Çengelköy’de Yeni Nesil Kahvaltı Mekanı, NOU Breakfast Cafe

Alışılagelmiş serpme ya da açık büfe kahvaltı yerine minimalleştirilmiş,  lezzeti bol kahvaltı tabaklar sunan yepyeni bir kahvaltı anlayışı “Breakfast Club”  İstanbul’da da son dönemde gitgide popülerleşiyor. Çengelköy Nou Breakfast Kafe de daha çok Nişantaşı ve Moda cenaplarında rastladığımız bu konseptin Çengelköy temsilcisi olma yolunda hızla ilerliyor.

Istanbul’un en güzide semt kültürünün yaşadığı yerlerden biri olan Çengelköy’de açılan mekan beyaz tonlar, kocaman bitkiler, hasırlarla donatılmış keyifli dekorasyonu ile de mahalleye yeni bir soluk getirmiş durumda.

Instagram’da GezginGurme olarak bilinen Ozan Aras’ın girişimi ile açılan mekanda kahvaltı çeşitlerinin çoğu kruvasan eşliğinde servis ediliyor. Brioche veya ekşi mayalı ekmek eşliğinde sunulan NOU Breakfast’a 2 füme sosis, zeze pişisi, çırpılmış yumurta, dil peyniri, Ezine peyniri, eski kaşar, domates salatalık söğüş, zeytin, tatlı tamamlayıcılar ve 4 çay dahil.

NOU Breakfast Eylül 2023 itibariyle 2 kişi için toplam 660 TL karşılığında sunuluyor.

Kruvasanın labne, tereyağ, fıstık ezmesi ve reçelle buluştuğu French Breakfast (125 TL) da çok seviliyor. NOU Breakfast & Coffee klasik Türk kahvaltısı mekanlarından farklı bir alternatif arayan misafirlerini bekliyor.

NOU BREAKFAST

FRENCH BREAKFAST

NOU BREAKFAST & COFFEE

Çengelköy, Kerime Hatun Cami Sk. No:11/A, 34680 Üsküdar/İstanbul,

0 535 831 72 73

Beylerbeyi ve Çengelköy’deki En İyi 8 Kahvaltı Mekanı ve 2023 Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir