Kurtuluş’ta Kahvaltı Nerede Yapılır? Süreya Kahvaltı

Kurtuluş’un ara sokaklarında yer alan ve güzel bahçesiyle dikkat çeken Süreya Kahvaltı’nın sahibi Gulageş Şimşek, Tatvan doğumlu iki çocuk annesi bir resim öğretmeni.

Gulageş Hanım elinin lezzetine güveniyor ve hayali olan Süreya Kahvaltı Bahçesi’ni estetik anlayışıyla harmanlayarak “Kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı.” diye düşünen misafirleri ile buluşturuyor.

Süreya kahvaltısı için bahçeden toplanan meyvelerle yapılan reçeller güneşlendirilip sunuma hazır hale getiriliyor. Zeytinleri ev yapımı, peynirler ısıl işlem görmemiş. Zeytinyağı Türkiye’nin en lezzetli soğuk sıkım ödüllü, domatesler Adıyaman’dan, ekşi mayalı ekmekler kendi buğdaylarından öğüttükleri un ile yoğruluyor.

SÜREYA KAHVALTI İÇERİĞİ VE 2023 ÜCRETİ

09:00 – 17:30 arası sunulan iki kişilik serpme Süreya kahvaltısında pancar şekeri kullanarak yaptıkları reçeller (incir, vişne, kayısı, çilek, isveç meyvesi, kayısı reçeli) ev yapımı zeytinli katık ekmek, kade, zeytinyağlı, cevizli ve biberiyeli kuru domates, peynir çeşitleri (tulum peynir, çeçil, beyaz beynir, taze kaşar, eski kaşar), tereyağ, bal, menemen, patates kızartması, gözleme, ızgara sucuk, domates, salatalık dilimleri ve yeşillik bulunuyor. 0-6 yaş için ücretsiz olan Süreya serpme kahvaltısı sınırsız çay eşliğinde iki kişi için toplam 440 TL. karşılığında sunuluyor. 

Süreya Kahvaltı menüsünde serpme kahvaltıya ek olarak kavurmalı yumurta, sucuklu yumurta, sahanda yumurta, yumurtalı çiriş kavurma, cevizli pekmezli sahanda yumurta, yumurta salatası, söğüş eşliğinde omlet çeşitleri gibi seçenekler de bulunuyor.

Yeni açılmasına rağmen Süreya kahvaltının nam-ı şimdiden Kurtuluş’u aşmış. Özellikle huzurlu arka bahçesi çok seviliyor.

 

SÜREYA KAHVALTI 

Adres: Bozkurt, Bilezikçi Sk. No 21/23, 34375 Şişli/İstanbul

Telefon: 0 212 2912888

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir