Berlin’de Çocuklarla Gezilecek En Güzel 13 Yer ve Giriş Ücretleri

 1. Berlin Hayvanat Bahçesi: Vahşi dünyanın sevimli temsilcilerini görmek için harika bir seçenek! Aslanlardan penguenlere kadar birçok hayvan sizi bekliyor. Giriş ücreti: Yetişkinler için 20€, çocuklar için 10€.
 2. MACHmit! Müzesi: Sanat ve oyunun bir araya geldiği interaktif sergilerle dolu bir müze. Çocuklarınızın yaratıcılığını keşfetmeleri için mükemmel bir yer. Giriş ücreti: Yetişkinler için 8€, çocuklar için 4€.
 3. Legoland Discovery Centre: Lego tutkunu çocuklar için cennet! Devasa Lego yapılarına hayran kalabilir ve kendi tasarımlarınızı inşa edebilirsiniz. Giriş ücreti: Yetişkinler ve çocuklar için 20€.
 4. AquaDom & SEA LIFE Berlin: Denizaltı dünyasının büyüsünü keşfetmek için harika bir yer. Balıklar ve okyanus canlılarıyla dolu bir serüvene çıkabilirsiniz. Giriş ücreti: Yetişkinler için 17€, çocuklar için 13€.
 5. Kletterwald Jungfernheide: Doğa sever çocuklar için macera dolu bir park. Ağaçların tepelerinde tırmanabilir ve zip-line heyecanını yaşayabilirsiniz. Giriş ücreti: Yetişkinler için 22€, çocuklar için 15€.
 6. Badeschiff: Sıcak havalarda serinlemek için harika bir seçenek. Yüzen havuzda yüzerek ve güneşlenerek keyifli zaman geçirebilirsiniz. Giriş ücreti: Yetişkinler için 5€, çocuklar için 3€.
 7. Berlin Duvarı Müzesi: Tarih meraklısı çocuklar için önemli bir ziyaret noktası. Berlin Duvarı hakkında ilginç bilgiler öğrenebilir ve duvarın parçalarını görebilirsiniz. Giriş ücreti: Yetişkinler için 12€, çocuklar için 6€.
 8. Trampolinpark: Çocukların enerjilerini atabilecekleri harika bir yer. Dev trambolinlerde sıçrayabilir ve akrobatik yeteneklerini sergileyebilirler. Giriş ücreti: Saat başı 12€.
 9. Berlin Botanik Bahçesi: Doğanın güzellikleriyle dolu bir bahçede çocuklar bitki dünyasını keşfedebilir ve piknik yapabilirler. Giriş ücreti: Yetişkinler için 6€, çocuklar için 3€.
 10. Berlin Kalesi: Çocuklarınızı masalsı bir atmosferde geçmişe götürebileceğiniz bir kale. İhtişamı ve tarihi detayları keşfetmek için harika bir fırsat. Giriş ücreti: Yetişkinler için 12€, çocuklar için 6€.
 11. Labyrinth Kindermuseum Berlin: Çocuklarınızın eğlenirken öğreneceği interaktif bir müze. Farklı temalarla dolu etkileşimli sergileriyle dikkat çekiyor. Giriş ücreti: Yetişkinler ve çocuklar için 8€.
 12. Madame Tussauds Berlin: Ünlü balmumu heykelleriyle dolu bu müzede çocuklarınız favori ünlülerle fotoğraf çektirebilirler. Giriş ücreti: Yetişkinler için 25€, çocuklar için 20€.
 13. Spree Nehri Tekne Turu: Berlin’in güzelliklerini keşfetmek için eğlenceli bir tekne turuna çıkabilirsiniz. Şehri nehir üzerinden görme fırsatı bulabilirsiniz. Giriş ücreti: Yetişkinler için 15€, çocuklar için 10€.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir