıkıyor. 

Midpoint Caddebostan İletişim Bilgileri, Kahvaltı Detayları ve Güncel Fiyatı için tıklayın…

 

MİDPOİNT CADDEBOSTAN

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

Anadolu Yakası En İyi 35 Kahvaltı Mekanı ve 2024 Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir