Avrupa Rüyası ile Kuzey Avrupa Turu Yapmak, 12 Ülke 20 Şehir

Avrupa Rüyası ile Kuzey Avrupa’yı Tek Seferde Keşfet!

Yeşil tepelerin arasında yolcu gemileriyle Norveç fiyortlarını keşfetmek ister misiniz? Halen soruya cevap bulamadıysanız şöyle sorayım: “Yazı sıcağında iş, güç ve trafik üçgeninden kaçarak Avrupa Rüyası ile Kuzey Avrupa turuna çıkarak İskandinav mitolojisi eşliğinde Vikinglerin izini sürmek ister misiniz?” diyeyim.

Avrupa Rüyası ile Norveç’in en uzun fiyortu Sognfjord’da Kaupanger ve Gudvangen’de arasında gemi yolculuğu yaparak 15 günde 12 ülke 20 şehir göreceksiniz. Her sabah başka ülkede uyanarak İskandinav coğrafyasını gezeceğiniz Avrupa Rüyası’nın Kuzey Avrupa turu ile ekstra tur ücreti ödemeyeceksiniz. Kuzey’in en popüler 10 şehrinde 4 yıldızlı otellerde konaklayarak Baltık, İskandinav ve Kuzey Avrupa ülkelerini keşfetmeye hazır mısınız!

Gezgin Zirvesi’18 etkinliğinin ana sponsoru olan Avrupa Rüyası’nın Kuzey Avrupa turları profesyonel rehber eşliğinde gerçekleşiyor. Turların rehberliğini de Gezgin Zirvesi koordinatörü Deniz Kılıç yapıyor.

Kuzey Avrupa, Baltık ve İskandinav Ülkelerini Baştan Başa Gezmek

İstanbul’dan otobüsle başlayacağınız yolculuğunuzu Baltık Denizi’ndeki gemi yolculukları ile sürdürecek ve yolculuğun son durağı Prag’tan THY uçuşuyla İstanbul’a döneceksiniz. Yolculuk boyunca sırasıyla göreceğiniz ülkeler: Bulgaristan, Romanya, Polonya, Litvanya, Letonya, Estonya, Finlandiya, İsveç, Norveç, Danimarka, Almanya ve Çekya.

İstanbul’dan başladığınız yolculukta sırasıyla Bulgaristan’ın liman kenti Varna’yı gezdikten sonra Romanya’nın devrimiyle görkem kazanan Drakula efsanesinin doğduğu şehir Bükreş’e gezecek ve konaklayacaksınız. Sabah yola çıkacak Polonya’nın sanat ve bilim merkezi Krakow ve ünlü müzisyen Chopin’in şehri Varşova şehirlerini konaklama yaparak keşfetme fırsatı yakalayacaksınız. Polonya yolculuğumuzun son durağı olarak Baltıkların incisi Gdansk’ı göreceksiniz.

Baltık Şehirlerinde Yolculuğun Tadını Çıkarmak

Sürprizlerin sizi beklediği yolculukta Litvanya’nın başkenti Vilnius’a giderken Trakai Gölü’nü ve Kalesi’ni göreceksiniz. Devam eden yolculuğunuzda Art-Nouveau mimarisi ile ünlü en büyük Baltık kenti Letonya’nın başkenti Riga’yı gezecek ve konaklayacaksınız. Baltık ülkelerini keşfetmeye devam ettiğimiz turumuzda sıradaki durak ise Orta çağ mimarisiyle büyüleyen Estonya’nın başkenti Tallinn. Estonya’nın eşsiz mimarisiyle büyüleyen Tallinn şehrini gezdikten sonra gemi yolculuğuyla Finlandiya’nın beyaz şehri Helsinki’ye geçiyorsunuz.

Viking Diyarı İskandinav Şehirlerini Keşfetmek

Kuzey Beyaz Şehri Helsinki’de gezimizi tamamladıktan sonra Baltık Denizi’ndeki gemi yolculuğu ile İsveç’in başkenti Stockholm’e yolculuk yapıyorsunuz. Stockholm’de İskandinav mitolojisinin izlerini takip etmeye başlayarak Norveç fiyortlarının kalbi olan Kaupanger’e doğru yola çıkıyorsunuz. Vikinglerin hayat sürdükleri yerkeşke olarak tanıdığımız nam-ı değer İskandinav şehri Kaupanger’de Vikingleri yakından tanıdıktan sonra Norveç’in uzun ve derin fiyortu olan Sognfjord’da gemi yolculuğu ile Gudvangen’e geçiyorsunuz. Norveç fiyortlarının muhteşem manzarası eşliğinde ulaşacağınız su tanrılarının şehri Gudvangen’de Viking köyünü ve pazarlarını göreceksiniz. Norveç’in Flam yolu üzerinde yer alan fotojenik şelalesiyle ünlü Tvindefossen kasabasında doğa molası veriyorsunuz. Fotoğraf ve doğa molasının ardından Norveç’in fiyortlara açılan kapısı Bergen şehrine ulaşıyorsunuz. Fiyortların bu güzeller güzeli şehrinde konaklıyor ve Kuzey’in havasını ciğerlerinize dolduruyorsunuz. Kuzey’deki yolculuğumuzun Norveç durağının son şehri Oslo’ya geçiyorsunuz. Norveç’in başkenti Oslo’da profesyonel rehberiniz eşliğinde gezdikten sonra Danimarka’nın Viking diyarı ve başkenti Kopenhag’a geliyorsunuz. Zeeland adasının eğlence ve kültür merkezi Kopenhag’daki gezinizin ardından Gedser şehrinden gemi yolcuğuyla Almanya’nın Rostock şehrine geçiyorsunuz.

İsknadinav mitolojisi eşliğinde Viking diyarı şehirleri gezdikten sonra dönüş yolunuzda Almanya’nın başkenti Berlin’i gezme fırsatı yakalıyorsunuz. Berlin Duvarı’ndan Brandenburg Kapısı’na kadar birçok önemli yeri gezdikten sonra şehirde konaklıyorsunuz. Sabah gün doğumuyla Çekya’nın masal şehri Prag’a gidiyorsunuz. Orta çağ atmosferini sonuna kadar yaşayacağınız Prag’da gezinizi tamamladıktan sonra otelinizde konaklıyorsunuz. Sabah ise havalimanında THY’nin Prag – İstanbul uçuşu ile Türkiye’ye dönüyorsunuz.

Kuzey seni çağırıyor! Yola aşıksan, yola çık. İçindeki gerçek seni keşfet!

3 Comments

  • Mert dedi ki:

    Harika bir yazı olmuş ?? Uzun zamandır araştırıyordum Avrupa Rüyası’nı. Çok teşekkürler

  • Duru dedi ki:

    En guzel deneyimlerimi yasadigim turdu. Bir cok arkadas edinerek bir aile gibi gezmeyi deneyimlemek, hayatima yeni sehirler, yeni insanlar, unutulmaz anilar katmak paha bicilmezdi benim icin. Yalniz katildim fakat bircok ani ve arkadasla geri dondum.

  • Yasin dedi ki:

    Harika kapsamlı bir yazı olmuş birde Avrupa Rüyasının sitesinden tur programına baktım orda da detaylı bilgi mevcuttu, program müthiş katılmasam pişman olurum özellikle bu tur yani kuzey avrupa turuna katılmayı çok istiyorum 3 gündür eşimi ikna etmeye çalışıyorum 🙂 😀 .Emeği geçenlere teşekkürler iyi çalışmalar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir